Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

De mint minden, ez is hozzáállás kérdése ^^ nem? Nekem mondjuk hazajövetelem után 2 hónapig gondot okozott, hogy ne hajolgassak az emberek előtt, ne kérjek elnézést mindenért, ne hümmögjek igen helyett, ne szipogjak stb, arról nem is beszélve, hogy mennyi ideig piszkáltak az "akcentusommal"... mármint a magyarral... és azóta is vannak olyan nehéz helyzetek, mikor végigfut rajtam a hideg, a meleg, odanézek és... na mindegy... szal mostanában is gondot okoz néha a beszédhiba, amit szereztem kintlétem alatt... szal az én szervezetem a hasonulást választotta, nem a különbözést... de van akinél ez pont fordítva van ^^ én szerintem a szerencsésebbek közé tartozom amiatt, h szinte semmi sem okozott gondot, mialatt Japánban éltem ^^ beszélek itt szokásokról, ételekről, viselkedésről... etc...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Igazából nemhizsem hogy nekem bármiféle gondom lenne a "beillszekedéssel" eltekintve attól, hogy az itt átlagosnak számító 182 centimmel igen magasnak számítanék ott. Sokat olvastam már szokásokról, hagyományokról, viselkedési- és magatartási szokásaikról... viszont ez a hümmögés nagyon tetszik :lol: Sztem ez lenne az a dolog, ami nagyon nehezen menne, de aztán nem tudnék róla leszokni. Olyan furcsa... néha gyakorolgatom is az illedelmes hümmögést itthon, és tök képtelen :)

Anyu: kérsz még teát?
Én: Umm / Hmm / Ümm

Elég vicces lenne, de már ki szeretném próbálni ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Ismerek szép számmal nem csak magyarokat, hanem a világ minden tájáról Japánba vetődött külföldit. Egy idő után mindenkinél előjönnek ugyanazok a tünetek, problémák. Nem akarom úgy beállítani a dolgot, hogy Japán egy alapvetően rossz hely, és utálok itt élni. Viszont ellene vagyok az otthoniaknál tapasztalt feltétlen imádatnak, mintha Japán lenne az éden. Más "sokat olvasni" viselkedésről, szokásokról és más velük/bennük élni.
De mint minden, ez is hozzáállás kérdése ^^ nem?
Nem. Inkább látásmód, gondolatvilág kérdése, amit viszont nem választasz, hanem inherens.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Azt hiszem, értem mire gondolsz, de számomra Japán akkor is Éden, talán azért, mert csakis és kizárólag pozitív élmények kötődnek hozzá. Nem mondom, hogy nem voltak nehéz időszakok, de ezek mind-mind miattam és az én gyengeségeim miatt voltak ^^ és muszáj volt leküzdeni ezeket az akadályokat... mert Japánból nem lehet vesztesen hazajönni ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Nekem is egyre... hm... rózsaszínfelhősebb a japán életem. Szerintem csak a gaidai agymosó japánoktatása viselt meg egy kicsit. ;)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

sesam írta: A japán pasik *helyesek*? Hol az erkély, ugrok....
Hát pedig van pár... :roll:
Küldött most az egyik levtársam képet ahol éppen főz... Az a hobbija. És egyáltalán nem randa. Sztem a japók nem csúnyák ^ ^
és van köztük khm... kis aranyos :wvamp:
Magyarok közt több randát láttam idáig, bár lehet h hozzám szűrve érkeznek a képek :dirr:
Elfutnak?... Hmm... miért is ::jhuh:: *tudatlan*
Ami a japán barátnőt illeti: mi bennük az idegesítő?
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Mit szeretek japánban?
Tök jó hely és a csapból is anime folyik! :D

Relunx
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Elfutnak?... Hmm... miért is *tudatlan*
Ami a japán barátnőt illeti: mi bennük az idegesítő?
Több lánytól is hallottam itt, hogy a japán fiúk zavarban vannak a külföldi lányok társaságában. Valamint arra számítani, hogy a fiúk valamilyen kezdeményezésbe fognak, felesleges, mert nem. Ezért is lehet az, hogy míg japán barátnővel rengeteg külföldit láttam, egyetlen külföldi lányt sem tudtam megfigyelni, aki japán sráccal lett volna együtt.

Japán barátnő... ez megint olyan dolog, hogy otthonról nézve biztos nagyon aranyosak meg érdekesek, de egy év után, meg ha hatvanmillió van belőlük, ráadásul csak ők vannak, akkor már nem olyan vonzó a helyzet.

Tendencia amúgy az, hogy akiről kiderül, hogy európai dolgokról is el lehet vele beszélgetni (vagy egyáltalán csak el lehet vele beszélgetni), az x évet töltött külföldön, vagy Amerikában tanult, stb...

-----
Mit szeretek japánban?
Tök jó hely
Ezt mire alapozod? Érdekel. :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Relunx írta: ...csapból is anime folyik! :D

Relunx
azért a tv adokon sem állandoan animet adnak...inkább csak hétvégén, de akkor is csak 1-2 részt az épp aktuális sorozatbol.
Üzletben megvenni meg drágák, rendesen meg is lepödtem, mert elég durva áron vannak az anime dvd-k. A diszdobozos vagy extra kiadások meg megfizethetetlenek. Akihabarában láttam 100.000 jenért valami collectors box-oo. (gomen de már nem emlékszem melyik anime volt). Az art bookok viszont egész barátságos áron vannak.
Viszont egy Animate üzletbe betérni élmény :) 7-8 emeleten csak anime és manga hegyek :)
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

elég durva áron vannak az anime dvd-k
A japán fizetésekhez ezek teljesen megfizethető áram ám.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

gabranek írta: azért a tv adokon sem állandoan animet adnak...inkább csak hétvégén, de
akkor is csak 1-2 részt az épp aktuális sorozatbol.
A legtöbb anime hétköznap megy 00:30 és 03:00 óra közötti döglött idősávban, mivel a legtöbbjük nem képes 1-2%-nál nagyobb nézettségi mutatót produkálni. Ez alól kivétel a gyerekeknek szólóak amik hétvégén délelőtt mennek és az a néhány (Sazae-san, Atashinchi, Doraemon, Naruto, One Piece, Meitantei Conan) ami tud hozni 10% körüli nézettséget így befér a főműsoridőbe.
gabranek írta:Üzletben megvenni meg drágák, rendesen meg is lepödtem, mert elég durva áron vannak az anime dvd-k. A diszdobozos vagy extra kiadások meg megfizethetetlenek.
Ennek is megvan az oka. Az anime ipar jelenlegi formájában a japán DVD vásárlókból (és részben az USA licenszekből) él (a TV adók csak nézettséget produkáló animékért fizetnek normálisan, mert ott el lehet adni a hirdetési időt). Kb. 30.000.000 yenbe kerül egy anime rész legyártása. Ahhoz, hogy ezt behozzák el kell adniuk 30-60000 darab DVD-t 2 rész/DVD 5000 yen áron attól függően, hogy mennyi jut a stúdiónak egy eladott DVD-ből. Szóval mindenki reménykedjen, hogy az otakuknak mindig legyen elég pénze! Mert ha egyszer mégis elfogyna akkor ott ér véget majd egycsapásra a jelenlegi "anime-dömping".

A felvetés második felére válaszolva: Egy-egy néha-néha azért megfizethető.
*me átöleli a saját Uta~Kata díszdobozos kiadását*
Kép
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

persze az ottani fizetésekhez vannak igazitva ezek az árak...de animékból ha talál az ember esetleg használtat, azoknak az árai sem olyan hú de olcsóak. Én ugye föleg zenei cd, dvd-ket vásároltam és azokból elképesztő mennyiség van akciózva, second hand-ként árulva. 100-500 jen-ért lehet venni darabját (és nagyon sok közülük nem is használt, meg nem is valami 1000 éve kiadott dolog). Szal animét így nem nagyon láttam :?
mag igazság szerint a bőség zavarával küzdöttem (már kínálatra értve) és ha elkezdek vásárolgatni még animékat is, elég bajban lettem volna az utazás végén :)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

gabranek írta:azért a tv adokon sem állandoan animet adnak...inkább csak hétvégén, de akkor is csak 1-2 részt az épp aktuális sorozatbol.
Hétközben is este 5-7 körül szoktak adni egyes adókon [pl. wowow] animéket, pl. így adták: Inuyasha, OnePiece, Maburaho, Konjiki no Gasshuberu, FMA stb...
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

http://sesam.hu/.gallery/arashiyama/DSC02063
Erről beszéltem a lábakkal kapcsolatban. :) Izé... ez aranyos?
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ez most izé... khm... egy kicsit yarisugi kamo...
De vannak nagyon aranyosak is ^^ akik nem csámpítanak ennyire...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Akkor most már értem, hogy az animékben miért vesznek fel a szereplők érdekes testhelyzeteket. :D Ha már a valóságban ilyen...
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

sesam írta: Izé... ez aranyos?
O_O.... hát ez ..... komoly...

Neki .... öhm... szerintem nem előnyös ez a cucc...
Mondjuk van pár nagyon szép csaj, még múltkor néztem a galériát, és a képeid közt... aszem vmi sulilátogatásról volt.... cééééép. ^ ^
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Konomi írta:De vannak nagyon aranyosak is ^^ akik nem csámpítanak ennyire...
de most miért? minden valamire valo gothlolinak tudni kell igy állni, mer' az olyan kawaii!!! >_<
(okéoké, én nem értek hozzá, de gothlolinak lenni vicces :D )
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Mondasz valamit ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Gothloliból is megárt a sok...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

sesam írta:Gothloliból is megárt a sok...
Nem...határozottan nem árt meg :dirr:
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Egyetertek ^^
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

sesam írta:Gothloliból is megárt a sok...
NANA! :osgy:
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Whatever, emberek, ízlések és pofonok... azért megnéznék sok hithűt miután első kézből is szereztek tapasztalatot.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

sesam írta:Whatever, emberek, ízlések és pofonok... azért megnéznék sok hithűt miután első kézből is szereztek tapasztalatot.
Hidd el én is nagyon szívesen megnézném magamat, miután elsőkézből szereztem tapasztalatot XD
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Válasz küldése