Anime Zene

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

OST = original soundtrack. Háttérzene. Ami természetéből adódóan általában instrumentális... Egyébként OST-ket ajánlgatni nem nagyon érdemes, mert a háttérzenéket általában csak akkor lehet igazán élvezni, ha az ember ismeri is az animét/filmet, amihez a zene készült. Nagyon kevés háttérzene áll meg a saját lábán.

De ha mondani kéne párat, akkor én az Arslan senki harmadik OST-jét, a Blue Submarine 6 és talán még a Gankutsuou OST-jét ajánlanám - ezek az animék ismerete nélkül is teljesen élvezhetőek. (Az Arslan ilyen keleties-szerű cucc, a Blue Sub 6 jazz, a Gankutsuou meg ilyen... hát, mindenféle.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Narumi, bocs hogy csak most írok, de nem voltam internetközelben a héten.
http://hanyouinuyasha.uw.hu oldalon van az Inuyasha dalszöveg fordítás, kb 5db.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

mufurc írta:Egyébként OST-ket ajánlgatni nem nagyon érdemes, mert a háttérzenéket általában csak akkor lehet igazán élvezni, ha az ember ismeri is az animét/filmet, amihez a zene készült. Nagyon kevés háttérzene áll meg a saját lábán.
Tökéletesen egyetértek ezzel... :goodpost:

Ha mondanom kellene olyat, ami megállhat a saját lábán, akkor az az Escaflown...
Gankutsuou... háááát, nem is tudom... esetleg az biztatást adhat, hogy a barátnőm a film ismerete nélkül is imádja ^^'
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Szerintem a Vampire Princess Miyu OST-ja is megáll a saját lábán. Ugyanilyen helyzetben voltam vele, mint AyaDid, hogy az ismerősömnek nagyon bejött anime-látása nélkül is, de persze sok olyan OSt-ot is hallgattam már, ami mufurcot igazolja.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Kissé off, de talán nem köveztek meg érte... :) Tegnap egy rendezvényen össztalálkoztam egy ismerősömmel, aki fuvolás (elég magas szinten...), és közreműködőként volt jelen, s amíg elszaladt enni, rámbízta a fuvoláját :) Nem mertem belegondolni igazán mennyit ér, de annyi lelkierőm még volt, hogy megnézzem, milyen gyártmány :) Japán^^ Már csak azért is volt érdekes, mert egész úton odafelé nge zenét hallgattam, s azon gondolkodtam, hm, hát nekik is ilyen fuvoláik vannak :)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Pölö a Maria-sama ga miteru ost-je simán megállja a helyét egymaga is, a sorozat ismerete nélkül. De ha láttad a sorit akkor mégjobban megszereted, plusz a legjobb zenék nincsenek is ost-ben. :cool:
Komolyzene, sok zongival és hegedűvel. Imádom :)
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Hallgatott már közületek vki úgy anime-zenét, hogy magát az animét nem látta még?
Rám pl. nagy hatással volt az, hogy tudtam, hogy az adott zene mikor van, minek a háttere.
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Yui írta:Hallgatott már közületek vki úgy anime-zenét, hogy magát az animét nem látta még?
Rám pl. nagy hatással volt az, hogy tudtam, hogy az adott zene mikor van, minek a háttere.
Nekem gyakran megy Inuyasha zene, pedig még csak 1 részt ha láttam félig meddig. :D
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

peris írta:Nekem gyakran megy Inuyasha zene, pedig még csak 1 részt ha láttam félig meddig. :D
Tök jó :) Kíváncsi lennék majd, hogy miután végignézted az animét, változik-e a véleményed :wink:
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Mostanában az Eremetar Gerad anime zenéjére vagyok rákattanva!

Relunx
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

A FLCL-t nem láttam, de a Pillows-t imádom ^^

---

Lenne egy kérdésem, a megátalkodottabb Inu-fanok biztos tudnak segíteni ^__^ mivel sajnos a zenében nem vagyok annyira járatos, bár megvan jó pár szám.

Le szeretném tölteni azt a számot, amiben nincs ének, csak egy pánsípjellegű hangszer a fő eleme, és ha bejátsszák a sorozatban akkor általában a végén teszik mikor távolít a kamera, vagy máskor amikor egy átvezető szakasz van... már próba-szerencse alapon egy csomó számot letöltöttem, de egyik sem az volt, és annyi rengeteg lehetőség van... SOS?

előre is köszi!!!
Avatar
Dyna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.09.24. 17:36
Nem:
Tartózkodási hely: Ott ahol Soha!

Hozzászólás Szerző: Dyna »

Én az összes zenét imádom amiket az animékhez raknak!
(Ez egy kicsit hülyén hangzott! :tard: )
:sing:
Ki a völgyben hontalan, annak szirti trónja van. Mint gyönyörű rózsaág, övezi a gonoszság!
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Yui írta:
peris írta:Nekem gyakran megy Inuyasha zene, pedig még csak 1 részt ha láttam félig meddig. :D
Tök jó :) Kíváncsi lennék majd, hogy miután végignézted az animét, változik-e a véleményed :wink:
Áhh, nem hinném. Jelenleg krónikus időhiányban szenvedek, még az igencsak rövidke Gunslinger Girlt sincs időm legyűrni. :neutral:
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

Yui írta:Hallgatott már közületek vki úgy anime-zenét, hogy magát az animét nem látta még?
Rám pl. nagy hatással volt az, hogy tudtam, hogy az adott zene mikor van, minek a háttere.
velem volt olyan hogy azért kezdtem el nézni/ olvasni az animét/mangát, mert tetszett a zene (amit véletlenül töltöttem le) pl a kiseki no umi az nagyon ilyen volt
és egyszer a tv-ben láttam a cowboy bebop endingjét. amiatt kezdtem nézni a sorozatot és meg is szerettem

meg... ::daisuki:: stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Amaya 2005.11.28. 09:48-kor.
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

anooo... lehet hogy nem ide tartozik.. de... someone help !!!! :whelp: keresem Kajiura Yuki Kaze no Machi he című számának a szövegét.. ha valaki segíteni tudna.. azt megköszönném^^"
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Full Metal Panic OSt-jét hallgatom, leginkább az openingjét.

Relunx
Kép
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

én is szeretem az openingjét és az endingjét is :)
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

jupííííííí~ megtaláltam a Shaman king angol verziós op -jét 8) amúgy még nem töltöttem le mert suliban vagyok ugyhogy nem tom hogy jó e a link.... Shaman king english op
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nos, én speciel egy OST-ot mindig csak azután tudok megkedvelni, hogy láttam a hozzá tartozó animét. Valahogy csak az tudja megteremteni a zenéhez illő hangulatot, ami maga az anime hangulata. Pl. Air OST-t hamarabb kaptam meg, minthogy láttam volna, de sokkal jobban tetszett, miután meg is néztem az Air-t. De szerintem sok mindenkinél ez így van. Az OSTkhez kell az anime hangualta is.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

nekem is volt olyan, hogy előbb volt meg a zene,minthogy az animét láttam volna/a mangát olvastam volna. de a zene hangulata valahogy mindig elémteremtett egy különös képet, amibe beleképzeltem az animét/mangát... néha lehet, hogy ezért csalódtam pár animében... mert valahoy másnak képzeltem... talán jobbnak. de ez az esetek kicsiny része ::jsmile::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Nálam az elsö, hogy lássam az animet mert annak a hangulatától függ nálam hogy meg e kedvelem az OST-jét, de ha kedvelem az animet az még mindig nem tiszta siker.
Nálam a betétdal csak akkor jön be ha kiérzem belöle az anime hangulatát.
Amúgy nekem kimondottama Suzuka, MSG-Seed/Seed Destiny, Tsubasa Chronicle, FMP!-TSR, Gunparade Orchestra, Onegai! Twins/ Teacher, Bleach, na meg Sailor Moon R - The Movie! betétdalai tetszenek a legjobban.
Igaz hallgatok másokat is internet rádiókon keresztül.
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Most a Trigun zenéjét hallgatom. Forever lov ::daisuki:: ::vic:: e and peace!
Kép
Avatar
Momo-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.01.13. 18:20

Hozzászólás Szerző: Momo-chan »

Sziasztok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem... Szóval van egy anime amit nagyon szeretek...a neve Peach girl, és keresem a znéjét...a nyitó, és záró zene megvan...a többi kellene nekem! Tudnátok segtnei..hogy honnan tudom letöltni? Fontos, és előre is köszi a segítséget!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Ha van bittorrented, akkor megtalálod az egész OST-t és a nyitó-, illetve záró számokat is a boxtorrents.com oldalán.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En is imadom a Peach Girlt..nagyon :D
amugy dcrol is le lehet szedni, es nagyon csalodtam mert nekem pont a kedvenc szamom nem volt rajta instrumental verzioban :(
Válasz küldése