Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Lehet hogy én állok rosszul a dologhoz, de nem a romantika az első dolog ami eszembe jut az Elfen Lied-ről, inkább az emberi kegyetlenség.

Én személy szerint egy deka romantikát sem találtam a sorozatban. Azt a szenvedést amit lecsapnak inkább szánalmasnak tartom, mintsem romantikusnak (a srác belezúg abba, aki megölte a húgát? ugyanmár).

Remélem senkinek nem sértettem meg ezzel az érzékeny kis lelki világát. Nem is tudnám, mert érzékeny lelkűek nem néznek Elfen Lied-et (: Mindenesetre ha valaki romantikára vágyik vannak számára a témában ennél sokkal színvonalasabb alkotások is (:
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Tiara írta:(a srác belezúg abba, aki megölte a húgát? ugyanmár)
csak, hogy a srác az elején nagyon nem vágja, hogy ki is az a csaj...

többire meg nem mondok semmit...
az első dolog ami eszembe jut az Elfen Lied-ről, inkább az emberi kegyetlenség.
ebbe viszont van igazság...
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az tény hogy nem tudja az elején hogy ki az a csaj aki megölte az apukáját meg a kistesót, de azért gondoljunk már bele hogy ha rájössz arra hogy az akit nemrég megismertél valójában ugyanaz a személy aki megölte őket, akkor mégis hogyan reagálnál. Jajj semmi gond, smac-smac-smac? Jó persze nem így történt... Megbocsátás létezik, de azért vanank határok.

Egy gramm romantika azért van az ELben... de egy gramm párizsi még semmire sem elég :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat azert probaltak romantikazni nagyon..de en a Kouta unokatesojat sajnalom..az tunt vhogy nekem kicsit "ertelmetlen" dolognak..plane h a vegen nem is tudtuk meg h most akkor mi lett veluk..mert ha a Lucy all az ajtoban, akkor annak a lanynak annyi.. :(
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Kouta és Yuka szép pár lettek volna, csak nekem nem tetszik hogy úgy, hogy unokatestvérek. ^^"
Yukát meg nem bírom. :?
az első dolog ami eszembe jut az Elfen Lied-ről, inkább az emberi kegyetlenség.
nekem is kb.^^"
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Mayer írta:Az tény hogy nem tudja az elején hogy ki az a csaj aki megölte az apukáját meg a kistesót, de azért gondoljunk már bele hogy ha rájössz arra hogy az akit nemrég megismertél valójában ugyanaz a személy aki megölte őket, akkor mégis hogyan reagálnál. Jajj semmi gond, smac-smac-smac? Jó persze nem így történt... Megbocsátás létezik, de azért vanank határok.
Az a megbocsátás akkor lett volna igazán jó, hogy ha Lucy ( vagy akár Nana ) elmondja Kouta-nak, hogy ők kicsodák is valójában és, hogy mennyi mindent kellett nekik is elviselniük és átélniük és, hogy az ő életük sem habostorta... ( de aztán lehet, hogy Kouta rájött erre bár semmiféle utalás nincs rá )...

Kouta és Yuka: én is marhára érdekesnek tartom, hogy unokatesók és, hogy köztük akartak valamit összehozni...

nekem nem is emiatt a romantikus erőltetés miatt tetszett az Elfen Lied...
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Amit Lucy átélt és elviselt valóban rossz, szörnyű és kegyetlen, de az indokolatlan gyilkolásra semmilyen körülmény nem jogosítja fel az embert... A Félelemből eredő gyilkolás, semmi sem jogosít fel bárkit arra, hogy gyilkoljon. Önvédelemből, ha a saját élete van fenyegetve, az még okés... valamennyire... de akkoris gyilkolni, elvenni egy másik emebr életét tán az egyik legnagyobb bűn amit ember elkövethet.
Kép
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Ahogy a sorozatban is mondtam a nagyfejes csávó ( már nem emléxem a nevére ), hogy a diclonius-ok -asszem- 3 éves koruktól ösztön szerűen is elkezdenek gyilkolni... szóval ha nem is akarnak gyilkolni a saját ösztönük készteti arra ha valami nagyon rosszat tesznek a velük szemben vagy ha megtámadják őket...

amúgy ami a végén nem tetszett a végén az a 26 vektorral rendelkező diclonius Mariko, Kurama igazgató igazi lánya is túlzás volt :? ... mármint a 26 vektor volt túlzás :lol: az, hogy 10 méterre elért oké azt még aláírom, de az, hogy 26 darab az már túlzás volt :? nah mindegy :) azért ez még nem rontotta el a sorozat lényegét :D :lol:
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Mayer, hát nem tudom, ha előtted szétvernék az egyetlen családtagodat(lucy estében a kutya), mit tennél... :roll:

infected:"a diclonius-ok -asszem- 3 éves koruktól ösztön szerűen is elkezdenek gyilkolni... "

Szerintem ez nem volt igaz, csak ezzel az érvvel lehetett őket kivégeztetni babakorukban...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hát... nézd, igazat adok neked, mert tuti h az én agyam is elborulna akkor amikor azt a szegény kutyust kinyírnák. Az EGY eset. A Bosszú önmagában nem jogosít fel a gyilkolásra, de tulajdonképpen fogjuk rá h ezesetben megérdemelték a kispöcsök :D De amit a fesztiválon reagál arra hogy meglátja Kouta-t Yukaval, meg a kishugával... tény hogy hazudott neki, de ettől még nem kell elfogadni a sötét belső éned tanácsait... Egyébként korábban már írtam hogy végülis megértem hogy ezt tette, hiszen gyerek, aki nincs tisztában még a nagybetűs ÉLETtel, de ez akkorsem indok tettére. És végülis nekem nem is evvel van a bajom, emrt mondom, megértem valamilyen szinten a tettét, de nem fogadom el. Viszont amivel bajom van az Kouta irracionális viselkedése a végén...

Sztem is kamu h a dicloniusok ösztönösen gyilkolnak... nincs Ösztönös Rossz a világon. Nincs olyan h Jajj én most gonosz vagyok és akkor elpusztítom a világot. A Pszichopata gyilkos más tészta de ők sem ösztönből gyilkolnak. Ösztönösen kefél az ember meg kajára vadászik (nah ez gyilkolás) de nem láttam dicloniust amint megkajál egy embert :D
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Háborúban harcoló katonák, könnyen követnek el bűncselekményeket, testi sértést a békeidőben, ha valaki egyszer öl, másodszorra sokkal könnyebben teszi...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

És ezt most hogy is érted? mmint értem amit mondasz csak nemtudom h mire? :weh: Sry, my bad.
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Első részt láttam belőle, de annyi elég is volt.
Az írtós véres cicafüles nyúúús kislányos lolis cuccok nem tartóznak a kedvenceim közé. ^^'
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

nézd meg a negyedik részig, ha addig se tettszik...akkor dobd el :)
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Hát ja, az első rész eléggé durva kezdés volt ^^"
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Egyetértek :-) Viszont ha tényleg megerőlteti magát az ember és tovább nézi,utána meg lehet szeretni..
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Mayer írta:hát... nézd, igazat adok neked, mert tuti h az én agyam is elborulna akkor amikor azt a szegény kutyust kinyírnák. Az EGY eset. A Bosszú önmagában nem jogosít fel a gyilkolásra, de tulajdonképpen fogjuk rá h ezesetben megérdemelték a kispöcsök :D De amit a fesztiválon reagál arra hogy meglátja Kouta-t Yukaval, meg a kishugával... tény hogy hazudott neki, de ettõl még nem kell elfogadni a sötét belsõ éned tanácsait... Egyébként korábban már írtam hogy végülis megértem hogy ezt tette, hiszen gyerek, aki nincs tisztában még a nagybetûs ÉLETtel, de ez akkorsem indok tettére. És végülis nekem nem is evvel van a bajom, emrt mondom, megértem valamilyen szinten a tettét, de nem fogadom el. Viszont amivel bajom van az Kouta irracionális viselkedése a végén...

Sztem is kamu h a dicloniusok ösztönösen gyilkolnak... nincs Ösztönös Rossz a világon. Nincs olyan h Jajj én most gonosz vagyok és akkor elpusztítom a világot. A Pszichopata gyilkos más tészta de õk sem ösztönbõl gyilkolnak. Ösztönösen kefél az ember meg kajára vadászik (nah ez gyilkolás) de nem láttam dicloniust amint megkajál egy embert :D
Szerintem meg nagyon is jogos az, hogy el kezd gyilkolni. Ember nem bírna ilyen hatalommal élni, mint 2-3 méteres láthatatlan karok, amivel akárkit megölhetsz. Lucy is úgy kezdte, hogy "Hát igen, engem senki sem tud megölni, és ezekkel a karokkal akárkit meg tudnék ölni, de azért mégse kéne, és el is kell dugnom a szarvaimat, mert senki sem fog ezeknek örülni". Ez addig van, amíg józan, és valahogy ki tud az életből hozni valamit magátnak. Viszont, ha nagyon elborul az élete, depis lesz, megölik a kutyáját, amiért félrebízott valakiben (csodálkozom, hogy nem ITT őrült meg), azután az abszolút utolsó reményében, Kouta-ban is csalódott (a buszozós jelenetben is lehetett észrevenni, hogy Lucy nagyon nem akarja más lánnyal látni Kouta-t), amikor nem csak hogy el akart búcsúzni szerelmétől, mert utoljára láttam, hanem ott volt mellette Yuka is, ami már az utolsó csepp volt a pohárban, és itt már nem bírt magával és megőrült^^' Ekkor jött a "Most már szarok a világra, nem lehet bízni az emberekben, akár meg is dögölhetnek. Mostantól aki az utamban áll, azt szétfröccsentem!" nézet.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Avval egyetértek h érthető a reakciója. Bármely ember így tenne, ahogy írtam, én is. Viszont a gyilkosság semmilyen szinten nem jogos. Senki sem rendelkezhet mások élete felett, főleg nem ha az ártatlan.

DE! - Lucy reakciója teljesen érthető. Hatalma van ahhoz h bármit megtehessen. Gyilkoljon, vagy "Igazságot szolgáltasson". Hiszen nem feltétlenül kell mindenki kivégeznie. Van hatalma arra is h NE öljön, de büntessen. De Lucy még gyermekkorában veszti el a hitét és az eszét, abban az időben amikor az ember a legérzékenyebb, legsebezhetőbb. Ez csak hatványozza bennem azt az érzést, h a Gyilkolási Reakciója ÉRTHETŐ (de nem JOGOS!)

Nade, az elég egyértelmű h ha Lucy jókislányként inkább csak lekever egykét pofont, és megbocsát és happyness és sunshine, akkor nem lenne Elfen Lied :)

Szóval tulképp ugyanazt mondjuk :D Csak én a gyilkosságot mint eszközt, minden téren elítélem. (Szal azt mondom inkább gyilkolják halomra egymást a kitalált rajzolt mesékben, mintsem a valóságban :))
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Jogos, nem jogos....
hm.. hát egy amerikai esküdtszék elmeállapotára hivatkozva lehet felmentené :D
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hi!
Nah, ezen az animén is túlvagyok, és egészen megszerettem és bekerült a kedvencek közé. Csak azt nem értem, hogy miért húzzák le ennyire.

És egy megjegyzés a erre a topicra: :)
Sztem az alkotók már a 15. oldal után rég elérték amit akartak, mert nem az a lényeg h mindenki szeresse, hanem hogy beszéljenek róla, és ha beszélnek róla akkor már a kíváncsiság kedvéért úgy is megnézik elég sokan. :mrgreen:
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Pontosan! Mondtam is ezt :) Teljesen jó marketing :)

Egyébként valahol érthető h lehúzzák, mert sztem azért a többségnek nem kifejezetten felel meg az ízlésének. Meg hát, a kritikus a saját véleményét mondja el, ezért kritikus, és nem azt hogy mit gondolnak a nagy vérbeli rajongók, vagy azok akik kifejezetten undorodnak a sorozattól. Ha egyik v másik táborhoz tartozik... hát, nem lehet róla tenni.

De szeretik, nem szeretik, egy biztos: Sikeres.
Kép
Avatar
emmu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2005.12.08. 20:19

Hozzászólás Szerző: emmu »

Hát végre én is megnéztem!!!!! ::jthrill::

Sok mindenkitől hallottam már róla és az egybehangzó vélemény azt a képet festették róla, hogy horror, brutalitás, töménytelen mennyiségű vér..... szóval készüljek fel rá rendesen.

De meg kell mondjam, hogy teljesen mindegy ki mit mondott/mond róla én akkor is nagyon megszerettem! Nagyonis szép története van és igenis meg lehet érteni, hogy Lucy miért olyan amilyen és egyáltalán.... engem nagyon megríkatott..............
*sóhaj* ::jeye:: ::daisuki::
"Isten szolgái Ők, s az ítélet napjának hírnökei.
Sem Istenek, sem pedig Emberek.
Ők Angyalok......."
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Én láttam az első részt...hát az elején nem valami jó, szerintem kifejezetten sokkoló...de a közepe/vége felé jobb. Nem tudom, hogy érdemes-e megnézni a 2. részt.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Az első rész engem is elborzasztott de ha tovább nézed lehet nam bánod meg... :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az első résszel kb Durr a képedbenyomják hogy mire is lehet számítani brutalitásilag a sorozatban. Evvel kb el is ijjesztik azokat akiknek alapból nem jön be ez a "stílus", s kb megspórolnak nekik jónéhány felesleges órát. De ha az első rész után marad benned kiváncsiság, és van benned késztetés hogy tovább nézd, akkor valószínűleg nem fogod megbánni.

Én nem bántam meg :wink:
Kép
Válasz küldése