My/Mai HiME

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Konomi írta:Mi? Mai HiMe... második szezon? Viccelsz? Hol? Mikor? LOL
Nem árt néha AoiAnime főoldalt is nézegetni. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Aa.. suimasen deshita... legközelebb nem leszek ilyen elővigyázatlan btw köszi a tippet LOL szoktam ott is nézelődi, de még nem vettem észre ^^
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Áááá ... Nem muszáj pont az Aoianime főoldalát nézegetni, ugyanis az ANN-nél 1-2 nappal előbb jelent meg a hír, de kellemes meglepetés volt ily gyorsan megtalálni az infót ( persze a forrás feltüntetésével ) itt is...:D
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Jeeeeeeeeeeee!! ::taka::
Remélem hamar kijön a második szezon!!!
Már nagyon várom. ::taka::
Igazad van Keshik.
Érdemes a főoldalt is nézegetni, necsak a fórum ejtsen rabul minket. :roll:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én is nagyon várom már ^^
btw elég régóta látogatom az odal is és a fórumot is, mint ahogy az a postjaim számából kiderül ^^ csak valahogy elkerülte a figyelmemet a sok kék betű között... ^^
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Na persze. Hogy is gondolhattam volna hogy egy fanatikus taggal it fickózok. ::reliev::

Bár én sem mindig kísérem nagy figyelemmel a főoldalt. Bocsesz! ::vic::
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Blargh... megnéztem a 20. részig és annyira ki vagyok akadva... a fenen számított erre... LOL felfordult a gyomrom a 20-as résztől... szívem szerint rögtön tovább nézném, de inkább nem, mert zavarnék vele vkit ^^kénytelen leszek várni reggelig... vagy még ki tudja meddig... majd lefordultam a fotelról amúgy, mikor Mikoto megölte Akirakun "gyerekét"... erre meg, ahogy várni lehetett... Mai reakciója érdekesen hatott... kíváncsi vagyok, tényleg megölte-e Mikotochant... mert ha igen, akkor azért az gáz...
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Én most néztem végig a sorozatot.
Háááááát......

Alapból nincs vele semmi bajom, de az utolsó részt szerintem nagyon elszúrták, és itt nem csak a tömeges zombi-jelenségről beszélek, hanem a "boldog élünk, míg meg nem halunk", meg "minden csuda cukormázas-rózsaszín" efektusról. Oké jó dolog a happy end, de szerintem nem kellett volna ennyire túlzásba vinni. Így kicsit értelmetlennek látszottak a harcok: hisz nem tök mindegy, mit csináltak a végén úgyanott vannak ahol elindultak? (majdnem) ::jumph::
Szerintem kicsit lehetet volna drámaibb vége ha már utolsó részek mind ilyen darkos hangolatúak voltak.
No mindegy!
Azért várom a második szériát! ::taka::
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Lionela írta:Én most néztem végig a sorozatot.
Háááááát......

Alapból nincs vele semmi bajom, de az utolsó részt szerintem nagyon elszúrták, és itt nem csak a tömeges zombi-jelenségről beszélek, hanem a "boldog élünk, míg meg nem halunk", meg "minden csuda cukormázas-rózsaszín" efektusról. Oké jó dolog a happy end, de szerintem nem kellett volna ennyire túlzásba vinni.

Azért várom a második szériát! ::taka::
Egyet értek, most már nekem sem jönnek be annyira a tömeges verekedések, hanem az egy-egy ellen.
csak ahogy végig néztem, a vége(uccsó két rész) nem igazán jött be. jóbban is meg tudnák ök csinálni. kreatívabbak ők ennél. hmmm..... :roll:
Kép
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

Modnjuk sokkal több választási lehetöségük nem volt a végére, hamár a heppiendnél maradnak (ami ilyen sorozatban eléggé várható volt), legfeljebb valami RahXephonos vége lehetett volna, ami szintén nem jött volna ki jól, hisz már máshol úgyis láttuk... pedig az elsö 13 rész jó volt, csak utánna nagyon-de-nagyon drámai sztorit akartak csinálni, aztán nem tudtak máshogy kimászni belöle...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

A volt a baj, amit már említettetek, hogy SPOIL ON - (majdnem) Mindenki meghalt, mindenki depis volt, jaaj sírunk, és Mai is mindend elvesztett [szegényke^^]::japhaha:: és akkor jött az hogy a lila hajú csaj [már nemtom a nevét] csettintett és mindenki feléledt..és akkor jött a [szerintem] szánalmas beszélgetés a halottak között mikor épp mentek a csillagot kinyírni...:whaaa: aztán jujj mindenki él és virul és senkit sem viselt meg semmi, csak minket nézőket, hogy [szerintem] nagyon béna lett a vége. - SPOIL OFF

Szal ez a véleményem :boom:
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Szerintem meg igenis tökéletes lett a vége. A sorozat befejezése nagyon sok értelmet hordoz. Ha mindenki meghalt volna, beigazolódott volna az, hogy a sors nem megváltoztatható. Így meg mindenki kapott egy második esélyt, hogy saját maga belátásai szerint döntsön. Nem szeretitek a happy endet? Miért kell mindennek tragédiával végződnie? És így is NAGYON sok értelme volt annak, hogy mindenkit legyőztek. Nem értem, mi bajotok van. Ez így tökéletes. Miért vártok hatalmas nagy depressziós-dark véget, amikor ennek így kellett lennie. Sztem értékeljétek azt, ami van, és örüljetek, hogy ilyen szép befejezést kaptatok.

Bocsi ha vkit megbántottam, de erre harapok. Ez a második kedvenc sorozatom:D

Szerintem nagyon felületesen néztétek végig, ha ilyeneket írtok. Nem happy mindenki, igenis mindenkiben vannak sérelmek, de ezt a közös ügy érdekében félreteszik. Miért nem lehet ezt megérteni? Olyan nehéz elfogadni egy szép befejezést? Nem értem, mit vártatok. Ez egy nagyon szép történet. Aki meg csak ecchit, meg halottakat lát benne, az vessen magára.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2005.04.24. 10:49-kor.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Midoo !

Nem a hepi end kft. véggel van konkrétan bajuk az embereknek, hanem azzal, hogy csuklóból hozták vissza az addig meghalt karaktereket; ugyanis a karakterek halála igencsak erősen befolyásolta az eseményeket. ÉS akkor most a végén, csak hogy hepi end legyen hiphopp mindenki feltámad, mikor a korábbi "nyertes HIME-ben" elvileg már csak nagyon kevés szellemi erő maradt; és azért azt be kell vallani, hogy már csak egy ember feltámasztása is komoly tényező, de itt kapásból kb. 24 ember + 12 szörnyike tért vissza, ez túl nagy fegyvertényező. És még ez sem lenne baj ( én ugyebár említetem, hogy egy Rahxephonos világújrateremtés, vagy Fushigi Yuugi jellegű mindenki visszatér egy utolsó csata erejéig jellegű vége jobban tetszett volna ), ha a végén a karakterek viszonya egymáshoz nem olyan lett volna, mintha az elejétől kezdenénk mindent, mintha mindent elfelejtettek volna ami addig történt. Mert a végén már nem csak mi tudtuk, hogy Mai és Tate szerelmesek egymásba, hanem Shiho is, és azé itt má békénhagyhatta volna Tate-t az "Oni chan"-ozásával, ami persze nem jelenti azt, hogy nem vethet be más női praktikát szíve választottjának visszaszerzésére.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Az én véleményem szerint nem erről van szó. Nem azért hoztak vissza mindenkit "csuklóból", hogy happy end legyen, hanem hogy értelmet kapjon a történet. Az nagyon klisés lett volna, ha hagyták volna az egészet folyni a maga medrében (értsd: mindenki kinyiffant, azt kész). Ezzel a feltámasztás dologgal nekem semmi bajom nem volt, sőt, ennek örültem a legjobban. Ha ilyen depressziós, darkos mittomén beütésű lett volna a vége, tuti nem lesz kedvencem. Már mondtam két hozzászólással feljebb, hogy valószínűleg azért csinálták így, mert kaphatott mindenki egy új esélyt, egy új jövőt. És ha nem támadnak fel, ki győzi le a HiME csillagot? Mai egyedül? ÁÁÁÁÁ. Kagutsuchi ahhoz nem elég erős. Ennek így kellett lennie. És az újrakezdés egy szebb, jobb jövőt hozhat. Ha csak a feltámasztás lett volna a lényeg, mindenki maradt volna HiME, és az öldöklés kezdődik elölről. De Mashiro elveszi az erejüket, így nem kell mindennek ugyanígy történnie, vannak új lehetőségek.

Egy szó, mint száz: én értem, hogy mi a bajotok ezzel, de szerintem így lett a legkirályabb, és nem kéne leragadni ennél a mindenki-meghalt-azt-feléled-mindenki-jaj-de-happyk-vagyunk esetnél (ami korántsem igaz), hanem értékelni kell a remek befejezést. My HiME rulez!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A sorozat befejezése tipikus tetszik/nemtetszik kategória lett, és kettéosztotta a sorozat nézőit, így inkább csak véleményt lehet nyílvánítani róla, vitatkozni kevésbé. :)

Szerintem optimális volt a befejezése, kellett a humor, hogy oldja az angstot. És nem is "system reset" ending volt, mint amilyen pl. a Sailor Moon első sorozata volt, hanem mindenki emlékezett a vele történtekre. Egy kivételével csak azok lettek feltámasztva akik zöld fényponttá váltak és a lelkük az oszlopba záródott. Miyu, mint joker bevetése az oszlopok ellen jó ötlet volt, és prof. Kuga dolgait is helyretette (Natsuki megnyugodhat, az anyukája végig az ő érdekében cselekedett). Az egyetlen kivétel Alyssa Searrs az bizony lyuk a forgatókönyvben, végülis őt Grear atya ölte meg így "természetes" módon távozott az élők sorából, vagyis őt nem kellett volna feltámasztani. De ha nagyon muszáj még őt is meg lehet magyarázni, Mashiro a crystal-HiMEság meg Fumi childja funkciók mellet a pokol királynője is volt egyben és ebben a módban csakcsak azt támaszt fel akit akar. :D
Kép
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Nekem konkrétan nem a Happy Enddel van a bajom.

Hanem azzel, hogy ezzel a fajta befejezéssel, értelmetlenné vált Mai tizenvalahány részen át tartó próbálkozása szenvedése.
Érsd ez alatt, hogy minek kellett a HIME-fesztivál, egymás öldöklése stb., ha végén úgyis mindenki visszajön, mintha misem történt volna.
Kicsit olyan, mintha visszatértünk volna a legelső részhekhez, hisz már ott is tetszettek egymásnak Tate és Mai (és már ott is ott volt az az idegesítő kiscsaj, és ugyanúgy viselkedett), és a többiek viszonya, viselkedése se sokat változott.

Szépen elpiknikezgetnek, eldumálgatnak, mintha nem épp egy világvégét, meg tömöeggyilkosságot éltek volna túl/akadályoztak volna meg.
Mintha misem történt volna.
Egy ilyen élmény után én tuti máshogy állnék a dolgokhoz...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Végignéztem. Így az utolsó résszel együtt már tetszik... mint ahogy írtam, a 20. részt botrányosnak tartom, a többivel együtt, ami utána következik, de az utolsó rész valahogy egészet csinált belőle... a 25. részig kételkedtem benne, hogy jó benyomást fog kelteni bennem a sorozat, de a végére tisztává vált számomra minden. Mikor azt hittem, h mai megölte Mikot-t, nagyon kiborult a bili, minekutána Mikoto a kedvencem. Jól esett látni később, h még él. Ez a sok össze-vissz szerelmi-nem szerelmi szál a szereplők, vagyis inkább a Himék között érdekessé, ugyanakkor bonyolulttá tette a sztorit, ugyanakkor gördülékeny maradt. Néha azon kaptam magam, h WTF most akkor mi történt, de többnyire megmagyarázódtak az érthetetlen dolgok. Valamint először unalmasnak tartottam ezt a "számomra legfontosabb dolog [ezesetben a legféltettebb személy] kockára tevését", de azzal, h esetenként egyezett a Himék "legfontosabbnak tartott embere" megintcsak dobtak a történeten... Egészét tekintve nagyon tetszett, várom már a második szezont ^^

Edit: van még valami, ami nagyon megfogott... ez pedig Shihochan japán szinkronja. Annyira eredeti... ^^ annyira beleélős ^^ annyira tökéletes...
Avatar
Neara
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2004.05.23. 21:23
Tartózkodási hely: egy messzi-messzi galaxisban...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neara »

Hali! Pár napja akadtam rá erre a sorozatra, még csak a 14.résznél járok, kíváncsian várom a végét. Nekem egyből a Sailormoon ugrott be.. De annál jobban tetszik. :D

-----

Egy kérdésem lenne: Mikoto child-ja holvan? Vagy csak én nem vettem eddig észre? :oops:
"Some people live free
Some people just want more
As for me, I got what I need
Don't got much but I got what I need"
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Neara !

Csak nyugalom, nem elég az a kard szerinted ?! ::jhihi:: Egyébként meg majd a sztori előrehaladtával megtudod, ezt nem nagyon fogjuk lelőni, szorosan összefügg a későbbi eseményekkel.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Neara
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2004.05.23. 21:23
Tartózkodási hely: egy messzi-messzi galaxisban...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neara »

Keshik: Akkor inkább megyek is és nézem tovább!! ::hehe::
"Some people live free
Some people just want more
As for me, I got what I need
Don't got much but I got what I need"
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Apró infó a második szezonról:
舞☆MAiD / My-MAiD
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Hú, ez izgalmasnak néz ki. :D Van már vmi konkrét is ezzel kapcsolatban? (történet, karakterek jelleme)...
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Amit én tudok.

Az új főhős neve Arika lessz. Néha feltűnik a sorozatban a háttérben és a bámészkodók között.
Pl. A legvégén egy lány egy kis időre feltűnik Maiiék mögött, utánnuk néz majd megy a dolgára. Na ő az.

A sztoriról semmit sem tudok. Ha ugye végetért a dolog akkor megint 300-évnek kell eltelni nem? Bár lehet hogy amikor Miyu "elszúrta" a dolgot akkor a szabályok is megváltoztak. + fogalmam sincs kik lesznek az új himek.
A stílus nagyjából hasonló lessz.

Ennyit tudok.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Prof. William írta:...
Köszönjük szépen. :D Akkor most paTKany engedélyével megosztom a pm-emet:

"Egy maid képző iskolában fog játszódni. Egy olyan iskolában ahol az uralkodóknak tanítanak ki szolgálókat.
A képen szereplő három személy pedig:
Arika Yumemiya (アリカユメミヤ) - a főszereplő, 14 éves
Nina Won (ニナヴォン) - Arika riválisa
Mashiro (マシロ) - ez a Mashiro az első sorozatban szereplővel ellentétben katakanával írja a nevét és valami kiolvashatatlan nevű (ヴィントブルーム) ország uralkodója."
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Uralkodóknak szolgálókat? Ez most komoly?
A Hime világa nagyjából megegyezik a miénkel, szóval nincs valami sok uralkodó.

Reméllem itt is lessz valami extra erő.

pill... Esetleg olyan maideket képeznek ki mint ami a tolószékes lánynak a szolgálója is volt?
Mert akkor lehet benne valalmi. Ugyebár az értett a harchoz is. :cool:
Válasz küldése