Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

hehehe akkor nekem is =P ..bár most nem tudom, hogy mi volt előbb :weh: barbapapa vagy Nils barátunk kalandjai^^
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

najóólvan, akkor viszont nekem a véremben van az anime :mosoly: ugyanis anyukám már terhesen is nézte a Nils-t, majd babakoromban ugyan nem volt tévézés, de mikor már nagyobbacska voltam, újra néztem ezeket.
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Na ezt aszem már nem is tudnám űberelni xD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Tini Ninják alapötlete tudtommal japán, csak aztán a jogokat eladták az USA-nak, így a rajzfilm már valóban amerikai. (Persze attól én még imádtam, és sajnálom azokat, akik csak a mostani A+-os verziót ismerik, mert a régi 100x jobb volt. :( )
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Titkos írta:mert a régi 100x jobb volt. :( )
Ez így igaz... azt jaj de szerettem ^^ Leonardo volt a kedvencem... vö. késöbbi DiCaprio őrület LOL
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem Michalengalo volt a kedvencem mert ő olyan idióta volt és mindig jót nevettem a hülyeségein^^
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Nálnuk óvodában volt divat, hogy szinte mindenkinek megvolt valamelyik teknőc ilyen kis műanyag figurában...:) Nekem a piros-kendős volt, a nevüket sose tudtam :D / Tényleg, szakértők, hogy hívják? :) /
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
snakekiller
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2005.03.28. 13:06

Hozzászólás Szerző: snakekiller »

Yui írta:Nálnuk óvodában volt divat, hogy szinte mindenkinek megvolt valamelyik teknőc ilyen kis műanyag figurában...:) Nekem a piros-kendős volt, a nevüket sose tudtam :D / Tényleg, szakértők, hogy hívják? :) /
Raphael (Rafaello)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én is azt hallottam, hogy egy nagy ratyi lett az egész =/ A réginek pedig mekkora hangulata volt. :)
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Első igazi anime élményem az Animatrix volt (leszámitva a Pókemon féléket).
Utána meg rögtön az NGE :D
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Dragonból, Széjlormún :D:D:D:D (RTL Klub, örök hála :D)

Az első "igazi" anime,amit láttam, az az Evangelion volt, tulképp ez indított el az animebuzulás útján :D:D

Bár biztos láttam előtte is animéket, amikről nem tudom, h animék voltak-e... :neutral:
"Gods fade away by my curse."
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Hol láttál evangelion-t??? O.O Bárcsak nekem az lett volna az első anime élményem.... e helyett nézhettem pokemont...de az inkább HALÁL KÖZELI ÉLMÉNY volt...
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Shinji írta:Hol láttál evangelion-t??? O.O Bárcsak nekem az lett volna az első anime élményem.... e helyett nézhettem pokemont...de az inkább HALÁL KÖZELI ÉLMÉNY volt...
Mikor elkezdett érdekelni az anime a bátyám nézte winamp internet tv-n az NGE-t (pár részt). Ahogy rátaláltunk az usteamra rögtön leszedtük, szal nekem is az volt az első komlyabb élményem. Kb 1 hét alatt végig néztük :D
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Shinji írta:Hol láttál evangelion-t??? O.O Bárcsak nekem az lett volna az első anime élményem.... e helyett nézhettem pokemont...de az inkább HALÁL KÖZELI ÉLMÉNY volt...
Az egyik barátnőm adta ^.^ Ő húzott ki a sötétségből a fényre :D :D :D Nem nagyon hittem neki, hogy jó lesz, meg minden, de bejött, örök hálám érte ^.~ Mondjuk én három nap alatt befejeztem, nem bírtam ki ^.^""

Pokémonból két részt láttam, a "fárasztó"-nál jobb szót nem találok rá.
"Gods fade away by my curse."
Avatar
Rondeau
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.11.29. 21:07
Tartózkodási hely: 2330
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rondeau »

Nekem is DB és SM volt anno, de akkor csak Vegita fogott meg.
Aztán Blood The Last Vampire és Ninja Scroll szépen sorban...
Nemvagyok elvakult fan, vagy ilyesmi, megnézemőket, szeretem is őket, de ennyiben ki is merül a rajongás-om..
wehehe
:oops: :D
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ha én Evangelion-nal kezdtem volna, egy életre megutáltam volna az animéket... :roll:
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Midoo írta:Ha én Evangelion-nal kezdtem volna, egy életre megutáltam volna az animéket... :roll:
Én egy életre megszerettem. Miután feláltam az End of EVA elől azt mondtam: "A mozgógép kultúrát ilyen magas szintre még semmi nem emelte"

Nekem az NGE egy megváltás volt és azóta rajongok az animékért.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Az első animém nekem is az Eva volt (Dragon Ball-t leszámítva), asszem már írtam is ^^. Nem értem egyébként, miért olyan rossz vagy furcsa egyeseknek, ha valaki az Evangelionnal kezdi animés "pályafutását". Jó, pár hónapig kicsit elvakulva szaladgál, hogy "Én láttam az EVÁ-t, ami anime, és aki nem látta, az semmit sem tud az életről", szal kicsit idegesítő, de általában "kinövik" az emberek ^_^ Kezdésnek imho jó, főleg, ha a "depi" korszakát éli az az adott személy... ^^ OK, tudom, már sokszor ki lett tárgyalva, OFF vége ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nagyon meb kéne már néznem az EVA-t, itt van már mióta, és csak az első részig jutottam el, szégyellem is magam. De lehet, hogy nem ütne be annyira, most nem vagyok annyira depis...
A Pokémon meg siralmas... De ha jobb nem volt a TV-ben, akkor néztem. XP A Digimonból meg szinte semmit nem láttam, egy-két rész kivételével. A magyar szinkron meg végképp elvette a kedvem tőle.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én Pokemont meg Digimont először RTL2-n láttam és ott tetszett. De a magyar szinkron siralmas volt mindkettőnél.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én a Pokémont magyarul láttam, Digimont mindkét nyelven néztem, és sehogy nem tetszett. XP
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Van köztetek olyan, aki eddig csak az nge-t látta, mint animét? (legalábbis tudatosan)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Narumi írta:Nagyon meb kéne már néznem az EVA-t, itt van már mióta, és csak az első részig jutottam el, szégyellem is magam. De lehet, hogy nem ütne be annyira, most nem vagyok annyira depis...
A Pokémon meg siralmas... De ha jobb nem volt a TV-ben, akkor néztem. XP A Digimonból meg szinte semmit nem láttam, egy-két rész kivételével. A magyar szinkron meg végképp elvette a kedvem tőle.
Ha én depisen néztem volna (ami igen ritkán vagyok) akkor nem hiszem, h tetszene. Ne várj addig és hidd el, ha végignézted akkor csak hálát fogsz adni az égnek, h már ezt is láttad.

Nem lehet olyan rossz, ha ennyi hasonszőrű embernek a kedvence. Szal csak bátran :wink:
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Narumi, tényleg igaza van Kerubnak, tényleg ne várj a depiig, én sem depisen néztem, sőt! :) és mégis nagyon tetszik :wink: / és mostanában sem depisen nézem... :D )
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Első anime élményem...Neon Genesis Evangelion. Nem hittem hogy valaha meg fogok nézni egy animét, úgy hogy érdekel is, figyelek rá és természetesen nem csak úgy letudom az egészet. Eéőször elég furcsa volt, mivel nem sok animét láttam előtte. Persze az animék jellegzetességeivel tisztában voltam, mint pl karakterábrázolás stb. Először a zene fogott meg benne, majd utána a részletesség és a jó sztori. Végül már a japán nyelvvel is elég jól megbarátkoztam...sőt! :cool:
Én csak örülök most hogy az első igazi anime élményemnek az Evangeliont tudhatom be, nem pedig a DragonBallt pl.
Ja és én viszont depis korszakomban kezdtem nézni...és tudjátok mit? így talán sokkal jobban átéreztem az egész sorozatot.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Válasz küldése