Hogy álltok a japán nyelvvel?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Milyen szinten tudtok japánul?

Japánban élek/éltem, folyékonyan kommunikációra vagyok képes
9
5%
Még nem jártam Japánban, de tartok olyan szinten, hogy nem lenne problémám ha ott élnék
2
1%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, nyelvvizsgát letettem/készülök letenni
21
11%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, de nem célom a nyelvvizsga/csak hobbiból tanulok
11
6%
Kezdő vagyok, de szorgoskodom, hogy többet tudjak
39
20%
Szeretnék tanulni, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek --- könyvből tanítom magam
36
19%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
 
Szavazatok száma: 194

Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Hát, a Varga féle szótáraknak nem csak az áruk irreális... abba még véletlenül sem érdemes fektetni...

Amit sesam láthatott, az valószínüleg Imaoka Dzsúicsiró nagyszótára, pontosabban annak a reprint kiadása. Mivel eredetileg még a két világháború között/alatt készült, ezért hiába nagyszerű, alapos munka, tele van olyan szavakkal, amit már magyarul is alig értünk meg...

Ami még működhet, az az online szótár: van egy japán-magyar is (talán japanmagyarszotar.hu, vagy hasonló címen), de a sztaki plusz Eidzsiró (http://www.alc.co.jp/) kombináció is nyerő.

nesratta: az alapitványi könyvtárban van japán-japán nyelvkönyv is, azzal is próbálkozhatsz ;)
Avatar
Asami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.02.05. 09:04
Tartózkodási hely: Itthon
Kapcsolat:

Nyelv

Hozzászólás Szerző: Asami »

Én nem tusok semmit se Japánul de valahogy meg szeretnék tanulni de erre sehol sincs alakalom írni meg pfft. kész katasztrófa lenne ha én japánul írni kezdenék azok az írásjelek... :D
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

írásjegyek ;) Engem egyszer már leszúrtak ezért :D (de ez most nem annak minősül:))

Ha nem is teljesen megtanulni de pl Romaji-t el lehet sajátítani csak akkor olvasni nem tudsz majd, habár ilyen tanulmányokhoz nemtudom van-e nyelvkönyv egyáltalán O,o
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Mayer írta:Ha nem is teljesen megtanulni de pl Romaji-t el lehet sajátítani csak akkor olvasni nem tudsz majd, habár ilyen tanulmányokhoz nemtudom van-e nyelvkönyv egyáltalán O,o
Nem világos számomra, mit akartál ezzel mondani. A romaji az a latin betű, tehát mindenki ismeri remélhetőleg egy bizonyos kor felett. :) Szerintem japánul tanulni minimum a hiragana és katakana ismerete nélkül komolytalan. A kanjikkal lehet egy kicsit várni, de előbb-utóbb úgyis muszáj...
Rorimack írta:de a sztaki plusz Eidzsiró (http://www.alc.co.jp/) kombináció is nyerő
Oo, a スペースアルク! Az egy nagyon szuper cucc. Kimondhatatlanul hasznos, ha esszét kell írni... :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

úgyértettem h a latin betűs átiratot tanulni :) Bár mondom kétlem h ilyen nyelvkönyv egyáltalán létezne: "Learn Japanese in Romaji" :)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Pedig léteznek. Persze tényleg "komolytalanabb" könyvek, de arra simán ideálisak, hogy ha az ember kimegy külföldre, elgagyogjon pár mondatot (pl. "merre van a wc?") stb. :) Az meg ugye nyilvánvaló, hogy nem nyelvtanulásra valóak, hanem csak "kapd elő" jellegűek.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nekem egy "Colloquial Japanese" című könyvem van, ami szerintem elég jó. Latin betűs, de mint a címe is mutatja, amiatt, mert elsősorban a beszélt japánra épít. De jó nyelvtani magyarázatok is vannak benne.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hát, nekem is van egy kis JapánKapdElő könyvecském és csak arra van hogy néhány kifejezést meg mondatot megtanuljak, amolyan kezdeti tanulnivaló :) Meg a nyelvtanból néhány nagyon basic dolgot is elmagyaráz, ami hasznos.
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Az én japán nyelvtudásom megáll a Sore wa himitzu dezunál, meg hogy letom írni a nevemet. ::jsmile::
De majd járok tanfolyamra.
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Rorimack írta:szótárak...
Ezt tesztelné nekem vki hogy mennyire jó? Nekem ugyanis nincs összehasonlítási alapom, de ha kell valami, akkor ezt szoktam használni:
http://nihongoresources.com/
.:SZERINTEM:.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Yuki írta:Ezt tesztelné nekem vki hogy mennyire jó? Nekem ugyanis nincs összehasonlítási alapom, de ha kell valami, akkor ezt szoktam használni:
http://nihongoresources.com/
"These PHP scripts works with a MySQL conversion of edict" (sic!)
Az Edict teljesen jó, ezt használja a JWPCE is, valamint a Gjiten (Linux), így én is. :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Hmh... Ez az edict? => http://www.freedict.com/onldict/jap.html
(Hm-hm.. ezek szerint az egy jó vagy rossz szótár? *nem értette mi a baj a mondattal*)
.:SZERINTEM:.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

http://www.csse.monash.edu.au/~jwb/edict.html
Ez az Edict. Ez csak egy file gyakorlatilag, szótár-adatbázis. És egy csomó minden ezt használja - weboldalak és szoftverek is. Szerintem jó. :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jelenleg éppen újrakezdek, sajnos minden az alapoktól kell ismételnem. Már a kanákat is elfelejtettem... :(
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

@ Sesam: Köszönöm a véleményezést ^________^
*megnézi közelebbről a cuccost*
.:SZERINTEM:.
Avatar
Kishi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.01.28. 18:38
Tartózkodási hely: -vadon-

Hozzászólás Szerző: Kishi »

Helló ::vic::

Engem egy jp. antropológus skac tanít, de vissza kell mennie, ha nem kap állást honunkban.(Hova lehetne egy japán anyanyelvű, angolul beszélő embert be protezsálni?)
Hol találhatok jó tanárokat?(és egy jó szótárat, de az ára ne legyen ekvivalens a koh'i noor-éval.)

sziasztok:Kishi ::jhihi::
Avatar
IchiGo-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.01.21. 10:55
Tartózkodási hely: Budapest, vagy Üllő... Szerelmem karjaiban ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo-chan »

Én szeretnék tanulni, de egyedül tuti, hogy nem szeretnék, nem értek a nyelvekhez. ::are:: Szeretnék tanulni, de nem tudom, hogy az abszólúte kezdők ezt hol tehetik meg. :sobsob:
Nagisa

Hozzászólás Szerző: Nagisa »

Én már szorgalmas haladónak számítok Japánból ^^" be tudok mutatkozni, ismerem az alapvető szavakat, a ragozást stb...XDDDD
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Hát, én akartam japánul tanulni...de olyan könyvet kaptam, amiben japán jelekkel vannak a szavak leírva, de véletlenül se írták oda, hogy kell kiejteni >_>
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

IchiGo-chan írta:Szeretnék tanulni, de nem tudom, hogy az abszólúte kezdők ezt hol tehetik meg.
Például a Katedra nyelviskolában, ahol én is tanulok október óta. :wink: Májusban fog újabb kezdő csoport indulni, ha összegyűlik elég (min 5) ember.
Zita írta:olyan könyvet kaptam, amiben japán jelekkel vannak a szavak leírva, de véletlenül se írták oda, hogy kell kiejteni >_>
Ha csak ez a gond, akkor szerezz be hiragana-katakana listát (ha jól tudom aoi oldalán is leírják ezeket a nyelvleckékben :osnani: ) és nem árt egy jó kanji szótár se. Én a Kanji és Kana -t használom, Kazár Lajostól. Igaz az ára kicsit borsos (5000 Ft körül), de a leghasznosabb kézikönyv, ha kanjit tanul az ember. :)
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

5000 Ft? Sztem nyelvkönyvek esetében az egy elég "baráti" ár...

IchiGo-chan: Egyébként ha csak a beszéddel szeretnél elsőnek foglalkozni és szeretnéd magad a Kanáktól és a Kanjiktól megkímélni (pedig ez is mókás része a nyelvtanulásnak:)) akkor én a Assimil féle társalgási zsebkönyvet (Kapd elő Japán :D) ajánlanám. Elvileg valamelyik libriben biztos ráakadsz és 1500 Ft... nem egy nyelvkönyv de kezdetnek megteszi.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Szerintem ha valaki nekikezd a japánnak, akkor jobb, ha párhuzamosan tanul írni-olvasni és beszélni is. Eleinte önszorgalomból én is olyan könyvből tanultam, ahol romajival volt írva minden, de már zavart egy idő után. :D Szóval nem biztos, hogy egyszerűbb, de mindenképpen hasznosabb (és szórakoztatóbb is ^^) ha az ember nem hagyja figyelmen kívűl a japán nyelv "írásjegyeit" sem tanulás közben. :)
Mayer írta:5000 Ft? Sztem nyelvkönyvek esetében az egy elég "baráti" ár...
Igazából ez nem olyan nyelvkönyv, hanem inkább egy "tanulj meg írni" kézikönyv, ahol alaposan szemléltetik a vonássorrendet, on/kun olvasatait a kanjiknak, stb.
Kép
Nagisa

Hozzászólás Szerző: Nagisa »

Na, őkelme én, 2 hét múlva Japán nyelv versenyre megy :lol: (nem olyanra hogy országos/megyei, hanem ilyen kis osztályos ^^ )
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Öhm.. ha vannak itt BME-sek akkor ez most nekik szól.

Következő szemesztertől, ha elegen jelentkezünk akkor lesz japánoktatás. O_o Én már jelentkeztem, és ha szeretnétek tanulni akkor LOS GEHT'S!
.:SZERINTEM:.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Yuki írta:Öhm.. ha vannak itt BME-sek akkor ez most nekik szól.

Következő szemesztertől, ha elegen jelentkezünk akkor lesz japánoktatás. O_o Én már jelentkeztem, és ha szeretnétek tanulni akkor LOS GEHT'S!
Tudunk róla, egy haverom ismerőse szervezi ezt a CUCCot, elvileg már voltak a Nyelvi Intézetnél is, hogy intézkedjenek. Nem tudom, most hol áll az ügy, de remélem, lesz belőle valami.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése