Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
endberg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.09.11. 01:11
Tartózkodási hely: hol is vagyok?

Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: endberg »

Hi!

nagyon ugy fest, hogy az ftpken, egyeb letoltogetos helyeken nehany filmet az egekbe magasztalnak, masok viszont erdemtelenul elsikkadnak... es ez eleg szomoru, mert a tulhypeolt filmek alt. korantsem olyan jok, mint a csendesen sikeres tarsaik.

szoval, ha vki. ismer olyan filmeket (/me Case-re mutogat) amik kevesbe ismertek, viszont nagyon jok, ajanlgassa oket batran!

udv:
endberg
--- champuruuuu! ---
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

The Eye (hongkongi), amolyan thriller horror jó pár parás résszel, ajánlom mindekinek aki az ilyen filmeket szereti. Úgy tudom februárba nálunk is bemutatják
Battle Royale (japán), na ez nem1xü film, 1 középiskolai osztályt deportáknak egy szigetere ahol az a feladatuk hogy 3 nap alatt megkell ölniük osztálytársaikat, ha a 3. napra nem csak 1 marad akkor a nyakukon lévö nyakörv felrobban.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Ma este az mtv-n Gohatto (Tabu) Takeshi Kitanoval (őt asszem senkinek nem kell bemutatni) a főszerepben...
Ha jól tudom, anno egész jó kritikákat kapott...
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Melyik MTV-n ?? :?:
mert ez érdekelne nagyon :D
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Magyar mtv1, 23:05

egyáltalán, létezik még olyan, h mtv2? :)
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Valóban ott lessz egyébként kössz.
Csak én a Music TV is gondoltam esetleg valami hasonló rövidítésű TV.

De azért ez egy picit későn lessz nem hiszem hogy meg tudom e nézni.
Főleg hogy másnap még dolgozom. 8)
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Amillen az én formám a UPC mont 0 órátol kezdett adókarbantartásba és kikapcsolta a kábelTV-t. Így nem láttma csak a felét. :(
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát én megnéztem a Tabut és ezentúl nekem is annak számít majd a film..be kell vallanom nem igazán ragadott meg. :cry:
Lehet persze,hogy túl nagyok voltak az elvárásaim. Azért sok mindent megtudtam a filmből Japánról...de maga a történet... :evil:
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Látta már valamelyikőtök a Hőst (Ying xiong, vagy angolul Hero)? Ez egy kínai film, Jet Li főszereplésével. Egyáltalán nem az a hagyományos kung-fus film, amit a 70-es 80-as években csináltak. Szerintem főleg azok fogják megkedvelni, akik szeretnek egy kicsit elgondolkodni egy filmen. Nekem nagyon tetszett, különösen a színek játékát oldották meg hihetetlenül jól. Ajánlom mindannyiótoknak!
http://www.imdb.com/title/tt0299977/
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Tabu: "elborzaszt, ha férfiak szeretik egymást" <--- idézet a filmből, kábé az én véleményem is ez... amúgy elgondolkodtató alkotás, már aki gondolkodni akar ilyesmin egyáltalán :)

Hero: Kiváló történet (és megható is kicsit), nagyszerű színészi alakítások (kivéve Jet Li, de őt nem is ezért szeretjük :) ), nekem az egyik kedvencem, (megérdemelte volna az Oscart), nagyságrendekkel jobb és látványosabb, mint a Tigris és Sárkány.
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Tabu de uyge az egyértelmű lett a végére hogy az aki ezt mondta, az maga is beleszeretett. :) [/quote]
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Zodd írta:Tabu de uyge az egyértelmű lett a végére hogy az aki ezt mondta, az maga is beleszeretett. :)
idéznem kell magam:
én írta:már aki gondolkodni akar ilyesmin egyáltalán
:DD
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Zodd teljesen tiszta volt a logika, az érzelmi ösvény meg minden..lejött a filozófiai mondanivaló, de azért mégsem lopta magát még a szívem közelébe sem... nem azért mert férfiak és férfiak egymás közötti testi vagy lelki kapcsolata a témája, hanem mert valahogy nem igazán éreztem valós személyeknek az embereket.Elvesztek számomra a karakterek...vagy nem is voltak a filmben...nem tudom. Nem akarom lehúzni mert ez csakis az én véleményem és nem akarok megbántani senkit aki spec. szereti a Tabu-t.
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Ne éreztem megbántásnak, de nekem kivételesen tetszett.
Érdekel is a véleményed.
Nekem úgy tünt az égsz arról szól hogyan látta a Kitano által megszemélyesített szereplő az egészet, tehát szerintem nem is akarták megmutatni igazán az érzelmi mélységeket.

De ez nem is Kitano film volt ha jól láttam, hanem csak szerepelt benne :? :?:
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Zodd írta:De ez nem is Kitano film volt ha jól láttam, hanem csak szerepelt benne :? :?:
Ez valoban nem Kitano film volt, hanem Nagisa Oshima, akinek annak idején az egyik legfotosabb szerepét köszönhette Kitano (a Merry xmas Mr Lawrence cimu 83-as filmben) Oshima kulonben a 60as/70es években volt a japán film uj hullámának meghatározó figurája, aki tabu-döntögetö filmjeivel hatalmas botrányokat kavart és aztán a cenzura elleni tiltakozasként hosszu idön keresztül csak külföldön forgatott filmet.
A Gohatto (Tabu) volt a naaaaaagy visszatérése, de szerintem igencsak gyengusra sikeredett. ^^"
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

case írta:Oshima kulonben a 60as/70es években volt a japán film uj hullámának meghatározó figurája, aki tabu-döntögetö filmjeivel hatalmas botrányokat kavart
Tudnál mondani néhány filmcímet, mert akkor rákeresnék párra ezek érdekelnének... :D
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Zodd írta:
case írta:Oshima kulonben a 60as/70es években volt a japán film uj hullámának meghatározó figurája, aki tabu-döntögetö filmjeivel hatalmas botrányokat kavart
Tudnál mondani néhány filmcímet, mert akkor rákeresnék párra ezek érdekelnének... :D
Ő rendezte az Ai no corrida (The realm of the senses)-t is. Nem rossz film, bár ez emberekben vegyes érzelmeket kelt. Ezzel valóban TABU-kat döngetett.
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Pharaoh írta:
Zodd írta:
case írta:Oshima kulonben a 60as/70es években volt a japán film uj hullámának meghatározó figurája, aki tabu-döntögetö filmjeivel hatalmas botrányokat kavart
Tudnál mondani néhány filmcímet, mert akkor rákeresnék párra ezek érdekelnének... :D
Ő rendezte az Ai no corrida (The realm of the senses)-t is. Nem rossz film, bár ez emberekben vegyes érzelmeket kelt. Ezzel valóban TABU-kat döngetett.
Jaja, az a legismertebb filmje.. :) A többi japánon kivül vagy beszerezhetetlen, vagy csak kis müvészfilm vhs/dvd kiadóknál jött ki vagyis szintén nehezen beszerezhetö.
magyarorszagon amennyire én emlékszem csak a 'Merry xmas..' jött ki videón (ez valami háborus film és mint ilyen nem néztem meg soha ^^) meg a fentemlített ai no corrida is megjelent szerintem még valamikor rég Erzékek birodalma címen. Oshima filmeket nem könnyü szerezni sajna.. :\
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Na most néztem végig a Ai no corrida-t, nagyon érdekes volt, talán még tetszett is, de ezen még elkell gondolkodnom :shock:

Hát ez tényleg durvább mint a tabu. Nem hiszem hogy lemerné adni akármelyik magyar TV?? :?:
Nektek hogy tetszett??
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Zodd írta:Na most néztem végig a Ai no corrida-t, nagyon érdekes volt, talán még tetszett is, de ezen még elkell gondolkodnom :shock:

Hát ez tényleg durvább mint a tabu. Nem hiszem hogy lemerné adni akármelyik magyar TV?? :?:
Nektek hogy tetszett??
En eppen valamelyik magyar tv-n lattam, de már vagy jó 10 éve.. :) Es leadnák talán most is, mivel azért mégiscsak filmklasszikus, de ott viritana rajta az a rusnya 18+ karika az biztos. :)
A problema, hogy nagyon rég láttam ugye, így meg kellene néznem újra, hogy pontosabb véleményt mondjak róla, de érdekes az biztos. Meg ugye márcsak azért is érdekes, merthogy valós eseményeken alapul. ^^"
Avatar
Musha
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.03.05. 12:26
Tartózkodási hely: Buda
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Musha »

Nekem nagyon tetszett a Tabu (bár én a szamuráj világ iránt elfogult vagyok), most láttam másodszor, így még jobban tetszett, mint elsőre.

Ezelőtt a Suicide Club-ot néztem meg, ami közép(?)iskolás gyerkőcök tömeges öngyilkosságairól szól, érdekes... :? És nem kicsit nyomasztó.

Ja meg a Princess Blade-et is láttam, az egy ilyen elég animés beütésekkel rendelkező, hangulatos, ám mégis kicsit gyengus sztorival rendelkező film. Egyszer azért jó (anime-fan-eknek pláne :wink: ).

Nem tartozik a topichoz, de nem tud valaki olyan műholdas vagy egyéb szolgáltatót, ami japán csatorná(ka)t is szolgáltat? :?:
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Most megy a kikiujiro nyara a Duna Tv-n nézzétek..
Avatar
Musha
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.03.05. 12:26
Tartózkodási hely: Buda
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Musha »

ezt buktam :(
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Musha írta:ezt buktam :(
Most én is... De nem is biztos, hogy akartam volna még egyszer... A zenéje nagyon jó! Amúgy Kikujiro...
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

danig írta:
Musha írta:ezt buktam :(
Most én is... De nem is biztos, hogy akartam volna még egyszer... A zenéje nagyon jó! Amúgy Kikujiro...
Jól mondtad..
Az a probléma hogy én is csak a második felétől láttam de nagyon tetszett.. :)
Válasz küldése