Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Cruel Angel írta:jól rémlik, hogy ebből volt egy TV sorozat még a kereskedelmi tv-k elötti időkből a magyar televízióban?
Passz... Azt tudom, hogy van korábbi feldolgozása az IMDB szerint, de személy szerint egyet sem láttam belőlük. Ha annak, ami rémlik neked, az a története, hogy 4 gyerek egy vidéki kastély szekrényén keresztül egy másik világba csöppen, ahol a Fehér Boszorkány uralkodik, vannak beszélő állatok és egy Aslan nevű oroszlán, akkor az :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nevekre nem emléxem... de annak tűnik... bújócskázás közben, és elösször csak az egyik lány, és abban a világban hó van, meg fenyők
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Az lesz az :) Tényleg ment nálunk is tv-ben? O_O Ez új így hírtelen.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

jól rémlik, hogy ebből volt egy TV sorozat még a kereskedelmi tv-k elötti időkből a magyar televízióban?
Én is láttam. De már nem emlékszek sokra, csak hogy az elején átjutottak egy havas erdőbe, találkoztak asszem egy faunnal, meg hogy a végén az oroszlán valami szárnyas lényekkel, vagy madarakkal verekedett. Persze ez sem tuti, csak homályos emlékek. De tetszett annak idején, az biztos.
Piracy is charity.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Cruel Angel írta:
Maron írta:C.S. Lewis: Narnia krónikái 2 - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
jól rémlik, hogy ebből volt egy TV sorozat még a kereskedelmi tv-k elötti időkből a magyar televízióban?
Ja... Én is láttam belőle pár részt... Asszem a Szünidei Matiné tűzte műsorra valamelyik nyáron, mint ifjúsági sorozat...
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ami-chan írta:
Ainariel-hime írta:Hát, ha már vámpírok, akkor én nemrég fejeztem be az "Interjú a vámpírral"-t, Anne Rice-tól...
Jóóó az a könyv, én is naon szeretem! ^o^ Kedvenc vámpíros könyvem. :oops: Most olvasom a 3dik kötetét a vámpírkrónikáknak, a Queen of the Damned-t...*.*
:o az nem lenne egy rossz könyv... csak úgy kell elolvasni, hogy nem nézed meg a belőle készült filmet >__< ja, meg ha nem azt a verziót veszed meg, aminek a borítója a filmposzterből készült >>.
IwtV az naon jó (jé, csak nem Lestat figyel az avataromon :dirr:); a 2. könyvet is csak ajánlom, leszámítva az elejét meg a végét... viszont Nicolas nagyon rulzik a közepén (jé, csak nem ő az aláírásom :dirr:).

Én a Jurassic Parkot várom angolul, nagyon szeretném már elkezdeni. Tegnap pont ősállattan gyakZH miatt (ironikus ^^') nem tudtam átvenni valakitől, így várhatok a postára >.<
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

H.G. Wells - Az időgép

Még nem fejeztem be és sajnos le kellett tennem, miközben vacsoráztak, mert olyan sokáig húzták, hogy éhes lettem közben XD
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

az nem lenne egy rossz könyv... csak úgy kell elolvasni, hogy nem nézed meg a belőle készült filmet >__< ja, meg ha nem azt a verziót veszed meg, aminek a borítója a filmposzterből készült >>.
Érdekes, én úgy olvastam, mégis abbahagytam a felénél.
Piracy is charity.
KCurama
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.10.22. 19:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Könyvek

Hozzászólás Szerző: KCurama »

Most épp Wass Albertet olvasok!
Ajánlom mindenkinek...
Rózsaostor lépj működésbe!!!
Avatar
Fionn
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.11.01. 17:01
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Slovakia

Hozzászólás Szerző: Fionn »

Halihó!

Kurt Vonnegut: Mesterlövélsz
Vavyan Fable: Halálnak halálával

Fablet ajánlom mindenkinek, Vonnegutot pedig szeretni kell hogy megértsd :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Tolkien: A Babó.

Nagyon jó könyv, érdemes elolvasni, ha kíváncsi vagy a Gyűrűk Ura előtti dolgokra is, főleg ami a gyűrűt és Bilbót illeti.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Babó az tényleg jó ^_^

Én most Michael Crichtontól olvasom a Jurassic Park-ot ^^ már nagyon vártam, hogy megérkezzen a rendelés. Kicsit szokatlan, mert a nyár elején olvastam utoljára angol könyvet, de kezdek belejönni. Néhol sajnos kicsit szaknyelvi a szövege, de azért ha más nem, kikövetkeztetem a dolgokat =). Idáig tök jó ^__^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Eötvös: A karthauzit fejeztem be épp. Izgi, mi? :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Susanna Jones: Csendmadár

Nagyon jó kis krimi, japánban játszódik és még egy kis nyelvlecke is van benne :D
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Befejeztem Crichton Jurassic Park-ját. Extre sebességgel xD. Nagyon jó kis könyv, ajánlom mindenkinek. ^^ Izgalmas, félelmetes, le se lehet tenni. Nekem a film a kedvenceim között van, és emiatt gondoltam, hogy megszerzem a könyvet. Sokkal több minden van benne, mint a filmben, több dinó, több szereplő, több esemény. Ami nagyon tetszik benne, hogy minden kis apró részletre ügyel, szépen megfesti a hátteret is. Ami viszont nem volt jó benne: Lex. Ezt a kiscsajt legszívesebben már az elején dinó-dinnerként szolgáltam volna fel valami ragadozónak. Már nagyon az agyamra ment >,< a filmben legalább nem 7 éves... Hammond se jött be, nem olyan kedves öregúr, mint a filmben. Meg van még pár dolog (főleg a befejezést illetően), ami nem annyira tetszett, de amőgy 9,5/10 (0,5 pont levonva Lex miatt ^^')
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Olvasd el a második részt is, ami az Elveszett világ forgatókönyve: Michael Crichton: Szörnyek szigete. A történet szinte teljesen más, mint a filmben, de így is nagyon jó! 4X biztos elolvastam, de a Jurassic Parkot a mai napig nem tudtam megszerezni ˘˘
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Ja, de tényleg, tökre más.
Real World Espada
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

en vegre elkezdtem a mindenki altal emlegetett es imadott Da Vinci kodot....a felenel tartok, egeszen tetszik....
Avatar
Fionn
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.11.01. 17:01
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Slovakia

Hozzászólás Szerző: Fionn »

Galaxis Utikalauz Stopposoknak öt az egyben :lol: :lol: :lol:

(nekem megvan a da Vinci kód feltörése, ez ilyen magyarázatot ad az egészhez, nagyon jó)
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Mechwarrior: Sötét Kor triológiát. Jelenleg az első végefelé tartok.
És végre valahára megkaptam a Battletech: A Határvidék Farkasai-t is.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Fionn írta:Galaxis Utikalauz Stopposoknak öt az egyben :lol: :lol: :lol:

(nekem megvan a da Vinci kód feltörése, ez ilyen magyarázatot ad az egészhez, nagyon jó)
oh, azon en mar tulvagyok :lol:
nekem a 4.es az 5. hatalmas csalodas volt sajnos, pedig imadtam az elsoket :cry:
azon pedig szo szerint kiborultam h meghal a Marvin, meg szegeny annyit szenved, en tokre birtam ot...
es azt hol lehet kapni?(a kod feltorest) Meg nem is lattam sehol...
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én a galaxis útikalauz végén vagyok kiakadva.. annyi szál maradt befejezetlen...
A Zahír is jó könyv :-)
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Fionn írta:Galaxis Utikalauz Stopposoknak öt az egyben :lol: :lol: :lol:
.....
Naja, az 5 részes trillógia :) Eddig még csak az elsőt olvastam, de tervezem a többit is... Az elsőt mindenesetre nagyon ajánlom! Szerintem azoknak fog leginkább tetszeni, akik kínácsiak a "tudomány" és a filozófia abszurd módon vicces oldalaira és nem futnak ki a világból a Sci-fi szó hallatán...
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

en vegre elkezdtem a mindenki altal emlegetett es imadott Da Vinci kodot....a felenel tartok, egeszen tetszik....
Szerintem gáz volt. Maga az összeesküvés még elég érdekes, de azt le lehetett volna írni mondjuk egy pár oldalas novellában is. A sok időhúzás és az akció nagyon béna szerintem.
Piracy is charity.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

kukurbuki írta:
en vegre elkezdtem a mindenki altal emlegetett es imadott Da Vinci kodot....a felenel tartok, egeszen tetszik....
Szerintem gáz volt. Maga az összeesküvés még elég érdekes, de azt le lehetett volna írni mondjuk egy pár oldalas novellában is. A sok időhúzás és az akció nagyon béna szerintem.
nem tudom..nekem eddig tetszik..mondjuk nalam nincs olyan kategoria h "letehetetlen"konyv (talan a Gyuruk Ura) de ez egesz jo...izgi...eddig akcio nem nagyon volt benne
Válasz küldése