Air

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Itt valami félreértés esete forog fenn.

Aki reinkarnálódik az Kanna a szárnyas lény.

Yukito NEM reinkarnációja Ryuuyának, hanem egyenesági leszármazottja Ryuuyának és Urahának, és ez nagy különbség! Yukito, Yukito anyja és mindenki aki leszármazottja Ryuuyának és Urahának a szárnyas lényt keresi. Ez a feladata a vérvonalnak 1000 éve, többen közülük meg is találták az aktuális Kanna reinkarnációt (Yukito anyja is pl.) csak nem tudtak segíteni rajta.

---

Apropó AIR. Nemrég érkezett a gyűjteményembe: Misuzu
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Hogy varjúként miért nem emlékezett rögtön, hanem csak idővel? Jó kérdés... Talán mert más létforma...

paTKany jól mondja. Kanna reinkarnálódik, míg Ryuuyának leszármazottjai keresik Kanna reinkarnációit.

Én igazából azt nem értettem, h k, h felismerte, h Misuzu mellett kell lennie, de miért adta minden erejét át a babának, és ezután átszállt a varjúba. Igaz vannak utalások benne, h ezzel segíthet, de én úgy látom, h inkább menekülés volt ez, mint segítség.

Én igazán a kisfiú mondatán döbbent meg nagyon (mikor az anime végén a sorozat elején lévő jelenetre ugrunk) és integet Misuzunak, majd kézenfogva lemegy a kislánnyal. A kisfiú és kislány szerepe nemigazán világos. A lány Kanna reinkarnációja és a kisfiú Ryuuyának újabb leszármazottja?
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Groven írta:Kanna reinkarnálódik, míg Ryuuyának leszármazottjai keresik Kanna reinkarnációit.
Ez érthető, de a végén levő két gyerek szerintem mégis Kanna És Ryuuya reinkarnációja, mivel Yukito megszakította vérvonalat, hogy nem lett gyereke és valószínűleg varjúként már nem is lesz. Viszont a fiúnak egyértelműen van valami köze Yukito/Ryuuya-hoz, így nem lehet más, csak a reinkarnációja. Azonban valami még mindig nem világos... Uraha azt mondta, hogy egy emberi testnek túl nagy nyomás elviselni egy szárnyas lény lelkét és ezért is haltak meg Kanna reinkarnációi ezidáig. Akkor hogy lehet hogy a végén levő lánynak semmi baja sincs? Mert megtört az átok?
Groven írta:Én igazán a kisfiú mondatán döbbent meg nagyon (mikor az anime végén a sorozat elején lévő jelenetre ugrunk) és integet Misuzunak, majd kézenfogva lemegy a kislánnyal.
Szerintem ezen mindenki. A legtöbben ezen a témán akadnak fenn, mint én is. :D
Groven írta:Én igazából azt nem értettem, h k, h felismerte, h Misuzu mellett kell lennie, de miért adta minden erejét át a babának, és ezután átszállt a varjúba.
Nem átszállt, hanem ő maga változott varjúvá. Ismét valami, aminek nem értem a miértjét... Azért adta át a babának az erejét, mert az anyja azt mondta neki, hogy ha boldogságot akar okozni az embereknek, csak úgy tudja használni a babát és ő pedig tiszta szívéből boldognak akarta látni Misuzu-t. Mivel Uraha és Ryuuya leszármazottja volt Yukito, így egyfajta varázslattal is rendelkezett (mint az anyja vagy Uraha) ezért tudta ezt végrehajtani.
A varjú Yukito-val kapcsolatban...
Groven írta:Hogy varjúként miért nem emlékezett rögtön, hanem csak idővel? Jó kérdés... Talán mert más létforma...
Szeritem is, más magyarázat nemigen van...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Pal-chan írta:Uraha azt mondta, hogy egy emberi testnek túl nagy nyomás elviselni egy szárnyas lény lelkét és ezért is haltak meg Kanna reinkarnációi ezidáig. Akkor hogy lehet hogy a végén levő lánynak semmi baja sincs? Mert megtört az átok?
most mar vilagos minden..azt hiszem..meg jo h felreertes este forgott fenn reszemrol :lol:
csak azt nem vagom h milyen kislany a vegen? (mostmar mindent szeretnek erteni :D)
es nem a Misuzu tori meg az atkot azzal h o boldog volt azon a nyaron?
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

IloveRenji írta:
Pal-chan írta:Uraha azt mondta, hogy egy emberi testnek túl nagy nyomás elviselni egy szárnyas lény lelkét és ezért is haltak meg Kanna reinkarnációi ezidáig. Akkor hogy lehet hogy a végén levő lánynak semmi baja sincs? Mert megtört az átok?
most mar vilagos minden..azt hiszem..meg jo h felreertes este forgott fenn reszemrol :lol:
csak azt nem vagom h milyen kislany a vegen? (mostmar mindent szeretnek erteni :D)
es nem a Misuzu tori meg az atkot azzal h o boldog volt azon a nyaron?
Ha jól rémlik a 12. rész vége... a parton mikor Misuzu integet 1 kisfiúnak, aki eztuán mondja azt az ütős mondatot. Ezután a kisfiúnak szól 1 kislány és vele kézenfogva megy el.
IloveRenjivel értek egyet. Az átok valóban megtört azon a nyáron. Mivel Misuzu elérte a célját: boldog lett. Elért az anyukájához (lsd az a szívfacsaró részt mikor feláll a székből és elbotladozik a nénikéjéig, akit anyának tekintett)! Mikor odaér hozzá meghal. És itt jön be a kisfiúnak a mondata!!
Igazából ami nekem még homály, az Kanna átka. Mivel átkozták meg a papok?
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Groven írta:Igazából ami nekem még homály, az Kanna átka. Mivel átkozták meg a papok?
Hát azzal, hogy a lelke sose fog továbblépni és örökké újra reinkarnálódik egy újabb emberi testbe míg nem lesz egyszer igazán boldog. Azt nem tudom, hogy mi céljuk volt ezzel... elég lett volna ha megölik, bár akkor nem lett volna sorozat. :lol:
IloveRenji írta:Misuzu tori meg az atkot azzal h o boldog volt azon a nyaron?
Pontosan.
Amúgy nekem Minato története tetszett a legjobban, az volt az első, amit igazán megkönnyeztem. ::jtears::
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Aha. Vm hasonlóra gondoltam, csak sok értelmét én se láttam. Bár h most így belegondolok, ha a lélek sose nyugodthat meg, akkor az elég nagy büntetés...
Minato története...na igen. AIR nézése közben a pzs jó ha a kezed ügyében van. :wink:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Egyre inkabb fennakadok azon h a "vegen levo lanynak semmi baja nincs"..miert kene lennie?
mert egyreszt o meg fiatal, masreszt mert ha az atok megtort akkor neki nem is lesz..v mar megint nem ertek vmit?
mert vegulis a vegen levo lany az Kanna, ugye?Azert fogjak egymas kezet...de az megsem lehet mert a Kanna az Misuzuben volt akkor...
tehat megsem ertem h ki a kislany a vegen ::bawl::
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

IloveRenji írta:Egyre inkabb fennakadok azon h a "vegen levo lanynak semmi baja nincs"..miert kene lennie?
mert egyreszt o meg fiatal, masreszt mert ha az atok megtort akkor neki nem is lesz..v mar megint nem ertek vmit?
mert vegulis a vegen levo lany az Kanna, ugye?Azert fogjak egymas kezet...de az megsem lehet mert a Kanna az Misuzuben volt akkor...
tehat megsem ertem h ki a kislany a vegen ::bawl::
Kanna reinkarnálódik folyamatosan az átok miatt. Az átok tényleg megtört. Ahogy Pal-chan is korábban említette, a reinkarnálódása volt az átok. Mivel ez megtört, lelke megnyugodott. De ez felveti tényleg az általad feszegetett kérdést, h akkor ki a kislány a végén? Sőt még 1et. Ki a kisfiú akkor? :?: :?:
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Uraha, és Ryuuya, nem? :roll: nem tudom...@.@
amúgy én pont most néztem végig...*zsepihalom az asztalon*
nagyon szép anime ^^
pár dolgot nem értettem, de olvasgattam a topicot. :)
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Edina-chan írta:Uraha, és Ryuuya, nem? :roll: nem tudom...@.@
amúgy én pont most néztem végig...*zsepihalom az asztalon*
nagyon szép anime ^^
pár dolgot nem értettem, de olvasgattam a topicot. :)
Pontosan mire gondolsz? Ha jól sejtem...próbálo válaszolni: Ryuuya leszármazottjai keresik Kanna reinkarnációt, h megmentsék.:)
Na most a vége tényleg kicsit zavaros, még meg kell 1-2 alkalommal nézni, h tiszta legyen a kép. Persze sok időt hagyva a megnézések között, mert azért üt rendesen..
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Igen ezt értem csak én sem tudom pontosan, ki az a két kisgyerek a végén ^^" de akkor azok csak a leszármazottak, semmi reinkarnáció (csak mert itt valahol valami ilyesmit emlegettetek).
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én igyekszem nem túlbonyolítani magamban ezt a kérdést :-P
Bár lehet hogy nem ez az igazság,de szerintem Yukito és Misuzu.. mert ebbe elég sok mindent bele lehet magyarázni és az én lelki világom ezt akarja :D
És a végén Sora szerintem rátalál Kannára, úgyhogy mindenki boldog :D
Amúgy én is imádom az Airt a szép történet,a jó kidolgozás és a különleges megoldások miatt :wink:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Az Air épp olyan rejtélyes, mint a Kanon. Tudtommal a Kanont is ugyanaz a csapat készítette, aki az Air-t, és nagyon hasonló kaliberű anime. Látta valaki?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Még nem... érdemes rákeresnem?
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Igen. A rajzstílus, és maga a történet megvalósításának stílusa is ugyanaz, nem csoda, hogy ugyanaz a csapat készítette. 13 rész, és szerintem az Air-nél kicsit "családiasabb" hangulata van. Egyszóval, a Kanon szerintem a jobb művük a kettő közül, szóval ajánlom mindenkinek.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Xell írta:Igen. A rajzstílus, és maga a történet megvalósításának stílusa is ugyanaz, nem csoda, hogy ugyanaz a csapat készítette. 13 rész, és szerintem az Air-nél kicsit "családiasabb" hangulata van. Egyszóval, a Kanon szerintem a jobb művük a kettő közül, szóval ajánlom mindenkinek.
Ezzel a véleményeddel szerintem nagyon kisebbségben lehetsz.

A Kanon történetének az íve a túl sok szereplő miatt el van csúszva. Egyszerűen túl sokan vannak 13 részre, elveszik a drámaisága azzal, hogy kevés idő jut az egyes lányok történetének kifejtésére. Ennek ellenére érdemes megnézni, mert szép történet, de anime szempontból korántsem lett olyan jó, mint az AIR.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nekem is jobban tetszett a Kanon, talán azért mert 'happy end' volt a vége. Bár grafikai szempontból Air sokkal szebb (színek, fények) és a tengerparti kisváros is szimpatikusabb számomra mint a téli nagyváros. Ott is voltak nem teljesen érthető fordulatok (nekem a kardos lány története volt furcsa) és az egész történet hangulata, stílusa nagyon hasonlít az Air-hez. Az viszont igaz, hogy túl kevés idő jutott a kivitelezésre. :(
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

paTKany írta:A Kanon történetének az íve a túl sok szereplő miatt el van csúszva. (...) anime szempontból korántsem lett olyan jó, mint az AIR.
Egyetértek. Ráadásul a Kanon történetileg sem túl nagy szám, az Air-ben sokkal több fordulat és váratlan esemény volt, én legalábbis nem tudtam, mi fog történni a következő részben, a Kanonnál pedig (legalábbis számomra) nagyrészt az történt, amit vártam + szokásos klisék: srác nem emlékszik a múltjára, hirtelen sok kislány jelenik meg, akik mind belé szerelmesek, stb... A szereplőkkel se nagyon tudtam rokonszenvezni a Kanon esetében, ráadásul nem igazán tudták jól összehozni a drámát és az "aranyos kislányok poénkodását", szal nem éreztem azt, hogy olyan jó hangulata lenne, mint ar Air-nek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Végülis, kinek mi az, ami jobban tetszik a kettő közül. Nálam lehet közrejátszott, hogy azt láttam először. Grafikai különbségre nem tudok semmit mondani, emrt sajna rég láttam már eléggé a Kanont, az Air-t viszont másfél hónapja, és az tényleg nagyon szép volt. A szemükkel szerintem legalább annyit foglalkoztak, mint az egész sorozat meganimálásával. De legalább tudom, hogy a Kanon kisebbségbe van:D De azért megnézni megéri, ha nem is lesz senkinek a kedvence. Meg amúgy az Air is tetszett, bár még vannak fekete foltok, de majd javítok rajta, és megnézem újra belátható időn belül.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Eh, én spec utálom a Kanont, én is azt láttam előbb, de szerintem borzalmas. A grafika ugye alapból nem az én tésztám (mondjuk ilyen téren az Air-é sem), a történet gyenge, a karakterek még csak-csak, de erőltetett benne a dráma. Szóval van 6-8 rész, és utána tükrös módszerrel vált át a "na jó, akkor drámázzunk egy kicsit" stílusba. Ráadásul tenyérbemászó volt a főszereplő fiú, mert az hagyján, hogy kedvesebbnél kedvesebb lányok körülveszik, de ő nem fogja a lapot, és szinte végig bunkó. Ezt annyira nem bírtam... A vége pedig teljesen nulla (Kanon fanoktól bocs, de ez a véleményem).

Nah, ezzel sztem az Air eléggé szemben van, mert az Air-ben fokozatosan megy át a sztori drámába (végülis az elején is érezni a borongós hangulatot). A helyszínválasztása, a jelenetek is mind "álomszerűbbek", könnyebben lehet ráhangolódni. "Finom", lágy drámai szálak vannak benne, az egész álomszerű, és a vége sem az a "szájbarágós", hanem mindenkire ráhagyja, had' gondolja azt a néző, hogy az egész animét csak álmodta. Na ez az, ami a Kanonban abszolúte nincs meg. Happy end ide vagy oda, az még nem old meg semmit se. (Főleg ha a sorozat előtte azzal arcolt, hogy ő egy dráma akar lenni, ld. Kanon... És lám, az Air-t még a grafikája ellenére is meg tudtam kedvelni. Úgyhogy ha van egy jó hangulatú sztori, akkor még az is beadja a derekát, aki olyan mint én :) )
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, lehet akkor defektes vagyok, nekem tetszett a Kanon hirtelen csavarja, viszont az Airé is:) Bár az Air inkább az "álom" kategória, a Kanon pedig a "Mi van?" kategória, de mind a két Key művet nagyon szeretem^^ A Kanon nekem épp a hirtelensége miatt tetszett. Annyira meg volt keverve, hogy az ember annyi mindent hozzáképzelhetett, amit akart. Meg a Kanon kicsit kellemesebb hangulatú volt, míg az Air egyre szomorúbb, ami mondjuk nem hátulütő, csak a végén pl. nem értem, ki volt az a kisfiú és kislány, aki a legelső részben is ott játszik a tengerparton.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az Air vegeben (a 2 kisgyerekbe) is sztem rajtad mulik h kit/mit latsz benne, h kik lehetnek azok...en speciel mar teljesen meg vagyok kavarodva es fogalmam sincs h ki a kislany, csak a kisfiut sejtem...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Egyetértek MaKo-val. Az Air olyan mint egy álom, amiből nem tudsz felébredni. Végig kell álmodnod a történetet, a drámát, a fájdalmat, a sors kegyetlen ironikus helyzeteit, majd amikor már mindenen túlvagy és eljönne a befejezés akkor felébredsz belőle. Te döntöd el, hogy melyik véget választod a történetnek, mert mindenkinek más az elképzelése a végről...
A kivitelezését mondjuk én imádtam, nagyon tetszettek az árnyékok és fények, ahogyan változtak, éltek a szereplők mögött.


Számomra kicsit olyan volt a végén a kisfiú mintha az egészet Ő mesélné nekem valahogyan úgy mint aki visszatekint valami nagyon régi dologra amit nem is tud, csak sejt...nem tudom jobban elmodnani. De ez mondjuk szerintem senkiben nem ébresztett ilyen érzelmeket...úgyhogy :D
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Kon-san írta: Számomra kicsit olyan volt a végén a kisfiú mintha az egészet Ő mesélné nekem valahogyan úgy mint aki visszatekint valami nagyon régi dologra amit nem is tud, csak sejt...nem tudom jobban elmodnani....
Szerintem szuperul elmondtad! Ez tényleg érdekes gondolat...
Kép
Válasz küldése