Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Csontikka írta:Huha huha!

nekem viszont ha lehet sos segítség kellene
most vettem észre a következőt:

várakozo ügyfelek 1906 (1008 kitiltva)
1009, 1010

mindenkit kitilt a kliensem... érti valaki ezt?
akit pedig nem annak a letöltése max 10-20 mp ig megy, aztán megszakad
ujrainditom, pár percig jó, aztán megint kezdi...

legujabb LSD

csinált már ilyet másnak is? mi a megoldás?

előre is köszi
(ja a letöltés szépen megy...)

ja, most visszaraktam sima emulet, helyzet változtatlan...
LSD bannolt mod, de látom nem ez okozta a hibát...

Nézd meg a tűzfalad, lehet hogy elállítottál valamit...

CHRONOS
Avatar
BadAss
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.05.21. 17:04
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: BadAss »

BadAss írta:Sziasztok!

Nem tudjátok mitől szálhatott el nálam a kad hálózat elősször teljesen, most meg már csak félig-meddig??
Elősször nem is tudott felkapcsolódni, aztán mostmár sikerült, de csak sárga nyilacskával, és nem működik rendesen, pedig eddig semmi baja nem volt...............

Kad Hálózat
Állapot: Tűzfal
IP cím:Port: 217.197.177.56:4672
ID: 3653611832
Buddy: None
Indexed:
Source: 52
Keyword: 234

ezt írja ki,, ja a portok rendesen működnek, so plíz help! :shock:
Hali!
A probléma ismét megoldódott és ugyanaz volt mint eddig...
Úgyhogy gondoltam mostmár rákérdezek az igazi problémára, hátha valaki járt hasonló cipőben...

Szóval a húgom, meg én ugyanarról a gépről netezünk vagyis az enyémről, egy routeren keresztül. Amíg nem használtam az eMule-t addig nem is volt vele gond, de amióta töltögetek vele, azóta két,három naponta összeakad az IP címünk, vagy fölcserélődik, és ettől a eMule kiakad, bár a netem rendesen működik tovább..
Szal ha valakinek volt már hasonló problémája, vagy tud ebben segíteni, akkor légyszi segítsetek!!Mert már kezdek bekattanni :twisted: !!

üdv:Bad
NEW day SAME shit
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Chronos írta:
Csontikka írta:Huha huha!

nekem viszont ha lehet sos segítség kellene
most vettem észre a következőt:

várakozo ügyfelek 1906 (1008 kitiltva)
1009, 1010

mindenkit kitilt a kliensem... érti valaki ezt?
akit pedig nem annak a letöltése max 10-20 mp ig megy, aztán megszakad
ujrainditom, pár percig jó, aztán megint kezdi...

legujabb LSD

csinált már ilyet másnak is? mi a megoldás?

előre is köszi
(ja a letöltés szépen megy...)

ja, most visszaraktam sima emulet, helyzet változtatlan...
LSD bannolt mod, de látom nem ez okozta a hibát...

Nézd meg a tűzfalad, lehet hogy elállítottál valamit...

CHRONOS
na le is szedtem LSD-t, nem tudtam hogy bannolt mod...
mind1, azért köszi

Tűzfal rendben. Semmit nem állítottam és most ugy néz ki megint rendben megy fél napja, visszanézve a logot.

Másik kérdés... Melyik file-okban van emule beállításai tárolva?
Szeretném teljesen újrahúzni emule-t, persze ugy hogy a letöltések megmaradjanak, de minden más beállítás álljon vissza eredetire.
Melyik fileokat töröljem?

előre is köszi

------

BadAss

Fix IP-ket kapsz a routertól? Vagy mindig mást, amit éppen kioszt?

Ha nem fix, akkor állítsd arra, és akkor a gép mindig ugyanazt az ipt fogja kérni, és igy kapni is!
Üdv
Csontikka
Avatar
BadAss
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.05.21. 17:04
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: BadAss »

Csontikka írta:BadAss

Fix IP-ket kapsz a routertól? Vagy mindig mást, amit éppen kioszt?

Ha nem fix, akkor állítsd arra, és akkor a gép mindig ugyanazt az ipt fogja kérni, és igy kapni is!
Hmm...
A helyzet a következő, azt írja a cím tipusa: DHCP-vel kiosztott..
Nemtom, hogy ez most fix-e vagy nem??
De mindíg ugyanazokat adja, az enyém .0.4-re, a hugomé .0.3-ra végződik, és ezeket akasztja össze az eMule valamiért, vagy teljesen felcseréli...
Szóval akkor ezek után mi a tehendő, mert ha ez így nem fix IP cím, akkor segítsetek, hogy hol lehet átállítani, mert én ehhez nagyon fű vagyok..... :oops:
NEW day SAME shit
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Csontikka írta: Másik kérdés... Melyik file-okban van emule beállításai tárolva?
Szeretném teljesen újrahúzni emule-t, persze ugy hogy a letöltések megmaradjanak, de minden más beállítás álljon vissza eredetire.
Melyik fileokat töröljem?

előre is köszi
Jelöld ki az összes letöltést és mentsd ki a kódjukat egy külön fájlba...
Ezután minden fájlt törölj le, kivéve a temp fájlokat...

CHRONOS
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

A creditfile-okat azért érdemes meghagyni. :LOL:
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Zelmor írta:A creditfile-okat azért érdemes meghagyni. :LOL:
Hoppá, ez kiment a fejemből... :-P

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Halihó!

Szóval... Vannak ezek a site-ok mint például

goldesel és társai....

Van mondjuk 1 zenei album amit én meg meg szeretnék osztani, mert rajtam kivül nem nagyon hozzáférhető máshol, de ugye a kutya se találja meg nálam, meg ha valaki rá is bukkan ugyis megunja tölteni, mert épp lassan megy, meg ritkán kap slotot. Meg ha le is szedi, ba*ik visszaosztani, hiába kérem meg rá...

Szóval a kérdés hogy ezekre a site-okre hogy lehet feljuttatni saját megosztású dolgokat (már ha egyáltalán lehet...) Nem muszáj pont a goldesel, akármelyik nagyobb site is jó lenne nekem, csak mindegyik olyan értelmetlen nyelvvel dolgozik. (nekem az angolon meg a magyaron kívül minden az), amit nem igazán értek...

Lécci valaki aki tudja, vagy esetleg csinált már ilyet írja már meg légyszives hogyan kell!

köszönöm
Üdv
Csontikka
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Nem tudom ez a kérdés hogy tartozik ebbe a témába.. igazából a kérdés értelmezésében sem vagyok teljesen biztos, de próbáljuk meg orvosolni.

1) olvasd el az adott oldad loser's manualját vagy FAQ-ját.
2) emule csak úgy nem fogja egy könyvtárba másolt fileokat a program futása közben megosztani. Ilyenkor a legegyszerűbb megoldás kikapcsolni a könyvtár megosztását->alkalmazás gomb->visszakapcsolni a megosztást->alkalmazás gomb. Ilyenkor végignézi a könyvtárat és az új fileokat hasheli és megosztásba helyezi.
3) ne törődj vele hogy kevés a source, előbb vagy utóbb megtalálnak mint forrást, onnantól meg csak a sorukat kell kivárni. Aki arra képtelen, ne használjon peer-to-peer-t. Ha egy bizonyos embernek akarsz gyorsan megosztást biztosítani, érdemes a file ed2k linkjét megadnod, aminek a share ablakban beállíthatod, hogy tartalmazza a te saját ip címedet is, majd copy-paste. Ez azlink nem fed fel semmit, csakis és kizárólag annak, aki azt látja. Attól hogy egy embernek így adod meg a linket, nem fogja megtudni ilyen-olyan csúnya bácsi, hisz emule nem mutatja sehol a kapcsolódó emberek IP címét.
Ezutóbbi lehetőség persze csak a célirányos osztásnál hasznos, egyébként eMule 4-5 forrást egymásból kiindulva nagyon könnyen megtalál a hálózatban.

Remélem segítettem.
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Zelmor írta:Nem tudom ez a kérdés hogy tartozik ebbe a témába.. igazából a kérdés értelmezésében sem vagyok teljesen biztos, de próbáljuk meg orvosolni.

1) olvasd el az adott oldad loser's manualját vagy FAQ-ját.
2) emule csak úgy nem fogja egy könyvtárba másolt fileokat a program futása közben megosztani. Ilyenkor a legegyszerűbb megoldás kikapcsolni a könyvtár megosztását->alkalmazás gomb->visszakapcsolni a megosztást->alkalmazás gomb. Ilyenkor végignézi a könyvtárat és az új fileokat hasheli és megosztásba helyezi.
3) ne törődj vele hogy kevés a source, előbb vagy utóbb megtalálnak mint forrást, onnantól meg csak a sorukat kell kivárni. Aki arra képtelen, ne használjon peer-to-peer-t. Ha egy bizonyos embernek akarsz gyorsan megosztást biztosítani, érdemes a file ed2k linkjét megadnod, aminek a share ablakban beállíthatod, hogy tartalmazza a te saját ip címedet is, majd copy-paste. Ez azlink nem fed fel semmit, csakis és kizárólag annak, aki azt látja. Attól hogy egy embernek így adod meg a linket, nem fogja megtudni ilyen-olyan csúnya bácsi, hisz emule nem mutatja sehol a kapcsolódó emberek IP címét.
Ezutóbbi lehetőség persze csak a célirányos osztásnál hasznos, egyébként eMule 4-5 forrást egymásból kiindulva nagyon könnyen megtalál a hálózatban.

Remélem segítettem.
Hali!

Nem kellene nekem, hogy futás közben megosszon bármit is, ujrainditom és kész... Ezt tudom, tudok file-okat megosztani ezzel nincs gond.

Azért akarom felrakni valami ilyen oldalra az albumot, mert vannak ugye egy csomóan akik végigböngészik ezeket az oldalakat, mindig megnézik az ujdonságokat és már töltik is. Szóval egy ilyen lapon keresztül sokkal könnyebben és hatélonyabban tudnám terjeszteni az adott ritkaságot. (míg így ahogy most van: ezt próbáltam megfogalmazni... azért nem terjed el, mert kevesen szedik és ha át is megy valakinek akkor törli, és nem osztja vissza, tehát terjed... de mégse!)

A gondom, hogy pl említett oldal.. hiába olvasom el. Nem értem, csak angolul tudok és az általam ismert emulés kereső oldalak nem azok. Biztos van olyan is, de én azokat nem ismerem és nem használom.

Minden további dologgal tisztában vagyok amiket írtál, de azért köszönöm.

Szóval a kérdés továbbra is áll!
Üdv
Csontikka
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Tessék kezdetnek kettő:

http://forum.anime-reactor.net/
http://www.dead-donkey.com/

Hogy hogyan tudsz linket kipakolni, nos az az oldaltól függ. Meg kérdés hogy egyáltalán lehet-e. Keress csak, talán találsz valami jót. :)
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Helló!

A portokról adna nekem valaki egy rövidke leírást? Időnként meg kell változtatni az emule portjait... De mindegy, hogy mire? Csak egy négyjegyű szám legyen, avagy vannak kötöttségek?

köszi
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

szevimat írta:vannak kötöttségek?
Van. 65.535-nél több port nem támogatott. Tudtommal ennyi. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
tyler
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2004.06.11. 20:41
Tartózkodási hely: UK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tyler »

Helló!
Lenne egy pár kérdésem, mivel nagyon régen-kb. 1 éve-frissítettem az emulemat.
0.42g –t használok, és nem vagyok tisztában néhány dologgal.
1. Én nagyon sokat pörgetem az emulet napi 14-16 órát átlagban, de van hogy többet is heti 6-7 napban. De sajnos 2 hónapja újra kellett telepíteni a masinát, így hát azok a bizonyos értékes creditek elvesztek. Az első kérdésem tehát az lenne, hogyan tudom format c: előtt elmenetni ezeket a krediteket, -ha lehet egyáltalán- és hogyan tudom „visszatenni”.
2. Szeretnék valami új verziót felrakni a 0.42g helyett, csak tanácstalan vagyok, Nem muszály a legújabb, mert az még nem elég kiforrott, lehetnek gyermekbetegségei, jó nekem egy megbízható 2-3 hónapos verzió is csak magyar legyen és úgy tudjam felrakni, hogy a régi beállítások , letöltések illetve creditek MEGMARADJANAK! Ebbe szeretnék tanácsot kérni!
3. Namost a 3. kérdésem arra vonatkozna, hogy ez amit én használok ez egy alap progi szreintem.(szerver és kliens?!?) Mik azok a MOD-ok? Mitől hasznosabbak, mint az alap progi tehát mik az extra szolgáltatásai? Ha érdemes letölteni melyiket érdemes? Mert a p2sp.lapon van egy halom… Gondolom a shareprovider.com laphoz hasonló oldalakról tudok így könnyebben letölteni, ill. olyan oldalakról amikről esetleg az alap progival nem lehet…
Ennyi lenne 1enlőre. Elnézést, ha már válaszoltatok valamelyik kérdésre ill. egy részére régebben, én nagyjából átfutottam a beírásokat, de ezekre nem kaptam választ. Nagyon köszönöm előre is a válaszokat. És ez a fórum még mindig überfrankó!
:-P
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

1. Kimented a "config" könyvtár teljes tartalmát...
Ez a legbiztosabb...(egyébként a "known.met" és a "client.met" közül valamelyik a kreditfájl)

2. Letöltöd a legújabb verziót és felülírod a mostanival...(a "bin"-es verziót kell leszedni és felülírni)
Telepítővel is működik, akkor sem fognak elveszni a beállítások...

3. Az alap kliens is tökéletesen működik, a modokban vannak extra beállítások amiket az Emulehez jobban értők szoktak kihasználni...
De nem lényeges dolgok, csak apróságok amik jobbá teszik az Emule-t...(értsd. a letöltés sebességét nem gyorsítja)
"Mezei" userek számára fölösleges a mod felpakolása, mert ha valamit véletlenül elállítanak, akkor csak rosszabb lesz...

CHRONOS
Avatar
tyler
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2004.06.11. 20:41
Tartózkodási hely: UK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tyler »

1. Ha felrakom az új gépre az emulet akkor az emule könyvtárába csak bemásolom a config mappát?
2. Honnan töltsem le az új verziót és melyik az? Merthogy az emuleprojekten lévők nemtom hogy binesek-e...

Chronos van MSNed?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

tyler írta:1. Ha felrakom az új gépre az emulet akkor az emule könyvtárába csak bemásolom a config mappát?
2. Honnan töltsem le az új verziót és melyik az? Merthogy az emuleprojekten lévők nemtom hogy binesek-e...

Chronos van MSNed?
1. Igen...

2. Innen...
Installer vagy Binaries, mindkettő jó lesz, csak bin-el egyszerűbb...

3. Nincs MSN, és nem is szándékozom föltenni...:)

CHRONOS
Avatar
tyler
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2004.06.11. 20:41
Tartózkodási hely: UK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tyler »

Azt hol tudom megnézni, hogy mennyi "kreditem" van eddig??

Na. felrakram a bin-t. nem tudtam pontosan h kell, ezért kicsomagolás után 1ből bemásoltam az Emule könyvtárba , majd ujraindítottam a progit.
Minden baba, csak a norton minden másodpercben figyelmeztetést küld róla...hiába nyomom h permit akkor is. Eddig ez nem volt. Most ilyenkor mi a teendő??
Mert én a nortonnál állítottam olyat hogy TCP protokollt permittelje. mondjuk a TCP és UDP-n volt eredetileg. de akkor se jó...Aki tud segítsen.

Előre is köszönöm
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

tyler írta:Most ilyenkor mi a teendő??
Norton uninstall -> normális vírusírtó feltelepít -> eMule elindít -> örül, mert gond nélkül megy. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

tyler írta:Azt hol tudom megnézni, hogy mennyi "kreditem" van eddig??

Na. felrakram a bin-t. nem tudtam pontosan h kell, ezért kicsomagolás után 1ből bemásoltam az Emule könyvtárba , majd ujraindítottam a progit.
Minden baba, csak a norton minden másodpercben figyelmeztetést küld róla...hiába nyomom h permit akkor is. Eddig ez nem volt. Most ilyenkor mi a teendő??
Mert én a nortonnál állítottam olyat hogy TCP protokollt permittelje. mondjuk a TCP és UDP-n volt eredetileg. de akkor se jó...Aki tud segítsen.

Előre is köszönöm
Sajnos nem tudod megnézni mennyi kredited van, de a közeljövőben már ezt is meglehet majd tenni...

A bin-t jól pakoltad fel, a Norton Antivirus pedig az "Internet worm akármi" miatt csinálja ezt...(ami persze hibásan működik és a Mirc-et és az Emule-t nem engedi normálisan futtatni -_-)
Javaslom Emule közben kikapcsolni az egyébként szerintem "teljesen fölösleges" funkciót...

CHRONOS
Avatar
tyler
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2004.06.11. 20:41
Tartózkodási hely: UK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tyler »

Hát nagyon elkapott az ideg, visszaraktam a 0.42g-t inkább.
De van 1 olyan érzésem h a kreditfájlok elvesztek...Ugyanis a fájlok dátuma áprilisi volt mikor kimentettem őket és bemásoltam a 0.46 CONFIGjába. Onnan is kimásoltam mielőtt letöröltem az egészet mert az újra a régit nem engedi felrakni, aztán a 0.42g-nek a CONFIGjébe pakoltam bele a kimentett CONFIG-et...de itt már gyanúsan sok a juniusi dátum...
Akkor Lkrtam 2 havi pontadagot??? :weh: :oops: :cry:
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

tyler írta:Hát nagyon elkapott az ideg, visszaraktam a 0.42g-t inkább.
De van 1 olyan érzésem h a kreditfájlok elvesztek...Ugyanis a fájlok dátuma áprilisi volt mikor kimentettem őket és bemásoltam a 0.46 CONFIGjába. Onnan is kimásoltam mielőtt letöröltem az egészet mert az újra a régit nem engedi felrakni, aztán a 0.42g-nek a CONFIGjébe pakoltam bele a kimentett CONFIG-et...de itt már gyanúsan sok a juniusi dátum...
Akkor Lkrtam 2 havi pontadagot??? :weh: :oops: :cry:
Megpróbálom elmagyarázni...

Ha te feltöltesz --> kapsz krediteket --> amit lement az Emule annak a usernek a kreditfájljába akinek feltöltöttél

Ha neked feltöltenek --> kapnak krediteket --> amit lement az Emule a te kreditfájlodba

Magyarul a kreditfájl vesztesége nem okoz nagy problémákat...
Csak hagyni kell futni az Emulet egy napig és már újra ott a kreditfájl probléma nélkül...

Mellesleg nem hiszem hogy nem vette észre senki, hogy néha kiír ilyeneket az Emule, hogy: "töröltem az x hónapja inaktív usereket" stb...
Ilyenkor a kreditfájlból kitörli azokat a usereket, akikkel nem találkoztál már több hónapja...(nem volt feltöltés, letöltés)

Szóval az igazi probléma nem az ha neked veszik el a kreditfájl, hanem annak akitől letöltesz...

CHRONOS
Avatar
tyler
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2004.06.11. 20:41
Tartózkodási hely: UK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tyler »

Ok. Főnök!
Ezt nem tudtam. :cool:
Köszönöm szépen az infot.
:wink:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Chronos írta: Magyarul a kreditfájl vesztesége nem okoz nagy problémákat...
Csak hagyni kell futni az Emulet egy napig és már újra ott a kreditfájl probléma nélkül...
Viszont az azonosítódat a cryptkey.dat file-ba menti, tehát ha az elvész, nem nagyon fognak felismerni a régi emberkék akiknek feltöltöttél.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Zelmor írta:Viszont az azonosítódat a cryptkey.dat file-ba menti, tehát ha az elvész, nem nagyon fognak felismerni a régi emberkék akiknek feltöltöttél.
Hát akkor ne vesszen el! :-P

Pontosan ezért mondtam, hogy érdemes az egész config könyvtárat kimenteni...

CHRONOS
Válasz küldése