Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Petit
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.10.10. 13:33

Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: Petit »

A magyar animekedvelők között valószínűleg sokan megértik az elvontabb Miyazaki-filmeket, sőt, talán az EVA befejezését is. Néhányan még a Laint is úgy-ahogy tudják értelmezni. De az Angyaltojás...
Ennek a témának az lenne a fő kérdése, hogy ki mit gondol erről a nehezen befogatható, és iszonyatosan sokféleképpen érthető filmről. Az én gondolataim épp olyan alaktalanok vele kapcsolatban, mint azok az érzelmek, amiket ez a mű kifejez- szóval gondolkodjunk róla közösen!
Ha nem lesz nagy az aktivitás, majd megpróbálom szavakba önteni a saját elképzeléseimet, de az valószínűleg kissé zavarosnak bizonyul majd :wink:
Lehet, hogy ezzel kicsit nagy fába vágjuk a fejszénket...
Kezdő kérdés: egyáltalán ki látta, és mi a véleményetek róla általában?
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én láttma kb fél éve, egy egész estém ráment mire letöltöttem. Abban a reményben ültem le a gép elé, hogy most megnézek egy jó animet.
De. Olyan szinten nem tetszett hogy azt nehéz szavakba önteni!!!!
Először is totál zagyva, semmi nem derül ki benne, de ez még nem is lenne akkora baj ha pl fele ennyi ideig húznák, de így... A színvilága is enyhén szólva nyomasztó....

Többet most nem is írok, nem akarom telespoilerezni az egészet úgyhogy most csak ennyi, deNEM tetszett >_<
Avatar
izriot
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.01.28. 00:49
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: izriot »

Ja, egyetértek nagyon nyomasztó, eszement szürrealista, nekem ennélfogva tetszik. A hangulata nagyon sötét és ilyesztő, a rajzok egyaránt, olyan da Vinci-s benyomást keltenek XD Megvan a maga hangulata na, de semmiképp se mondanám rá, hogy rossz, inkább azt hogy mestermű. Nem vagyok nagy irodalmár és ez már annyira művészi és elvonan metaforikus volt számomra, hogy meg se próbáltam felfogni, elgondolkodni azon mit jelenthetnek, mit értelmezhetnék bele a különböző momentumokba, motívumokba, történetbe. Egyszerűen csak tetszett és kész XD
Amugy ja, nagyon őrült egy anime XD
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

személy szerint nekem is tetszett. időnként kicsit vontatott volt, de jó volt.

Szerintem nem kell megfejteni az ebben rejlő metafórákat, szimbólumokat. (Mintha azt olvastam volna, hogy maga a rendező sem tudja, hogy mi mit jelent.) Ez olyan mint egy szürrealista festmény, a rendező a tudatalattijából előszedett gondolatokat érzéseket képeket rakta össze egy egységes filmbe. Nem kell megérteni, talán nem is lehet. Ha valaki pszihológiával foglalkozik, lehet, hogy sok mindent megállapít az alkotó lelkivilágáról, de nekünk egyszerű nézőknek nincs más feladatunk, minthogy megnézzük és megpróbáljuk átérezni a rendező gondolatait & érzéseit a világról, az életről, meg minden egyéb dologról amire a film kapcsán asszociálunk.
Kép
Avatar
izriot
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.01.28. 00:49
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: izriot »

Ezt nagyon szépen megfogalmaztad, tökélesen egyetértek, én is erre akartam utalni; olyan mint egy szürrealista festmény -> tetszik, hogy miért olyan amilyen már nem érdekel XD
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Hát nekem akkor se jött be. Csak a vége tetszett, amikor mutatják hogy a pasi széttöri a tojást, a kislány meg rohan utána és aztán tudjátok a többit.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Őszíntén szólva nekem se tetszett a "története" + a karakterek sem. Egyedül a lehangoló, nyomasztó hangulat volt magával ragadó, a szürrealizmust is nem hiába szeretem. Még amikor megnéztem, összegeztem a véleményem erről a blogomban ->
A girl carrying around an egg with herself, collecting water in glasses and a strange guy following her in a completely empty world... Okay, if I wanted to think about it Deeply, I would say it had a meaning, because in the end the guy driven by his curiosity, broke the girl's egg, even though she asked him to protect it. I think it showed that people shouldn't trust strangers but since it's obvious, I say it didn't have much message for me. They mentioned Noah's ark also and a bird.. eh, whatever. @_@
Számomra (biztos nem vagyok ezzel egyedül) elég érthetetlen volt eleve az egész alaphelyzet (hogy került oda a fiú?). De ilyen apróságokon már nem is rágódtam, mert a film végére szinte semmi se nyert különösebb értelmet, szóval ezt a filmet nem kell megérteni, mert nincs is mit érteni benne. Egyik legrosszabb anime amit láttam, már túl elvont az én ízlésvilágomnak. :neutral:
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Cruel Angel írta:Szerintem nem kell megfejteni az ebben rejlő metafórákat, szimbólumokat. Ez olyan mint egy szürrealista festmény, a rendező a tudatalattijából előszedett gondolatokat érzéseket képeket rakta össze egy egységes filmbe.
Hajlamos vagyok rá, hogy egyetértsek Veled, de... azért mégiscsak egy filmről van szó,nem festményről. Film lévén, ennek van egy halvány cselekménye, egy alaphangulata stb amit megpróbálhatunk értelmezni. Ha már szürrealista filmről van szó: nem tudom, látta-e valaki Az andalúziai kutyát: nos, az teljesen Dalí+Bunoel film, tehát a lehető leg-szürrealistább. Az Angel's Egg-től eltérően, annak sem története, sem egy viszonylag koherens világa nincs- egyszerűen a Dalí-festményekről ismert motívumok követik egymást. A mi esetünkben picit talán más a helyzet. Itt nincs olyan, hogy a szereplők behúznak egy döglött szamarakkal teletömött zongotát a képbe, aztán a következő pillanatban otthagyják, később meg mikor az egyik főhősünket lelövik, egy mezteten nő ölébe esik egy teljesen más helyszínen. (Izé... valami ilyesmire emlékszem... :^_^: bocs már rég láttam). Szerintem az Angel's Eggnek egy olyan saját világa van, ami következetes a maga módján, és megvannak a saját belső törvényei... na jó, ezeket mi nem értjük.... na mindegy. Asszem kezd az idegeimre menni ez az anime...
De szerintem is remekmű, az kétségtelen. Oshii Mamoru nem egy tehetségtelen ember... :D
Emlékszem, mikor először néztem, annyira vágytam rá, hogy a végén legyen valami "kivilágosodás"... és hát a maga módján lett is. Végül is a halál és a sötétség uralma sem tarthat örökké!!!
Kezdek átmenni romantikusba. Ilyenkor éjjel 2 körül... hát ez kiváló idő Angel's Egg-ről szavakat szaporítani :-_-:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Nekem tetszett ez a movie. Olyan borús hangulata volt, szinte végig nyomás alatt éreztem magam...olyan szomorkás volt az egész.
Én is olvastam olyat, hogy még maga a rendező sem tudta, hogy miről szól, de sztem nem is ezt kell keresni (persze én is sokat agyaltam rajta, hogy mi is volt ez valójában) benne, sztem az a lényege, hogy kiből milyen érzéseket vált ki ha megnézi.
Hátborzongató volt az a jelenet, amikor jöttek a szigonyos emberek és a halakra vadásztak.
Avatar
manga
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.06.29. 11:59

Hozzászólás Szerző: manga »

Nekem nagyon tetszett a hangulata, csak kár, hogy semmi mondanivalója nincs, és állítólag még a rendező sem tudja h tulajdonképpen miről is szól. =S
csak a döglött halak úsznak az árral
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Pontosan így van. Ennek az animének az a különlegessége, hogy nem szól semmiről. (De annyira fura az egész, hogy nekem még tetszett is. :dirr:)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
kaldvi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.30. 22:30

Hozzászólás Szerző: kaldvi »

sztem egy posztapokaliptikus álomvilágban való bolyongásról szól :D
a keret azért elég egységes benne, végi a sejtelmesen kihalt éjszakai város... igazán tetszett :)
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Sokan mondták, hogy ne nézzem meg, mert nem érteni, tehát megnéztem :dirr: Egy másik fórumon már levezettem egy hosszabb (khm..) kifejtegetés-szerűséget, hogy a tojás meg a hal meg a mégtöbb tojás a mi által a minek a szimbóluma, de nem jutottam túl sokra x3 De nagyon kellemes volt, hogy a széparcú csávesz egyetlen szöveges részét nem értettem. Mi lett volna, ha többet beszél? :dirr: De mivel maga a készítő mondta még valahol valamikor, hogy még ő sem tudja, hogy ez most miről szól (lehet belső zsenialitásának kifakadása?..) akkor nekünk miért kéne érteni? Valami olyasmit mondtak még, hogy a kedvenc cuccainak (romok, árnyékok, halak x3 tojás, víz) összefoglalása egy értelmetlen semmibe. De neke tetszett, mellesleg jók voltak az ost-k ^_^
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Képzeljétek, én már kétszer végignéztem. (Hát, a második alkalom elég küzdelmes volt. XD) És még mindig nem értem, de szerintem ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy a film nagyon egyedi, és igen sajátos hangulata van, amitől én leginkább depressziós leszek. Az biztos, hogy nem nekem való, úgyhogy valószínűleg többet nem kínzom magam vele.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

I don't know. Pár órája néztem meg és én vmi bonyolult összetett cuccra számítottam, de ez nem az. Szimbolika van benne, de abból sem sok, azzal a beholder szerű izével nem tok mit kezdeni, meg a csaj halála utáni tojásokkal. Egyedüli meglepetés volt nekem, h a bárkán játszódik (vagy legalábbis az a sziget baromira bárka kinézetű), mert én alapból azt hittem, h a srác az egyik túlélője a bárkás kalandnak. :) Egy kicsit olyan feeling is van benne, mint az nge-ben a bibliai dolgoknak, tulajdoképpen szinte csak azért van benne, mert ettől talán egzotikus lesz az egész. Ami még átfutott az agyamon az a Dsuang Dszi álma, és egy picit csalódott voltam amikor nem vezetett sehova eme nagyszerű meglátásom. :D Értelme az egésznek? Sztem csak annyi van, mint amennyit az egyes szimbólumok és a bibliai mondatok magukban hordoznak. Bár szeretem az absztrakt stuffot, mégis semleges maradok ezzel az ova-val szemben, mert én nem tudtam átvenni sem érzelmeket sem hangulatot, hiába az egyedi képvilág...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Uh, nagyon szép anime, most egyenlöre az animácijó/efektusok/zene -re gondolok, föleg ha megnézük hogy a film még 1985-ben lett készitve!
Amikor volt az a rossz idö, szél, esö az egyszerüen lenyügözö volt!
A film az klaszikus mindfuck, és nem egyezek avval hogy ez az anime nem szól semmiröl, az hogy nem beszélnek benne valami sokat, az nem azt jelenti hogy nincs lényege/mondani valója!
Az anime nagyjából a kereszténységröl, japán mitológijáról egyértelmüen az apokalipszisröl és reinkarnácijórol szól.
Az arhitektura vagyis a ház stilusok nagyon érdekesek, mert inkább nyugati meg europai keverék, közel se hasonlit japán/keleti stilusra, de mégis sárkányokkal meg kinai fejekel vannak tele a falak.
Sok összekötést lehet még találni/mondani a tojással is kapcsolatban, mondjuk amikor beszélgetnek: "Ki vagy te?" "Törd össze majd meglátod mi van benne" összelehet kötni a pandóra dobozal vagy netán az almával amit Ádám és Éva megevett, de ebben az esetben egy tojás, ellenzi a történetet hogy a nő volt az aki rávette a férfit hogy egye meg az almát persze a kigyó segitségével stb stb ...
Meg valahol olvastam hogy Oshii Mamoru teológiját tanult, meg álitólag egyes infók szerint kereszény, és valahogy áttért máshova is ebben a filmben robbant ki belöle minden.
No az tény, hogy e film mondani valóját többféleképen lehet elemezni, lehet több mondani valója is van de valószinü hogy Mamoru-t kellene megkérdezni :D
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nem tudom, mit láttam pontosan, de határozottan tetszett.
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: matta »

Még nem láttam a filmet, de ez az (abszolút spoileres) elemzés igencsak meghozta a kedvem hozzá. Főként, hogy az összeválogatott jelenetek alapján van egy szerintem magától értetődő vonal, ami abszolút beleillene a gondolatmenetbe. Persze ehhez előbb még megnézem a filmet. Mindenesetre már maga ez az elemzés is elgondolkodtató volt, hátha addig is használ azoknak, akik már látták, de nem nagyon tudtak mit kezdeni vele. (és olvasnak olyan témát, amiben 2010-es az uccsó poszt...)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Személy szerint az a legnagyobb gondom ezzel a filmmel (már amellett, hogy arcátlanul hatásvadász és pozőr), hogy szinte LÁTJA és ÉRZI az ember közben Oshii "rejtett" gondolatait: "Fú, emberek, figyeljetek rám, mert nekem olyan tuti most, hogy áttértem a sintoizmusról a kereszténységre és ez nem is egy vallás, ez egy külön világ, ez annyi mindent adott nekem és teljesen másképp látok dolgokat, szóval tessék, megosztom veletek is." Ennek pedig az az egyenes eredménye, hogy az egész film igazából nem több (szerintem), mint jelenetek egymásutánja, ahol semmiféle támpontot nem ad az alkotó. Egyszer történik ez, másszor meg az, de közben teljesen felesleges bármin is agyalni, bármit is kombinálni vagy előjönni egy, a film alapján életképes és alátámasztásul szolgáló explikációval - nem lesz értelme, max össze-vissza belemagyaráz minden baromságot az ember.

Szóval nem to'om, de ha ez ilyen egyszerű, akkor én meg felveszek fekete-fehérben egy üres, 4×4m-es szobából lassan kiballagó meztelen embert, aki éppen szétfossa maga mögött a padlót, majd kézdörzsölve várom, miként fogja valaki meglátni benne az emberiséget szimbolizáló egyetlen alakot, aki bár rengeteg szart maga mögött hagyott, mégis az előtte lévő út tiszta és azon egyenesen képes végighaladni, míg meg nem hal vagy el nem éri célját (az ajtót).

Talán nem ezzel a fenti analógiával fogok díjat nyerni, de valahol így érzek ezzel a filmmel kapcsolatban. Enyhén egyéni szoc. problem, hogy az ilyen vallási/vallásfilozófiás dolgok meglehetősen távol állnak tőlem, szal lehet ez azért nagyban segítene, de ettől függetlenül sem tartom művészetnek a percekig kimerevített, magunk elé bambán bámuló snitteket és a céltalan jelenethalmozást. (A vizuális kinót mondjuk szerettem benne; kár volt egy ilyen filmre ezt a hideg-szürreális megvalósítást és designt elpocsékolni.)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én annak idején írtam róla, és volt amikor egy-egy elemért az nagy internettől kértem segítséget, hogy az mégis mi akart lenni, de inkább azt mondom, hogy részint a hatása alatt voltam. Nem nehéz elérni az ilyet, mert alapvetően szeretem az ilyen tematikát, ahol klasszikus irodalomra és teológiára építenek. Viszont, ha most kerülne elém, akkor lehet, hogy hasonló cinizmussal nézném, mint Junchi. Főleg, mert a tálalással tényleg gondok voltak. L'art pour l'art, csak kicsit másképp: azért művészieskedünk, hogy művészieskedhessünk a mélységgel. Vagyis enyhén öncélúan tálal, semmit se fejt ki, "majd megérted, ha akarod, te bitang fattyú" hozzáállás - így visszatekintve.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: matta »

Wow. Nem számítottam rá, hogy ilyen hamar ilyen határozott reakciót fogok kiváltani. Legközelebb óvatosabban közelítem meg a "holtak birodalmát". Remélem nem az jött le a posztomból, hogy [az újonc most jól megtalálta a megfejtést és majd jól egekig fogja magasztalni, meg traktálni minket az elméleteivel] (ha mégis, akkor elnézést, nem ez volt a cél).
Hallottam már korábban is az Angyaltojásról, de csak annyit, hogy nagyon fura és elvont, gyakorlatilag értelmezhetetlen. Ezért nem is nagyon foglalkoztatott eddig. Más animék esetén is érdekesnek tartottam, amikor a kereszténység szóba került (a Samurai Champlooban szeritnem kifejezetten jó volt) és most egészen véletlenül bukkantam a fenti videóra, amiben volt egy-két ötlet, ami megfogott. Én összesen ennyit hallottam róla, illetve amiket itt válaszoltatok. (Lehet, hogy én is ugranék, ha úgy érezném, hogy egy random arc az n+1-edik bullshitjét akarná bemagyarázni nekem).

A kíváncsiságom megmaradt, de elraktározom az itt kapott figyelmeztetéseket, hogy esetleg csak "aranyba akarják csomagolni de attól még sz@r is lehet".
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nah, semmi ilyesmi nem jött le a posztodból, worry not! :D

Inkább csak kapva kaptam az alkalmon (ha már feljött a thread), hogy véleményezzem ezt az általam kimondottan ellenszenvesnek tartott animét, mert úgy emlékeztem, írásos formában nem ejtettem ezt még meg itt. (Ricz is gondolom hasonló cipőben járt.)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2017.04.07. 10:15Inkább csak kapva kaptam az alkalmon (ha már feljött a thread), hogy véleményezzem ezt az általam kimondottan ellenszenvesnek tartott animét, mert úgy emlékeztem, írásos formában nem ejtettem ezt még meg itt. (Ricz is gondolom hasonló cipőben járt.)
A mű véleményezésekhez nem nagyon írok, mert régi topikot nem feltétlen akarok feltámasztani, meg nem feltétlen lenne értelme, miután párak orvosi műtétszerűen belemennek, sokat nem tudok hozzáfűzni (talán csak a Sors-szériához, ha már nyakig vagyok benne). Az összesről, amiről meg szerintem érdemes lenne szólni valamit, arról meg úgy is írtam már a blogomon vagy cikkeztem róla. Azért azoknak meg nem feltétlen akarok reklámot, hacsaknem mint most, hogy utólag másképp látom. Akkor tetszett, láttam benne azt, amire verik a nyálukat egyesek a cím körül.

Viszont erősen hangulatfilm, azt meg kell hagyni. Nyitottabb hozzáállással kell leülni elé, kipihenten, mintha csak 2001: Az űrodüsszeiát néznél. Hosszú, kitartott felvételek, ami alatt legfeljebb is zene van, kevés dialógus, lassan csorgó események --- szóval igen, a Clarke-Kubrick történet tökéletes hasonlat rá, még ha tematikailag jobban nem is lehetnének különbözőek. Most nem nyűgözne le, de nem azért, mert találtam valamit, ami jobban foglalkozna a témával, hanem mint mondtam, a találás módja olyan, ami jelenleg ellenszenvessé teszi. És igencsak félő, hogy el is aludnék rajta (ahogy a 2001-et is 6. nekifutásra sikerült egyben végignézni, de megérte, mert azért okozott meglepetéseket).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Angel's Egg- Tenshi no Tamago

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2017.04.07. 12:23 Viszont erősen hangulatfilm, azt meg kell hagyni. Nyitottabb hozzáállással kell leülni elé, kipihenten, mintha csak 2001: Az űrodüsszeiát néznél.
Ha már filmes párhuzamok, én Tarkovszkijt mondanám akkor. Inkább az ő stílusa ez a gleccser-tempós, spirituális trip. (És Tarkovszkijt ugyanúgy nem szeretem. :twisted: )
Válasz küldése