Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Yuri írta:Mai-HiME mozifilm előzetes...
Hát én szétröhögtem magam rajta. Ennyi hülyeséget összehordani egy trélerben. LOL.
Ha te/valaki értette is miről hablatyolnak akkor oszd meg lécci velem/velünk pár szóban. Köszi
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Most lelőjem a poént? :)

A szöveg konkrétan lényegtelen benne, mivel az egész egy átverés! A vicces dolog az egészben, hogy már első ránézésre sincs története, mivel soha nem is volt. A Szolgálók belekeverése, Arika világító haja, az Artemisek harca (miért is lenne több belőlük?), ezek mind hülyeségek.
A végén lévő 20006-os megjelenés meg mindent megmagyaráz, ha valaki nem értette volna.
_______________________________

Otome:

Sztem 26 lesz. Csak meg kell nézni a himét, ott is pont a 16-os résztől kezdődött a valódi esemény. Pontosan követi az előd alapköveit. Magyarul rókabőr és hatalmas átverés. Plusz még a Csillagok háborúja is befigyel párszor. 66-os parancs ftw. :)
A különbség csak annyi, hogy itt nem voltak nagy fightok (orphan), a himében meg igen.
War... War never changes.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Köszi hogy lelőtted, egyébként nem esett volna le. Én frankón reménykedtem benne, hogy képesek egy ekkora baromságot el is készíteni. De lehet hogy csak azért mert ez a heti egy rész felállás, ez kínzás számomra, anno a hime utsó 10 részét egy menetben néztem meg, így bármit ami ezzel kapcsolatos azt amint lehet megnézem.
Kép
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

ÚÚú yeee!

A 17.-es rész egész aranyosra sikeredett, sőt a vége egyenesen Haláli :D
szerintem egész jó lesz ha nem csak 26rész lesz az egész.
Sagara ready for Action...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hűha, en nagy gondban vagyok a 17.resszel kapcsolatban, kb nem ertek semmit..
most akkor egyszerre 2en tamadtak ra a varosra? a Scwarz meg a Midori?
v mi van??es valojaban mindketten ugyanazt akarjak??(h a Garderobe technika mindenkie legyen?)
es miert romboltak le azt a nagy kovet amitol mindenkinek megszunt a Robe-ja?
es a Nagi mit muvelt a Ninaval, honnan van neki olyan kove?
es nem az Arika a kercegno?
Teljesen ketsegbe vagyok esve nem ertek semmit.. ::bawl::
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

most akkor egyszerre 2en tamadtak ra a varosra? a Scwarz meg a Midori?

Nem. A Schwarz támadt a városra, viszont Midoriék vagyis az Aswad nem hagyhatta, hogy John Smithszék kezébe kerüljön a Garderobe technológiája ezért ők kihasználva a helyzetet támadtak a Garderobe-ra. Azt viszont nem tudták Midoriék (csak halványan sejtették a 16. részben a tűz melletti beszélgetésük folyamán), hogy ígyis Nagi eszközei lesznek. Lényegében ők tartották fel Natsukit és Shizurut, addig amíg Smith nem vetette be a titkos fegyvert.



v mi van??es valojaban mindketten ugyanazt akarjak??(h a Garderobe technika mindenkie legyen?)

Kb. ja. Csak a módszereik mások.



es miert romboltak le azt a nagy kovet amitol mindenkinek megszunt a Robe-ja?

Mindenkié nem. Csak azoké akik Shinso-samához vannak linkelve. Vagyis az Oszlopok és a diákok. Azt, hogy miért az nyilvánvaló, így tudták elfoglalni az iskolát is, mivel várható volt, hogy Mashiro arra menekül.



es a Nagi mit muvelt a Ninaval, honnan van neki olyan kove?

Nagi rendkivűl manupulatív tud lenni, ezt már bizonyította többször a sorozatban. Most is csak néhány mondatra volt szüksége, hogy átbillentse Ninát a törésponton. Emlékezz vissza két dologra: az egyik amikor Sergayjel beszélgetett, hogy esetleg szponzorálná Arikát, ott előbb megsejtette, hogy Sergay áll Arika mögött. Aztán később amikor Sergay és Arika eltűntek és Nina könyörgött neki a beleegyezéséért a beavatkozáshoz, ott leszűrte Nina érzéseit Sergayjel kapcsolatban.
Itt a 17. részben már csak annyi dolga volt, hogy rásegítsen kicsit Nina féltékeny haragjára ahhoz, hogy a Shikkoku no Kongouseki reagáljon.
Onnantól, hogy Nina elfogadta már az ő otoméje és arra utasítja amire akarja. Hogy honnan volt neki a köve? Szinte biztos, hogy végig nála volt, csak soha senkinek nem mutatta. Az uralkodók dolga viselni a GEM-eket tartalmazó nagy ékszert. Ha visszanézed a 7. részt akkor láthatod, hogy a Souten no Seigyoku is a király nyakában lóg a faliképen, hogy később mégis hogy került át Renához azt én se tudom. Főleg, hogy a 2. részben Sergay flashbackjéban már Rena nyakában lóg.



es nem az Arika a kercegno?

Ha hinni lehet egy öregasszony utolsó szavainak akit egy lepusztult gettóban ért a vég, akkor igen Arika a hercegnő.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Húúúúúúú, koszi szepen, igy mar kezd eloszlani a kod^^"
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Eddig háromszor néztem meg a 18. részt, és mindháromszor ütött. Aoi önfeláldozása az eddigi legszebben kivitelezett drámai jelenet volt a HiMEverzum történetében, amit Kajiura-sensei zenéje tökéletesen egészített ki. Az a hirtelen zenei váltás Aoi és Mashiro szemkontatusának pillanatában zseniális volt. És most megyek és szipogok még egy kicsit rajta.

"Only the good die young..."
::bawl:: ::bawl:: ::bawl::
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Irtózatosan durva volt ez a rész! (Lazán ott lehetne a 18-as karika.) A Himeben szerintem nem nagyon volt ilyen rősségű jelenet. Szegény Mashiro! Kis felfújt hólyag volt de ezt ezért nem érdemli.

Kíváncsi leszek lessz e feléledés. Az sokat rotana a színvonalon... Lehet hogy nem... Bár ki tudja.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Aoi nekem is beütött. A himeben "outsiderek" nem nagyon hullottak ha jól emléxem, csak himék meg a szeretteik. Feléledés? Az csak a "bennfenteseknek" jár, szal Aoi-t nem fogják feltámasztani semmiképp.
Ja és biztos kiderült már, csak én nem vágom, hogy ki az 5 oszlopos tag?
1. Shizuru 2. Natsuki 3. Nao 4-5????
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nagyon szep volt ez a resz..szegeny Aoi, en is nagyon sajnaltam, telleg gyonyoru volt a zene, meg az a mosoly..es telleg az egyik legdramaibb jelenet(bar nekem vetekszik azzal amikor a HIMEben meghal a Tate es kiakad a Mai..)
de ha itt is lesz feltamasztas azon nagyon kiakadnek..
es en sem szerettem a Mashiro-t, de sztem kell neki egy kis pofon, lehet h ez tul eros volt, de vmi kellett neki mar nagyon..
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

ep19: nem rossz, nem rossz. Már kezdem elfogadni hogy ez sokkal light-osabb sorozat, és már nem is hasonlítgatom az elődjéhez. De sztem Mai csak beetetésnek van az elején, nem is fog szerepelni.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah, mivel már végeztem a Mai-HiME-vel, és érdekelt h az Otome mitől Mai :D azért elkezdtem nézni , eddig 3 részig jutottam, és bár nem olvastam el a topic eddigi hozzászólásait (spoilerhegyek kíméljenek :D) azért most megosztom a véleményemet:

Akarva, akaratlanul folyton a Mai-HiME ugrik be. Nem tehetek róla de ha egyszer a karik ugyanúgy néznek ki, ez reflexnek számít :) Úgy vettem észre ebből a 3 részből, hogy a karik nem kerültek messzire a HiME-s verziójuktól (ami a személyiségüket illeti) De akarva akaratlanul is Mai-t akarom!!!!! :D Remélem Natsugi karija is több szerepet kap majd a késöbbiekben. Viszont h Mashiro (így hívják? nem emléxem) hercegnő karija ennyire "más" mint a HiMEs kari, valahol jobban örülök neki :) Kicsit aktívabb, és ez jót tett neki.

Először azt hittem h nagyon Magical Girl lesz az egész, de egyelőre tetszik, és igyexem bepótolni a részeket hogy ott tartsak ahol most ti :D

Nah ennyit erről, remélem minél előbb végigleshetem :)
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Egy jó tanács: ne hasonlíts össze a kettőt, mert lehet, hogy csalódni fogsz az otoméban. Nem annyira fergeteges, mint a Hime. Persze lehet, ha nem láttam volna a Himét, teljesen elájultam volna a dolgoktól.
Nem is lehet összehasonlítani, mert itt inkább politikai cselszövések meg árulások mennek a háttérben. Kicsit Csillagok háborúja hangulata van egy-két jelenetnek. Nekem bejön. :)

Egyébként szerintem már elég jól alakul a történet. A 19. részből rengeteg dolog kiderül és megnit rengetek kérdés is újra felmerül. Midori személyisége már megint hihetetlenül jól el lett találva.

Egy hibája van, ami miatt sztem gyengébb, hogy a himében a bevezető részekben is voltak harcok vagy legalább is vmi akció. Itt kicsit visszaszorították ezeket. Pedig megnéztem volna, ahogy a Romulus-Remus Otoméi összecsapnak, egy igazi Arika vs Nina párbajt vagy a 12 király háborújából mutattak volna egy-két szaftosabb csatát. :)
War... War never changes.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ebben nagyon igazad van, lehetett volna tobb csate meg harcjelenet..de hat mindegy..nekem tetszik nagyon a 19.resz, Midori itt is nagyon bejon :D
es egyre kivancsibb vagyok mi lesz ebbol a vegen..
to Mayer:Nem szabad osszehasonlitani a Himevel, tudom nehez, mert ugyanazok a karakterek meg minden..de ez mas, nagyon, a Hime az mas kategoria egyszeruen, vhol kicsit feljebb sztem, mint ez..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah, 8. részig kilőve...

Valahogy a Mai-HiME-ben nem jött be az hogy bár a "valós" világban játszódik, mégis nagyon "fantasy/magical/techno-hybrid" Childok voltak, és ez ott annyira nem jött be. Itt viszont mivel alapból ilyen fél sci-fi fél Fantasy az egész, valahogy jobban viselem a dolgokat :)

Eddig szerencsére jobbára pozitívum hogy ugyanazok a karik mint HiMEből. Nem hasonlítgatom szerencsére (még:D) de gyakran mosolygok mikor egy ismerős arc jelenik meg :)

és az úgymond utalások a korábbi részekre... nemtudom h Miyu most is ilyen cyborg lenne, de megjelenése előtt amikor az Artificial Intelligence-ről szóló könyvet adta kölcsön a Ers-chan (vagymianeve:)) akkor hátast dobtam :D

Apropó egy kérdés: Aminkor a holdat láttjuk, van a HiMEhez hasonlóan egy kék csillag... ennek lesz jelentősége? vagy ez is csak egy utalás h ezt a Mai HiME készítői csinálták :)

Jah, és Mai posztere a Backstageben... bach, remélem egyszer feltűnik... :) Nah de erről ennyit, holnap nézem tovább :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nekem is elég nehéz elvonatkoztatni a HiME-től, de mostanság már sikerrel veszem ezt az akadályt. ^^ Az új opening jobban tetszik mint az előző, és a 18. ep nekem is nagyon odavágott... Szegény Aoi T_T az egyik legszebb és legszomorúbb rész volt imho. Nao meg király ^^ Imádom ^^.

Egyébként honnan jött ez a "nem 26 rész lesz, hanem 52"? Miért lenne több 26-nál? o.O Soha szó nem volt arról, hogy több rész lenne. Az Animenewsnetwork (itt) is ennyit ír. Imho 26 rész alatt nagyon jól le lehet zárni a sorozatot, legfeljebb nem szerepel mindenki olyan sokat, csak a főbb szereplők. ^^

Mai gyere már!!! Onegai!!! ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

váááá, megnéztem a 18aik részig és a 19. nem akar elindulni valamiért O,o (USteamről kaptam le...) OMG, hány részes is lesz a sorozat??? :D Vááá, hát ez a sorozat is beírta magát a szívembe, a HiME mellé (Mellé! nem alá! :))

SZerk:

mégegyszer lekaptam a [Doremi-OTOME] verziót, de valamiért pont ez az egy rész nem akar elindulni :( Semmi hibát nem jelez ki, csak egyszerűen fekete a képernyő, ha meg beletekerek akkor is feketeség, és csak nem is megy... pedig edigi összes rész simán ment :( Ti honnan szereztétek be a 19. részt? (Priviben pl, ne offoljunk itt a problémámmal:)) Thx előre is bármi helpért...
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mayer írta:váááá, megnéztem a 18aik részig és a 19. nem akar elindulni valamiért O,o (USteamről kaptam le...) OMG, hány részes is lesz a sorozat???
26 részes lesz.
Én le tudtam játszani. Próbáld másik lejátszóprogrammal, állítólag a legújabb XviD összeférhetetlenségi hibája miatt van. ( Mivel most döglött az animesuki forum ezért nem tudom pontosan visszaidézni azt, hogy mit is írt róla Maceart. )
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Arigatou! Probléma megoldva :) Habár az ANimesuki fórum továbbra is lennvan, google-on elkezdtem ásni az adatokkal amiket adtál :) lekaptam az összes codecet (még a CCCP-t is, mint packot) és lassan újratettem mindent, és úgytűnik a CCCPack okozhatta a fennakadást :S

Namind1 akkor lássuk mit ad a 19. epizód :D

SZerk:

Nah, ez a rész egész jól helyretesz néhány dolgot, ennek örülök. Mai-t meg már szinte messiásként várom :D habár tuti nem kap nagy szerepet, de mondjuk egy final All-Otome-Assault Fight-ot szívesen vennék majd :D
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Hát halljátok nem szép dolog így telespoilerezni a topicot, végig kellett néznem az eddigi összes részt, hogy bele tudjak olvasni (:
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Evvel én is így voltam, és szerencsére jól tettem hogy "rá voltam kényszerítve" a végignézésre :) Remélem a 20as rész hamarosan kijön szép Subbolt formában...
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Jobb szeretek olyan animét nézni ami már lent van teljesen, ez a minden-héten-egy-rész-dolog teljesen kikészít ><
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

sajna engem is :( Ezért féltem belekezdeni ebbe meg a Bleachbe... de legalább míg a Mai Otome "csak" 26 részes lesz elvileg addig a Bleach tán megy az örökkévalóságig... O,o
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Egyébként nem tudom hogy vagytok vele, de nekem Mai sokkal szimpatikusabb volt mint Arika. Valahogy sokkal emberibb volt az egész személyisége, az élete. Arika teljesen el van varázsolva, mintha nem is ezen (azon) a bolygón élne (:
Válasz küldése