Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Walter harc- és beszédstílusa nagyon tetszett. A mangában a fiatalkori Walter-kép pedig egyszerűen csak nagyon király!
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Asszem akkor én eretnek vagyok, mert nekem ez a sorozat egyáltalán nem tetszett. Megnéztem kétszer is az egészet hátha megszeretem de nem ment. Szerintem egyáltalán nincs vámpíros hangulata. Alucard jelleme még izgalmas, de nekem egy supererős ősvámpírról több jut eszembe egy bíborruhás pisztollyal lövöldözö psychopatánál. Integra meg egyszerűen egy idegesítő ribi volt. Az állandó protestáns dumájával meg az "éljen a királynő" beszólásaival nagyon idegesített. Két jó karakter azért akadt; az egyik a katolikus vámpírvadász a két karddal meg a regenerátorral, a másik a lakáj a zsinegekkel.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Dreamcleaver : Ez van... végülis izlések és pofonok, nekem mondjuk bármiről lövöldözö psychopata jut eszembe :hammer: de az is meg kell hagyni h világéletembe ilyen gyóntató papot és lakájt kerestem
Kép
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Cruel Angel írta: de az is meg kell hagyni h világéletembe ilyen gyóntató papot és lakájt kerestem
Andersen nem biztos hogy pont gyóntató papnak lenne jó.... ^^"
képzeld csak el amint szétkaszabolva a gyóntatófülkét elkezdi kergetni a bűnbánókat, hogy feloldozást adjon nekik :wevil:
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Az első részt én is megnéztem, gondoltam, kellemes borzongást lássak. És hááát... Lehet, hogy később feljavul az egész, de elsőre nem igazán fogott meg. Sok-sok vámpír, egyik szebb, mint a másik, de azon kívül... Majd egyszer lehet megnézem. Ami NAGYON tetszett: Alucard. Úgy egyben. A fegyver, a szemüveg, a halhatatlanság. Király kari!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Először is sztem nevetséges az ha valaki 1. rész után ítél meg egy teljes sorozatot. Másodszor pedig ez az egyik legjobban megalkotott vámpíros anime jelenleg. Persze van másik de azok közül csak a Vampire d és a Princess Miyu ami igazán kiforott. A hellsingben is vannak hiányosságok de ettől függetlenül érdemesebb továbbnézni mert egyre jobb lesz.
Alucard meg mindent visz a sorozatban. Jó karakter az biztos! :)
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

A.Hidekai írta:Először is sztem nevetséges az ha valaki 1. rész után ítél meg egy teljes sorozatot.
Lehet, de elsőre eddig futotta. Később lehet, hogy visszatérek a témához.
A.Hidekai írta:Másodszor pedig ez az egyik legjobban megalkotott vámpíros anime jelenleg. Persze van másik de azok közül csak a Vampire d és a Princess Miyu ami igazán kiforott. A hellsingben is vannak hiányosságok de ettől függetlenül érdemesebb továbbnézni mert egyre jobb lesz.
A Vampire Hunter D - Bloodlustot láttam, és az jobban tetszett. Lenyűgöző grafika, kellemes vámpírtörténet. A Hellsing kicsit más kategória. Azon kívül, hogy ott is vámpír a főhős, semmi átfedés nincs.
A.Hidekai írta:Alucard meg mindent visz a sorozatban. Jó karakter az biztos! :)
Ezzel meg csak egyetérteni tudok. :D
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Lehet hogy a VHD azért fogott meg, mert ott 1,5 óra alatt kibontakozott az egész sztori, míg a Hellsingnél 1 rész alatt nehezen. Nekem mellesleg a hellsing jobban tetszett. Alucard rulez! :twisted:
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Hoc írta:Lehet hogy a VHD azért fogott meg, mert ott 1,5 óra alatt kibontakozott az egész sztori, míg a Hellsingnél 1 rész alatt nehezen. Nekem mellesleg a hellsing jobban tetszett. Alucard rulez! :twisted:
Lehet, bár szerintem a VHDB egy komolyabb mű. Mert szvsz nem attól lesz egy anime komoly, hogy mennyit gyilkolásznak benne, hanem a mondanivaló is fontos. Nekem jobban tetszett a VHD lightos verziója. De ízlések és pofonok, kinek mi jön be.
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Hát a Hellsing nem a hagyományos vámpírképet követi, úgyhogy nem "vámpíros" animének kell nézni, hanem "Alucardos-keresztény/protestáns poénosra vett harc-véres harcok-király fegyverek-ütős zene" animének.
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Bárki bármit mond, a Hellsing szerintem akkor is ! :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Jah, szerintem is jó a Hellsing. Nekem még anno az első animéim között volt... Főleg Alucard volt király (természetesen) de nagyon bírtam Integrát is. ^^ :cool:
andris írta:nem "vámpíros" animének kell nézni, hanem "Alucardos-keresztény/protestáns poénosra vett harc-véres harcok-király fegyverek-ütős zene" animének.
Pontosan, + tegyünk még hozzá egy kis darkos hangulatot meg egy adag pozerkedést (ami viszont engem ez esetben nagyon nem zavart), szal kikapcsolódásnak tökéletes :cool:. Az viszont tény, hogy a történet nem erőssége az animének... Össze-vissza kavarnak benne, aztán a végén meg csak néz az ember, hogy akkor most mi van a főszereplőkkel? Remélem a beígért OVA-kban kicsit kitérnek erre is...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Igen...a rendes történet hiánya a legnagyob gyengesége a hellsingnek (no persze ez nem akadájozott meg abban, hogy igen sokáig a kedvenc anime-m legyen) és már télleg marhára várom az OVA-t, hogy ott kiköszörüljék ezt a csorbát.

Eleinte Integrát nem igazán bírtam...sőt utáltam, de aztán jött az a rész amikor ghoulá akarják tenni, és ott megkedveltem...no nem amiatt hogy nőiességéről itt kaptunk először tanubizonyságot(na jó talán 10%-ban a miatt miatt...najó 20, 30... :drop: hagyjuk)hanem ahogy tűrte az egész kínzást, és az önfeláldozó mód, ahogyan megoldotta: "i will rid myself of this filthty blood"
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

a rendes történet hiánya a legnagyob gyengesége a hellsingnek és már télleg marhára várom az OVA-t, hogy ott kiköszörüljék ezt a csorbát.
Én úgy olvastam, hogy nem igazán a sorozat folytatásaként kellene kezelni és nem nagyon fog kapcsolódni a sorozathoz és így sztem azok a kérdésekre amire nem kaptunk választ itt sem fog megtörténni.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

A.Hidekai írta:
Én úgy olvastam, hogy nem igazán a sorozat folytatásaként kellene kezelni és nem nagyon fog kapcsolódni a sorozathoz és így sztem azok a kérdésekre amire nem kaptunk választ itt sem fog megtörténni.
Eh na akkor jöhet még 1 alucard-fight-fanservice ^^ Nem baj úgyis megnézem, és úgyis tetszeni fog :P
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Hát nem tudom. Nekem valahogy az egész történet olyan sekély volt, a grafika meg nem gyenge de olyan fura, vicces, hogy darkos, borzongós hangulat nem jött rám. Jó akciójelentek meg egyáltalán nincsenek benne. Vér meg még annyi sem szerintem, vagy ha volt is nem volt meggyőzően kidolgozva. A végén meg amikor Alucard haja megnő és hosszú lesz, meg sárkányt vagy mifenét szummonálnak, meg újraönti a fegyverét, na az ott már tényleg gagyi. Bocs de ez a véleményem, dehát igazat adok, izlések és pofonok...
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Dreamcleaver írta:darkos, borzongós hangulat nem jött rám.

szerintem a készítőknek egyáltalán nem az volt a célja, hogy végigborzongjad a "félelmetes" vámpíros történetet... ha vért akarsz látni --> Elfen Lied
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem valahogy az egész történet olyan sekély volt, a grafika meg nem gyenge de olyan fura
A történetről annyit, igaz az, hogy kissé összevágták és nyitott megválaszolatlan kérdések maradtak a végére, de ettől függetlenül én nem mondanám azt, hogy sekélyes volt. Na mind1.
A grafikáról meg annyit, hogy szerény vélemény szerint nagyon ütős volt. Szép animáció, jól kidolgozott karakterek.
Jó akciójelentek meg egyáltalán nincsenek benne.
Nem tudom, hogy mit láttál :roll:
A végén meg amikor Alucard haja megnő és hosszú lesz, meg sárkányt vagy mifenét szummonálnak, meg újraönti a fegyverét, na az ott már tényleg gagyi.
No comment..
Bocs de nekem ez véleményem. :lol:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Dreamcleaver írta:Nekem valahogy az egész történet olyan sekély volt, a grafika meg nem gyenge de olyan fura, vicces, hogy darkos, borzongós hangulat nem jött rám.
A storyline-al vannak (nem is kis) gondok, de a hangulat meg Alucard kárpótolt a hiányosságokért. Egyébként sem kell annyira komolyan venni ezt a sorozatot, sztem a készítőknek sem az volt a céljuk vele, inkább elmentek a hatásvadászat felé. És itt (kivételesen) imho jól is sikerült ^^. Nagy mondanivalókat nem kell benne keresni.

A mangából csak az első pár fejezetet olvastam, de az még tizedannyira sem veszi komolyan magát, mint a sorozat. Integra és Alucard SD-k... XD XD XD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Surci írta: A mangából csak az első pár fejezetet olvastam, de az még tizedannyira sem veszi komolyan magát, mint a sorozat. Integra és Alucard SD-k... XD XD XD
Igen, viszont a mangának normális a storyline-ja (pl nincs holmi légbőlkreált omnipotens incognito) és elég hosszú, meg vannak visszatekintések (pl alucard+walter a második VH-ban ) egyszer el kéne már olvasnom rendesen ^^
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Surci írta:A mangából csak az első pár fejezetet olvastam, de az még tizedannyira sem veszi komolyan magát, mint a sorozat. Integra és Alucard SD-k... XD XD XD
Azért ez túlzás...
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

Bocs, lehet, hogy már volt, de megkérdezném: szerintetek mikorra lesz kész az új Hellsing, és ugyanaz fogja rajzolni,mint aki a "régi"-t is?
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Cristanaii:

Hát nem igazán, csak Alucard Victoria "mestere" :cool:
Szóljatok ha tévedek XD
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sztem nem tévedsz xD
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Végül is van gyengéd érzelem, köztük, csak durván egyoldalú (Victoria-->Alucard) ...báááááár ahogy utalgatnaka mangában, egyre inkább úgy tűnik, hogy Alucard-nak konkrét oka volt Victoriat választania.
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Válasz küldése