Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Ehm.. asszem eltévedtem a gothloli kifejezéssel kapcsolatban....
Ezek szerint nem azok a csajok akik vicces cuccokat veszenek fel egy J-rock koncertre: fekete v fehér habosbabos szalagos cucc, kereszttel, ilyesmi....
tüll, selyem...
A folyamat :D =>
Gothloli... Yuki agya beindul... Megjelenik előtte Mana... Aztán Dir en Gray koncertre dzsaló embertömeg GL csajai...

De ezen a képen... nem láttam ilyesmit... Gyorsan megnézi a neten.... /Wikipedia/ ott se írnak ilyesmiről... Akkor most félreértettem megint valamit?
Pls vki magyarázza el ^ ^""""""
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Yuki írta:Ehm.. asszem eltévedtem a gothloli kifejezéssel kapcsolatban....
Ezek szerint nem azok a csajok akik vicces cuccokat veszenek fel egy J-rock koncertre: fekete v fehér habosbabos szalagos cucc, kereszttel, ilyesmi....
tüll, selyem...
majdnem. :)
én nem nevezném az ilyen cuccokat viccesnek, de ahogy gondolod...
gothloliság van a j-rock-tol függetlenül is, bár Mana ota eléggé összefolyik. :) igaz, fekete/fehér/rozsaszin habos ruhák, sok tüll+csipke, emeletes talpu cipö, szárnyak, keresztek, stb. ( <3 )
Kép
Kép
(kawaii!!! )
Yuki írta:A folyamat :D =>
Gothloli... Yuki agya beindul... Megjelenik előtte Mana... Aztán Dir en Gray koncertre dzsaló embertömeg GL csajai...
Mana stimmel, ö a legismertebb ilyen téren a Moi meme Moiteré divat cégével. De a Deg-nek már régota semmi köze a goth lolikhoz... nem is szeretik öket (az, hogy most sokan mentek ugy koncertre, csak a némertek joltájékozottságát tükrözi... >_<)
Yuki írta:De ezen a képen... nem láttam ilyesmit... Gyorsan megnézi a neten.... /Wikipedia/ ott se írnak ilyesmiről... Akkor most félreértettem megint valamit?
Pls vki magyarázza el ^ ^""""""
a képen nem is volt semmilyen gothloli, csak a csaj beállásárol volt szo, hogy ugy "csámpázik", ahogy a gothlolik szoktak. :D
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Amy Jade írta: Mana stimmel, ö a legismertebb ilyen téren a Moi meme Moiteré divat cégével. De a Deg-nek már régota semmi köze a goth lolikhoz... nem is szeretik öket (az, hogy most sokan mentek ugy koncertre, csak a némertek joltájékozottságát tükrözi... >_<)
Jaja, ezt mesélete Ariana..... onnan mondtam ^ ^ /direkt szólt KYo h NE gothlolizzanak/ kicsike off: kimentél te is? ^ ^
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Yuki írta: kicsike off: kimentél te is? ^ ^
aha, életem legjobb 2 orás tombolása volt! :thumb: (luv-luv Diru <3 )
Kép
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

Amy Jade írta:
Yuki írta: kicsike off: kimentél te is? ^ ^
aha, életem legjobb 2 orás tombolása volt! :thumb: (luv-luv Diru <3 )
az ám! de mekkora tombolás volt ..... :cry: legyen má megint koncert!!
és igen...hülye német fanok >__< a gohlolik szépek és jók meg minden, de könyörgöm...deg koncertre...na meg ahogy kinéztek O__o na de majd mi, ha megint ránkjön a habos-ruhás korszak XD
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

http://www.morbidoutlook.com/fashion/ar ... olita.html
Azt hiszem ez egy elég kimerítő elemzés a gothlolikról. Angolul kell hozzá tudni.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

LineAge II - Japánban letartóztatják a hackereket

"A GameSpot.com a Mainichi Daily News mai kiadására hivatkozva jelentette, hogy Japánban letartóztattak egy kínai cserediákot, mert a Line Age II-ben egy illegális BOT-ot használt, mely PvP módban megtámadta a közelben tartózkodó játékosokat és sikeres Kill után összegyűjtötte a vesztes által eldobott itemeket, amiket az egyetemista azután különböző japán árverezési oldalakon adott tovább.

Felvetül a kérdés, hogy ez egy mesteri programozási teljesítmény, vagy a játéknak ennyire rossz a harcrendszere, ha már egy egyszerű scriptelt program is el tudja végezni a munkát egy hús vér és feltehetőleg valamennyire intelligens játékos ellen?

Gondoljunk bele, hogy a programnak nagyon jó arányban kellett nyernie ahhoz, hogy a harc szerencsétlen kimenetele után a karakter ne legatyásodva álljon a porondon."

forrás: www.mmorpg.hu dátum: 2005. augusztus 17.

Én ezért szeretem :dirr:
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Kérdés mennyire restriktív a PvP. Ha viszonylag szabad, egy tuningolt kerekter különösebb gond nélkül nyer puszta erőből. Kasztkiegyensúlyozatlanság folyományaként is lehet, hogy adott szinttartományban különösen erős egy karakter vagy ilyesmi. De az ötlet jó... :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Krisi szerint bármelyik 5 éves értelmesebb óvodás meg tudja írni a scriptet ^^ meg ott vannak már a makrók is... egy csomóan csinálják ezt más játékokban. L2-ben ez annyira nem elterjedt, mert ott nem dobhatsz ki itemet PvP estén. Biztos, hogy magas szintű volt a bot, mert különben nem ölt volna könnyen...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én mindent imádok Japánban, bár még soha nem jártam ott. De szívesen kimennék tapasztalatot gyűjteni.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Hát én is... Csak folyamatosan attól félnék, hogy valami udvariatlanságot művelek...
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ettől, tapasztalataimra támaszkodva nem kell tartani ^^ ugyanis ahogy észrevettem, az átlagjapán elég kedves a külföldiekkel és elnézi neki az olyan dolgokat is, amiket pl. egy fajjapántól nem tűrne el, mert OMG szegény szerencsétlen gaijinsan nem tehet róla hogy OMG máshova született és nem tud az adott dologról... szal elég elnézőek ^^;; lényeg, hogy nem kell görcsölni, mert azt tutira megérzik, mint a villám ^^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hála az égnek ebben nálam nincs hiba, mert nem szoktam görcsölni. Kivéve ha már végképp nem tudom, hogy mit csináljak. De az nagyon ritka nálam.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én viszont nagyon görcsölős vagyok.... :? Engem tuti kiszúrnának, mert állandóan azon stresszelek, hogy mit fogok elszúrni már megint... Még így is, hogy tudom: nem fognak elítélni érte... Ilyen a hülye természetem :roll:
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Érdekes, egy másik fórumon azt olvastam, hogy vmi csaj volt Japánban, és azt írta hogy mindenki undok, lenézik a gaijinokat, és hogy egyfolytában Mo.-ról kérdeznek, de azt is csak azért hogy levonják a következtetést, Japán mennyivel jobb. :roll: Nem szó szerint ez volt, csak nagyjából.
Hát ha ilyenekkel találkozott, akkor szerintem az csak véletlen volt, nem hinném hogy mindenki ilyen, ez durva általánosítás. ^^'
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

DinkaMailer írta:Én viszont nagyon görcsölős vagyok.... :? Engem tuti kiszúrnának, mert állandóan azon stresszelek, hogy mit fogok elszúrni már megint... Még így is, hogy tudom: nem fognak elítélni érte... Ilyen a hülye természetem :roll:
Szerintem a lényeg az, hogy mindig viselkedj természetesen. És ha esetleg elrontasz valamit, vagy ilyesmi, akkor is mosolyogj. Akkor nem látják, hogy görcsölsz. Minden a fellépésen múlik.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Álljunk csak meg... biztos igaza volt a tagnak, aki ezt írta, de ebben csakis és kizárólag ő lehet a hibás... nagyon sokat számít a te hozzáálásod a dolgokhoz. Ha látják rajtad, hogy csak húzod a szád, akkor persze, hogy ők is így fognak reagálni. Ahány emberrel találkoztam azok közül, akik valamikor kint jártak huzamosabb időre [nem 2 hét...], majdnem mindenki egyetértett velem ezzel kapcsolatban. Voltak néhányan, akik nem érezték jól magukat, folyton feszengtek és csak arra vártak, hogy mikor jöhetnek haza... ezek az emberek tanúbizonyságot tettek arról, mennyire nem képesek viselkedni, mennyire képesek odafigyelni a másik emberre és milyen rossz az alkalmazkodókészségük. Aki nem elég simulékony, az nem fog megélni Japánban. De ez érvényes akármelyik országra, ahol hosszabb időt szándékozol eltölteni. Itt nem az adott ország embereitől kell elvárni, hogy alkalmazkodjanak, hanem igenis neked kell alkalmazkodni és neked kell megtenni az első lépéseket minden irányba, mert ha nem, akkor ők sem fogják...
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Konomi írta:Álljunk csak meg... biztos igaza volt a tagnak, aki ezt írta, de ebben csakis és kizárólag ő lehet a hibás......
Ezt most Edina-chan post-jára írtad?
Ha az enyémre: Nem az alkalmazkodással van a gond... Nagyon ritkán fordul elő, hogy valamiért húzom a számat és akkor sem azért, mert nem bírom tolerálni a kultúrális különbségeket, hanem azért mert valaki ok nélkül keresztbe tesz nekem vagy a barátaimnak... Erről persze itt szó sincs... Görcsölés alatt azt értem, hogy túlzottan meg akarok felelni, mert utálok udvariatlan lenni és bár az eszemmel tudom, hogy nem várható el tőlem, hogy mindent elsőre tökéletesen tudjak, mégis erre törekszem... Ettől még ugyanúgy mosolygok az emberekre, csak közben minden hibánál folyamatosan szégyellem magam, vagyis görcsölök (v. Apu szavaival élve túlreagálom a dolgot)... Az ismerőseim állitják, hogy nem látszik rajtam, de szerintem egy figyelmesebb szemlélő rögtön észreveszi... ha másból nem, hát abból, hogy összehúzm magam kicsire :wink:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Edina postjára reagáltam ^^;; bocs, hogy nem voltam egyértelmű...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Tényleg számít a hozzáállás. Én is szívesen kimennék, bár nem szándékoznám a teljes életemet leélni ott, mert pl. nem vagyok munkamániás, és utálom a tengeri kaját, szóval ott megnézhetem magam. Jó, biztos van arra másfajta kaja is, csak nem szeretnék minden második nap a Burger King-ben enni. XD Én kimennék egy nagy adag érdeklődéssel, egy nyarat esetleg kint tudnék tölteni. De ezt igazából csak akkor tudnám megmondani, ha kint vagyok. Így meg csak találgathatok.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Ma aztán fülig ér a szám: bemutattak egy japán hölgynek (Apu egyik ismerősének a barátja)... Mivel imádok origamizni hajtogattam neki egy darut és azzal vártam, aminek nagyon örült... utána rengeteget beszélgettünk :) Meséltem, hogy nagyon érdekel japán (ország/nyelv/kultúra/(rajz)filmgyártás... minden!) és megbámultam a videokazijait, hátha felismerek egy-két szótagot... Nagy büszkén megmutattam neki az "a"-t és a "n"-t :vigyor: Erre aztán megígérte, hogy ha meglátogatom (most egy ideig itt él Mo.-n), akkor majd tanítgat kicsit... Iszonyat aranyos!!!
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Oh, DinkaMailer ^ ^ Ez naon jóóó hír ^ ^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:Álljunk csak meg... biztos igaza volt a tagnak, aki ezt írta, de ebben csakis és kizárólag ő lehet a hibás... nagyon sokat számít a te hozzáálásod a dolgokhoz....
Öö, na azért szerintem ez nem teljesen így van. Az egy dolog, hogy sok függ az adott illetőtől, de nagyon is függ a másik féltől is. És igen, vannak, léteznek bunkó, seggfej japánok is, bezony. :-P Nem mindig a "görcsölő" gaijin a hibás, aki "nem tud alkalmazkodni". Egyébként meg tényleg mindegy, nem lehet általánosítani. Bunkók mindenhol vannak, és rendes emberek is. Tök mindegy, hogy Japánról beszélünk, vagy Magyarországról. Ha vannak rendes emberek a környezetedben, akkor ott is, és itt is tök jól tudod magad érezni.
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

:goodpost: ABSZOLÚT a számból vetted ki a szót
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Milyen mázlis akinek van japán ismerőse.
Kép
Válasz küldése