Tsubasa RC

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Még csak a második dimenziónál tartok (ahol Chunyan van), de szórakoztatónak és érdekesnek találom a történetet. Nem tudok betelni Kurogane és Fye civakodásával. :lol: Mangából egy kötetet olvastam el és az inspirált az anime megnézésére. :) A zene valóban csodás, ezt írtam OST topicban is. Habár a manga picit humorosabb, mint az anime, végig fogom nézni a sorozatot. :D És kíváncsian várom, mikor fog feltűnni Subaru vagy Fuma a dimenziók folyamán.
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Chuunyan -os részeket nagyon szeretni^^ én most ott tartok ahol a Sakura caffee van^^ de nagyon teccik :D és az ost olyan csodálatos hogy én azt tisztelem ^^ Kajiura Yuki ::gome:: tiszteletem előtte ^^ meg a CLAMPnak is^^
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

A manga mérföldekkel jobb az animénél. Egyszerűen imádom Clampék új stílusát, ezt meg az xxxHolicos rajzaikat! Sakura meg Shaolan nagyon jók! De az animében vértelenné válik az egész. Clamp a fekete-fehéret drámának használja - az a jelenet, amikor Sakura végre kinyitja a szemét, és nem tudja, ki Shaolan - hát teljesen elkámpicsorodtam, pedig nem vagyok kezdő animés, se mai gyerek :sobsob: Ehhez képest az animés jelenet még csak nem is súrolta emóciós receptoraimat.
A zene tényleg jó, csak az animáció nem méltó hozzá.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Beírom ide: Holi ill Tsubasa movie február végén jelenik meg Japánban DVD-n.
Kép
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Én is inkább a manga mellett állok. De a zene tényleg gyönyörű nem tudom ki olvassa de ha valakit esetleg érdekel honnan szerezheti meg az szóljon. /nem akartam csak így az anime topicba beírni gomenne ::japtoun:: /
Még annyi nem tudom elképzelni h ennyire hogyan lehet elnyújtani h több sesonja legyen? Lehet h csak szerintem lesz így hosszú?
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Hát a manga még fut, és az 1. szezon kb a 8. kötetig vitte a sorozatot, japánban lassan a 12. jön ki, és elvileg 23 kötet lesz majd.

OST-k meg itten ni.
Kép
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Én azt OST-okat mind IRC-ről szedtem onnan nagyon gyorsan jön sokkal gyorsabban mint Bitről szerintem.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mimiru írta:Én is inkább a manga mellett állok. De a zene tényleg gyönyörű nem tudom ki olvassa de ha valakit esetleg érdekel honnan szerezheti meg az szóljon. /nem akartam csak így az anime topicba beírni gomenne ::japtoun:: /
Jah, gyönyörű, csak IMHO egy idő után Yuki Kajura baromira unalmas -_- ráadásként szinte MINDIG ugyanolyanokat komponál, ami jó, csak nem minden animénél, ehhez pl. egyáltalán nem illik (értsd: OMG tyűdekomolyfej Shaoran és OMG tyűdekomolyfej Shougo fightingolnak, és közben beúszik a női kórus, mintha valami OMG tyűdenagy jelentőségű harc lenne... ami azért gáz, mert a grafika, az animáció, a színek, a karakterdizájn MESSZE nem olyan, hogy az ember komolyan vegye.)
Mimiru írta: Még annyi nem tudom elképzelni h ennyire hogyan lehet elnyújtani h több sesonja legyen? Lehet h csak szerintem lesz így hosszú?
Úgy ahogy eddig is tették: fillerrel
:-P Avagy tadáá, hogy lehet elcs*szni egy klasszul induló mangát, úgy hogy sokan mégis megvegyék. Így.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Mimiru írta:Még annyi nem tudom elképzelni h ennyire hogyan lehet elnyújtani h több sesonja legyen? Lehet h csak szerintem lesz így hosszú?
Szerintem meg épphogy az lenne fura, ha 26 rész alatt vissza tudnák szerezni az összes emléktollat és lezárnák a történetet. Ha belegondolok, ez olyan Inuyasha feelinges, csak ott ékkő szilánkokat kell keresgélni egy más világban...
MaKo írta:OMG tyűdekomolyfej Shaoran és OMG tyűdekomolyfej Shougo fightingolnak, és közben beúszik a női kórus, mintha valami OMG tyűdenagy jelentőségű harc lenne... ami azért gáz, mert a grafika, az animáció, a színek, a karakterdizájn MESSZE nem olyan, hogy az ember komolyan vegye.
Én azt az egész dimenziót nem tudtam komolyan venni. A kudan harcok digimon csatákra emlékeztettek. :lol: Amúgy nincs gondom a karakterdesignnal és semmi egyébbel se... bár a végtagok néha irtó furán mutatnak. :weh:
Kép
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Hmm nem is úgy gondoltam, hogy 26 rész talán 52 de szerintem annál több nem kell. Mert olyanokat is hallottam, hogy 3 sesonja lesz ami szerintem kicsit túlzás. A zenében is igazatok van de szerintem nagyon is jó hangulatot áraszt és szerintem nem is untató vagy kiábrándító.
Másrészt szerintem a manga és az anime szorosan össze kell függjön.
A végtagok tényleg furák néha de főképp az animében nagyon hosszúak lettek a karok és a lábak. De ettől eltekintve szerintem összességében jó! ^^
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

nekem tetszik, hogy mindenki ilyen szép, nyúlánk hihi ::hehe::
én is ilyeneket szoktam rajzolni, mármint mindenkit soványra és magasra és nem csak mangát hanem egyébként is. hmm lehet hogy valamilyen komplexusom van...? ::japtoun::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Pal-chan írta: Én azt az egész dimenziót nem tudtam komolyan venni. A kudan harcok digimon csatákra emlékeztettek. :lol: Amúgy nincs gondom a karakterdesignnal és semmi egyébbel se... bár a végtagok néha irtó furán mutatnak. :weh:
Én sem igazán... azt ott vágták tönkre, hogy a dimenzió "fő" jelenetét, mikor Sakura felébred, azt szépen kivágták, és benne se volt az, ahogy felnyitja a szemét, és ránéz Shaoranra. Mondhatni az a mangakötet "csúcspontja", az egész nagyon szép volt. Itt meg... no comment. A legfontosabbat kivágni, ez aztán szép dolog... köszi a rendezőnek >_>; A karakterdizájnnal annyira nekem se (mangában is hosszúak a végtagok, persze hogy nem arányos, de ennek pont ez a lényege). Node az arcok, a mozdulatok, csak rájuk kell nézni... semmi baj nem lenne, ha ez egy 150 részesnek induló, 1998 környéki anime lenne. Csakhogy ez CLAMPék neve alatt fut, 2005-ös anime, és ehhez képest (is) undorítóan igénytelen. Egyszerűen nincsenek meg azok az érzelmek, amiket az ember leolvas a szereplő arcáról a mangában. És OK, hogy shounen manga, de pont az volt a mangában a jó, hogy nem csak fight volt, hanem viccelődések, sd fejek, poén karakterek, és persze érzelmek (is). Az animében meg fogták, és lecsökkentették a karakterek kifejezésvilágát egy szomorúra, és egy eltökélt arcra (esetleg vidám vagy eltökélt). Ld.Shaoran arca... szegény >_>;;;

Ami pedig az egészben a legszomorúbb, hogy ezt az emberek még így is simán megveszik, ha naagy japán Clamp fanok. Szóval szerintem egyre inkább bűzlik az egész a merchandise-tól... (persze, melyik anime nem). Egész zárójelben még hozzátenném, hogy ezt sajnos az XXXholic anime is kezdi alátámasztani, már amilyen képeket láttam a sorozatból... kegyetlen ronda.
Mimiru írta:nagyon is jó hangulatot áraszt és szerintem nem is untató vagy kiábrándító.
Persze, jó a hangulata (én is el-el hallgatgatom néha), de egy Noir, egy .hack, és egy Petite Cosette után elég nehéz komolyan venni, hogy hűű, ez most különösen Tsubasás mjuzik lenne xD Nem rossz, csak nem illik a sorozathoz I M H O (no meg leszámítva egy-két kósza track-et, amik illenek is).

Mimiru írta: Másrészt szerintem a manga és az anime szorosan össze kell függjön.
Na igen... hát ez az, ami biztos, hogy nem így lesz. Három season? Dugig lesz fillerrel, mert tuti, hogy beérik (már beérték?) a mangát. Ez pedig általában nem sok jót vonz maga után (pláne CLAMPéknál, akiknek a cuccai általában animékben elég bénák rendezésileg, és inkább a manga ami jó...). Hát... Tsubasa rétes tálalva -_-"" Rohadul sajnálom egyébként, igazán klassz anime is lehetett volna =/
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Még nem érték be a mangát, úgy a 8. kötet környékéig vitték a sztorit, Japánban már a 13. kötetbe kerülő fejezetek jönnek ki.
A Holic movie-ból én is láttam pár képet, és tényleg vannak borzalmasak köztük, de van jó néhány nagyon eltalált is - elvileg nem egészen az a studió csinálta, mint a Tsubasa sorozatot - szerencsére.
Sőt, a képek alapján a Tsubasa movie is mérföldekkel jobb lett a sorozatnál, sokkal élénkebbek a színek, és az ANN szerint nem az anime sorozat stúdiója csinálta.
Kép
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Hát kiváncsi leszek remélem kellemesen csalódok.
A Noir zenéjéről jutott eszembe, h a madlax is csalódás volt csupán a zenéje szép de egy az egybe Noir koppintás end <-gomenn
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Ez a focis anime felidézi bennem a régi szép emlékeket amikor még nagyon régen a haverral együtt néztük a Pálya Ördögei-t (Goal).
Emléxem még ott volt Ceasar (a kedvencem) az ő Szuper-Magnum lővésével, meg Benjamin (mintha csak róla mintázták volna Tsubasa-t), és az ő aqvilla és sas lővései...és persze a többiek mint pl Erik, és a csapatuk: Jupiter Szárnyai...oh..azok a régi szééép idők! :D

Relunx
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

öööööh.... ano.... az nem new captain tsubasa? mert az a tsubasa chronicle, amit a clamp csinált^^""" /lásd aláírásom és avatarom/ mindenki keveri... :P
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

tényleg
a barátnőmnek el akartam küldeni a "Tsubasa" című dalt a trc-ből, hogy valamit megmutassak benne, és nem akarta elfogadni mert azt mondta "de hisz épp most hallottam a tévében!" a tsubasa kapitányra gondolt... :(
hát igen, a laikus

még mindig imádom a Fye-os avatarodat, K@e-chan!! ::daisuki:: !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Amaya 2006.01.07. 23:03-kor.
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Bocsi akkor most a Tsubasa RC melyik anime mert én most már végleg nem tudom.
Kösz Crue Angel most már tudom. De a Chronicles rövidítése miért RC?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sobrijoska 2006.01.07. 14:06-kor.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@sobrijoska: welcome to the world of yesterday

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=2733
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

sobrijoska írta:De a Chronicles rövidítése miért RC?
Mert a manga címe Tsubasa Reservoir Chronicles :)
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Nagyon vártam a mangából az animét, de... sniff. Valami nagyon hibádzik benne, olyan majdnem jó.
Pedig az egész ötlet annyira tetszik! Legalább létrehoztak olyan világokat, ahol az X "elbénázott" szerelmespárjai is összejönnek. Kurogane-t meg Fye-t is nagyon szeretem. Remélem, egyszer befejezik majd a sztorit és nem jut az X sorsára (kül. befejezések a sorozatban meg a movie-ban, manga vége tán a Holdon). Nagyon undok dolog lenne Clampéktól!
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

elbénázott? kikre gondolsz...?

-----

mm a movie nekem nem tetszett túlságosan... még nem is néztem végig... majd... a sorozat sokkal jobb!!!
ja, itt az X-re gondoltam
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Amaya 2006.01.14. 14:35-kor.
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Van belőle movie *összekaparja az állát* én mangát olvasok és Kurogane Tomoya párost sejtek erősen ^^ már naggyon régóta^^
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Mimiru írta:Kurogane Tomoya párost sejtek erősen ^^
nem... az nem jó :D Kurogane és Fay párosítás lebeg a levegőben :D (CLAMP nagyon hintelgeti őket :D )
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

"Elbénázott" szerelmespár... szal javíthatatlanul romantikus vagyok, és szeretem, ha összejönnek a szerelmesek, ha már vannak. Az X-ben meg kicsit sok az olyan szerelem, amelyik tragikus végű - tudom, tudom, az egész hangulatába tényleg nem illene bele egy ilyen totális happy end, meg ha világvége van, akkor nem érünk rá egymásra, sniff. De azért jobbra érdemesnek tartottam főleg Soratát meg Arashit, és nagyon jó volt őket házaspárként látni. ::jsmile::
Válasz küldése