Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Konomi !

::hehe::

Kíváncsian várom a reakciót ... Vajon hasalás lesz, vagy ROTFLcopter, vagy netán valami frenetikusabb ?! :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Sergay - 25 éves
Arika - 15 éves
Mai meg otome.
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

LOL, hát nem volt semmi akció. Szergej kapott egy pofont, ennyi. De azért húzták rendesen, csak a vége felé derültek ki, hogy mi is történt ott a korlátoknál. :)

A preview meg pofátlan!
War... War never changes.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

paTKany írta:Sergay - 25 éves
Arika - 15 éves
Mai meg otome.
Áááá... konkrétan az utolsóról megfeledkeztem XD De ha Sergay 25 éves, és Arika meg 15, valamint tudjuk, hogy Ninachan is 15... hány éves is volt, mikor Szergej a gondjaiba vette? 6-7? Akkor ezek szerint Szergej elég fiatalon "fogadta örökbe" Ninát... Oké, lehet, hogy nincs ebben semmi különös, csak egy kicsit elgondolkodtam ezen...
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Az előzetes tényleg pofátlan... Reméllem azért mutatnak csak egy jelenetet, mert nem akarnak valami poént lellőni...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Sergay 19 éves korában fogadta örökbe Ninát, vagyis amikor Nina 9 éves volt.
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

arika+sergei -> fjuu, de hogy megint nem történt "semmi" ebben a részben az már hallatlan... vagy nagyon összecsapott lesz a vége vagy gagyi vagy csak félig fejezik be és majd csak 1-2 OVAval lezárják. Én a chikai alapján inkább arra következtetnék hogy vmi lelkizős rész lesz megint, aminek egy félbehagyott action-nel lesz vége.

Aki tud az erősítsen meg lécci: Ha most Arika az igazi hercegnő, akkor Rena (a csaj aki az első részben meneküla bőlcsővel) az most a Mashiro anyja volt? A másik most Nagi mit üzent Sergei-nek, az igazi hercegnőt el kell kapni vagy csak az oldalukra állítani vagy mi?
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Bebolydult az Otome fórum a mostanában kiszivárgott spoilerek hatására:
Nina meister ruhában - http://img33.imageshack.us/my.php?image=up835416wb.jpg
17. rész szinopszis - http://img15.imageshack.us/my.php?image=otome171fc.jpg
és egy dolog ami összekapcsolja ezeket 漆黒の金剛石 Shikkoku no Kongouseki vagyis az Éjfekete Gyémánt

------
madfist írta:A másik most Nagi mit üzent Sergei-nek, az igazi hercegnőt el kell kapni vagy csak az oldalukra állítani vagy mi?
Naginak mindegy a módszer ezek közül. A lényeg, hogy ő rendelkezzen a hercegnő felett.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En azert persze olyan szomoru voltam h mar megint nem tortent semmi :(
eroltetettnek tartom a Sergei + Arika dolgot de vhogy olyan rossz volt nezni..
amugy sztem ez a resz mar jo volt..
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Azért viszonylag jól megoldották ezt az Arika+Szergej dolgot. Mondjuk én egyáltalán nem raktam volna bele a sorozatba. Annyira idióta és erőltetett.
Egyébként sztem elég unalmas volt ez a rész. Mindenki zokog, szenved. Remélem nem lesz ilyen magábafordulós, elmélkedős dolog, mert akkor nagyon eláshatják magukat a Sunrise-nál.
Hol vannak a nagy csaták, ami a Himében voltak? Ennyire hülye történetvezetést már rég láttam. Történik vmi, aztán a következő részben, mintha mindenki elfelejtette volna, egyedül csak ez a hülye Szergej-Nina-Arika cucc jön vissza. :?
Talán az eheti részben lesz vmi.
War... War never changes.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

A történetnek más a stílusa és kész. Ha nem ismernétek az előző sorozatot akkor semmi baj sem lenne vele, de az előző sorozat nagyon magasra tette a mércét.

A Himeben a 15 rész körül már erősen zajlottak az események. Már közel volt a nagy fordulat. Itt meg... Szinte semmi sem derült még ki. Ez 52-résznél még megbocsájtható, de 26-nál nem.

Hány részes lessz amúgy? Ha 52 akkor nem szóltam...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En olvastam vhol h 26..de nem biztos..
de sztem el kene felejteni a Hime-t es ugy kezelni ezt az egeszet mint vmi teljesen mast, mert eleg gyengus a Himehez kepest..nem nagyon vannak harcok, meg ellenseg, csak egy eroltetett szerelem..(meg nehany vicces resz..en azert szoktam nevetni, jo nem azt mondom h csorog a konnyem...)
de az telleg igaz h egy csoppet el vannak felejtve a dolgok..
bar nekem meg az idiota tortenetvezetest sem sikerul neha kovetni, pl nem igazan ertem h h kerult oda a Nao-chan ahol epp keszultek rarontani az Arikara..meg h vegulis a kek haju csaj tervelte-e ki meg miert?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

IloveRenji írta: igazan ertem h h kerult oda a Nao-chan ahol epp keszultek rarontani az Arikara..meg h vegulis a kek haju csaj tervelte-e ki meg miert?
A történetvezetéssel semmi baj nincs (az egyetlen out of character Arika×Sergay dolgot leszámítva), ugyanúgy apró mozaikokból áll össze, mint a HiME anno. Tizenegynéhány résszel ezelőtt el lett már mondva Nina és Nao beszélgetése során, hogy Nao állandó szórakozása éjszaka kijárni és az utcán járőrözni a bandájával. Fogalma sem volt, hogy most éppen Arikát és Sergayt találja ott a sikátorban, ezért is hőkölt vissza amikor meglátta őket.

Tomoénak meg több oka is van gyűlölni Arikát. Egyrészt féltékeny rá, mert Shizuru Arikával teljesen közvetlen, míg vele hideg és elutasító. Másrészt nagyon beleköpött a levesébe azzal, hogy Arikánál van a Souten no Seigyoku. Arika érkezése előtt Tomoe volt az első számú windbloom-i otome aspiráns, jelen helyzetben viszont már el van vágva az útja.

Más. Nekem kifejezetten tetszett a 15. rész főleg az a pár perc ami Tomoénak és Miyának jutott. Olyan ritkán látni animében gyűlöl-szeret viszonyban levő yuri párost. Tomoe búcsúszavai Miyához igazi "mérgezett tőrt a szívbe-mártogató" jelenet volt. Tanaka Rie nagyon hiteles tud lenni akkor is amikor szadistát játszik, ezt már bizonyította korábban is pl. Suigin Touként a Rozen Maidenben...
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Így már több minden világos. Az igazság az, h én is kedvelem a sorozatot, de néha kuszának érzem. Mintha ide-kapok oda kapok játékot játszanának. A Hime azért teljesen más volt. Rem azért jön vm váltás a köv részekben, ami fellebbenti a fátylat a háttérbe megbűvó titkokra /pl Nagi terve, Sergej régi beceneve/.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

sztem el kene felejteni a Hime-t es ugy kezelni ezt az egeszet mint vmi teljesen mast...
Van benne valami de ettől még én úgy érzem hogy olyan sorozattól, ahol az alapszitu az, hogy vannak übertáp csajok, nagy monszták és gonoszok a háttérben elvárható lenne egy kis action (hopp cáfolatként meg eszembe jutott közben a Saishuu Heiki Kanojo), pláne ha már a karaktereket és a poénokat is lenyúlták az előző Mai-HiME-ből. Na mind1 kiváncsian várom a folytatást, és majd próbálok új, független sorozatként nézni rá.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Amíg ki nem jön a 16. rész raw itt egy link az új openinghez:
http://rapidshare.de/files/11894236/Mai ... _.avi.html
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Húúúú, ez roppant ígéretesnek tűnik. És mellesleg az hogy a 16 résznél cserélnek OP-ot jelentheti azt hogy nem 26 nem 52 hanem mondjuk 32 részes lesz? Vagy erre már van hivatalos közlemény?
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Tizenhatodik rész kipipálva!
VÉGRE!!!
Erre vártam már mióta. Sötét fellegek gyülekeznek Wind Bloom városa (országa?) felett.
Nagyon hangulatos rész lett. Az a vihar előtti csend, mindenki vidám, jópofizik, de a háttérben már beindult a gépezet.
Az op sokkal jobb, mint a régi. Mellesleg egy oltári nagy szpojler. Gyakorlatilag majdnem minden kérdésre választ ad. Ott van a Otomék Öt Oszlopa is és Natsuki harci szerelésben. :)
Egy szó, mint száz; nekem nagyon tetszett. Egyébként tényleg lehetne már vmi hivatalos bejelentés a részek számáról, mert ezt 10 részbe besűríteni kész öngyilkosság. :P

Az új kastélyon lévő emblémát figyeltétek, amikor felgördült a függöny?
Valamire nagyon emlékeztet az... Remélem nem lesz belőle baj.
War... War never changes.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Mire emlékeztetett? ÉS miért baj az?

Amúgy melékzetek kinek a szivatására döntött úgy a hercegnő hogy átépítik a palotát? Persze hogy Nagié-ra. Nem kezdték volna el a támadást ha a töménytelen slave-n kívül nem lenne még más ütőkártya a kezükben...

És egy otome is kapott slave kristályt... vajon ki?
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Prof. William írta:Mire emlékeztetett? ÉS miért baj az?
Egy kis segítség:
Kép

Engem különösebben nem zavar. Max. a Sunrisenak lehet kellemetlen.

Vagy csak én reagálom túl?
War... War never changes.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Ja...

De mekkora volt már? A hülye otomek meg semmit sem sejtettek. Jó kuga meg Natsuki dumáltak mindenféle okosságot, de ez azért meglepetés volta javából.

Sztetek Kugáék lesznek annyira görények hogy harcba kűldjék a felkészületlen otomeket? A köv rész elején van egy rész hogy kuga dumál a GEM-je be és a taníványk GEM-je
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Prof. William írta:Sztetek Kugáék lesznek annyira stbstb.
Kuga a HiME-ben volt, itt Krüger. Legalább megnéznéd, hogy hívják... :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Jól van na :oops: gome. Csak véletlenül a Hime-re asszociáltam. De most már kezdődjön a durvulás+dráma!
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Ez nem tartozik szorosan ide, láttátok a Mai-HiME mozifilm előzetesét?
Hát én szétröhögtem magam rajta. Ennyi hülyeséget összehordani egy trélerben. LOL. A végém a megjelenés dátuma is nagyon komoly. Lehet, hogy addigra el is készül. :)
War... War never changes.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hát ahogy alakulna a dolgok a 17. epizódban, 9 ep alatt bármi történhet, de továbbra is tartom magam az 52 ep. tippemhez. :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Válasz küldése