Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Nem is tudom turistaként szívesen eltöltenék még néhány hetet Japánban.Állítólag Kyoto varázslatos.Csak ne lenne mindenhol az az átkozott halszag...Nem vagyok egy nagy halzabáló,de amikor megkóstoltam a csigát,kagylót,tengeri moszatot,tintahalat,pirított tücsköt no és a szusit :oops: ( a garnélát direkt nem említettem,mert az fincsi volt) :arrow: nem akarsz egy darabig még a halra sem gondolni.Viszont nem költöznék ki az biztos.Feltűnt már az elején,hogy milyen kedvesek,figyelmesek,kortalanok DE fingom sem volt,hogy mit forgatnak a fejükben.Olyan érzésem volt,mintha egy nagy pókerparty-t játszottak volna velem. :cool: Persze Tokyo lenyűgöző volt a 23 metróvonalával,és hihhhhetetlen szervezettségével(nem rendőr állomásokat láttam,hanem u.n police boxokat,ami egy kb.3*3 m-es fülkét jelentett 5-6 :!: wanted-os fotóval egy 10Millás város meglehetősen népes kerületében.

Szóval ahogy igértem elmondom miért nem lesznek Yuzában(25ezres kisváros a "NYugati" parton) alkoholisták az egyedül élők.Ugyanis azon a vidéken az a szokás járja,hogy nem öntünk magunknak alkoholt.... :)
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Maxipocak írta:Állítólag Kyoto varázslatos.Csak ne lenne mindenhol az az átkozott halszag...
Kyouto tenyleg varazslatos... ha ott jarsz feltetlenul nezd meg a Kiyomizudera-t meg a Kinkakuji-t... nekem olyan fotom van rola, hogy beajulsz... Es nem is volt halszag... csak a piac halszekciojaban...
Maxipocak írta:Szóval ahogy igértem elmondom miért nem lesznek Yuzában(25ezres kisváros a "NYugati" parton) alkoholisták az egyedül élők.Ugyanis azon a vidéken az a szokás járja,hogy nem öntünk magunknak alkoholt.... :)
Ez a szokas Japan egyeb reszeire is jellemzo... legalabbis eleg nagy tiszteletlensegnek szamit...
::jbeeer::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Szerintetek van reális esélye kijutni annak, aki nem ösztöndíjas/milliomos/dolgozik japán érdekeltségű cégnek? Mert én úgy hallottam, nemcsak a repülő létezik. Már ki is találtuk az egyik animés barátommal, hogyan lehetne kimenni:

Stoppal el Dániába --> át az orosz határon --> el Szentpétervárra --> A transzszibériai expresszel el Vlagyivosztokig --> aztán át hajóval Japánba. 3 hónapig vízummentesen lehet ott tartózkodni. Csak hát kérdés, hogy a szállás meg a kaja mibe kerülne? ::jhuh::

Belegondolni is rossz, milyen árak lehetnek ott... ::jcrazy::
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Surci írta:Stoppal el Dániába --> át az orosz határon --> el Szentpétervárra --> A transzszibériai expresszel el Vlagyivosztokig --> aztán át hajóval Japánba.
Ez így leírva egy olyan egyhónapos kalandtúrának hangzik, ami nem is biztos, hogy olcsóbb, mint a repülőút.
Én inkább kicsengetem a 250K-t egy repülőjegyre.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

paTKany írta:Én inkább kicsengetem a 250K-t egy repülőjegyre.
... ami nem is feltétlen 250, mert ha lefoglalod mondjuk fél évvel előbbre a dolgot, sokkal olcsóbban megúszhatod.
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

OFF:Transzszibériai expressz? Úgy rémlik,apum egy munkatársa utazott rajta 20 évvel ezelőtt.Sajna mielőtt elérték volna a céljukat,a tajga kellős közepén elfogyott a sín.Nem volt megálló vagy vmi, csak simán elfogyott.Mehettek tovább gyalog.Pontosan mehettek volna,de inkább visszafordultak,mert néhány száz km-nyi gyaloglás a hómezőn át nem embernek való. Az érdekedben remélem, hogy már befejezték. :)
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:Stoppal el Dániába --> át az orosz határon --> el Szentpétervárra --> A transzszibériai expresszel el Vlagyivosztokig --> aztán át hajóval Japánba. 3 hónapig vízummentesen lehet ott tartózkodni. Csak hát kérdés, hogy a szállás meg a kaja mibe kerülne?
Hat, sokba, felteve, ha kozben nem rabolnak el/olnek meg/rabolnak ki/fagytok meg/falnak fel a rozsomakok/stb, amire ugy korulbelul 30% az esely.... :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:Hat, sokba, felteve, ha kozben nem rabolnak el/olnek meg/rabolnak ki/fagytok meg/falnak fel a rozsomakok/stb, amire ugy korulbelul 30% az esely.... :D
...ööö... egyre szimpatikusabb a repülőgép ^_^ legyen az bármilyen hosszú repülőút ^^;;;
hangyoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.06.05. 16:20
Tartózkodási hely: Cegléd, nemsokara veglegesen is pest^^

Hozzászólás Szerző: hangyoca »

Végülis egykis kalanodot megér az ut nem?
És tényleg olcsoban jönki mint a repülö-.-
Persze nem egyedül sokal biztonságosab, lehet hogy szervezek egy ilyen turat 2-3 év mulva :)
Hangyoca
Cyber Ant. Inc
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

MaKo írta:
Patkany írta:
Én inkább kicsengetem a 250K-t egy repülőjegyre.

... ami nem is feltétlen 250, mert ha lefoglalod mondjuk fél évvel előbbre a dolgot, sokkal olcsóbban megúszhatod.
Mennyivel olcsóbban? gondolom, akkor sem lenne a jegy 30.000 Ft... :(

Tényleg meglehet 1 hónap is az út...

Bár nem tudom, egy ilyen stoppos v. buszos + transzibériai expresszes (lényeg, hogy nem repülő) út mennyibe lenne... Gondolom, nem 10 fillér az sem.

+ még kinn is élni kell valamiből... Aki már volt kinn: milyen árak vannak ott? kb 2-3 hónapig, ha nem a Hotel Intercontinentalban szállsz meg, és nem vered a pénzt, de nem halsz éhen sem, kb hány HUF-ból lehetne kijönni?
MaKo írta:
mufurc írta: Hat, sokba, felteve, ha kozben nem rabolnak el/olnek meg/rabolnak ki/fagytok meg/falnak fel a rozsomakok/stb, amire ugy korulbelul 30% az esely....
...ööö... egyre szimpatikusabb a repülőgép ^_^ legyen az bármilyen hosszú repülőút ^^;;;
Miféle hozzáállás ez, emberek? Hová tűnt belőletek a kalandvágy, az új megismerésének vágya, a vállalkozó szellem?

Na jó, én sem az afgánokra, a kazahokra meg a türkménekre vagyok kíváncsi, de még mindig jobban megér(het)i a feeling miatt, + nem tudom, mennyit lehetne spórolni. Azt meg már inkább Japánban költöm el. Egyébként azon a részen jó nagy szegénység van, ott milliomosnak számítanánk. :cool:

A Transzszibériai expresszről láttam képeket, azokon egész korrektnek tűnt. Meg miért rabolnának el/lőnének le? nem hiszem, hogy bemennénk Csecsenföldre(=gerillák).
hangyoca írta:Végülis egykis kalanodot megér az ut nem?
És tényleg olcsoban jönki mint a repülö-.-
Persze nem egyedül sokal biztonságosab, lehet hogy szervezek egy ilyen turat 2-3 év mulva
Ez az! Így kell helyesen hozzáállni a dolgokhoz!!! ::jthrill::
mufurc írta:falnak fel a rozsomakok
Ez nagyon jó volt! ::japhaha:: ::japhaha:: ::japhaha::

Mondjuk tény, hogy rám sem az jellemző leginkább, hogy két lábbal állnék a földön...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Surci írta:Miféle hozzáállás ez, emberek?
Racionális, esetleg? o_o
Nem tudom, mióta rossz dolog az, ha valaki inkább drágábban, de biztosabban utazik, mintsem hogy (jó esetben!) kijusson olyan másfél hónap alatt Japánba. :P
Mondjuk tény, hogy rám sem az jellemző leginkább, hogy két lábbal állnék a földön...
Nem én mondtam. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én ismerek 2 embert, aki így akar kimenni Japánba, mármint stoppal + vonattal + miegymással... Biztos izgalmas lehet...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Surci írta:
MaKo írta: ... ami nem is feltétlen 250, mert ha lefoglalod mondjuk fél évvel előbbre a dolgot, sokkal olcsóbban megúszhatod.
Mennyivel olcsóbban? gondolom, akkor sem lenne a jegy 30.000 Ft... :(
...
Nos, az csak attól függ mennyivel hamarabb foglalod le. Pl. hallottam már olyat hogy az illető fél évvel ezelőtt lefoglalt egy londoni repülő jegyet, és hozzájutott 30ezerért (mellette ült a barátnőm aki meg kipengetett rá legalább háromszor többet). Japánnal még nem próbáltam ki, de nyilván ott is működik a fél évvel hamarabb foglalom le --> olcsóbb lesz vmivel játék.

Az meg hogy hol laksz és mennyit költesz eléggé tőled függ. Szerintem a Yuusu Hosteru-k a legolcsóbbak fiataloknak, bár meg van kötve hogy mikorra gyere haza, stb. mégiscsak olcsóbban megúszod mint hogy beköltözz egy Ryokanba vagy egy sima hotelba O_o amik ugye horribilisan drágák. Másik megoldás: összehaverkodsz vkivel, és meghívatod magadat ^^ jó ez azért durva, de hosszabb barátság után nyilván befogadnak ill. viszontlátnak szívesen. Kérdés hogy az illető mucsaröcsögei-e vagy belvárosi. Attól függ hová akarsz menni konkrétan ugye.

Ami még drága és elviszi a pénzed az ugye a közlekedés... főleg ha vidéken laksz és be akarsz járni a városba (ld. shinkansen árak a csillagos égig érnek...).
hangyoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.06.05. 16:20
Tartózkodási hely: Cegléd, nemsokara veglegesen is pest^^

Hozzászólás Szerző: hangyoca »

Hat szerintem nem tulsagosan fontos hogy szalodaban vagy panzioban lakini, pl ha a sziberiaexpreszel kijutok akor mar csovezhetek is foleg nyaron tuti talalok valami szep parkot ahol aludhatok:)
Meg tenyleg a behaverkodas valahova bar nemhiszem hogy a helyes japánlanyok szivesen hazaviszenek egy lerobant europai pasit.-.-""

Ui: igen bocsi mindenkitol de aki ismer tudja hogy pocsek a helyesirasom!
Hangyoca
Cyber Ant. Inc
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Japánban csövezni...??? :lol: 5 perc és jön a rendőr oszt elvisz... aztán tényleg nem lesz gondod szállásra. Ami még egy viszonylag pénztárcakímálő módszer, az a Rabuhoteru (Love Hotel), az olyan hotel ahova nemileg érintkezni járnak az emberek (hadd ne ragozzam tovább...) és hát ugye az ottöltött órák száma alapján határozzák meg a fizetendő összeget. És ha csak arra van szükséged, hogy elalhass valahol, akkor ez a megfelelő (és legolcsóbb) megoldás számodra. Mert vannak olyan napszakok, amikor ez jelentősen olcsóbb, mint a rendes hotel. A környezet higiénikus és ha nincs ellenedre az extrém hangulat (szatén cucc, tükrök - még a plafonon is), akkor ideális...
hangyoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.06.05. 16:20
Tartózkodási hely: Cegléd, nemsokara veglegesen is pest^^

Hozzászólás Szerző: hangyoca »

Végülis ha csinosrendörlányok vinnének el azt nem bánnám :D
Alvásra ujab ötletem a metro szerelvény ott ugyis elfogadot látvány az alvo ember, a menetjegy meg olcsobb mint a száloda nem? Arra a Love Hotelbe meg egyedül nemjo menni, de szivesen kiprobálnáv valakivel :D
Hangyoca
Cyber Ant. Inc
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Konomi, te Japánban lax? :) Csak érdekel, mert vhogy nem tudom, de az ismereteid alapján úgy gondolom, hogy igen^^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

hangyoca írta:Arra a Love Hotelbe meg egyedül nemjo menni, de szivesen kiprobálnáv valakivel :D
Hát aszzem néznének is nagyokat, ha valaki odaállít és kivesz egy szobát egyedül... :shock:
To Luminas: már sajnos nem... *szipp*
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Hülye kérdés még szép, hogy élnék Japánban! Itt készülnek a legjobb konzolos játékok :gun: , a legjobb zenék :sing: , a kaja isteni ::ramen:: és végül a japán csajok nagyon kawaiik ::neko::...
:ossad: Hehh, szép álom...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hoc írta:a kaja isteni ::ramen::
Mélységesen egyetértek...
:lufi:
mangaanime
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.10.18. 13:08
Tartózkodási hely: debrecen

Hozzászólás Szerző: mangaanime »

:lol: Naná. Bármi áron ki fogok menni.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Én is mindig ezt mondom! :D A sulival lehetne menni pl Angliába vagy máshova, anya egyből mondja, hogy menjek, én mindig rávágom, hogy én csak Japánba megyek ki... ::jsmile::
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Én nem biztos hogy kint élnék japánban, mert sok a katasztrófa és nagy a zsúfoltság. Kimenni egy rövid időre viszont kimennék, sőt már ki is mehettem volna háromszor is, csak soha nem szólt az edzőm hogy mikor megy ki. (karate edző) Ezért mondom neki mindig hogy b...meg.
::pirate::
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

@Hoc: Velem is ez a helyzet, csak én nem mondtam nemet amerikára. :) Most épp az angolt tanulom ezerrel - csak hát a japán oolyaaaan szééép! Eddig akkor haladtam a legtöbbet vele, amikor némettanfolyamra jártam. Ha ez így lesz az USÁval is, perfekt japán tudással jövök haza^^
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Luminas írta:@Hoc: Velem is ez a helyzet, csak én nem mondtam nemet amerikára. :)
Velem sajna nem ez a helyzet. Én egyszerűen lusta vagyok kimenni máshova, de ha Japánról lenne szó, egyből ugranék. Lehet, hogy velem van a baj, de ez még változhat. Most egyszerűen nincs kedvem világot látni, de majd ehez is megjön a kedvem.
Válasz küldése