Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Andro írta:Október-november környékén kiadják az első Inuyasha kötetet magyarul. Az ára előreláthatólag 1500-3000 Ft között lesz.

Ja és aki még nem tudná: A Lurdy házban nyílt egy német nyelvű mangabolt a földszinten. Mangák 1550 Ft-ért, Artbook-ok 4000 Ft-ért. De van más is. Az üzlet este 8-ig tart nyitva.
4000ft? Hol láttál te olyat? Max 1-2 ilyen volt... A 18 (asszem 6 a vége...) eurós OMG artbookot 5000ért adták, annál már csak drágábban vannak, de egy-két kivétel van ^^
(most rendeltem tőlük egy kb 13 eurós DNAngel artbookot, ez a legolcsóbb németben ^^ remélem nem olvastam mondjuk a dolgot rosszul... Igen, 2 féle artbookot is kiadtak, és a "Feder"-t rendeltem ^^)
Mindegy, én ott csak artbookot és bábut fogok kérni, mangában maradok az angolnál mostmár és Bestsellers-nél ^^ .
Húha! 1500és3000 közötti magyar IY manga? Az nagyon tág fogalom ^^"
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

IY mangáról bővebben a hanyouinuyasha oldalon. A mangboltról meg kérdezd meg Vegi-t. Ő rontott be múlt heti meet-re ezzel a hírrel + egy német Slayers mangával a kezében.
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Andro írta:IY mangáról bővebben a hanyouinuyasha oldalon. A mangboltról meg kérdezd meg Vegi-t. Ő rontott be múlt heti meet-re ezzel a hírrel + egy német Slayers mangával a kezében.

Nem, félreértetted. Én voltam ott már kétszer is. :wink:
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Yaten írta: Húha! 1500és3000 közötti magyar IY manga? Az nagyon tág fogalom ^^"
Nos, ez csak az én tippem...nem hinném hogy 3ezernél drágább lesz, és 1500 ft sem kizárt, a King Comicsban asszem 1300-1500 ft egy német Inu manga, de nem biztos.
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Az nem sok érte, szerintem annyiért megéri.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is ezt mondom. Alig várom, hogy megjelenjen. :)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ez azért kicsit gáz... nagy kár, hogy itthon nem lehet normális áron hozzájutni japán nyelvű mangához... a vadiúj becsomagolt InuYasha japánban 500 yen körül van, ami úgy kb. 1000 Ft... ahhoz képset az 1500 tényleg nem drága, de 3000 :shock: annyit biztos nem adnék ki rá... milyen jó lenne, ha csak így az utcán sétálva belebotlanék egy "Book Off"-ba [sima könyvesbolt [tele van mangákkal] Japánban, minden városrészben van legalább egy XD]
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Jah, de azért van ám realitás is. Sztem Németben/USA-ban/megahonnanszerzik se kapod annyiért, csak Japánban... :roll: Ez nem gáz, sztem egész jó.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Konomi írta: a vadiúj becsomagolt InuYasha japánban 500 yen körül van, ami úgy kb. 1000 Ft... ahhoz képset az 1500 tényleg nem drága, de 3000 :shock: annyit biztos nem adnék ki rá...
1. Licenszdíj 2. fordítási költség 3. újranyomtatási költség. Amerikában egy-egy kötet manga normál áron 15-17 usd körül mozog (tokyopop az, akik valamivel olcsóbb ennél), amit átszámolva kijön a 3000 forint. Ha ennyiért nem vennél, még mindig lehet rendelni japánból. Valszeg olcsóbban megúszod a shipping- és a vámköltségekkel... :dirr:
Avatar
NoiR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.01.10. 17:36
Tartózkodási hely: Egy ágyban az ellenséggel.

Hozzászólás Szerző: NoiR »

MOst láttam egy anime-ban mennyibe kerül egy ilyen manga kötet, általában 500-900 Yen között volt.
Ha ezt veszem alapul, akkor 1 Yen - 1,77 Ft, ami annyit jelent hogy ha Durván 2-vel szorzom akkor is 1800 Ft mai viszonylatban. De mivel kicsi hazánk piaca, ezért toldjuk meg még egy kevés pénzzel. Hajlandó vagyok kiadni 2500 Ft-ot, de azt nagyon szívesen :)

3000 Ft-ot már kicsit soknak találom rá, de ha igényes, meg megfelelő mínőségű, akkor megadom érte ezt az árat is. Viszont érdekelne, hogy egy ilyen mangakötet hány oldal?
Life... Is strength
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én nem rég rendeltem meg a Suikodenmangát.Általában 170 oldalas.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Hogyan van a manga. Az Inuyasha tv sorozat 167 részes. Minden manga Feldolgoz egy rész, vagy egy manga döbbet is, vagy esetleg az egész egyetlen egy köny? Csak azért kérdezem, mert én még nem láttam mangát, nem tudom hogyan van.
Hol lehet venni mangákat? Csak külföldről lehet rendelni, vagy megtalálhatok bizonyos boltokban, esetleg van kimindott mangabolt is?
Ha van ilyen bolt az csakis Pesten mi? Győrben véletlenül se :( ?
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

A manga ált. előbb van mint az anime, és ált. hosszabb is...nem mindig ugyanaz, mint az anime, a fősztori igen, de a többi nem...több kötet van, amik 170-200 oldalasak, és fejezetekből áll...
Inuyasha pl. több mint 40 kötetes, és sokkal előrébb jár mint a manga.
Lehet rendelni külföldről, sőt, belföldről is, és lehet venni Bp-n a King Comics-ban.
javítsatok ki ha tévedek, este van...@_@
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Ez azért kicsit gáz... nagy kár, hogy itthon nem lehet normális áron hozzájutni japán nyelvű mangához... a vadiúj becsomagolt InuYasha japánban 500 yen körül van, ami úgy kb. 1000 Ft... ahhoz képset az 1500 tényleg nem drága, de 3000 annyit biztos nem adnék ki rá...
Van pár dolog, amit nem szabad elfelejteni:
1. Példányszámok. Az egy kötetre eső költség lényegesen olcsóbb, hogyha százezres példányszámokról beszélünk (Japán), mintha 2-3000 kötetről. (Itthon ez a reálisabb)
2. Terjesztés. Ez eléggé megdrágítja a könyvet.

Nem érdemes tehát a német (pláne nem a japán!) árakkal összehasonlítani - sokkal nagyobb piacokról van ott szó.

Amivel érdemes összehasonlítani, az mondjuk egy magyar puhafedelű könyv, vagy egy magyar fekete-fehér képregény, hasonló terjedelemben.

Így viszont tényleg egy 1500-3000 forint körüli kiadványról beszélhetünk...
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Nemrég láttam külföldön (NGE) mangát, átszámítva kb 2500-3000 Ft volt egy könyv... Mondjuk, ha itthon megjelenne ennyiért magyarul, lehet megvenném (csak legyen jó a fordítás...)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Lehet valahol kapni magyarul mangát?
Mert fel akarok készülni a téli estékre, meg az unalmas napokra, meg most kerültem el albérletbe, az se lesz valami merő izgalom, úgyhogy kéne valami érdekes olvasnivaló :D
Tud valaki segíteni?
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Magyarúl majd az Inuyasha lesz November körül.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Legfeljebb 3000 Ft.Szerintem.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Riddick írta:Hogyan van a manga. Az Inuyasha tv sorozat 167 részes. Minden manga Feldolgoz egy rész, vagy egy manga döbbet is, vagy esetleg az egész egyetlen egy köny? Csak azért kérdezem, mert én még nem láttam mangát, nem tudom hogyan van.
Hol lehet venni mangákat? Csak külföldről lehet rendelni, vagy megtalálhatok bizonyos boltokban, esetleg van kimindott mangabolt is?
Ha van ilyen bolt az csakis Pesten mi? Győrben véletlenül se :( ?
Egy manga ált. 6-8 fejezetből áll. Van amelyik csak egy kötetes, de amelyik több. Mangát lehet külföldön is venni, nálunk azonban csak Pesten van kifejezetten mangabolt. De októbertől lehet venni Inuyasha mangát az újságárusoknál is.
Kép
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

nekem teljesen mindegy,ha a kedvenceim közül lenne,és persze szép,jó minőségű,stb,akkor egész nagy összegeket is hajlandó lennék fizetni érte.(idióta fanatikus... :mad: )
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Ignesis írta:nekem teljesen mindegy,ha a kedvenceim közül lenne,és persze szép,jó minőségű,stb,akkor egész nagy összegeket is hajlandó lennék fizetni érte.(idióta fanatikus... :mad: )
Mondjuk igazad van, ezzel én is így vagyok, csak nem tudom, honnan teremteném elő azokat az egész nagy összegeket... No meg én olyan vagyok, hogyha elkezdek gyűjteni vmit, ami felfoghatóan véges számú, akkor beleőrülök, ha vmi nincs meg belőle :D Vigyáznom kell mibe fogok bele :wink:
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

manga

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

Én nemrég megvettem Lengyelországban a Hellsing 7.kötetét 17 Zloty-ért.
Ez átszámítva forintba olyan 900-1000 Ft. Itt van tőlünk egy kőhajintásnyira, szerintem nálunk is ennyi lenne az ésszerű ár. Mondjuk, ha egy 20-25 oldalas pókember nálunk 6-700 Ft, kicsit gondolkodóba esik az ember... :?
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Re: manga

Hozzászólás Szerző: Yui »

Pandemonius írta:Én nemrég megvettem Lengyelországban a Hellsing 7.kötetét 17 Zloty-ért.
Ez átszámítva forintba olyan 900-1000 Ft. Itt van tőlünk egy kőhajintásnyira, szerintem nálunk is ennyi lenne az ésszerű ár. Mondjuk, ha egy 20-25 oldalas pókember nálunk 6-700 Ft, kicsit gondolkodóba esik az ember... :?
Nálunk sztem tuti ezrekért adnák... Nem tudom, mennyire népes Lengyelországban a manga-rajongó tábor, de az ár talán ettől is függhet... (minél kevesebben veszik, eredetileg annál drágább lesz... csak ki kell várni, amíg már nem tudnak mit csinálni vele a boltban, és meg lehet venni feleáron :wink: jobb esetben... )
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: manga

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Yui írta:Nem tudom, mennyire népes Lengyelországban a manga-rajongó tábor
Tudtommal nagyon. Legalábbis náluk igény volt arra, hogy az Ai no kusabi regényt (!!) lefordítsák és kiadják... ami iirc sehol máshol nem történt meg eddig.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Ráadásul ott nem csak a rajongók száma, hanem a potenciális olvasóké is jóval nagyobb.
valami... akármi... mitudoménmi...
Lezárt