Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Ma láttam egy betiltott tapsihapsi részt. Tapsi a Fekete Erdőben bújik elő a földből, ahol épp egy dagadt német vadászik. Egy ideig kergetőznek, szokásos tapsi poénok, meg minden, aztán tapsi gondol eyet, sárral bajszot rajzol magának, félefésüli a füleit, és úgy áll a germán elé. Erre azelmegy, és teljes ss egyenruhával tér vissza, karszalaggal, medálokkal, meg minden. Tapsi Hitler hangján leordítja a haját, és letépkedi a kitüntetéseit, aztán a német rájön a trükkre, még egy kicsit kergeti, majd elkapja, és berakja egy zsákba, és viszi Hitler irodájába, hogy elkapott egy amcsi nyulat. Kinyitják a zsákot, aztán megijednek, és elszaladnak, mert Tapsi vöröscsillagos sapkában, nagy dús bajusszal jön elő a zsákból, bőszen oroszul ordibálva.

Na ez propaganda volt.
Piracy is charity.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

oo, sok ilyen van. Egyik kedvencem a Nazi Donald c. resz. Anno jott egy hulye otletem, hogy gyujtsunk donald duck reszeket.. hat talaltam par wwii-s propagandafilmet. Emule-on erdemes rakeresni a banned cartoon kifejezesre. par Mickey Mouse resz is van koztuk, bar azok mas miatt.
Avatar
Cyrko
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.07.24. 13:18
Tartózkodási hely: Bátonyterenye

Hozzászólás Szerző: Cyrko »

peris írta:Az amerikai vonalat egy bizonyos szinten én is kedvelem, pölö Simspons királyságos.
Az ami átmenetnek mondható, a Samurai Jack ami hihetetlen nagy! Abban az a legnagyobb poén h. egy csepp vér sem folyik. Tartakovsky (nem tudom hogy kell írni) stílusa eszméletlen... 2 pacát odavág és máris olyan csodás összképet kapunk hogy az államat keresem valahol lent, az asztal alatt.

off:
Yuri: Az aláírásod honnan van?? Hihhhetetlen ismerős. Már 10 perce töröm a buksim, hogy miben volt ez...
Van más átmenetek is pl. a Sonic X. Grafikája az animés(Mint a legtöbb Sonic játék), de néhol erősen érezhető, hogy sok benne a nyugati hatás. A Jetixen talán még adják. Én az első részt vonalas modemmel szedtem le még anno. 55 mega volt. Gondolhatjátok mennyi ideig tartot.
A volt Screenslayer vezetője.
A TeraWatt gitárosa.
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Cyrko írta:Én az első részt vonalas modemmel szedtem le még anno. 55 mega volt. Gondolhatjátok mennyi ideig tartot.
Jujj, mazoista... Nekem a rekordom 17 mega volt akkoriban. :D
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
doser
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.06. 13:35

Hozzászólás Szerző: doser »

Zelmor írta:Egyik kedvencem a Nazi Donald c. resz. Anno jott egy hulye otletem, hogy gyujtsunk donald duck reszeket.. hat talaltam par wwii-s propagandafilmet.
Az tényleg nagyon ütős én is láttam még anno. És milyen jól áll egy kacsának a Hitlerbajusz :D
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Hát... a Nyugati rajzfilmek többsége iszonyatok. És elég igénytelenek: Lásd Cartoon Network.Vmi iszonyat pocsékok és semmi értelmük :tard: :tard: :tard: :whaaa: :whaaa:

------

Jah.Tisztelet a kivételnek, mert ugye van az is! 1-2.
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Lord Sesshoumaru írta: Jah.Tisztelet a kivételnek, mert ugye van az is! 1-2.
igen^^ az egyik legpoénosabb az a Jonny Bravo xDDDDDD de az X-man mesében az nagyon gány.......
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

K@e-chan írta:de az X-man mesében az nagyon gány.......
Mire gondolsz, mi gány az X-MEN EVO-ban?
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Midoo írta: Mire gondolsz, mi gány az X-MEN EVO-ban?
nem tom... nekem nem jön be... egyszerűen nem olyan mint a film... -.-"
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

És ezért "gány"? Aha. Az X-MEN filmek pedig teljesen eltérnek mindenféle más X-MEN-től.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Lord Sesshoumaru írta:Yo!
Hát... a Nyugati rajzfilmek többsége iszonyatok. És elég igénytelenek: Lásd Cartoon Network.Vmi iszonyat pocsékok és semmi értelmük :tard: :tard: :tard: :whaaa: :whaaa:
Hmm... miért is kell, hogy egy rajzfilmnek folyton értelme legyen, meg hűdemély mondanivalója? Mintha nem lennének hullaigénytelen japán rajzfilmek. Pedig vannak (sőt, de mennyi van!). Nem szép dolog az általánosítás... az egy dolog, hogy Neked nem tetszik. De egyből leírni, hogy iszonyat az összes és igénytelen és bwahh, na annak sok értelme nincs. Egész egyszerűen a nyugati típusú rajzfilmek mások, mint a japánok. De nem mindig sokban, és ezt is filmje válogatja. :roll: Van ami jó, és nyugati, és van ami szar, és japán. És ez fordítva is igaz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2005.12.08. 15:35-kor.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Midoo írta:És ezért "gány"? Aha. Az X-MEN filmek pedig teljesen eltérnek mindenféle más X-MEN-től.
najó! nem vitatkozom... -.- inkább megtartom a véleményemet... neked attól techet hogy nekem nem teccik... _ _+
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Elnézést, az X-Man EVO nagyrészt japánok alkották, ha jól tudom... Látszik is, mondjuk ha összevetjük a régebbi rémséggel , ami tán a Fox Kids-en ment. Az etalon a Tininindzsa Teknőcök! :thumb:
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Mako! oda írtam h Tisztelet a kivételnek!! mert van!
És ez csak az én személyes véleményem!
Persze h van ami Japán és pocsék... meg firdítva is .. én ezt egy szóvalse mondtam h nemigaz! ::pirate:: ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
nesratta
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.01.30. 19:20
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nesratta »

Szerintem a nyugati rajzfilmek valóban igénytelenebbek az animeknél. Persze vannak kivételek. És tényleg én is meg szoktam nézni a Cartoon-on menő rajzfilmeket, ha unatkozom. De az tény, hogy ezek gyerekeknek készültek, míg az animek nagy része inkább az idősebb korosztálynak.
Engem csak az zavar, mikor egyesek közlik velem, hogy az animek ocsmányak ("fújj, de ronda szeme van!"), és hogy tudom megnézni. Ezek után ők simán megnézik pl. a Görcsikreke, és hasonlókat.
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Genki!
Totálisa igazad van.
Nekem a Baka osztálytársaim folyamat szekálnak az anime-k miatt. bezzeg ők még a Görcsikrek és aboci és pipin vannak leakadava 11osztályban.!Szal ki itt a dilis?
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
MilGra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.04.26. 12:10
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MilGra »

Szerintem vannak nagyon jó nyugati rajzfilmek is:
Iron Giant - überkurvajó
Eszeveszett birodalom - Disney!!! néhol nyálas, de eszeveszetten hülyék a szereplők :)
TITAN AE - ő is igen jó volt

persze ez elenyésző mennyiség a jó animék tükrében

MilGra
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

MilGra írta: [három filmcím]
persze ez elenyésző mennyiség a jó animék tükrében
Hát szerintem azért 3 filmnél több jó alkotás is van (3 tényleg elenyésző lenne)... gyerekkorunk klasszikus meséi, klasszikus Disney filmek (1990-es közepétől nem sokat láttam)... stb.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
MilGra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.04.26. 12:10
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MilGra »

AyaDid írta: Hát szerintem azért 3 filmnél több jó alkotás is van (3 tényleg elenyésző lenne)... gyerekkorunk klasszikus meséi, klasszikus Disney filmek (1990-es közepétől nem sokat láttam)... stb.
Háát, a jobbféle animékkel egyenértékű alkotásokat próbáltam összeszedni, ezekkel szemben az éneklős-kétdimenziós Disney rajzfilmek, tom és jerry, a hanna-barbera produkciók szóba sem jöhetnek. Viszont ha jobban belegondolok, ott volt még az Elveszett világok, na az tényleg ott volt a szeren.

Melleseleg a Howl's Moving Castle utőn gondolkodtam el komolyan azon, hogy ha lesz gyerekem, akko az élete első x évében csak Ghibli rajzfilmeket engedek neki nézni :))

MilGra
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

MilGra írta: Háát, a jobbféle animékkel egyenértékű alkotásokat próbáltam összeszedni, ezekkel szemben az éneklős-kétdimenziós Disney rajzfilmek szóba sem jöhetnek.
Mi a baj a kétdimenziós filmekkel? Oo Az animék többsége is az... na meg azért az akkori technikával kötve hiszem hogy egy Innocence-stílussal kellett volna előrukkolniuk például a Hófehérkében :-P Az meg hogy éneklős... épp az Disney filmek jellegzetessége. És én hülyeségnek tartom - de azt hiszem már említettem - hasonlítgatni őket... nem fogom magam őrületbe kergetni azzal, hogy akkor igenis válasszak már az Evangelion meg az Oroszlánkirály között...

A gyerekekkel kapcsolatban én azon a véleményen vagyok hogy ne nézzen 12 éves kora előtt animéket (Ghiblin és klasszikus Candy Candy-típusú animéken kívül)
Azért a gyerek az gyerek, és szerintem több mint 90%-uk igenis szereti a Disneys-éneklős-aranyos figurák-állatkák filmeket, mégha te (már) nem is... és nem biztos hogy egy Mononoke jobbat tenne neki :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Asami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.02.05. 09:04
Tartózkodási hely: Itthon
Kapcsolat:

Rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Asami »

Anime rajzfilmek tényleg nem hasonlíthatóak a Nyugatikhoz vagy más egyéb rajzfilmhez de mondjuk én minden mesét megnézed Ed+Edd+Eddy-t is megnézem ahoogy PPG-t is és tegnap néztem Micimackó és a Zelefánt-ot :roll: és most nem azért de náha van olan jo mint pár anime abba is vannak érzések és valljuk be szerintem szépen vannak megrajzolva...De azért nagyrészt azért nézek pár mesét ami nem anime mert ugy van megrajzolva valami egyszerű de jó...Az animébe meg az a jó hogy ki van dolgozva...DE az érvek melllett ANIME fan vagyok.... :wink:

-----

Meg jut is eszembe...A Billy és Mandy Kalandjai a kaszással hát az oltári egy mese! És most Új részek lesznek belőle rá leszek tapadva a képernyőre =)
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

A kockás fülű nyúl most nem nagy sikerű Japánban? :)
(ja, és Billy, mandy és a kaszás kalandjai rulzz :) )
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Bár ez nem szorosan kapcsolódik a témához,de gondoltam itt elfér:
Tegnap egyik barátnőmmel beszélgettünk az animékről és eléggé felhúzott ugyanis váltig állította hogy az márpedig csak mese.. :wwall:
Idegesítő hogy a népszerű gagyi nyugati és nem nyugati rajzfilmek miatt és a tudatlanságuk miatt mennyien félreismerik ezt a műfajt.. mert szerintem az animét az küönbözteti meg a hagyományos "meséktől" hogy mondanivalója van...(az esetek többségében..) ::^_^::
No meg más a lelki világa is mivel egy másik kultúrához kapcsolódik.. Idegesít hogy olyanok ítélkeznek felőle,akik életükben max. a pokémont látták... :x_x:
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Annyira fikázzátok a Cartoon Networkot, pedig nem csak ott mennek nyugati rajzfilmek, vagy nem animek :?
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Misu írta:Bár ez nem szorosan kapcsolódik a témához,de gondoltam itt elfér:
Tegnap egyik barátnőmmel beszélgettünk az animékről és eléggé felhúzott ugyanis váltig állította hogy az márpedig csak mese.. :wwall:
Idegesítő hogy a népszerű gagyi nyugati és nem nyugati rajzfilmek miatt és a tudatlanságuk miatt mennyien félreismerik ezt a műfajt.. mert szerintem az animét az küönbözteti meg a hagyományos "meséktől" hogy mondanivalója van...(az esetek többségében..) ::^_^::
No meg más a lelki világa is mivel egy másik kultúrához kapcsolódik.. Idegesít hogy olyanok ítélkeznek felőle,akik életükben max. a pokémont látták... :x_x:
Igazából nem értem, hogy miért használják annyian a mesét mint negatív jelzőt. Azért mert japán animációs rajzfilmnek nevezzük még nem lesz sokkal érettebb vagy komolyabb. Igenis az animék egy jó része mese. Ez még nem azt jelenti, hogy ettől az anime veszít értékéből. Attól még ugyanaz az anime marad hívhatjuk mesének, rajzfilmnek, animének vagy akármi másnak.
Válasz küldése