Ghost in the Shell 2 Innocence

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Szerinted csak látványfilm lessz?

Igen
15
26%
Nem
32
55%
Mégse :)
11
19%
 
Szavazatok száma: 58

Kilteh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2004.09.21. 10:01
Tartózkodási hely: Nowhere
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kilteh »

Ayanami írta:Amúgy csak az a gáz a feliratban, mármint az angolban, hogy mondja-mondja-mondja a szöveget japánul, felirat meg sehol :weh: :weh: nem csoda hogy zavaros egy kicsit...ha valakinek meglenne angol szinkronnal, szóljon ^^
Ugyan-ugyan! Csak a legnagyobb filozófálgatások közben... Egyébként valamennyit így is megértettem... :dirr:
Kil
Who Loves The Whole Universe of .hack

"...You are here, no escape
from my visions of The World
..."
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Olvasgattam a filmvilágban az Oshii interjút :) Nagy arc az emberke, de azért lehetett volna több lényegi kérdés is :neutral:
The last Angel...
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

az animecon keretén belül végre én is +nézhettem...hát nem vagyok benne biztos hoyg olyan mondat is elhagyta a szájukat ami nem idézet volt...mindenesetre nagyon [Censored by Rage]...azért az egy jobb volt...de a grafika mindenképpen istencsászár...és az én nagy bánatom motoko hiánya :sobsob:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én is végignéztem az animenapon... de csak mert első sorban ültem és nem volt pofám mászkálni a sok ember előtt, gátolva őket eme csodás alapmű élvezetében... szépnek mindenesetre szép (CG...) :dirr: viszont néha nehéz volt behatárolni a mondanovalót... mármint hogy nagyon "mély-értelmű" dolgokat vagy éppenséggel értelmetlen zagyvaságot látunk/hallunk-e éppen...
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Szerintem kérdezzetek a MagyarManga fórumon, mert azt igérik, hogy megmagyarázzák az idézeteket: http://magyarmanga.animehq.hu/forum2/viewtopic.php?t=95
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nekem spec nem az idézetekkel volt/van gondom... őszintén szólva nincs is gondom, mert ha az lenne, akkor problémáznék rajta, ami korántsem áll(t) szándékomban... és nem is fog.
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Nem olyan "könnyű" ("piece of cake", lásd Duke Nukem :D ), mint az első film vagy a sorozat, de aki idáig bírta, az ezen is átrágja magát. A közepe felé a helikopteres jelenet tényleg elég unalmas, de amúgy aki követi, az érti - és megéri.
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

andris írta:"könnyű" ("piece of cake")
A kéttő nem ugyanazt jelenti (kivéve, ha neked könnyű feladat volt végignézni a GITS-sorozatokat :dirr:).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

És szerintem nem is Duke Nukem-ől származik a kifejezés, de monnyuk elképzelhető.
Piracy is charity.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Voltam Luxembourgban moziban, és be se léptem az épületbe, már két, hatalmas Innocence posterre bukkantam *__________________________________* azt hittem letépem... annyira jó volt végre igazi, animés posztert látni moziban :dirr: nekem ez még nem adatott meg (ill. csak a Chihiro esetében)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

andris írta:Nem olyan "könnyű" ("piece of cake", lásd Duke Nukem :D ), .
Én csak Con-on láttam, és tényleg volt benne valami ilyen beszólás.
Kép
Avatar
Mangaman
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.01.07. 17:09
Tartózkodási hely: Eger/Kisköre
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mangaman »

Nekem eddig ez az anime ütött a legjobban. A grafika gyönyörű, a hangulat kifogástalan, a történet nem kapcsolódik annyira az elsőhöz :shock: (nem mintha ez baj lenne).
Legjobban a második ghost-hackkelős rész tetszett. Mikor szétnyílt Batou feje, majdnem becsináltam...
A zene fantasztikus.
Szerintem nagyon jó!
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Csak nekem tűnt úgy, hogy az irdatlan mennyiségű idézettel kissé idétlenné tették az egészet? <költői kérdés, valószínűleg csak nekem > Nade komolyan, manapság már 2-3 "klasszikus idézet" is kommersznek számít egy filmben, nem hogy ilyen sok. Néha az volt az érzésem, hogy ennyi erővel lerakhattak volna egymás mellé egy Bibliát meg egy Konfuciusz kötetet, aztán hajrá, gósztindösellkedjenek Kép.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

JAFO írta:Csak nekem tűnt úgy, hogy az irdatlan mennyiségű idézettel kissé idétlenné tették az egészet?
Nem, én is ezen a véleményen vagyok. Tetszett, de ez már kicsit sok volt... sőt, ha jól emlékszem egyszer magukat is elárulták, az egyik a másiknak odaszólt, hogy túl sokat jön ezzel meg azzl a művel ^^'''''''
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

Sztem csak azért volt kicsit idétlen a sok idézét, mert az eredeti filmben/mangában egyáltalán nem volt ilyesmi... habár ez az egész filmre jellemzö... sokkal inább Avalon-os volt mint GitS-es

Valahol már kifejtettem, hogy amúgy valszeg azért idézgetnek ennyit, mert így próbálja meg felhívni a figyelmet arra, hogy a memóriájuk nagy része nem a sajátjuk, hanem a netröl származó infókból van.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Idézetek ide vagy oda, egy biztos, a kutya volt benne a legjobb... ^^
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Hát kb. A többiért meg érdemesebb megnézni a Blade Runner-t :^_^:.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

JAFO írta:Hát kb. A többiért meg érdemesebb megnézni a Blade Runner-t :^_^:.
Vagy elolvasni, amiből a filmet készítették. ;-) Bár Blade Runner mint film igazi klasszikus, imho. Kedvencek listáján vezető helyen áll. :thumb:
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Szerintem a főcím zseniális volt. A film első 1,5-2 perce iszonyat király :D
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Elsőre az maradt meg, hogy szépek a képek.... (köszönhető volt ez a gáz szinkronnak, mivel az angol szövegből alig egy kukkot értettem)
Másodjára már szerencsére összeállt a kép, jo volt a sub, és tudtam élvezni az egészet. Még megnézem néhányszor mielőtt konkrét véleményt mondok, de tény, hogy nagyot ütött nálam.
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Láttam én is, és csak jót tudok mondani. Az új animéknek hasonlóan kellene kinézniük,a kutya télleg jó,és a japán szinkron a király.
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én kicsit mást vártam + a hangalámondás sem volt mindig a topon.

Valszeg, ha nem ismerem az első részt, akkor jobban tetszik, csak lehet, hogy akkor meg nem értettem volna...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én magyar felirattal láttam con-on, és nagyon tetszett. Bár az elsőhöz viszonyítva kissé fura volt. De nagyon jó. Már csak a sorozatot szeretném látni.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én is láttam a conon magyar felirattal, de nem tetszett, hogy őszinte legyek. Nem magával a filmmel, hanem inkább a felirattal volt/van a gondom, szal erről ennyit, nem ragozom tovább... :3
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem megfelelt a felirat. Bár néha nem láttam belőle semmit, mert sokat ültek előttem.
Kép
Válasz küldése