Samurai Champloo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Melyik samurai a szimpatikusabb ?

Jin
37
63%
Mugen
22
37%
 
Szavazatok száma: 59

Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ohh gomen aszittem már leírtam:)
A 23. rész tényleg nagyon ott van:) Habár nem folyt a könnyem, de sokszor visszanéztem a jeleneteket :lol: Még mindig tartja nálam az anime az első helyet ^^
Spoiler írta:Nagyon nagyon remélem, hogy Jin nem halt meg... így Nem Halhat Meg !
A 24 rész már kijött raw verzióba. Látta már vki?
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Megjelent a24. részis a Shinsen subs gondozásában !
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Oh nincsen Torrentem :( Muszáj lesz megvárnom US Teamet.
Azért elég gáz belegondolni, hogy ezen kívül még két rész van.
Kiváncsi vagyok meddig ismerjük meg a történetet a 26. részig.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Megnéztem a 25. részt.

Megverem a rendezőt komolyan !!
Szemétség, miért mindig Jin hal meg? Miért ő? sokkal jobb fej, mint a hülye Mugen. Bakker !!!
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ez tényleg így van Teron!! Jin Rulz Mugen... nem sucks, csak Jin rulzabb:)

Meg is nézem US-en fent vannak e már az új részek, mert ugye nincs Bittorrentem, aztán mindig lemaradok mindenről:((
SS lesz e a sorozat végéig valaha szted?:) vagy már volt is :weh:
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Na most izgulok, mert már csak 30 perc van a 26 rész lejöttéig. Naná, hogy azonnal megnézem, de:

Komolyan, ahogy nézem a sorozatban Jin inkább mellékszereplő, mint ahogy a Cowboy Bebop-ban is Spike volt a főszereplő és a többiek csak mellékszereplők. De ez szemétség, sokkal jobban szerethető karakter Jin... és mint kiderült jobb harcos is! Mugennel csak játszott, bármikor levághatta volna, mgé a végén kardmarkolattal ütötte le. Jin volt egyetlen kihívás, nem igaz... És miért pont ő? És ennyi? Beleesik a vízbe aztán kész? Nemár ennyi legyen Jin!!
Mit értesz az alatt, hogy SS lesz a sorozat végéig?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

jinnal kapcsolatban ostom az észrevételeidet. Sztem is sokkal jobb harcos.. annak kell lennie, hiszen ő képes higgadtan, megfontoltan harcolni...
SS A Samurai who smells like Sunflowers... volt már?:)
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Na megnéztem az UTOLSÓ részt.

Annyit mondok, hogy NAGYON izgalmas szerintem. És látványos is!
Na jöjjön a Spoiler, megpróbálom nem lelőni a főbb poénokat, de azért egy két dolgot kommentálnom kell. Szóval spoiler, aki nem látta tényleg ne olvassa el.

No talán nem nagy meglepetés, de Jin nem halt meg. Nagyon kakkoi, amikor előkerül félig széttépett Gi-ben, lobogó hajjal! Lányok valszeg sikítoztak volna amikro megjelenik, én is örültem mint állat, na igen, ez az Jin, tedd oda, rakd rendbe a csákót. Ami a legjobb, talán nehéz elmondani az érzést, de valahogy a mindig érzelemmentes Jin itt is az maradt, de mégis érződött belőle valami hangulat, hogy most akkor rendet tesz. Egészen más, mint Mugen dühöngése... ez sokkal csöndesebb de intenzívebb volt. Jó, lehet, hogy ezzel most közhelyekkel dobálózom, de én így áltem át a jelenetet. Nagyon.

Ami iszonyatjó jelenet volt még, csak kapkodtam a fejem, amikor Muen harcolt azzal a láncos-sarlós marhával. Nem tudom mia fegyver neve, de ott akkora látvány volt hogy csak pislogtam!

Hmm nos előkerült a Sunflower Samurai :). Hmm n a többi már durva spoiler lenne, ha megmondanám, hogy a végére ki marad életben és ki nem.

Ami nekem tetszik, az a jellemfejlődése a karaktereknek. Na majd ha többen megnézik...

Aki nem olvasta el a spoilert annyit mondok, hogy NAGYON JÓ RÉSZ függetlenül attól, hogy ki hal meg ki marad éleben. Nagyon jó, és nekem nagyon tetszett!! Érdemes megnézni.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

nah most kivételese nem olvastam ela spoilert:) de ettől a ki hal meg ki nem szövegtől megijedtem:)
WÁÁ várom már nagyon, hogy láthassam őket!! (24-25-26)
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

DeluksZ: mázlista, hogy egyben nézheted meg, én itt izgultam minden rész után, hogy te jó ég mi lesz...
Majd szólj azért ide, ha megnézted... De nekem nagyon bejött.
Egy biztos: mind Jin mind Mugen felejthetetlen karakterek az Anime történelemben... Fuu kissé unalmas vagy felejthető, de a többiek, szerintem abszolút kötelező emberkék :)
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

... ahogy sztem az egész anime kötelező darab azoknak, akik csak egy kicsit is érdeklődnek a szamuráj kultúra iránt, vagy akik szeretik a formabontó, izgalmas, dinamikus részeket. Graffiti, Beatbox, Break/Capoeira VS Edo korszak beli japán :) Nagyon nagyon profi darab, mindmáig a kedvenc szériám, és jin valamint Mugen tényleg olyan karakterek, akikhez ezek után hasonlítani lehet majd másokat.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Én is végignéztem az utóbbi napokban és azt kell mondjam, hogy régen láttam ilyen animet: eleinte a "kissé" rappes openingtől megijedtem, ugyanis nem vagyok túlzottab oda a műfajért. Azért nekiláttam, közben annyira elkezdett énekelni, hogy egy huzamban megnéztem 10 részt, másnap 8at, harmadnap még 8at. Sajnos vége is lett. A végén nagyon megijedtem, hogy Jin vagy Mugen megfog halni, de hál'égnek nem követtek el ilyen szörnyűséget.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Deluksz: megnézted azóta a végét?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Azt hiszem megérte várni a végével. Mikor leültem megnézni az utolsó 3 részt kicsit féltem... mert hát azért csak vége szakad... és vége is lett sajnos. Talán pont ugy ahogy gondoltam, vagy ahogy tudtam hogy végelesz. Tipikus titanic szindróma. Drukkolsz hogy ne süllyedjen el, pedig tutod hogy elfog... bizony bizony elérzékenyültema végére
Spoiler írta: Jin lobogó hajjal és tépett kimonóban tényleg impozáns látvány. Egyfajta legyőzhetetlen hős jelleget kölcsönöz neki a dolog, és a námasága többet mond minden szónál, a látszólagos érzelem mentessége mögött pedig mindenki felfedezheti Fuuhoz való ragaszkodását. Nagyon összeforrt ez a három ember a sztori alatt, és ez így van jól... Mugent pedig megszerettem a végére, nincs mit tenni. Jó srác be kell lássuk, és legalább annyira kötődik a csapathoz, mint a többiek.

Egy pillanatig reménykedtem, hogy mugen és Jin elindul Fuu után az úton... de ez így volt jó, ahogy volt...

Sajnálom hogy vége... elérzékenyültem. A legjobb anime, amit valaha láttam.
Kedvenc animém, ez nem kétséges. csak ajánlani tudom!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mivel nincs képgaléria, ahova a hátteret fel tudnám tölteni, ezért remélem nem nagyoogy gond ha egy pusztán 150k-s képecskét felrakok ide bisonen Jin ről. Lehet hogy sokan kedvet kapnak az animéhez... habár 26 részt kell várniuk erre a don juanra:)
(igen, hetero vagyok, csak tetszik a karakterábrázolás)
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Na én is megnéztem ezt a fantasztikus sorozatot. Nagyon tetszett a sokat emlegetett karakterfejlődés. A grafikai ábrázolás szintén toppon volt úgy mint a zene miután megkedveltem. :D Komolyan mondom sztem tökre jól összepasszolt a sorozat ezzel a zenével. A végére már én is énekeltem az openinget :)
Nekem Jin és Mugen is nagyon de nagyon tetszett. Az uccsú két rész mindent visz nálam eddig. Eszméletlenül ki voltak dolgozva a harcok. Amúgy én is azt hittem, hogy a végén meghalnak de hál Isten ez nem következett be. :)
Én mindegyik karakter szerettem, bár Mugen sokszor túl sok volt nekem. Jin állandó ühömözése is elég jó volt :lol:
Szóval az egyik kedvenc sorozatom lett. Egyszerűen szenzációs volt. Jó lenne egy ova, hogy mi történt velük vagy egy jó kis movie. :)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ollééé:) Már ngyon féltem, hogy teljesen meghlt ez a topik, de örülök, hogy vannak akik időről időre felfedezik ennek az animénak a szépségeit. Nálam még mindig kedvenc, z kétségtelen:) OVA-val kapcsolatban külföldi fan-forumokon tettem fel kérdést, de még senki nem tud semmit, bár ha CB-ből indulunk ki, akkor itt is megörvendeztet majd minket Watanabe egy csodás kis OVA-val :)
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Úgy vettem észre, általában a lányok Jin-t bírják jobban, míg a fiúk Mugen-t. Persze ez nem mindenkire igaz, csak általában.
Amúgy a Bebopban mindegyik szereplő fontos, egyáltalán nem csak Spike!
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én Jin fan vagyok annak ellenére, hogy a hím nemet erősítem:) nekem mugen néha tul sok. Olyan mint én... ezért ragaszkodom jobban Jinhez.. mert ő meg olyan, amilyen akarok lenni:)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nem tudom de szerintem nem lehet általánosítani, hogy lányok--> Jin míg fiúk---> Mugen. Én mindkettőt szerettem de ahogy deluksz is említette néha már túl sok volt és idegesített. Sztem mindkettő karakternek megvannak a maga pozitív és negatív tulajdonságai. Mindegyiket lehet szeretni valamiért.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Sőt talán Mugen megy át a legnagyobb változáson, ahogy nemtörődöm, nagyképű kalandorból, aggódó és önfeláldozó baráttá válik. Tetszik a srác a vége felé, és tényleg semmi komolyabb balyom vele, de sztem Jin érettebb, komolyabb, megfontoltabb. Egy közös harcban ha fogadni kéne tuti rá fogadnék, úgy érzem ezek miatt az erények miatt nagyobb esélye lenne győzni... amit nem szeretek benne hogy olyan érzelemszegény:-/ Azaz ez nem pontos, mert rengeteg érzelem kavarog benne folyamatosan, vívódik önmagával, csak azt nem szeretem, hogy nem mutatja ki.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Egyetértek abban hogy Mugen a sorozat végére nagyon sok változáson megy át és képes akár az életét áldoznia. Végül is mondhatjuk azt hogy Mugen=egy "szeleburdi :lol: " kalandor és állandóan kavarognak a dolgok benne. Mindig azt gondolja, hogy egyedül van és csak magára számíthat ezért nyílik meg olyan nehezen. De szerencsére a sorozat végére megmutatja az igaz alakját.
Jin= a megfontolt, nyugodt,csendes szamuráj. Az ő karaktere is érdekes. Néha olyan nemtörődömséget éreztem felőle mint ha nem érdekelné semmi, arra megy amerre az ár viszi.

Sztem is Jin győzni. Ebbe majdnem, hogy biztos vagyok. :)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mondjuk Jin sztem kardforgatás-technikailag (úristen :lol: ) is magasabb szintet képvisel, mint Mugen, bár asszem erre a sorozatban fény is derül nem? Valszeg Mugen a dühe kényszerítené vesztésre, bár ez csak akkor derülne ki, ha megküzdenének (esetleg az OVA-ban? Hmm? :) ) Bár be kell valljam sajnálnám azért Mugent. OVAról meg még mindig semmi hír:-/
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Szerintem Jin egy szintel feljebb áll. Jobb taktikus és kardforgató. Sztem Mugen csak dühötten nekirohanna ahogyan szokta. :D
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

mostnemtom, de aki látta az animét az pontosan tudja ki a jobb kardforgató, spoiler: ugyanolyan "béna" mindkettö:)
Persze lehet ezzel szembeszálni, meg fantáziálni, de elég hangsúlyos része sztem az animének, hogy ezt elfogadjuk

amúgy nekem kicsit Mugen volt szimpatikusabb, igaz talán azért mert több teret is kapott a sorozatban, de felét se érné egyik karakter ha nem lennének összezárva... szerintem
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Válasz küldése