Ghost in the Shell

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mit szólsz a moviehoz?

Nagyon tetszett
67
60%
Elég jó volt
19
17%
1* meg lehetett nézni
14
13%
Nem tetszett
12
11%
 
Szavazatok száma: 112

Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

jah Mozi-TV. Elég furcsa helyen van... én sem találomsoha, csak ha uj hozzászólás van:)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ma GITS! :dirr:

Lehet nem nézem, elég késQn van, én meg most nem vagyok olyan állapotban, hogy fennlegyek addig :osbleh:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én bekészitek egy kazettát..... és fél órával azelőtt leülök, mielőtt elkezdenék nyomni... nehogy ugy rárjak minet az előző vetitéskor.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Amikor ide kattintottam nem hittem a szememnek ::pirate:: Az O.K.,hogyha nem tetszik, de azért az durva beszólás egy anime alapműre, hogy nulla!! Azt ajánlom nézzétek meg még párszor, és most a hangszórót is kapcsoljátok be!Mamoru Oshii egy zseni , a GITS olyan alapokat helyez le, amiket a későbbiekben animekbe és filmekbe(pl: Mátrix)használnak fel... Ennél a filmnél nem elég bambán bámulni(bár a képi világa IS lenyűgöző,fantasztikusan ötvözi a hagyományos animációt, a számítógépes trükkökkel) itt fel kell ismerni a képeket, mint jelképeket!(pl: a próbababákat az üzletben)A Gits olyan kérdéseket tesz fel, mint- mit is jelent valójában embernek lenni?-De kinek a pap, kinek a papné, csak gondoltam leírom :lol:
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

most olvastam végíg énis az egészet, és ez a "NULLA" kifejezés, így nagyon kiemelve sztem kicsit sok.... mindenkinek megvan a véleménye, (én is elkövettem már ezt a hibát) de nem kell ennyire kihangsúlyozni... sztem.... amúgy meg van egy történet, és van egy mondanivalója a filmnek, és ha az egyiket nem érted meg, akkor a másikat is nehezen fogod. Ha meg értetted és amúgy sem tetszett, akkor ez van :) nem lehet semmi sem tökéletes... :wink:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Tokubei írta:Mamoru Oshii egy zseni , a GITS olyan alapokat helyez le, [...] A Gits olyan kérdéseket tesz fel, mint- mit is jelent valójában embernek lenni? [...]
Ahem. Mamoru Oshii lehet, hogy zseni, de a valodi zseni nem mas, mint Masamune Shirow, aki azt a mangat irta, amin a GITS film alapszik... Mostanaban eleg sokan felejtik el, hogy a GITS-t nem Oshii talalta ki, hanem Shirow techno-otaku agyabol pattant ki, minden mondanivalojaval egyutt. Oshii csak hozzatett par dolgot a maga ertelmezese es gondolatai szerint.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Oh yeah. Őszintén szólva, én bele is keveredtem a manga vége felé lévő párbeszédbe, ami Kusanagi és a bábjátékos közt zajlott. Érdekelne egy korrekt magyar fordítás, ami még belefér az én 2 cm^3-s agyamba is Kép.

Amúgy a 2. résznek van valami mangás alapja, vagy az már pusztán az anime "stábjának" elméjéből pattant ki?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én úgy halottam, a 2. résznek nincs mangás alapja, de nem ezer ^^"
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

JAFO írta: Érdekelne egy korrekt magyar fordítás, ami még belefér az én 2 cm^3-s agyamba is.
Ha bejarsz helyettem egyetemre es megirod a szakdogamat, szivesen leforditom a GITS mangat neked. :D
JAFO írta:Amúgy a 2. résznek van valami mangás alapja, vagy az már pusztán az anime "stábjának" elméjéből pattant ki?
Marmint az Innocence-re gondolsz? Annak mar semmi koze se a mangahoz, se Shirow-hoz - nem veletlen, hogy csak Amerikaban megy "GITS: Innocence" cimen, Japanban csak siman es egyszeruen "Innocence". Az mar teljesen Oshii agyszulemenye, csak eppen Shirow karaktereivel (gondolom jokora summa lehetett, aminek fejeben Shirow ezt megengedte ^^;; ).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

mufurc írta:Ha bejarsz helyettem egyetemre es megirod a szakdogamat, szivesen leforditom a GITS mangat neked. :D
El van sikálva! A műszaki fősulival úgyis tele van már a búrám Kép.

Aham, kösz. Valahogy éreztem, hogy ez már "lazábban" illeszkedik az eredeti koncepcióhoz. Sebaj.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ma sikerült végig néznem a movie-t magyarul, de bevallom, nekem sem tetszett. Szerintem nincs benne túl sok eredeti gondolat. Pár gondolat van a Bibliából, azokra támaszkodik, meg hogy milyen lenne az élet, ha egy számítógép dolgozna az agyam helyett... Szerintem nem valami nagy szám...
Avatar
Mangaman
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.01.07. 17:09
Tartózkodási hely: Eger/Kisköre
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mangaman »

Nekem nagyon tetszik. Ez volt az első anime movie amit láttam, és egyből ütött. Az egész filmnek van egy különleges hangulata, amitől még tizedszer is meg tudtam nézni. Az pedig nem igaz, hogy egy értelmetlen, lövöldözős ecchi, csak egy kicsit lassú.
A zenéje pedig egyszerűen felejthetetlen. A Making of a Cyborg az egyik kedvenc anime zeném.
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

mufurc írta: Marmint az Innocence-re gondolsz? Annak mar semmi koze se a mangahoz, se Shirow-hoz - nem veletlen, hogy csak Amerikaban megy "GITS: Innocence" cimen, Japanban csak siman es egyszeruen "Innocence". Az mar teljesen Oshii agyszulemenye, csak eppen Shirow karaktereivel (gondolom jokora summa lehetett, aminek fejeben Shirow ezt megengedte ^^;; ).
Azért a mangában van egy fejezet, aminek a története kisértetiesen emlékeztet az innocence alaphelyzetére, de ez csak töredék része a történetnek, söt még annyi se...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
Ghost
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.03.28. 09:16
Tartózkodási hely: Álmosvölgy

Hozzászólás Szerző: Ghost »

Ghost In The Shell: részemről hatalmas Matrix fan vagyok. Több fórumon több száz oldalon keresztül boncolgattuk a témát. Mondanom sem kell, millió sebből vérzik a történet :) A lényeg, hogy a GITS-hez csak a Matrix trilógia után volt szerencsém. Olyan izgatottan ültem a tv elé, hogy az leírhatatlan. Részemről 100%-osan tiszta a sztori és úgy vélem, ez közel sem akció orientált film. A lövöldözés csupán megédesíti. Ami kicsit zavart és illuzió rombló volt, az a felismerés, hogy a Matrix rendezői aligha nem ezt az alap műt vették célba elsődlegesen. Nem csupán vizuális elemeket loptak belőle, de a filozófiája is egy az egyben ebből való, más kérdés hogy kissé átalakítva, de felismerhetően. Ez a szememben a Matrixot valamelyest lekicsinyítette és a GITS-t még nagyobb istenséggé varázsolta. Sokan írtátok hogy unalmas. Ez inkább olyasmi, mint például egy Tarantino film, mondjuk a Ponyvaregény. Nem azért jó, mert full tömény akció, hanem mert profin megírt párbeszédek, monológok révén vezeti a történetet. A GITS egy nem éppen egyszerű témát próbál elénk varázsolni, egyértelmű hát, hogy elkél némi magyarázat a megértéséhez. Ez egy ilyen film. Szerintem utánozhatatlan és utolérhetetlen a maga nemében.

Innocence: Az egyetlen csalódás ezzel a résszel kapcsolatban, az őrnagy hiánya volt. Igaz ugyan, hogy a végén megjelenik, de azért sajnáltam hogy ő kimaradt a történetből. Na persze a végét az ő jelentléte nyomta fel elég rendesen. A történet akció terén szintén nem Hollywoodra akart ráverni, mondanivalóját tekintve viszont ez többszörösen is sikerült. Ez olyan film, hogy ha rendesen minden részletre figyelve és az egészet átélve végignézi az ember, akkor a film után órákkal is azon jár az agya és tovább vezeti magában a filozofálást, saját véleményt alkot. Szerintem ennél több feladata nem is lehet egy filmnek. A Jakuzáknál tett látogatás és a végén található precíz akció csak amolyan ajándék a nézőnek, mondhatni, egy kis pihenő az agynak :) akárcsak elődjében.

Röviden én így vélekedek a két részről, természetesen csupán magánvélemény és senki sem tudna meggyőzni bármelyik rész gyengeségéről.

(Aki akciót akar az nézze meg az Appleseed-et :D )
"Fenn a lépcső tetején, senki embert láttam én.
Ma is nem volt, úgy tűnt fel, ó bár végre menne el!"
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

mive a sci-fi elég közel áll hozzám a rendes filmek terén is ezért sztem a anime-ok között is ez lesz az egyik kedvenc műfajom na meg persze a fantasy meg a horror meg a mecha... meg most több nem ugrik be mert nem olyan rég vagyok anime van :)

szóval nekem tetszett a film... téma/történet is és a tálalás is :)
az első anime volt amit láttam és hát miután végelett a filmnek mondtam magamba: "na mi is lesz a köv. anime?" :)
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Nos tudom, hogy nem konkrétan a SAC2-ről van szó itten (kevesebbért is öltek már embert), de kérdezném az illetőket (Cybermage és RE@L aka TheREaLmAsTeR)akik a elkezdték fordítani a második sorozatot, hogy nem lenne e kedvük befejezni ? Tetszett ugyanis amit eddig alkottak és szeretném végignézni a sorozatot honosítva.
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

rég írtak ide...

nos akit érdekell az itt találhat egy kis előzetest a nemsoká megjelenő GITS:SAC-SSS-ről.

csak találtam, gondoltam megosztom veletek^^
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hű, ez izgalmasnak tűnik. Bár igaz, hogy SAC-ből, csak az első sorozatból láttam az első 5 részt, de most kedvet kaptam hozzá.
Az első szponzort már meg is találtam. ( A Nissan képében :) ) ( mármint a sorozat készítőinek )
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

kis élveznivaló a Solid State Society-ről:

Kód: Egész kijelölése

http://tracker.gits-fans.com/torrents/(dvd)_GitS_SAC_Solid_State_Society_(SSS)_trailer%2Bsfv.torrent
(istennagy a zenéje. főleg a GIG1 és az SSS alatt d^_______^b )

Infó [angol] (aki még nem tudná...)

OP-ED songs (Origa és Yoko Kanno megint alkotott :D )
-----------------------------
(vmiért nagyon nem akarja rendesen formázni... ^^")
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

akárhányszor nézem egyre jobban bejön
egyre mélyebb

fogalmazzunk úgy hogy jó
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

A Ghost in the shell-el még nagyon régen egy King of my castle című klippben találkoztam, de persze csak később tudtam meg hogy az volt.
Aztán valamikor régen ment az Mtv1-en és akkor sikerült megnéznem előszőr de annak ellenére hogy már szinte legendákat zengetek erről az animéről nekem nem tetszett!. Utánna még 2X megnéztem abban a reményben hogy hátha még is megtetszik mert mindenhol azt hallani hogy Ghost in the shell így meg úgy... de 3 megnézés után se tetszett, semmi különös nem volt benne, szerintem egyáltalán nem akkora nagy szám amekkorának beállították. Amúgy én a Mátrix filmeket se szeretem(nagyon nem) és az egész Cyber világ téma hidegen hagy engem.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Viko: ez csak természetes, senkinek sem tetszhet minden. :thumb:
vizuálisan én is a King of my Castle-ben találkoztam vele először, de előtte már elolvastam amit akkori fejemmel össze tudtam szedni róla (sőt, a feliratot előbb olvastam, mint hogy láttam volna a filmet. érdekes dolog egy .srt-t csak úgy magában olvasgatni^^") én viszont sci-fiken "nőttem fel" (és egy kis fantasyn is)(Star Wars, Alapítvány-sorozat, régebben kimondottan érdekeltek csillagázati témájú könyvek (már ami volt itthon)+a sorozatok: B5, Seaquest stb). és ugye ez volt az első komoly anime amit láttam... :D (oké, ez nem túl jó érv, de azóta sem láttam olyan animét, melynek a története v a grafikája jobban megfogott volna)

------------------
érdekesség: a Wamdue Project (aki csinálta a King of my Castle-t is) '99ben egy másik kislemezükből is csinált amv-t->You're the Reason (az anime sztem a Patlabor, de ez csak egy kósza tipp)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

outsyder írta:kis élveznivaló a Solid State Society-ről:

Kód: Egész kijelölése

http://tracker.gits-fans.com/torrents/(dvd)_GitS_SAC_Solid_State_Society_(SSS)_trailer%2Bsfv.torrent
(istennagy a zenéje. főleg a GIG1 és az SSS alatt d^_______^b )

Infó [angol] (aki még nem tudná...)

OP-ED songs (Origa és Yoko Kanno megint alkotott :D )
-----------------------------
(vmiért nagyon nem akarja rendesen formázni... ^^")
Most szedem éppen, stabilan jön 1k\sec-el :(
Ha úgyis megvan légyszíves seedeld, mert így még legalább két nap, mire lejön :cry:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

azonnal, amint rájövök hogy kell. :drop: melyiket? v mind2t?

------------------------------
elméletileg megy, de semmi forgalmat nem látok... ^^"
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elvileg csak annyi, hogy ha már letöltötted, futni hagyod a programot, az magátó átteszi seedbe.... :wink:

A SSS-t
Válasz küldése