Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem a Galaxy Express 999-ből sajnos csak a közepe van meg. Nem tudná valaki megmondani, hol lehetne megszerezni a többi részét?
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Zelmor írta:Nem feldolgozás, senem folyttaás. Simán egy gaiden. Világ ugyanaz, de Galaxy Express 999-hez semmi köze.
Azért úgy néztem, az eredeti alkotónak is van köze hozzá. :)
Egyébként engem is érdekelne a régebbi.

Amúgy ami a nyugati rajzfilmeket illeti, és néhány Disney-n kívül (mikor pont abban a korban voltam :roll: Oroszlánkirály, Pocahontas..) nem igazán néztem rajzfilmeket, nem szerettem őket általában. A meséket sem, kivéve Andersent. ^^ Szóval számomra nagy áttörés volt az anime. Nem azt mondom, hogy jobbak, mint a többi rajzfilm, de számomra speciel felkeltettek egy addig nem létező érdeklődést.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Az a baj, hogy a szigorúan vett rajzfilmek legtöbbször csak gyerekeknek szólnak (kivéve persze a Simpsons, South Park, stb. vonalat, de nem ez a jellemző)... Imádtam a Disney rajfilmeket, de most már visszarettentenek a "cuki dalocskák"...
Az anime persze egész más... a kínálat sokkal kiegyensúlyozottab, így mindenki talál magának valót...

Erről jut eszembe:
A TV.com-on volt egyszer egy rövidebb vita, hogy az 'Animation' részleget fel kéne-e bontani 'Anime' és 'Cartoon' alcsoportokra. Én az igenre szavaztam, mert szerintem nem összevethető a kettő... Ezért is van annyi félreértés az anime körül... Tegyük fel anyuka rajzfilmet keres a csemetéjének és megakad a szeme egy animén: belenéz és látja, hogy "júúúúj ez véres!"... mert hát eszébe sem jut, hogy egy rajzfilmben nyílt kegyetlenkedés is lehet... Itt aztán ki is kapcsolja a TV-t és elkönyveli az animét lélekrombolónak, rosszabb esetben még pert is indít... Bár persze a TVcsatornák is mindent megtesznek, hogy ne a megfelelő cél(/kor)csoporthoz jusson el a dolog... :?
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Kaen írta:
Zelmor írta:Nem feldolgozás, senem folyttaás. Simán egy gaiden. Világ ugyanaz, de Galaxy Express 999-hez semmi köze.
Azért úgy néztem, az eredeti alkotónak is van köze hozzá. :)
Zelmor írta:Simán egy gaiden.
Kaen írta:Egyébként engem is érdekelne a régebbi.
http://a.scarywater.net/live-evil/ Itt van az első 7 rész fansubbal. Legalul. Seed van, de csak amíg mást nem akarok terjeszteni. ;) Japánul és olaszul gondolom senkit sem érdekel. =D

Első 10 Harlock rész Captain Harlock rész subbolva: http://www.animesuki.com/group.php/347.html (van egy javított, mkv verzió is, az már dvdrip videoval és 5.1-es audióval :cool:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zelmor 2005.09.02. 14:47-kor.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem régen rengeteg mesém volt, főleg japán mesék, de volt orosz, meg mindenféle. Még amerikai is. És sokat néztem, mivel kicsi voltam. Főleg szovjet (ma már orosz) meséket, meg cseh meséket, mert akkor mást nem nagyon adtak. Meg Magyar Népmeséket, amiket szerettem.
Kép
Avatar
Cyrko
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.07.24. 13:18
Tartózkodási hely: Bátonyterenye

Hozzászólás Szerző: Cyrko »

DinkaMailer írta:Az a baj, hogy a szigorúan vett rajzfilmek legtöbbször csak gyerekeknek szólnak (kivéve persze a Simpsons, South Park, stb. vonalat, de nem ez a jellemző)... Imádtam a Disney rajfilmeket, de most már visszarettentenek a "cuki dalocskák"...
Az anime persze egész más... a kínálat sokkal kiegyensúlyozottab, így mindenki talál magának valót...

Erről jut eszembe:
A TV.com-on volt egyszer egy rövidebb vita, hogy az 'Animation' részleget fel kéne-e bontani 'Anime' és 'Cartoon' alcsoportokra. Én az igenre szavaztam, mert szerintem nem összevethető a kettő... Ezért is van annyi félreértés az anime körül... Tegyük fel anyuka rajzfilmet keres a csemetéjének és megakad a szeme egy animén: belenéz és látja, hogy "júúúúj ez véres!"... mert hát eszébe sem jut, hogy egy rajzfilmben nyílt kegyetlenkedés is lehet... Itt aztán ki is kapcsolja a TV-t és elkönyveli az animét lélekrombolónak, rosszabb esetben még pert is indít... Bár persze a TVcsatornák is mindent megtesznek, hogy ne a megfelelő cél(/kor)csoporthoz jusson el a dolog... :?
Meg a nyugati rajzfilmek nagyon a gyerekeknek szólnak, de például a tapsi hapsit nem igazán gyerekeknek csinálták. Ezért nem olyan erőltettet. Meg a mai rajzfilmek már sok erőltetett pohén van.
A volt Screenslayer vezetője.
A TeraWatt gitárosa.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Szerintem sok animében is erőltetett poénok vannak. (pl. Love Hina egy rész / 3 felrúgása a srácnak, és ebből a típusból rengeteg)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

DinkaMailer írta:Imádtam a Disney rajfilmeket, de most már visszarettentenek a "cuki dalocskák"...
Hááááát...^^' azért egy rakás anime van, ami teli van agyalágyult gyerekes dalocskákkal, csak épp a legtöbben nem értik a szövegét, és ugye nem úgy "esik le". Meg vannak olyan gyerekes animék, hogy az csak na ^^''''' '
DinkaMailer írta: Tegyük fel anyuka rajzfilmet keres a csemetéjének és megakad a szeme egy animén: belenéz és látja, hogy "júúúúj ez véres!"... mert hát eszébe sem jut, hogy egy rajzfilmben nyílt kegyetlenkedés is lehet...
Nem jut eszébe, mert nem fogja fel, hogy a Gyalogkakukk és társaiban is nyílt kegyetlenkedés van. Ettől föggetlenül nagyon szerettem és szeretm őket ^_^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cyrko
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.07.24. 13:18
Tartózkodási hely: Bátonyterenye

Hozzászólás Szerző: Cyrko »

Az animékből inkább több korosztály számára külön készítenek, nem csak a gyerekeknek. Meg sokan mondják, hogy az animéktől az ember erőszakos lesz. És ezt is csak azok a kókler, csaló, hozzánemértő, szenzációvadász emberek mondják, akik max. néhány, csak darabolásról szóló Hentai-t nézett meg. Én egyet értek azzal, amit Gyu írt a GS-be: az kritizáljon, aki ért hozzá. És ne a legvéresebb részek alapján korhatárolják.
A volt Screenslayer vezetője.
A TeraWatt gitárosa.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Cyrko írta:Meg a nyugati rajzfilmek nagyon a gyerekeknek szólnak, de például a tapsi hapsit nem igazán gyerekeknek csinálták. Ezért nem olyan erőltettet. Meg a mai rajzfilmek már sok erőltetett pohén van.
Na igen, mert a Tapsi Hapsi az akkori amerikai kormányt és színészeket parodizálja ki. Ehhez azonban mondjuk nem árt kissé ismeri az akkori viszonyokat.
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Ha már a politikánál tartunk: ismeri valaki a Hitlers children című Walt Disney(!!!!) rajzfilmet?

Ez egy igazi propagandafilm a második VH. idejéből. Ilyeneket is tud ám a dizni. :roll:

Egyébként a tapsi hapsi és társai is kemény propagandasorozatok. Volt is néhány keményebb darab a cartoonon még anno, de azokat ma már nem adják le.
War... War never changes.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Yuri írta:Egyébként a tapsi hapsi és társai is kemény propagandasorozatok. Volt is néhány keményebb darab a cartoonon még anno, de azokat ma már nem adják le.
hmm... mesélj, én sokat láttam belőlük kisebb koromban és egy ilyenre sem emléxem ^^'
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Hát pl., ami elsőre beugrik: Tapsi kap vmi répát, amitől szuper ereje lesz. Ezt kihasználva meg akarja állítani a gonosz nyúlvadászt. Megy a cécó, gyepálják egymást és hirtelen tapsi kap egy levelet(? már nem tudom biztosan). Átöltözik katonaruhába és elkezd menetelni közbe meg azt mondja, hogy nincs időm tovább hülyéskedni veletek, mert kötelességem van! :) Ezt még mostanában is leadják néha.

Régebben meg volt vmi náci kémcsaj bolondította tapsit.

Diznihez: van asszem vmi donald kacsás-hitleres cucc is, de azt még nem láttam. :)
War... War never changes.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

supernyulas dolog: tudod pont nekem is pont ez a rész jutott eszembe amikor elgondolkoztam h mire is gondolhattál... csak épp a végére nem emlékeztem így aztán azt gondoltam mégsem :P
Yuri írta:Régebben meg volt vmi náci kémcsaj bolondította tapsit.
hmm... valami rémlik...
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Cyrko írta:Én egyet értek azzal, amit Gyu írt a GS-be: az kritizáljon, aki ért hozzá. És ne a legvéresebb részek alapján korhatárolják.
Cyrko !

Ez azé egy kicsit erős megfogalmazás ... Mert akkor akár sok esetbe figyelmen kívűl hagyhatják a te véleményedet is valamiről. Pl. eszel valamit, és érzed rajta, hogy a szakács enyhén szólva nem tud főzni, vag ezúttal ezt az egyet nagyon elszúrta. Most te pl. nem tudsz főzni, akkor hallgatsz és azt mondod hogy ez hú de jó volt, vagy inkább megmondod az igazságot, hogy ez el lett szúrva stb. Vagy pl. itt vannak az animek, csináltál is valaha egyet, feltételezem, hogy nem, akkor mi alapján véled hozzáértőnek magadat ? Csak mert valamivel többet láttál belőle, mint más ? Tehát ez a hozzáértés dolog eléggé gyenge lábon áll.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cyrko
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.07.24. 13:18
Tartózkodási hely: Bátonyterenye

Hozzászólás Szerző: Cyrko »

Mostanában láttam a Slayers-t. Ebbe nem humornak álcázott butaságok vannak(mint a legtöbb nyugatiban), hanem igazi humor.

-----
Yuri írta:Hát pl., ami elsőre beugrik: Tapsi kap vmi répát, amitől szuper ereje lesz. Ezt kihasználva meg akarja állítani a gonosz nyúlvadászt. Megy a cécó, gyepálják egymást és hirtelen tapsi kap egy levelet(? már nem tudom biztosan). Átöltözik katonaruhába és elkezd menetelni közbe meg azt mondja, hogy nincs időm tovább hülyéskedni veletek, mert kötelességem van! :) Ezt még mostanában is leadják néha.

Régebben meg volt vmi náci kémcsaj bolondította tapsit.

Diznihez: van asszem vmi donald kacsás-hitleres cucc is, de azt még nem láttam. :)
Ezeket le lehet-e szedni valahonnan?

Van egy animeszerű sztorim. Abban is van néhány propaganda jellegű dolog, meg néhány sztár paródiája(pl. amikor beérnek a hősök a városba, van olyan rész, mikor elviszik diliházba a Corn gitárosát, Handet, miközben a keresztény istennek imátkozik, meg micimackó paródiája Dr. Karmell). Amúgy könyvként írom majd le, addig keresek még ihletet.
A volt Screenslayer vezetője.
A TeraWatt gitárosa.
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

eDonkey meg Gnutella hálózatokon próbálkozz. Ilyenek zsákszámra vannak. Persze sok fake is befigyelhet.
War... War never changes.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuri írta:Hát pl., ami elsőre beugrik: Tapsi kap vmi répát, amitől szuper ereje lesz. Ezt kihasználva meg akarja állítani a gonosz nyúlvadászt. Megy a cécó, gyepálják egymást és hirtelen tapsi kap egy levelet(? már nem tudom biztosan). Átöltözik katonaruhába és elkezd menetelni közbe meg azt mondja, hogy nincs időm tovább hülyéskedni veletek, mert kötelességem van! :) Ezt még mostanában is leadják néha.

Régebben meg volt vmi náci kémcsaj bolondította tapsit.

Diznihez: van asszem vmi donald kacsás-hitleres cucc is, de azt még nem láttam. :)
Ezeket én is láttam. Kissé ki voltam akadva, főleg a nácis dolgon.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én csak nem értettem a Tapsisat. ^^" Egyik ilyet se. És igazából, ha most nem mondjátok, akkor valszeg sose nemis értem meg. ^^"""
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Eh. A Tapsi Hapsi, Daffy & a többi ilyen sosem gyerekeknek szólt, hanem felnőtteknek. Anno filmek előtt vetítették őket a mozikban, ezért van bennük annyi ki- meg beszólás a korabeli ('40-50-es évek) életre, politikára, kultúrára, stb. (A mai átlagközönség, főleg a gyerekek számára persze ez nem sokat mond.) Néhány rész eléggé propagandisztikus (pl. a szupernyulas is), de a többség éppenhogy cinikus kiszólásokat tartalmaz az egész háborúra/hidegháborúra és politikára vonatkozóan (Pl. az eredeti Duck Dodgers epizód is).

Később persze, ahogy a rajzfilm egyre inkább gyerekeknek szóló lett, Bugs & Co. is átkerült a gyerekcuccok közé, meg készültek vele dolgok kifejezetten gyerekek számára... de ettől még azok a cuccok, amik pl. a Cartoon Networkon is mennek most, nem gyerekeknek készültek.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Az amerikai vonalat egy bizonyos szinten én is kedvelem, pölö Simspons királyságos.
Az ami átmenetnek mondható, a Samurai Jack ami hihetetlen nagy! Abban az a legnagyobb poén h. egy csepp vér sem folyik. Tartakovsky (nem tudom hogy kell írni) stílusa eszméletlen... 2 pacát odavág és máris olyan csodás összképet kapunk hogy az államat keresem valahol lent, az asztal alatt.

off:
Yuri: Az aláírásod honnan van?? Hihhhetetlen ismerős. Már 10 perce töröm a buksim, hogy miben volt ez...
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Yuri: Az aláírásod honnan van?? Hihhhetetlen ismerős. Már 10 perce töröm a buksim, hogy miben volt ez...
A Fallout című játék intrója kezdődik így. Az a világ legfaszább játéka, úgyhogy lehet hogy találkoztál már vele.
Piracy is charity.
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Így van, elvtársak! Az aláírás a Falloutból való.
Örülök, hogy másnak is ennyire bejött ez a játék.
A valaha készült legjobb game. :cool:

Tartakovskyról jut eszembe: ő készítette a star wars rajzfilsorozatot is!
Az utolsó része valamelyikében az idegen lények gyárilag magyarul beszéltek! :)
War... War never changes.
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Yuri írta: Tartakovskyról jut eszembe: ő készítette a star wars rajzfilsorozatot is!
Az utolsó része valamelyikében az idegen lények gyárilag magyarul beszéltek! :)
Na az viszont elég gáz egy sorozat :D
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Clone Wars nem rossz, csak végre végig kéne nézni már, lehetőleg, még mielőtt kijön DVD-n a RotS XD De a kérdéses magyarul-beszélő részt pont láttam, csak én egyáltalán nem hallottam, hogy magyarul beszélnének :dirr:
Kép
Válasz küldése