J-POP, J-Rock

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nekem meg EES... még mindig nem hevertem ki, hogy nem láthattam őket szigeten... *pyu*
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Első számú kedvenc elég egyértelműen a Buck-Tick és ez egy jó ideje így van/ egy jó ideig így is marad.
Kép
:angel: ::daisuki:: ::jthrill:: :sobsob: ::neko:: :taps: ::japhaha:: ::tenshii:: ::taka:: :sing: ::^_^::
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

ÖÖÖ....Én már sok jót (és sok rosszat is)hallottam mindkét műfajról , de valójában nem ismerek ilyen előadókat, ezért megkérnélek titeket, hogy ajánljatok nékem valamit! Lehet magyarországon beszerezni j-popot, j-rockot"eredeti"cd-n? Arigato! ::sumima::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Tokubei írta:ÖÖÖ....Én már sok jót (és sok rosszat is)hallottam mindkét műfajról , de valójában nem ismerek ilyen előadókat, ezért megkérnélek titeket, hogy ajánljatok nékem valamit! Lehet magyarországon beszerezni j-popot, j-rockot"eredeti"cd-n?
Oo... egyik se mufaj. JPop=japan popzene; JRock=japan rockzene. Csak gyujtonevek, amiken belul rengeteg mufaj talalhato. Mintha az amerikai pop- es rockzenet APopnak meg ARocknak hivnank.

Amugy tudomasom szerint itthon nem nagyon lehet ilyesmiket beszerezni audio CDn, csak online boltokbol. Az Usagiyaban lehet, hogy vannak meg eladasra hasznalt CDk, de azok kozul a jokat mar mind elvittuk. ^_^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Mufurc kezdelek megkedvelni! Köszi a korrekciót, de nem ajánlottál előadót.Valahol azt olvastam, hogy a Morning Musume "lánycsapat" egész jó. Ezt ismered?
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Tokubei írta:Mufurc kezdelek megkedvelni! Köszi a korrekciót, de nem ajánlottál előadót.Valahol azt olvastam, hogy a Morning Musume "lánycsapat" egész jó. Ezt ismered?
ez téves.. pontosabban hiányos információ... ^^" a Morning Musume "lánycsapat" egész jó volt Sajnos amit az utóbbi néhány évben csinálnak az egészen szörnyü. Ha lánycsapatokra vagy kiváncsi akkor sokkal inkább ajánlom mondjuk a MAX-ot és Yellow Generation-t. A még aktív csapatok közül ök azok akik leginkább minöségi produkciót nyújtanak.
egyébként néhány teljesen random ajánlat:
JPop: Ayumi Hamasaki, Namie Amuro, Love Psychedelico, Utada Hikaru, Do As Infinity, Yaida Hitomi, the brilliant green, Nana Katase.
JRock: The Yellow Monkey, Buck-Tick, L'Arc~en~Ciel, Thee Michelle Gun Elephant, Laputa, Luna Sea, Baiser, stbstb~
^^
és igen, mint mufurc is mondta nem nagyon lehe ilyesmiket kapni itthon. ami kevés, nem tradicionális zene elöfordul CD boltokban az általában techno (Ken Ishii, Takkyu Ishino, stb) vagy acid-jazz (Kyoto Jazz MAssive, United Future Organization) Ha pedig részletesebben érdekel a téma, akkor: soundofjapan.hu :-P
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Kihagytad Megumi Hayashibara-t. :-P
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Hoc írta:Kihagytad Megumi Hayashibara-t. :-P
nem hagytam ki, hanem: 1. nem szeretem 2. nem JPop
:-P
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

1. Nembaj nembaj én szeretem ::jhihi::
2. Ha nem Jpop, akkor mi??? ::jhuh::
Avatar
lezl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.09.15. 12:13
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lezl »

Case hozzászólásaihoz reagálnég egy keveset:

A Morning Musume igenis jó még most is attól hogy stílustváltottak még továbbra is lehet szeretni dalaikat :lol:
És idol pop vonalon vannak még jópáran akiket érdemes megnézni nem kell az összes idol énekest alapból kihagyni popzenei felsorolásból, szóval én ajánlom. Akinát, Nami Tamaki-t, Otsuka Ai-t és még sokakat akik fent vannak a http://jpop.hu - n
(jó megismerni mind2 oldalt és akkor el lehet dönteni kinek mi tetszik inkább, az a legjobb ha mind2 tetszik)

(A MAX tényleg jó volt de énszerintem amit ők csináltak az utóbbi években az a szőrnyű :? - jó szinte nem csináltak semmit, de amit igen azt már nem kellett volna (persze nem azonos az izlésünk ezt régóta tudjuk :cool: )

Yellow Generation-el egyett tudok érteni Case-val ők tényleg jók :D )
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hoc írta:2. Ha nem Jpop, akkor mi???
Anime/seiyuu-zene. Ez nem = JPop, bar persze vannak neha atfedesek.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Oké csak nem tudtam eldönteni, hogy melyik, mert jó sok száma megvan és amikor megnéztem a szám infoját, egyszer ezt írta ki, egyszer azt.... ::jcrazy::
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Nah, akkor ide írom be: Eliphas Levi marha jó, tessék azt hallgatni :)
Hálám üldözni fog, Case : ]
Kép
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Tegnap letöltöttem pár Garnet Crow számot amit még nem ismertem, és továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nagyon jók! ^^
És a Spiral lett a kedvenc számom tőlük! *_____________*
Aikawa Nanase-től pedig még mindig az R-Shitei viszi a pálmát! :cool:
Kép
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Case:
nem hagytam ki, hanem: 1. nem szeretem
végre valaki!!! ::jcheers::
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Van egy új kedvencem:
Dream: WHY (original mix)
Inuyasha ost-ok közt találtam. :-P
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Morigan írta:Van egy új kedvencem:
Dream: WHY (original mix)
Inuyasha ost-ok közt találtam. :-P
Egész jó szám, de baromira nem illik az Inuyasha-hoz... O_o;;;

Mostanában Garnet Crow-t és Miyamoto Shunichi-t hallgatok nagy mennyiségben ^_____________________^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ami-chan 2005.02.04. 18:25-kor.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én jelenleg V6-ot, W-t, és Pipo Angels-t hallgatok a legszívesebben.
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Halihó, nekem is ajánlások kellenének, mégpedig valami keményebb rockzene témájában (japán ofkorsz, nem offolok :D)
Case írta:JRock: The Yellow Monkey, Buck-Tick, L'Arc~en~Ciel, Thee Michelle Gun Elephant, Laputa, Luna Sea, Baiser, stbstb~
Ezek közül eddig csak L'Arc-en-Ciel-t hallottam, de az nem eléggé "hard"
(bár tetszett, de egy ismerősöm kifejezetten japán hegyimetált szertne tőlem)

az X-japan már megvan, bejön, valami hasonló esetleg?
ja, és ha lehet, olyasmit javasoljatok, ami van annyira népszerű, hogy nem hetekig hozza a szamár... :D
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

sodd írta:Halihó, nekem is ajánlások kellenének, mégpedig valami keményebb rockzene témájában (japán ofkorsz, nem offolok :D)
Case írta:JRock: The Yellow Monkey, Buck-Tick, L'Arc~en~Ciel, Thee Michelle Gun Elephant, Laputa, Luna Sea, Baiser, stbstb~
Ezek közül eddig csak L'Arc-en-Ciel-t hallottam, de az nem eléggé "hard"
(bár tetszett, de egy ismerősöm kifejezetten japán hegyimetált szertne tőlem)

az X-japan már megvan, bejön, valami hasonló esetleg?
ja, és ha lehet, olyasmit javasoljatok, ami van annyira népszerű, hogy nem hetekig hozza a szamár... :D
hmhmm... a fentiek közül az egyetlen aki tényleg keményebb zenét játszik (illetve játszott) az a Thee Michelle Gun Elephant. Sajna feloszlottak már, de az énekes új zenekara a Rosso nagyjából hasonló irányvonalon halad. A többi zeneker a fenti listából inkább dallamosabb dolgokat játszik, leszámítva egy-egy elvadultabb számot.
(most ez nem önreklám, csak információ... ^^ de... ha elmész a soundofjapan.hu fórumának mp3 topicjába, ott van fent a többi cucc között egy nemrég megjelent Rosso kislemez, az alapján eldöntheted, hogy tetszik-e neked a Rosso/TMGE vagy sem. ^^")

metál meg... nézzükcsak. pár banda amik eléggé ismertek és relatíve könnyü tölük zenéket találni:
Onmyoza (vagy Onmyouza. abszolúte tradicionalista heavy metal nöi énekessel. a Nightwish-hez szokták öket hasonlítani, nem véletlenül ^^")
Loudness (a japán metal legnagyobb klasszikusa, akik a 80as évek végén nyugaton is eléggé ismertek lettek, tehát nem japánnal foglalkozó helyeken is lehet róluk találni sok infót, megstb)
Anthem (másik nagy japán metal-legenda)
Hellchild (súlyos death-metal, de nagyon komplex zeneileg)
SxOxB (zúzós grindcore... a Napalm Death-el is dolgoztak együtt... ebböl kb. lehet sejteni a hangzást... x:D)

így nagyhirtelen ennyi. van még sok, de vagy olyanok akiktöl nehezebb találni cuccot, vagy olyan akik zeneileg valószinüleg böven túl extrémek... ^^" (Gore Beyond Necropsy pl... <3)
mondjuk a Yellow Monkey-t még meg lehet próbálni, ök amolyan tradicionális hard-rock-ot nyomtak és abban nagyon jók voltak. Meg vannak még olyan metal csapatok mint a Gargoyle, meg a Seikima II (a japán KISS.. geeh @_@), de öket én nagyon nem bírom, de másnak azért lehet, hogy bejön. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Morigan írta:Van egy új kedvencem:
Dream: WHY (original mix)
Inuyasha ost-ok közt találtam. :-P
Én is imádom.
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Köszi a segítséget Case, eddig a Loudness-től jött le 2 album, az tetszik. (Meg töltöttem az oldaladról néhány kevésbé hard témát is (pl Buck-Tick), én arra is vevő vagyok)
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Andro írta:
Morigan írta:Van egy új kedvencem:
Dream: WHY (original mix)
Inuyasha ost-ok közt találtam. :-P
Én is imádom.
Ugye-ugye?! :D Egyre jobban tetszenek az InuYasha OST-ok.
Tényleg, nemrég kaptam Chihiro Ost-ot... kellemes számaik vannak!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Honnan van? Nekem is kell!!!
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Andro írta:Honnan van? Nekem is kell!!!
Kaptam, amúgy a bestanime.com oldaláról töltheted le! Jó hallgatást!:D
Válasz küldése