Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

yume_chan írta:Na ez nagyon durva :D Mondjuk nekem sose volt disney-s iskolacuccom xD
Nekem volt. ^^ Iskolatáska is, füzetborító, miegymás. De inkább csak alsós koromban. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Cyrko
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.07.24. 13:18
Tartózkodási hely: Bátonyterenye

Hozzászólás Szerző: Cyrko »

yume_chan írta:Nem baj én meg őket xD Mit meg nem adnék ha kint élhetnék O.O Istenem *könnyes szemmel elszalad
Én nem mennék ki amerikába. Nem szeretem az amcsik stílusát.

-----
Narumi írta: Nekem volt. ^^ Iskolatáska is, füzetborító, miegymás. De inkább csak alsós koromban. :P
Nekem csak egy fém tolltartóm. Meg egy Dragon Ball-os toll.
A volt Screenslayer vezetője.
A TeraWatt gitárosa.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Viszont az is igaz, hogy én meg USAban/Kanadában láttam több helyen is anime-figurás iskolatáskákat, toltartókat, stb. Sőt egy könyvesboltban külön részleg volt a japán mangák számára (pedig egy tök átlag bolt volt egy bavásárlóközpontban), pl. amit én néztem, a teljes NGE sorozat megvolt nekik...
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Cyrko írta:Én nem mennék ki amerikába. Nem szeretem az amcsik stílusát.
Japánban lennék kint^^"

Edited by Rage: Célszerű (sőt, nagyon ajánlott) csak azt a részt idézni egy hozzászólásból, amire válaszolsz.
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én nem mennék ki amerikába. Nem szeretem az amcsik stílusát.
Nem mintha a magyaroké olyan jó lenne. Én kimennék, ha tehetném.
Piracy is charity.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én szeretem mind az egyiket az amerikai rajzfilmeket, mind a másikat az animéket, és mind a harmadikat : legyen az francia, lengyel, orosz..teljesen mindegy... amennyiben számomra üti azt amit én igényesnek nevezek. Ha jóa történet, szerethetőek a karakterek, jó a zene vagy csak találok benne valamit ami megtetszik akkor jöhet nem számít melyik stúdió rajzolta, hol adták ki és a többi "apróság".

Egyébként úgy gondolom, hogy stílusa embereknek van és nem egy országnak, egy népcsoportnak és még sorolhatnám..általánosítás..blehh... ::argh::
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

OMG, ilyen topic is van???

1. nem kéne állandóan fikázni a nyugati - de legalább nem amcsit írtál - filmeket
2. két különböző kultúráról van szó
3. mindkét műfajban vannak jó és kevésbé jó alkotások, avagy válasszak az NGE és az Oroszlánkirály között?
4. a nyugati kifejezés is sokféle - egymástól nagyon eltérő - stílust takar
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Kon-san írta: Egyébként úgy gondolom, hogy stílusa embereknek van és nem egy országnak, egy népcsoportnak és még sorolhatnám..általánosítás..blehh... ::argh::
Feltehetőleg az illető életvitel/életszemléletre célzott. :wink:
Amúgy szerintem sem szerencsés hasonlítgatni, mindenki eldöntheti, hogy neki mi tetszik, és mi nem. :wink:
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

a nyugati alatt lehet francia copy-t érteni? pl.: Totally Spies? meg amerikai copy-t is? pl.: Winx club? azok nem egyéni stílusok... én mondjuk szeretem a kanadai meséket az oroszt ésatöbbit... de sztem a copyzást hagyhatnák... főleg az amerikaiak... én nem szeretem túlságosan az amerikai meséket... de a Disney-t és az egyéb jó "nagy meséket" szeretem... bár kinek mi teccik... nem erőszak a disznótor és ízlések és pofonok :P
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én pl. az orosz meséket szeretem, mert nagyon szépek a grafikák és a történetek is érdekesek.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Orosz mesék, mint pl. a "No megállj csak!" vagy valami értelmesebbre céloztál? Az is lehet, hogy ez nem is orosz? Na mindegy... de annak szerintem kifejezetten gáz a grafikája...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Konomi írta:Orosz mesék, mint pl. a "No megállj csak!" vagy valami értelmesebbre céloztál? Az is lehet, hogy ez nem is orosz? Na mindegy... de annak szerintem kifejezetten gáz a grafikája...
Az orosz és kiskoromban az egyik kedvencem volt. De vannak kifejezetten egészestés orosz mesék is, amiknek nagyon szép a rajzolata.
Kép
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

Konomi írta:Orosz mesék, mint pl. a "No megállj csak!" vagy valami értelmesebbre céloztál? Az is lehet, hogy ez nem is orosz? Na mindegy... de annak szerintem kifejezetten gáz a grafikája...
A Galaxy Express-nek se jobb a grafikája. Szal nem "gáz". A Nu pagagyi! pedig alapmű! :D
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát szerintem akkor is gáz ^^ legalább egy kicsit...
Azt nem mondom, hogy egy részt sem bírtam végignézni, mert nem igaz :P kiskoromban elég sokat néztem TV-ben meg videóról, de akkor nem is zavart a grafika, mert még nem volt meg rá a skill ^^;;
Avatar
Cyrko
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.07.24. 13:18
Tartózkodási hely: Bátonyterenye

Hozzászólás Szerző: Cyrko »

Ayanami írta:OMG, ilyen topic is van???

1. nem kéne állandóan fikázni a nyugati - de legalább nem amcsit írtál - filmeket
2. két különböző kultúráról van szó
3. mindkét műfajban vannak jó és kevésbé jó alkotások, avagy válasszak az NGE és az Oroszlánkirály között?
4. a nyugati kifejezés is sokféle - egymástól nagyon eltérő - stílust takar
Én az amcsi (rajz)filmekben az amerikás ízt nem szeretem. Vagyis azt nem, hogy amerika mindig jófiú, megmenti a világot a csúnya gonosz oroszoktól/németektől/űrlényektől, akiknek világuralmi terveik vannak. Meg azt nem az amcsi tinifilmekben, hogy 99%-uk a a fiatalok lejáratásáról szól.
A volt Screenslayer vezetője.
A TeraWatt gitárosa.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

őőő... most rajzfilmekről van szó, nem? ^^' én nem nagyon láttam még amcsi tiniket lejárato amcsi sorozatról (leszámítva a MaryKate & Ashleyt *hány*)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

DarkstaAaR^.^ írta:
Konomi írta:Orosz mesék, mint pl. a "No megállj csak!" vagy valami értelmesebbre céloztál? Az is lehet, hogy ez nem is orosz? Na mindegy... de annak szerintem kifejezetten gáz a grafikája...
A Galaxy Express-nek se jobb a grafikája. Szal nem "gáz". A Nu pagagyi! pedig alapmű! :D
A Galaxy Express kb. 30 éves anime, és abban az időben igenis nagyon szépnek számított grafikailag. Ne szídd, mert nagyon jó és érdekes története is van.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Meg azt nem az amcsi tinifilmekben, hogy 99%-uk a a fiatalok lejáratásáról szól.
Szerintem nem. Akkor nem szeretnék annyira őket a fiatalok...
Én az amcsi (rajz)filmekben az amerikás ízt nem szeretem. Vagyis azt nem, hogy amerika mindig jófiú, megmenti a világot a csúnya gonosz oroszoktól/németektől/űrlényektől, akiknek világuralmi terveik vannak.
Ez manapság már lejárt trend szerintem, rajzfilmekre meg egyébként semm túl jellemző.
Piracy is charity.
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

*confused
Ok.... szal megtárgyaltuk, hogy a rajzfilm eredete tök mindegy csak tetszen az egyes személyek által felállitott követelményeknek O.o xDDD Ok.. ez az én szemszögem. Mellesleg az orosz rajzfimekhez még... Én is nagyon szeretem öket, és animék között is vannak borzaszto régiek amiknek mai szemmel nézve "gáz" a grafikája. Csak akkor igy tudták megoldani a technikával stb^^
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Pontosan. Lásd pl. az Astroboy-t. Iszonyatosan régi és mégis még a mai napig is sokan szeretik. Azért mert valami régi, vagy nem japán attól még lehet jó is. Pl. a No megállj csak kiskorom egyik kedvence volt és soha nem hagytam volna ki egy részt sem. Ha most leadnák ismét megnézném. Mert jó és vicces. És mert akkoriban más nem nagyon volt.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Az Astroboy felújított változata nagyon király lett ^^;; legalább annyira, mint a Doraemon-é... a régi az felülmúlhatatlan persze, de az újban jobban a grafikai megoldások, na vajon mééér? XD
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

Andro írta:A Galaxy Express kb. 30 éves anime, és abban az időben igenis nagyon szépnek számított grafikailag. Ne szídd, mert nagyon jó és érdekes története is van.
Ugyanarról beszélünk. :roll:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

DarkstaAaR^.^ írta:
Andro írta:A Galaxy Express kb. 30 éves anime, és abban az időben igenis nagyon szépnek számított grafikailag. Ne szídd, mert nagyon jó és érdekes története is van.
Ugyanarról beszélünk. :roll:
Életemet és véremet egy teljes Leiji kollekcióért, de Galaxy Express akkor is vicces néha. Van hogy egyik fólia árnyékot vet a másikon ^^" De aki szereti, nem a tökéletes kinézetért szereti. Ott nem volt akkora pénz, mint már a '40-es években amerikában. A soksok Donald és Goofy rész amin felnőttünk néhány esetben ugyanis a 30-40-es évekre mutat vissza. :) Galaxy Express kedvelőknek ajánlott mű Captain Harlock Tv, Galaxy Expressel futott együtt eme számomra örökzöld, 42 részes mű.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Mellesleg, én most néztem egy Galaxy Railways nevű animét, az ennek a feldolgozása / folytatása / de minimum ugyanaz a világ, ugye? Nem láttam ugyan a régiből semmit, de a gőzmozdonyok az űrben eléggé úgy hangzik. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Nem feldolgozás, senem folyttaás. Simán egy gaiden. Világ ugyanaz, de Galaxy Express 999-hez semmi köze.
Válasz küldése