Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Néhány szóban a Mai-Otome első részről, így frissen megtekintve.
1. Ahogy várható volt a története teljesen más, mint a mangáé ahol Mashiro a főszereplő. Itt viszont Arika az, és nála van a nagy GEM is.
2. A környezet egyszerre futurisztikus és középkori, szerintem nagyon jól néz ki, csak az a ruha az udvartartásban amit az afro (ex-Sakomizu-sensei) hord néz ki hülyén.
3. Akik szeretik a látványos akciókat ezúttal sem fognak csalódni. Nina és Arika ugyan kevés volt még az első monster ellen, de jött Shizuru és gyorsan rendet rakott.
4. Az OP-ban látható Haruka is otomeként, ez az a valami amire nagyon kíváncsi leszek.
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Valahogy majd megmagyarázzák ezt a nagy váltást?

Reméllem lessz Mai. Ha csak mellékszereplőként is...

Zene milyen?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Prof. William írta:Reméllem lessz Mai. Ha csak mellékszereplőként is...
Zene milyen?
Az OP alapján lesz ő is, bár csak egy nagy fekete árnyék látszik belőle egy lángoló háttér előtt, de nagyon úgy tűnik, hogy ő lesz a 4. master otome (Shizuru, Natsuki és Haruka a másik három).

Az OP zene nem olyan jó, mint a Shining Days volt, az ending viszont nagyon tetszik. Az aláfestő zene pedig pont ugyan olyan jó, mint az első szezonban, hozta magát 100%-osan Yuki Kajiura.
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Akkor ez ugye nem is annyira folytatás, hanem inkább egy "alternatív világ" mint mondjuk az Evangelion-ra épülő Girlfriend of Steel?

Ez is nagyon jól hangzik...
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Nah megnéztem rawba. Már amennyire az nézésnek nevezhető nulla japó nyelvtudással. :)
Az op tényleg kicsit lagymatag az elsőhőz képest. Érdekes világot hoztak össze. Nekem nagyon bejön ez a régi+modern keveredés. A ruhák, hát...
Nem hézköznapi viseletek, az biztos. :)
Akció van rendesen, a zene a helyén és nincs "agyonfanszervizelve" az egész.
Jó kis sorozat lesz.
War... War never changes.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Yuri írta:nincs "agyonfanszervizelve" az egész.
A következő rész tartalmából ítélve ezt a kijelentést meglehetősen elhamarkodottnak tartom. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Na most néztem meg. Érdekes...

Egy teljesen más történet/világ csak az ismerős szereplőkkel. Kiváncsi vagyok mit hoznak ki belőlle.
Reméllem dráma/szenvedés is lessz benne. Nem vagyok perverz, de az jó volt az előző részben is. A zene eddig közepes. Majd meglátjuk mi lessz még.

Na most ennyi majd holnap a többit....

Jóéjt!
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én is megnéztem (az érdekesebb részeket legalábbis). Mondjuk nem én lennék, ha RAW helyett nem a kínai verziót sikerült volna megszereznem. XD

Az Opening és Ending szám így elsőre nem annyira fogott meg, a képek se olyan látványosak, bár az Opening vége nagyon ott van. :) A történet jó volt, ebből még sok mindent ki lehet hozni.

A világ és környezeti megjelenítés egyébként szerintem eléggé hasonló a Trinity Blood-éhoz (egyéni vélemény)... Majd kiderül.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos itt is megvolt az első ep. Elsőként érdekes volt, hogy már megint az elején ott van egy "hajó" és ezen a hajón ott van Yuichi Tate, igaz itt Sergei Wángnak hívják ... :mrgreen: És a kedves hölgy akivel szóba elegyedt, az is ismerős, mintha láttam volna a Mai-Himeben ... Shizuru már megint teát szürcsölve lép be a sztoriba ... :LOL: Na meg az a hátsó ülésről való indítás sem volt semmi ... :gurul: És persze a legütősebb Mikoto- mint cica- volt. ::neko::

Így az idítás egész jónak tűnik ... Nézni fogjuk tovább is ... ::jthrill::

A világ alternatív volta meg engem leginkább a UC Gundam/Gundam Wing párhuzamra emlkékeztet. Mármint hogy rögtön Gundam Wing ugrott be, utána meg a Wolfs Rain ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
K-KUN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.04.03. 23:40
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K-KUN »

paTKany írta: Az OP zene nem olyan jó, mint a Shining Days volt, az ending viszont nagyon tetszik. Az aláfestő zene pedig pont ugyan olyan jó, mint az első szezonban, hozta magát 100%-osan Yuki Kajiura.
Nekem egyelőre valahogy egyáltalán nem hozza a zene az első sorozat hatását...természetesen még nem sokat lehetett hallani, de anno a legelső részben elkezdték játszani a "Yamiyo no Prologue"-ot, amitől a sorozat már az 5. percben nagyon tetszett :)
az OP/ED se igazán jó valahogy, olyan kusza, bár eleve nem szimpatizálok ezzel a turmix megoldással, hogy bedobunk 30 szereplőt egy kalapba, aztán amilyen sorrendben húzzuk ki őket, mindig úgy alakul a történet, lehetett volna folytatás...vagy teljesen új történet...ez talán a legrosszabb a lehetőségek közül :neutral: DE! Arika jópofa ...már csak valami normális felirat kéne, hogy meg is lehessen őrizni a részeket, nem mondok neveket, de eddig 2 feliratot láttam, és egyik még csakcsak, de a másikban egyrészt durva hibák voltak (csak arra gondolok nyílván, amit japánul is értettem), meg néhe el-elmaradozott a szöveg... :neutral: :neutral:
Kár hogy a SS befuccsolt némileg...
Prof. William írta:Reméllem dráma/szenvedés is lessz benne. Nem vagyok perverz, de az jó volt az előző részben is.
Igen, azok szerintem is nagyon hatásosak voltak, én is várom, mert félig meddig az is hozzátartozik a sorozathoz szerintem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára K-KUN 2005.10.12. 15:56-kor.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

K-KUN írta:Nekem egyelőre valahogy egyáltalán nem hozza a zene az első sorozat hatását...természetesen még nem sokat lehetett hallani, de anno a legelső részben elkezdték játszani a "Yamiyo no Prologue"-ot, amitől a sorozat már az 5. percben nagyon tetszett :)
Azért volt itt is: Keshik szavaival élve "hátsó ülésről indítós" rész pl. :wink:

K-KUN írta:az OP/ED se igazán jó valahogy, olyan kusza, bár eleve nem szimpatizálok ezzel a turmix megoldással, hogy bedobunk 30 szereplőt egy kalapba, aztán amilyen sorrendben húzzuk ki őket, mindig úgy alakul a történet, lehetett volna folytatás...vagy teljesen új történet...ez talán a legrosszabb a lehetőségek közül :neutral:
Én is hasonló véleményen vagyok, de mint már írtam, még sok mindent lehet ebből is kihozni. Elsőre nekem is jobban tetszik a Mai HiME, de még nagyon az elején vagyunk, első rész után nem szeretnék messzemenő következtetést levonni. És itt is volt pár érdekes utalás/jelenet...
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Elsőre nekem is jobban tetszik a Mai HiME, de még nagyon az elején vagyunk ...
Hát ez az érzés nem valószínű, hogy meg fog változni. Igaz ezt a következtetést viszonylag kevés hasonló példa utáni saját tapasztalatomra alapozom. Pontosabban 2 db. Gundam-os esetet tudok felhozni: Mobile Suit Gundam ( Gundam 0079 ) - Gundam Z ( folytatás), illetve Gundam SEED - Gundam SEED Destiny. Mindkét esetben az első sorozat jobban tetszett, a másodikból mintha hiányozna vmi, annak ellenére, hogy kaliberben, sztoriban, karakterekben, zenében stb. hozzák nagyjából ugyanazt, mint az előd.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
K-KUN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.04.03. 23:40
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K-KUN »

Midoo írta: Azért volt itt is: Keshik szavaival élve "hátsó ülésről indítós" rész pl. :wink:
Ezt már akkor sem értettem hogy mire gondol :)
Ha arra hogy egyből a közepébe vág, akkor sztem egyáltalán nem, kicsit gyorsan ugyan de rendesen bevezeti a történetet...mármint Arika-ét...
Midoo írta: És itt is volt pár érdekes utalás/jelenet...
Igen volt, ha ugyanarra gondolunk, néha az volt az érzésem, hogy csak sok-sok évvel később játszódik az egész, meg Mai Star Hime-nek (azt hiszem így) is hívják a régi Hime-ket...Csakhát Mikot mutációját semmi nem magyarázza meg :D
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

K-KUN !

A hátsó ülésről való indítás egy konkrét jelentre utal, pontosabban arra, amikor Shizuru, és a tanonca az autó hátsó üléséről - amely ugyebár oldalra kicsúszott az autóból - indultak a harcba. Amolyan futurisztikus, anyahajóról indul bevetésre a vadászgép feelingem volt tőle ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Keshik írta:Hát ez az érzés nem valószínű, hogy meg fog változni.
Lehet, de csak optimistán! Ezt még az utsó rész után is kijelenthetem. :dirr:

"Anyahajóról indul bevetésre a vadászgép"... XD Nekem csak szimplán tetszett (még mindig Trinity Blood érzésem van).
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Azt figyeltétek, hogy Mashironak a középső ujján van a nemesi gyűrű!
Egy hiba sztem. :)

Kép
War... War never changes.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Nem biztos hogy hiba. Csak az itteni Mashiro karakter elég csibész, ellentétben a Mai Hime beli alteregójával. :)

Amúgy sztem szó sincs rólla hogy évekkel később, meg ilyesmi, hanem ez egy külön világ, csak a szereplők ugyanazok. Mint amikor egy híres színész egy másik sorozatban is szerepel.

Vagy... ugyebár rengeteg párhuzamos világ létezik. Ez egy ilyen.

Sizuru tanonca amúgy Akane volt. Reméllem több szerepe lessz mint az előzőben. Jó karakter lehetet volna belőlle, csak balszerencséjére Miyu nénivel hozta először össze a sors. :-P

Reméllem Nagi itt is nagy csibész lessz!
Avatar
K-KUN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.04.03. 23:40
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K-KUN »

a régi frizkója azonban jobb volt...így kicsit, mint akit egy kutya rágott meg :D mármint Akane-nak
szegény Mashiro-ért azért kár kicsit, már úgy megszoktam azt az előkelő stílusát...
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Vajon Sizurunak itt is előjönnek a leszbi hajlamai? :-P

És vajon kit tüntet majd ki a szerelmével? :lol:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Prof. William írta:Vajon Sizurunak itt is előjönnek a leszbi hajlamai? :-P
Nézd meg a második részt és meglátod. :osgrin:
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Hát bakker! Most jött le a 2. rész és már az elején kikezd Arikával. ROTFL. :)
És hogy figyel Natsuki is. :)

Sőt, Chie is befigyel rendesen. :oops: :)
War... War never changes.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Chie-t szerettem az előző részben is. Hasonló az előző sorozathoz, vagy itt más?
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Prof. William írta:Chie-t szerettem az előző részben is. Hasonló az előző sorozathoz, vagy itt más?
Kemény öt másodpercet szerepel és két komoly mondata van a második részben. :) Sokat nem lehet megtudni róla.
Ez a kép elmond egy s mást, de sztem csak szivatta Arikát. :)

Kép
War... War never changes.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

ÁÁÁÁÁ!

Ebben az új világban mindenki leszbi?

Hamarosan jöhet a korhatárkarika. :-P

A feliratos verzió már kint van?
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Nem akarom magam reklámozni, de én csinálom hozzá a magyar feliratot.
Az első részhez van az addicts-on vagy a weblapomon is megtalálhatod.

A másodikhoz még nincs angol sub. Sztem jövő héten már biztosan lesz.


És Chiere visszatérve: sztem nem leszbi, csak egy kicsit elszórakozott Arikával. :)
War... War never changes.
Válasz küldése