Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Nekem a Gall Force volt a legelső animém, ha jól emlékszem 4-5 éves koromban láttam... :osgrin: Aztán jött a Sailor moon. Nagy fan voltam akkoriban. :ossigh: Ezután a dragon ball, amit 7-8 éves koromban ismertem meg... :osgy: Aztán meg a komolyabb animék következtek. ::smug:: HIHIHI!!!
Avatar
Matt-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.03.23. 15:00
Tartózkodási hely: Szegedi NERV HQ.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Matt-kun »

Nekem az első animes élményem amikor már úgy néztem az animét, hogy tudom, hogy animét nézek az a Digimon volt az RTL2-n. Szerintem egy tök jó kis sztori volt. Azt hiszem azóta kedveltem meg az anime-t és kezdtem érdeklődni iránta.
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Nekem anno ha jol emléxem a Candy Candy(asszem így kell írni) volt.Egy külföldi csatornán láttam, majd mikor a magyarok is leatták akkor megint végignéztem :)
Akkor még nemtudtam hogy anime, de nagyon bejött.Később már a Pálya Ördöge meg valami versenyautós, SM, Dragon Ball (amig ment) Digimon.Amióta van netem azóta folyamatosan nézek, 1sorozat / hét :lol:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hoby írta:meg valami versenyautós,
Grand Prix, hogy magyarra hogy fordították, már nem emlékszem, talán "A nagy futam" v vmi ilyesmi ^^
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A grand prix az jó volt! Azt szerettem..azt hiszem :weh: ,meg volt benne Niki Lauda is woooow. :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Konomi írta:
Hoby írta:meg valami versenyautós,
Grand Prix, hogy magyarra hogy fordították, már nem emlékszem, talán "A nagy futam" v vmi ilyesmi ^^
Az a TV újságban Grand Prix volt, úgyhogy akkor gondolom a TV-ben is. :wink:
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Első élményem asszem' a Múmin/Mumin/Moomin volt, kis füzet-könyvecskékben. Meg a Barbapapa. Erre emlékszem. De baromi sok rajzfilmet meg mesét néztem, úgyhogy valójában fogalmam sincs. Az igazi anime-szeretetemet az SM hozta meg, azóta is kedvencem, és az is marad. A "beszerzéses" korszakomat pedig a Fushigi Yuugi-val kezdtem.
Avatar
Llew
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.06.29. 12:35
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Llew »

Első anime élményem amiről tudtam is, hogy anime az a Laputa: Castle in the Sky volt kb. 90-91-ben. Eddig még nem merültem bele az animék világába így azóta is csak japán nyelven láttam, de a hangulata annyira magával ragad még úgy is, hogy egy kukkot se értek belőle. Az űramazonokat is láttam, akkor tetszett, de az nagyon rég volt. Közbe akkor még volt pár amiről most derül ki számomra, hogy az is anime volt. Utána jöttek amiket vetített a TV (Ezüst nyíl?, Dragonball, Sailor moon bár ezt nem szerettem). Végül a múlt héten netezés közben megtaláltam ezt az oldalt és azóta letöltöttem vagy 20-25 GB animét.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Llew írta:Az űramazonokat is láttam, akkor tetszett, de az nagyon rég volt.
miért? most már nem tetszik? ?_? én még most is szeretem a Sailor Moon-t és a DB-t^^ ezek voltak az első animéim amiről tudtam hogy az^^; ezeket én még most is szeretem^^ de amiről nekem 5-éves koromig nem volt fogalmam hogy anime, az a csizmás kandúr volt; meg a vadhattyúkés az ehhez hasonló rajzfilmek... :roll:
Avatar
Llew
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.06.29. 12:35
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Llew »

Úgy értettem, hogy gyerekfejjel amikor láttam tetszett, de az olyan régen volt, hogy alig emlékszek rá, és ha most nézném már nem biztos, hogy tetszene. Majd leszedem valahonnan és megnézem újra.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Kép

Első anime élményem másodikos koromban ért, mikoris egy Little Twin Stars-os tolltartót kaptam ajándékba X-D
Nade viccet félretéve: ha jól rémlik anno az RTL 2-on találtam rá a SailorMoonra, és mivel akkor még tudtam németül, nagyon rákaptam. Aztán észrevettem hogy a cseh adón sokkal előrébb tartanak a történetben, és rászoktam oda is, majd magyarul is elkezdték vetíteni, így egy nap három részt láthattam három nyelven (a csehen eredeti japán hanggal, ahol egy öreg néni olvasta csehül a szöveget X-D)

Szóval tényleg ÉLMÉNY volt, nem csoda hogy még mindig szeretem őket, persze az ízlésem azóta csiszolódott :P
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Én néztem a Maya a méhecskét, meg késöbb a Candy-Candyt. Ezek voltak az elsö animek, amiket láttam, majd jött a Dragon Ball, és a többi szépen sorban... :cool:
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

A Maja nem német? O___o
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Maya a méhecske az sztem valami szláv vagy francia volt... de kövezzetek meg ha nem
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Cruel Angel írta:Maya a méhecske az sztem valami szláv vagy francia volt... de kövezzetek meg ha nem
Nekem a Candy is franciának rémlik... vagy csak ott játszódik?
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Cruel Angel írta:Maya a méhecske az sztem valami szláv vagy francia volt... de kövezzetek meg ha nem
Maja, a méhecske (Mitsubachi Maya no boken)
Családi / Rajz-animáció, 1975 - kanadai-japán-német film.. kövezés :wwhip: :dirr:
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

kawai neko írta:
Maja, a méhecske (Mitsubachi Maya no boken)
Családi / Rajz-animáció, 1975 - kanadai-japán-német film.. kövezés :wwhip: :dirr:
Pedig milyen durva sorozat volt már :dirr:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

*meg lett kövezve és most vérzik 50 sebből*

nem baj... az viszont ezer % hogy Candy Candy anime
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Cruel Angel írta:*meg lett kövezve és most vérzik 50 sebből*

nem baj... az viszont ezer % hogy Candy Candy anime
Lehet azért rémlik mert a franciktól vettük, ugyanúgy mint a SM-t, nem?
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tiara írta:
Cruel Angel írta:*meg lett kövezve és most vérzik 50 sebből*

nem baj... az viszont ezer % hogy Candy Candy anime
Lehet azért rémlik mert a franciktól vettük, ugyanúgy mint a SM-t, nem?
De, vszínű ez az oka. A CC anime, ez tény. :)
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Sziasztok!
Nekem életem első (és eddigi egyetlen) anime élménye a Neon Genesis Evangelion volt; pár hónapja kezdtem el nézni, nemrég álltam neki másodszor:) Még nem ismerem annyira jól, de igen sok részletet találtam benne, ami igazán megtetszett, esetleg el is gondolkodtatott. Eredetileg sosem hittem volna, hogy valaha is fogok animét nézni, de akkor már szeretném megkérdezni, mit ajánlanátok még esetleg? Hátha kedvet kapok :D Köszi!
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az attól függ, milyen műfaj érdekel :wink:
Az animeismertetőknél is találhatsz kedvedre valót (műfajra rákeresel, átlag szerint nézed) ---- http://aoianime.animehq.hu
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Yui írta:Eredetileg sosem hittem volna, hogy valaha is fogok animét nézni, de akkor már szeretném megkérdezni, mit ajánlanátok még esetleg? Hátha kedvet kapok :D Köszi!
Lain Kép
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tiara írta:
Yui írta:Eredetileg sosem hittem volna, hogy valaha is fogok animét nézni, de akkor már szeretném megkérdezni, mit ajánlanátok még esetleg? Hátha kedvet kapok :D Köszi!
Lain Kép
Az kicsit kemény. De ha ez tetszik... :) Ha vmi könnyebbre vágysz: Fushigi Yuugi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2005.07.05. 17:48-kor.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Midoo írta: Az kicsit kemény. De ha ez tetszik... :) Ha vmi könnyebbre vágysz: Fushigi Yuugi.
Ha a gondolkodósabb animéket szereti, szerintem jeee X-D
Kép
Válasz küldése