Gankutsuou

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Látom, látom :))..
Hogy pontosítsunk az esetleges toávbbi érdeklődőknek:

http://www.anime-kraze.org/torrent/%5BA ... vi.torrent
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ah, 10. resz, az de jo volt (Hakushaku Prism Power Make Up!! xD Villefort es az o eeeerdekes almai... jarhatna Albert-rel pszichoanalizisre :D).

Amugy idokozben megtalaltam azt a bizonyos kepet arrol a bizonyos CD-rol, amit emlegettem - sajna mar nem emlekszem, ez honnan van, es mi van rajta (csak hogy lathatoan Albert seiyuuja dedikalta ^^), de mindenesetre egy valodi, faneknek szant promo CD igy nez ki:
Kép
Pretty, mi? T_T

Es pofatlansag: februar 23-an fog megjelenni a soundtrack! A szuletesnapomon! Waaaaah.... T____T muszaj lesz megvennem magamnak ajandekba... @_@
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

hmm ez a 10. rész....
Pofátlanság így befejezni valamit ....

Amúgy most meghalt a csaj vagy csak alszik?
A rész elején egyértelműen egy temetés van. Aztán nagyon úgy tűnik, mintha ugrana egy kicsit vissza az időben, de valahogy ott is marad.. A 11. részben tér csak vissza?

Ja még valami....
Jól érzem, hogy a kedves Hakushaku teljesen felfedte magát? A Villefort nem néz ki egy hülye embernek ráadásul
- Elküldte az emberét hogy nyomozzon a Gróf után
- Elhívják Edmund Dantes temetésére
- a Koporsóban az az ember van, akit a Gróf után küldött

Erősen ottvan a kapcsolat, vagy csak én érzem oda, mert kb tudom a történéseket?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

Épp most fejeztem be az ep. 10-et... hát valami zseniális volt sztem. Amikor kinyitották a koporsót... váááh... az nagyon feelinges volt

Amúgymeg nemtom mi a bajotok Franzal... tény hogy kicsit fura az "érdeklödési köre", de sztem messze a legintelligensebb karakter... ha annyit látott volna mint Albert, sztem már rég levágta volna mi történik... aztán majd kiderül...

amúgy 26 részes lesz?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Jól érzem, hogy a kedves Hakushaku teljesen felfedte magát? (...)
Szerintem egyaltalan nem. Villefort nem hulye, de ketlem, hogy azt hinne, Edmond-nal van dolga - vegulis, Edmond Dantes meghalt, es a holtak ugyebar nem ternek vissza, meg minden. (Mas kerdes, hogy igazabol nem halt meg, de ezt egyelore meg senki nem tudja...) Igen, gyanakszik a grofra, de azert, amiert Danglars is gyanakodott mar korabban: a grof egeszen egyszeruen gyanus fazon xD es most egyertelmuen kiderult, hogy tud a Villefort-Mondego-Danglars trio viselt dolgairol. (Egyebkent ez az egyik dolog, ami zsenialisan van abrazolva a konyvben, de az animeben is: az ember elvan, gazdag, sikeres, gond nelkul eli az eletet... aztan megjelenik valaki, aki ismeri a multban tortent mocskos kis dolgokat, amiket pedig az ember annyira probal elfelejteni - es innentol kezdve minden tonkremegy.)
Roderick írta:Amikor kinyitották a koporsót... váááh... az nagyon feelinges volt
Ja, az a jelenet nagyon ott van. *__* Mondjuk a kedvencem az, amikor a trio kenyszeriti Caderousse-t, hogy nyissa ki a koporsot... Annyira tipikus, ahogyan ott harman fenyegetnek egy embert, mintha meg mindig tizen-huszoneves kolykok lennenek. ^^;; (Es azert ez is micsoda lelekabrazolas.)

(Btw, aki esetleg olvasta a konyvet, azoknak kulon csemege a dokumentumok, amiket Fernand olvasgatott, mikor Albert bejott hozza. :3 Hihetetlen, mennyire odafigyeltek erre a sorozatra - meg ilyen kicsike dolgokra is.)

Ami Franzot illeti, az "erdeklodesi kore" (hehe) engem nem zavar xD es az sem, hogy intelligens. Egyreszt az zavart, hogy bunko modon bant Valentine-nal (es kesobb Albert-rel is), es a groffal is taplon viselkedett - ugy latszik, ebbol nagyjabol kigyogyult (legalabbis ami Valentine-t es Albert-t illeti), de ettol meg a viselkedese rossz szajizt hagyott maga utan. Masreszt pedig o egy tipikus "omg poor sweetie" karakter (bar lehet, hogy ez a himnemu nezoknek nem annyira feltuno ^_^;; ), es a magam reszerol sose szerettem a "poor sweetie" karaktereket, akiknek az elete csupa angst, es akiket ezert (es itt van a hangsuly) rettentoen sajnalni kene. Az animeben magaban meg eleg izlesesen van megoldva a dolog, de ettol meg idegesito, foleg az, ahogy az emberek altalaban lereagaljak. :/ Arrol nem is beszelve, hogy Franznak eredetileg minimalis szerepe van a sztoriban - addig oke, hogy Albert miatt ez most nagyobb lett, de imho par dolgot azert nem neki kene csinalnia/kitalalnia, es az vegkepp teljesen felesleges, hogy omgpoorsweetie lett belole.
Roderick írta:amúgy 26 részes lesz?
Nem, 24.

Egyebkent, a hivatalos oldalon mar megtekintheto az elso DVD boritoja... szerintem gyonyoru. *_*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nekem nem annyira tetszik a DVD borító =/ Az a hátsó kép a grófról jó, de jól látom, hogy felemás színű Albert gatyája? O_o Sztem elég nevetséges. (Az is lehet, hogy túl pici a kép, és csak a fény esik "más színben" rá, de imho akkor se túl eltalált a sok sárgás meg meleg fény közé betenni egy kék gatyaszárt ^^").

Még mindig csak 9ig láttam >_> De nekem egyáltalán nem tűnt fel (eddig) hogy vmi olyasmi fílinget akarnak ráeröltetni a nézőre, hogy sajnálja Franzot... O_o Mé kéne? Sztem egyáltalán nincs ilyen hangulatú rész (ameddig legalábbis láttam). Jóh max. ha nagyon kötözködni akarok, akkor esetleg ott lehet keresni, hogy "szegény, Albert "elhagyta", és hanyagolja a gróf miatt", de sztem ezért épeszű ember nem kezdi el sajnálni O_o Szóval én ezt nem értem... Majd lehet, hogy később megértem ^^" De eddig erre sztem senkinek semmi oka nem volt.

Jah, és mi az a novel amit reklámoznak a hivatalos oldalon? Érdekes a borítója (Franz ennél kifejezőbbre nem is sikerülhetett volna xD).

Az a CD meg egyszerűen UNDORÍTÓAN szépen néz ki -_-' Mikor jutok én el végre Japánba? Folyton ezt kérdezgetem magamtól XD
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Az a hátsó kép a grófról jó, de jól látom, hogy felemás színű Albert gatyája? O_o Sztem elég nevetséges.
Par szaz evvel ezelott nagy divat volt pedig. xDDD Nah, amugy abban en se vagyok biztos, lehet, hogy a kicsi kep miatt fura... de mondjuk engem az se zavarna, ha telleg felemas szinu lenne. :D Marmint, Albert-nek van egy kalozkosztumje. Amit hajlando viselni, meg akkor is, amikor a Nagy Peldakepehez megy latogatoba. Mi ehhez kepest egy felemas szinu gatya? xD

De szerintem maga az egesz kep kompozicioja nagyon jo - ahogy Albert ul a szekben, ahogy a grof ott all mogotte, a keze a tamlan (es kesztyu nelkul~), stb. *_*
MaKo írta:de imho akkor se túl eltalált a sok sárgás meg meleg fény közé betenni egy kék gatyaszárt ^^"
De ha meleg szinu lenne, beleolvadna a hatterbe. ^^;; Albert, a Kameleon. Vagy nindzsa. xD A grof is olyan, mintha csak vmi arnyek lenne.
MaKo írta:De nekem egyáltalán nem tűnt fel (eddig) hogy vmi olyasmi fílinget akarnak ráeröltetni a nézőre, hogy sajnálja Franzot... O_o
Ezer' mondom, hogy magaban az animeben ez jol van megcsinalva, nem eroltetett, csak valahogy... nemt'om, irritalo. Talan mert klise, vagy nemt'om. A karaktertipus maga idegesit, nomeg aztan hogy az ember mast se lat mindenhol, csak "omg poor Franz, hogy lehet Albert ilyen bunko, hadd olelgessem meg" stb. >_>;;
MaKo írta:Mé kéne? Sztem egyáltalán nincs ilyen hangulatú rész (ameddig legalábbis láttam).
Azer' a 9. resznel nekem mar nyiladozott a bicska a zsebemben, de hal'istennek abbahagytak, mielott kinyilt volna (raadasul jot rohogtem az egesz szitun xD). Aztan ep 11... >_>;; Jo, ott is teljesen jol van az egesz megcsinalva, csak Franz ozikeszemeibol nekem tulsagosan az jon le belole, hogy "ah, mit szenvedek", aztan a blogokban az ember torolgetheti a monitor alol a konnypatakokat.
MaKo írta:"szegény, Albert "elhagyta", és hanyagolja a gróf miatt", de sztem ezért épeszű ember nem kezdi el sajnálni O_o
Ezt meseld a japan fandomnak... xD Nekik meg Sajnaljuk Franzot Klubjuk is van (a japan nev sokkal kifejezobb). xD Jo, ez speciel vicces, de kisse unalmas, hogy a blogokban mast se olvasni, csak hogy szegeny szegeny Franz. >_>;;
MaKo írta:Jah, és mi az a novel amit reklámoznak a hivatalos oldalon? Érdekes a borítója (Franz ennél kifejezőbbre nem is sikerülhetett volna xD).
A jelek szerint az anime megregenyesitese. Amazon szerint jo kis pocketbook meretu (261 oldal, 15 centi magas), ugyhogy gondolom jo sok kotet lesz belole. Megvarom az elso review-kat, aztan ha jonak tunik, beszerzem... (apropo borito, a grof mar nem fert volna ra? o_o;; )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:Marmint, Albert-nek van egy kalozkosztumje. Amit hajlando viselni, meg akkor is, amikor a Nagy Peldakepehez megy latogatoba. Mi ehhez kepest egy felemas szinu gatya? xD
Ööö, na igen... Kénytelen voltam szélesen elmosolyodni, mikor megláttam abban a kalóz cuccban... XD Hát igen... *sóóóhaj* Albert ^^"""""""""""
mufurc írta: De szerintem maga az egesz kep kompozicioja nagyon jo - ahogy Albert ul a szekben, ahogy a grof ott all mogotte, a keze a tamlan (es kesztyu nelkul~), stb. *_*
Na igen, ez az egy ami nekem is tetszik - bár túl kicsi a kép hogy tényleg ítéljek - nadegrófúrmindigistetszett szóval ^^" *elfogult*

mufurc írta:A grof is olyan, mintha csak vmi arnyek lenne.
Ezé' jó *________*

mufurc írta: Ezer' mondom, hogy magaban az animeben ez jol van megcsinalva, nem eroltetett, csak valahogy... nemt'om, irritalo. Talan mert klise, vagy nemt'om. A karaktertipus maga idegesit, nomeg aztan hogy az ember mast se lat mindenhol, csak "omg poor Franz, hogy lehet Albert ilyen bunko, hadd olelgessem meg" stb. >_>;;
Hát nem'tom. Nekem ez nem tűnt fel, engem egyedül az idegesített, hogy húzták-vonták azt ami nyilvánvaló, aztán a 9.részben végre kimondta -_-' Hallelujaa... Egyébként még talán az lehetett zavaró, hogy eléggé bunkózott Valentine-nel, és erre még én is haraptam -_-' De most úgy néz ki lenyugotott a kölyök, szóval engem nem irritált annyira^^ Sőt, jókat szórakoztam rajta =DD Vicces ahogy "hős szerelmest" alakít XD

mufurc írta: Azer' a 9. resznel nekem mar nyiladozott a bicska a zsebemben, de hal'istennek abbahagytak, mielott kinyilt volna (raadasul jot rohogtem az egesz szitun xD).
Na ezt mondom, jókat lehet rajta derülni ^_^ *gonoc kárörvendő >)*

mufurc írta: Ezt meseld a japan fandomnak... xD
Egyszerű, nem nézegetek blogokat XD Amúgy sem értettem soha, mér' jó blogot vezetni >_> De istenem, aki szereti tegye. Én mindenesetre nem olvasom =DD Könnyezzen ha akar Franzér, ha neki jólesik ^^"""

mufurc írta: A jelek szerint az anime megregenyesitese. Amazon szerint jo kis pocketbook meretu (261 oldal, 15 centi magas), ugyhogy gondolom jo sok kotet lesz belole. Megvarom az elso review-kat, aztan ha jonak tunik, beszerzem... (apropo borito, a grof mar nem fert volna ra? o_o;;
Jah, ált. akkorkák a japán regénykék (már ami van nekem ^^"), mondjuk a borítón én jót vidultam XD Tényleg kifejező lett rajta Franz arca (már amennyit látni belőle -oh a szél meglengeti szőke fürtjeit- *leüti magát*). Jobban örültem volna mondjuk egy gróf-Albert képnek, de ha több kötetes lesz, akkor még biztos lesz ^^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Egyszerű, nem nézegetek blogokat XD
En a japanokat igen, mer' a japan fanek nem szegyellik, hogy fangirlok es fujoshik, ugyhogy zsenialis epizod-review-kat tudnak irni. xD (leszamitva, mikor Franz miatt konnyeznek ^^;; ) Nomeg vannak, akik oda postoljak a fanartjaikat, mufurcnak meg ugye azokat be kell gyujtenie... xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc: jó, jó, a fanartok miatt még meg is értem ^^""" Azok néha tényleg eszméletlenek tudnak lenni XD
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Az ötlött a fejembe a 11. rész után, hogy Albert sokat mondja, hogy én ismerem/értem meg legjobban a Grófot vagy valami ilyesmit mond.

Lehetséges, hogy
Leesett neki, hogy ki a gróf?
Első néhány részben látta anyját, ahogy nézi idegen ember képét, és többször arra gondolt, hogy a grófról nézeget képeket.
Aztán most hallotta szülei veszekedését Edmund Dantes-ről... aki "meghalt", és még a templomban is volt...
Vagy csak dumál?


-----

Jaj egy fontos kérdés:

mufurc:
Mi a tipped, Valentine túléli? Vagy ez túl nagy spoiler lenne?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Leesett neki, hogy ki a gróf?
Nagyon ketlem (foleg hogy a grof nem volt a templomban, sz'al Albert nem nagyon tudna osszekapcsolni Edmond-nal). Szerintem arra gondolt, hogy egyreszt Franz paranoias, es ok nelkul gyanakszik a grofra, akinek pedig Albert az eletet koszonheti, ketszeresen is; masreszt pedig ugy gondolja, hogy ha valaki, hat o jol ismeri a grofot, hiszen az mar kotetlenul beszelt vele az erzeseirol (ld. ep 5), es meg egy kenyes titkot (a betegseget) is rabizott. Nomeg, a "ha valaki, hat en ismerem a legjobban a grofot" szoveg gyanusan hasonlit arra, amit Benedetto mondott neki a 9. reszben, miszerint o, Benedetto az egyetlen, aki kepes megerteni a grofot. Albert-ket val'szeg zavarja Benedetto (es amit Franz mondott rola, hogy o a grof uj kiskedvence), es ez is szerepet jatszhat abban, hogy ennyire bizonygatja, mennyire kozel all a grofhoz - hogy magat is megnyugtassa.
Teron írta:Mi a tipped, Valentine túléli? Vagy ez túl nagy spoiler lenne?
Nagy spoiler (ha a konyvet kovetik, nagyobb, mint gondolnad), ugyhogy nemmondommeg. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

mufurc:

1) homoszerelem a animében
Te mondtad, hogy albert homoszex módon bele van zúgva a grófba? Csak mert a legutóbbi rész meg az előzetes után biztos vagyok benne, hogy ez nem igaz. Egyre biztosabb vagyok abban, hogy az animében Albert a gróf fia lesz... Az albert meg biztos, hogy nincs belezúgva a grófba!


Remélem ez nem spoiler, de én úgy látom a Franz szitut, hogy lehet, hoyg Franz homokos, és Albertre fáj a foga, de Albert ezt sosem viszonozta...Lehet, hogy jó barátok voltak de éppen ezért látja oda mufurc a szegény Franz feelinget, meg ezért emlegeti Franz, hogy ő sosem kaphatja meg amit akar, mert Albert a nőket szereti, mint láthattuk itt most Eugenie-felé igenis érez valamit+!!

2) Valentine
Hehe, pofátlan dolog, de most Maximillian jó pozicíióban van, mert bár kergetik emberrablásért, de mivel ugye Valentine tudjuk milyen okból lett sleeping beatuy ezért kicsit védve van, mivel Villefort meg mániákus :).

3.)
Na ez az amit viszont nem értek és kicsit furcsa fordulat. Hogy lehetett olyan lámer a Gróf, hogy ugyanazzal a méreggel ölte meg Boville-t, mint amit a Villerfort anyucinak adott? Tök simán rájött Villefort, hogy ő áll a dolgok mögött. Ez még csak egy dolog, de és akkor még Albertnek is dumál, hogy hűű méreg és hát nagyon ritka, de hopp nekem van ellenszerem? Ez tiszta lámerség, vagy mi a fene célja van ezzel? Villefort tisztára tudja, hogy a Gróf áll a dolgok mögött....
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Te mondtad, hogy albert homoszex módon bele van zúgva a grófba? (...) Az albert meg biztos, hogy nincs belezúgva a grófba!
Eeem, soha nem mondtam, legfeljebb poenbol. ^^;;; Az a japan szo, amit Albert erzeseire hasznalnak (az ofisal oldalakon), az "akogare", szo szerint vagyakozast jelent, bar esetunkben magyarul talan a "rajongas" szo ra a legmegfelelobb. Nem feltetlenul "igazi" szerelemrol van szo, hanem inkabb arrol a rajongasrol, ami pl shoujo mangakban szokott elofordulni, mikor egy karakter orulten rajong az azonos nemu, de orulten kuulos sempaiert, olyan akar lenni, mint o, az illeto minden szava szentiras, stb. stb., es ebben azert benne van egy cseppnyi "szerelem" is. ^^ (Albert ugye 15, ez pont az a kor, amikor japan felfogas szerint az emberek igazan hajlamosak az effele akogarera. ^^;;; ) Mellesleg ami azt illeti, Franzot leszamitva eddig kb. minden ilyesmi teljesen a konyv szellemeben tortenik, ami az 1800-as evek kozepen irodott. Akkoriban azert az emberek kicsit mashogy alltak hozza az ilyesmikhez... Eleg elolvasni pl. Petofi es Arany levelezeset (a mai ferfiak belehalnanak, ha olyasmiket kene irniuk akar a legjobb baratjuknak xD).

Es miutan mindezt szepen kifejtettem... nem art emlekezni Albert szavaira az elso reszbol (amiket val'szeg nem veletlenul mondott): "Meg sosem voltam igazan szerelmes. (...) Azert keltem utra, hogy talaljak valamit, amiert rajonghatok... valamit, megragadja a szivemet, es nem engedi el." AHEM. ^^;;
Teron írta:Remélem ez nem spoiler, de én úgy látom a Franz szitut, hogy lehet, hoyg Franz homokos, és Albertre fáj a foga, de Albert ezt sosem viszonozta...
Nyilvan, bar azer' Franzot se hivnam melegnek (ha mar felment a grofnohoz a Holdon). Ez az a nagyon tipikus, "nem vagyok meleg, csak eppen egy azonosnemube vagyok szerelmes" esete, ami oly gyakori mangakban/animeben. xD
Teron írta:Egyre biztosabb vagyok abban, hogy az animében Albert a gróf fia lesz...
Ez fizikailag lehetetlen. Albert 15 eves, az egesz arulas/stb dolog pedig (az anime szerint) 20 evvel ezelott tortent. Hacsak Merci nem vart ot evig azzal, hogy Albert-t megszulje, nem lehetseges, hogy Albert a grof ur picifia legyen.
Teron írta:mint láthattuk itt most Eugenie-felé igenis érez valamit+!!
Hat nekem ugy tunik, hogy most Max & Valentine hatasara dontott ugy, hogy marpedig o tenyleg es igazan szerelmes. ^^;; (De szeretni persze biztos szereti Eugenie-t, hiszen gyerekkori jo baratok, stb.) Aztan ki tudja, ezek az erzelmek mennyire valodiak, es mennyire csak Albert felfokozott fantaziajanak eredmenyei. ^^;; Ja, es akkor Eugenie erzelmeirol ne is beszeljunk... (a magam reszerol meg mindig remenykedek, hogy Louise szerepel majd ^^;; )
Teron írta:Na ez az amit viszont nem értek és kicsit furcsa fordulat. Hogy lehetett olyan lámer a Gróf, hogy ugyanazzal a méreggel ölte meg Boville-t, mint amit a Villerfort anyucinak adott? [...]Villefort tisztára tudja, hogy a Gróf áll a dolgok mögött....
Persze hogy tudja, de ez a lenyeg. ^^;;; A grof nem azt akarja, hogy itt titokban mindenkit eltegyen lab alol, meg minden, hanem hogy Villefort-ek tudjak, hogy o volt az. ^^ Mert ugye hiaba tudjak, a kezuk meg van kotve: egy rossz mozdulat, es a grof barkinek kitalalhatja a Dantes-ugyet (Morcerf egyeb viselt ugyeirol nem is beszelve), es akkor ugye az o karrierjuknek lottek. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

mufurc:

Oké, de akkor sem "szerelmes" olyan értelemben, hogy fizikailag is kívánná a grófot. Egyszerűen rajong és kész. Jó, nagoyn rajond, de azért egy ilyen kühl fazonnál meg is értem :). Én is rajongtam volna....

Franznál meg annyit, hogy oké ez stimmel, hogy azonosneműbe szerelmes (amire én azt mondom, hogy az már homokos, mert normál esetben nem lesz azonosneműbe szerelmes), de Albert sosem volt és nem is homokos.

Albert 15 éves? Ezt honnan tudjuk? A rajz alapján vagy valajol mondja is? Affene, csak nekem annyira kezdett úgy tűnni, hogy a fia.... A 20 év az volt ez igaz....

Gróf mérge:
Hm na erre nem tudok mit mondani. Az tiszta, hogy belefér, hoyg ő azt akarja, hogy tudják, hogy ő volt hiszen ugye úgy nem bosszú a bosszú, ha csak titokban mindenki elpatkol, csak azt nem tudom, hogy konkrétan mi is történt annak idején a gróffal, és egy esetleges kitárgyalás az milyen hatással lenne.
Én úgy gondoltam, hogy ha ki is tálal, a három jómadár van olyan erős, hogy eltüntessék a grófot.. bár a gróf vagyonát figyelembe véve... na jó érdekes kérdés....
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Teron írta:Albert 15 éves? Ezt honnan tudjuk?
Alexandre Dumas Monte Cristo grófja címú könyvéből. :wink:
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Zelmor: Igen és abból a könyvből azt is tudjuk, hogy 14 éve történt az árulás, az animében meg 20 éve... szóval ez nem trivi egyáltalán...
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Oké, de akkor sem "szerelmes" olyan értelemben, hogy fizikailag is kívánná a grófot.
Oo, de azt sose mondtam. ^^;;
Teron írta:Affene, csak nekem annyira kezdett úgy tűnni, hogy a fia....
Nah... az egyik film-feldolgozasban is a fia volt... aztan vmi nagyon wtf hepiend lett a vege.
Zelmor írta:
Teron írta:Albert 15 éves? Ezt honnan tudjuk?
Alexandre Dumas Monte Cristo grófja címú könyvéből. :wink:
Ha jol emlekszem, a konyvben Albert legalabb ket-harom evvel idosebb (iirc nem mondjak a korat, es husznal semmikeppen nem tobb, de legalabb 17-18 eves). Nah, azt, hogy ez az Albert mennyi idos, a hivatalos oldalrol tudni. ^^;; (Btw, a konyvben Haydee ennyi idos, ha jol emlekszem... es most nem folytatom a gondolatmenetet. xD De Haydee az animeben idosebbnek tunik.)
Teron írta:Zelmor: Igen és abból a könyvből azt is tudjuk, hogy 14 éve történt az árulás, az animében meg 20 éve... szóval ez nem trivi egyáltalán...
Nah, belegondoltam, es azt en szamoltam el. Igen, 14 evet ult, de aztan utana hat evet lapult, es gyarapitgatta a vagyonat, sz'al ott is 20 ev telt el.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Egy kis kiigazítás: a könyvben 9 év telik el Dantes szabadulása és Párizsba való utazása közt, és valahol az 5. kötetben az derül ki, hogy Albert 21 éves.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Keshik írta:Egy kis kiigazítás: a könyvben 9 év telik el Dantes szabadulása és Párizsba való utazása közt, és valahol az 5. kötetben az derül ki, hogy Albert 21 éves.
Na, tessek, akkor meg annal is idosebb, ahogy emlekeztem. (Az anime vege utan tenyleg ujraolvasom azt a konyvet...) Szamolni meg sose tudtam. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kirara-dono
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.12.29. 18:16
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kirara-dono »

mufurc írta:
Keshik írta:Egy kis kiigazítás: a könyvben 9 év telik el Dantes szabadulása és Párizsba való utazása közt, és valahol az 5. kötetben az derül ki, hogy Albert 21 éves.
Na, tessek, akkor meg annal is idosebb, ahogy emlekeztem. (Az anime vege utan tenyleg ujraolvasom azt a konyvet...) Szamolni meg sose tudtam. :D
Keshik is csak onnan tudja, hogy MOST olvassa a konyvet... Lam, lam... az anime pozitiv hatasai... :-P :wink:

Ize... elfelejtettem koszonni... Egeszen lebilincseltek, ugyhogy szíjjaztok! :D
Kép
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

:) Viszont akkor simán lehet az animében is a Gróf fia !

mufurc: az Albert loves Gróf meg akkor szorry ha félreértettem.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Kirara-dono
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.12.29. 18:16
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kirara-dono »

Keshik kivansagara egy kis kiigazitas:
"Egyébként meg most újraolvasom a könyvet ...
zirka 10 éve olvastam először
vagyis kiigazítást követelek"

:oops: na itten van...

Gankutsuou... Csak Keshik miatt kezdtem el nezni, es iszonyuan zavart a grafikaja... de megimadtam... :-D A grofnak nagyon nem szeretnek az ellensege lenni... :weh:

Kirara-dono
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta::) Viszont akkor simán lehet az animében is a Gróf fia !
Nem, mert az animeben Albert egyertelmuen 15, a grof meg vhol negyven korul van. (....vagy megint en szamoltam el vmit?) Mindenesetre a hivatalos szoveg:
15歳の春。僕がはじめて憧れた人は、復讐鬼だった。
"Tizenot eves voltam. Az elso ember, akit csodaltam, a bosszu demona volt."
(Rossz forditas, de a lenyeget athozza. ^^)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése