Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

A Sergay/Tate témához szólva: Tate sziluett volt a Fire String Ruby történeténél, az lesz Tate szerintem itt is. És szvsz az ott nem Sergay.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Mayer írta:Hát izééé... szerintem Mai Hime =/= Mai Otome :D De ezt te is tudod.

Arika =/= Mai
Mert: Arikának teljesen más a családi helyzete, viselkedése, jelleme, és lelkivilága

Tate =/= Sergey
Teljesen más a két karakter, Sergey sokkal érettebb, sokkal inkább felnőtt. Habár mindketten segítőkészek, és a hozzájuk közel állókért tűzbe is mennek, mégsem ugyanaz a két karakter.
Szemfülesebbek megfigyelhették, hogy nem egyenlőségjelet tettem a két személy közé. Ez pedig nem véletlen, tekintve hogy NEM a szereplőket hasonlítottam össze hanem a szituációt, amiben voltak/vannak. És nekem ne mondja senki, hogy nem kísérteties a hasonlóság ;)

-----
Midoo írta:A Sergay/Tate témához szólva: Tate sziluett volt a Fire String Ruby történeténél, az lesz Tate szerintem itt is. És szvsz az ott nem Sergay.
Egyetértek, fura lenne ha még Mai is Sergey-be lenne belezúgva ((((:
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Ja és ezért a végén kitörne egy MAi-Arika-Nina szuperharc. :)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

De aztán Shiho rájön h évezredekkel ezelőtti életében még a szerelme volt Sergey (akkori nevén Tate), és így lesz egy Mai-Arika-Nina-Shiho Ultramegaharc :D
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Midoo írta:A Sergay/Tate témához szólva: Tate sziluett volt a Fire String Ruby történeténél, az lesz Tate szerintem itt is. És szvsz az ott nem Sergay.
Nos, ezzel kapcsolatban csupán az alábbi probléma merül fel: mivel, mint tudjuk, az Otome egy "alternatív univerzumban" játszódik a HiME-hez képest, világos, hogy bizony Sergay nem más, mint Tate evilágbeli alakja. Ha nem így lenne, akkor az _összes_ karaktert fel lehetne sorolni, pl.: ez a Nina nem az a Nina, aki épp Tate mögött ült az osztályban (HiME), hanem egy másik, ebből pedig egyenesen következik, hogy Otome-Nina egy másik személy, nemigaz? Node most jön a furcsaság: szerinted ez a két "különböző" karakter ugyanabban a világban jelen lenne? Ilyet utoljára a DBZ-ben láttam (Trunks esete, mikor visszatér a jövőből).
Nem, tessék elfogadni: Sergay ITT bizony Tate. Pont. [Most akkor mondhatnám azt is, hogy Otome-Natsuki teljesen másképp viselkedik a HiME-ben megismertnél, tehát Natsuki =/= Natsuki? Ezt csak én érzem hülyeségnek? :dirr:]

Edit: Annak a "Tate-nek" jól emlékszem, hogy gyanúsan Sergay-frizurája volt? ;]
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

LOL, ne vegyétek már ennyire komolyan ezt a sorozatot! Nem mindegy, hogy ki mit csinált?

Ennek az egésznek az a lényege, hogy a Sunrise újra pénzt akart kicsikarni a himéből, de kevés plusz költség árán. Ezért fogta a szereplőket és úgy ahogy van belerakta egy másik világba. Kitalált vmi hülye kis alapszorit: ékkövek, shinso, sötét oldal, átalakulás, erő bla bla. Aztán fogta a régi poénokat és gátlástalanul felhasználta őket újból. Ennyi!
Nagyjából be is jött neki a cucc, mert ezt sokkal könnyebben lehet kapcsolni idióta árukhoz is, bögre, figura, stb. Ennek ellenére a sorozat viszonyleg sikeres.
Sztem nem fogják abbahagyni. Egy pár részes ova vagy egy movie még belefér, persze csak akkor, ha nem fognak rókabőrözni.
War... War never changes.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Rage írta:Nos, ezzel kapcsolatban csupán az alábbi probléma merül fel: mivel, mint tudjuk, az Otome egy "alternatív univerzumban" játszódik a HiME-hez képest, világos, hogy bizony Sergay nem más, mint Tate evilágbeli alakja.
Eddig nekem is úgy tűnt.
Rage írta:Ha nem így lenne, akkor az _összes_ karaktert fel lehetne sorolni, pl.: ez a Nina nem az a Nina, aki épp Tate mögött ült az osztályban (HiME), hanem egy másik, ebből pedig egyenesen következik, hogy Otome-Nina egy másik személy, nemigaz? Node most jön a furcsaság: szerinted ez a két "különböző" karakter ugyanabban a világban jelen lenne?
Amit Tiara mondott: Sergay egyszerre Mai-Arika-Nina dolog, és még ott van Arika anyja is. Ez jobb?
Rage írta:Most akkor mondhatnám azt is, hogy Otome-Natsuki teljesen másképp viselkedik a HiME-ben megismertnél, tehát Natsuki =/= Natsuki? Ezt csak én érzem hülyeségnek? :dirr:
Ilyet nem mondtam, azért ennyire hülyének ne nézz, kösz.
Rage írta: Annak a "Tate-nek" jól emlékszem, hogy gyanúsan Sergay-frizurája volt? ;]
Hát szerintem pont nem, az esetleg lehet, hogy az a fiatal Sergay (aka Tate az Otomében), de most nem úgy néz ki. Amúgy a hangja is más, és a haja sem stimmel, megnézheted újra a jelenetet. ;)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Midoo írta:Ilyet nem mondtam, azért ennyire hülyének ne nézz, kösz.
Én nem is állítottam, hogy te ilyet mondtál. Nem állt szándékomban hülyének nézni.

Yurinak igaza van egyébként, erősen pénzszerzési célokat szolgál az egész, csak azt nem értem, miért nincs bennük legalább annyi, hogy egy kicsit megváltoztassák a cselekményt... :\
Láttam már a Mai-HiMEt, nincs kedvem megnézni mégegyszer, ezúttal lényegesen alacsonyabb minőségi szinten.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ma már mindenki pénzt akar csinálni :) Ettől függetlenül, sztem nem is egy rossz húzás ugyanazokat a karikat előhozni (pénzügyileg is és ránk nézve is).

Egyébként az hogy tulajdonképpen ugyanazok a karakterek vannak, egy jó reklám, hiszen aki a HiME-t megnézte, és tetszett, akkor szinte gari h leül ezt is megnézni. Persze aztán innen kettéoszlik a tábor, van akinek tetszik és akinek nem. De mégis már van egy adott bázis akik alapból megnézik. Ezért is jó húzás pénzügyileg.

Nah, de ettől függetlenül: Valóban vannak a két story között átfedések. De sztem az erős túlzás hogy
Láttam már a Mai-HiMEt, nincs kedvem megnézni mégegyszer, ezúttal lényegesen alacsonyabb minőségi szinten.
Sztem inkább egy StarWars klónt láthatunk, legalábbis egyre inkább így jön le nekem :)

Írjunk hát fel egy egyenletet:

[Mai-HiME karakterek] + [StarWars] + [EGy kis MagicalGirl Feeling] = [Mai Otome]

Szerintem...
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Rage: ezesetben elnézést kérek, nyilván félreértettem vmit.

Szerintem sem jobb az Otome, mint a HiME, de szórakozásnak megfelel, és talán a befejezés dobni fog rajta. Hátha.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Yuri írta:Nagyjából be is jött neki a cucc, mert ezt sokkal könnyebben lehet kapcsolni idióta árukhoz is, bögre, figura, stb.
És még a bögrekészítő gépeket sem kell nagyon átállítani, ezáltal is több pénzük marad meg :)
ep20: hát továbbra sem szakadok szét az izgalomtól... A shinso vagy mifene, az egyébként mifene? mert még nem sikerült rájönnöm. Esetleg cseppfolyósított otome eszencia vagy mi?
Mayer: Star Wars?? Valahogy nem érzem a párhuzamokat. Kifejtenéd bővebben esetleg
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah akkor Star Wars párhuzam :)

Nem egy az egyben klónozták csak vannak dolgok amik hasonlítanak:

- Otome-ség: Jedik (Kevesekből lesz igazi Meister Otome, Jedi mester:D)
- Apám Jedi volt... Anyám Otome volt :D (jó ez elég langyos :))
- Nagiról először nemtudjuk h valójában hova tartozik, csak sejtjük, aztán néhány cseles politikai fordulattal szépen átveszi a hatamat úgy hogy egyben Ő csinálja a támadást, és ő a felszabadító. Avagy: Palpatine szépen politikázik és végül hatalomra jut :)
- Ninából Dark Otome lesz :) (Lord Vader? - Yes, Master? - Rise...)
- A két barátból egymás ellenségei lesznek (Obi Wan Kenobi vs Anakin Skywalker)

Mondjuk, aztán lehet h csak Belelátom ezeket, de sztem van benne valami :) És persze egy cseppet sem zavarnak az ilyen hasonlóságok.
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

És persze mint az Otomeknak mint a Jedikenek halványlila segédfogalmuk sem volt arról, hogy mi készül ellenük, amíg a támadás meg nem indult.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Hát ezek után egyet kell értenem. És én is találtam egy párhuzamot, bár az eléggé erőltetett:
midikloriánok || nanogépecskék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára madfist 2006.02.27. 21:07-kor.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hopp, erre nem is gondoltam! :D De szerintem ezek a "párhuzamok" egyáltalán nem zavaróak és a Dark Otomen kívűl egyik sem ordít h: "Hellóóóóóóó???? StarWars??? Anybody???"

Bah... idegesít h még mindig nem jött szembe a 20. rész a neten... nah oh well, majd csak megnézem egyszer végre :)
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

doremi-fansub torrent először mindig itt, aztán pedig itt jelenik meg. Aztán az animesuki-n meg a downloadanime-on és még sok más torrentsite-on is. Aztán meg DCn, főleg anime hubokon, és végül az megszokott FTPken.
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Mayer írta: [...]
Bah... idegesít h még mindig nem jött szembe a 20. rész a neten... nah oh well, majd csak megnézem egyszer végre :)
Ahogy már írtam régebben, vasárnap délelőtt szokott magy valószínűleg elindulni az új rész, ahogy azt most vasárnap is tette...

Amúgy én egyelőre csak gyűjtöm a részeket, egyszerre fogom megnézni, ha meg lesz az összes... :cool:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Tetszett a Star Wars parhuzam.. :lol:
Viszont Mikoto JEEE (nekem o volt a kedvencem a Himeben, nagyon szetestem amikor meglattam... :thumb: )
azt hittem el lesz intezve a dagi macskaval, de igy nagyon tetszik..mar csak a Mai hianyzik :osexl: )
es telleg, vhogy ez a resz..nem tudom, most mar telleg kezdodhetnenk a dolgok..es ki volt ez az Otome aki lerombolta a falut amugy?
es akkor az elejen 5en ok az 5 Pillar, ugye?(a Macskano, meg a szoszi is...)
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

SuMMeR írta:Amúgy én egyelőre csak gyűjtöm a részeket, egyszerre fogom megnézni, ha meg lesz az összes... :cool:
Ott a pont. nekem is úgy kellett volna :) de már késő...
IloveRenji: 3szor néztem meg az OP-ot mire észrevettem az 5 csajt akire gondolsz, de biztos ők a pillarok...:) , ja és Mikoto?! Számomra ő volt a legidegesítőbb az egészben. Najó a második, az első shiho volt.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem szeretted Mikotot?? :sobsob:
No persze izlesek es pofonok..amugy nekem is beletelt egy idobe mire felfogtam h patKany mirol irt, h Batwoman, meg hasonlok :tard:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rage írta:én így írnám egyébként: 夢宮 [ゆめみや]
De jó ötlet ^^ Erre nem is gondoltam.
Rage írta:mondjuk ez nem épp álomlátó, de szerintem jó...

Beszélő névként ugyanolyan jó ^^
Rage írta:Ugyebár vezetéknévben nem túl gyakori a hiragana, pláne nem ilyen formában: 夢見や.
Na igen. "ya" kun-olvasattal nézegettem kanjikat, de egyiket sem találtam odaillőnek...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Pedig olyan egyértelműnek tűnik (szerintem), hogy úgy állnak ott, mint 5 szuperhős. Ezért használtam azt a kifejezést. :)
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ez rohadt jóóóóóó :D:D:D:D:D Először néztem h hééééh, nem is ilyen a Natsuki :D De aztán észrevettem a trükköt Miss Captain American :D

Most ez a 19.-20. rész elég békésen telik. Bár megy a feszültésgkeltés (meg hát a falut is PWNolják) de relatíve békés, és akciómentes... ez csak valami Nagy Vihar elötti csend lehet :D

És azértis: I want Mai!!!! :D
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A márciusi Megami magazin helyretette a maradék hiányzó GEM-eket:
ユカリコ・シュタインベルグ Yukariko Steinberg - 幻惑の瑠璃 Genwaku no Ruri
マリア・グレイスバート Maria Graceburt - 久遠の碧玉 Kuon no Hekigyouku
ラウラ・ビアンキ Laura Bianchi - 絢爛の頑火輝石 Kenran no Gankakiseki

plusz egyet a múltkor elírtam:
カーラ・ベリーニ Karla Bellini - 雷鳴の柘榴石 Raimei no Zakuroishi

Már csak Nao és az első OP-ban látható árnyék otome hiányzik.

Rengeteg egyéb más info is volt a márciusi Megamiban (pl. RPG-szerű statok minden otoméhez, kivétel Mai akinek a statjai titkosak meg hasonlók), megpróbálok szkeneket szerezni belőle.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mayer írta:És azértis: I want Mai!!!! :D
22. rész preview:
http://img128.imageshack.us/img128/316/ ... 8361jb.jpg
Kép
Válasz küldése