Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Örülök,hogy segíthetettem a zene pedig mindegyiknél gyönyörű ^^
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos ez a sorozat is véget ért az A+ -on. Így a végén mondhatom, hogy lényegében meg vagyok elégedve, egy két apróságtól eltekintve. Csak így tovább, várom a folytatásokat. ( Fumoffut a népnek ! )

Ti hogy vagytok vele?
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Sajna nincs A+om és nem is láttam magyarul egyetlen részt sem de szívesen megnézném ^^
Ha lesz Fumoffu oda költözöm az egyik ismerősömhöz és nála nézem meg :D
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nálam ez a sorozat az Über Sorozat... szóval kb nálam egy Anime nagyon rossz esélyekkel indul ellene :) Szóval ez a kedvenc Sorozatom, két szóban leírva :D

Én már láttam mindet, olvastam a novellákat, a mangákat (habár a novellák jobbak) a folytatásokat én is várom...

Egyébként a magyar szinkron pocsék lett sajnos :( az eredeti Hangokat semmi sem tudja pótolni :)

Kiv vagyok A+ adja-e majd a Fumoffut majd esetleg késöbb a TSR-t (ha meg adja a fumoffu-t adhatná a nem vetített részeket is :))

SZERK: A Dancing Very Merry Christmas-t Animésítsék meeeeg! Mert abból is rohadt jókis pergős sorozatot lehet csinálni :)
Kép
Avatar
dragonmaster
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005.12.25. 17:40
Tartózkodási hely: Hidden Village of Sand

Hozzászólás Szerző: dragonmaster »

én láttam összes sorozatot,és nekem TSR jött be legjobban^^
A másik két sorozat is nagyonjó volt^^
ezt télleg jólmegcsinálták^^
Search and destroy
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Full Metal Panic? Fumoffu: egyelőre időpont nékül, valószínűleg március végén-április elején az A+ műsorán
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

/me örömtáncot lejt! :D

Csak győzzük kivárni :)
Kép
Avatar
Entrichon
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.12.04. 16:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Entrichon »

Én az első sorozatot végig láttam, de nem tetszett annyira mint a második. Talán bennem van a hiba, de én jobban szeretem a naturalistább animéket, és a másodikban már egy fokkal komolyabban osztják az áldást ( amikor a leányzó elvágja a katona torkát az vmi nagyon durva volt...) Kb a felénél járok, de nagyon tetszik. +az első szériában nemigazán szerettem a mecha-s részeket, de itt jobban néz ki.
The Chronicles of Humanity...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

dragonmaster írta:én láttam összes sorozatot,és nekem TSR jött be legjobban^^
A másik két sorozat is nagyonjó volt^^
ezt télleg jólmegcsinálták^^
Én is láttam az összeset és nekem meg pont az nem jön be ^^ a másik kettő meg egyformán tetszik, meg sem tudnám mondani, hogy melyiket tartom jobbnak ^^
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

a TSRben pont az tetszett hogy komolyabb... szinte a szívedbe hatol. Mikor van Chidori vágja Sousuke mhaját, szinte olyan feszült az a jelenet... hihetetlen :) Maga a sorozat is csodállatosan halad előre. msot az új COntinuing on my Own chaptereket olvasom... ha ezeket is megAnimésítik akkor csak JÓT kaphatunk majd :) Feltéve ha hasonlóan gondolják mint a TSRt :)
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Eléggé eltérő véleményeket hallottam, kinek melyik tetszik... a Fumoffu! mindenkinek bejön (nem véletlenül ^^), a TSR vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem tetszik vkinek... nekem tetszett. Sokkal véresebb és brutálisabb, mint az első évad és valahogy "töményebb" is, biztos a kevesebb rész miatt. De szvsz ez is jó volt: nem volt benne filler-rész, amit én egyetlen animéből sem hiányolok. És a több vérrel sokkal több mondanivaló is járult és a történet is sokkal érdekesebb volt. Bár nagyon furcsa volt az a rengeteg elvarratlan szál a végére... zavart, de ennek ellenére sokkal jobban tetszett, mint az első évad. És az utolsó Arbalestes jelenet utánozhatatlan volt... remélem, folytatják ^^
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát én a végén néztem egy nagyot :D Mondom, bepattam Arbalestbe, odamegy és Shongoku módjára kiszenved egy győzelmet de nem... Tényleg OWN-olta az egész bagázst, és az a szép h ezt bevállalták a készítők :) Mindenki egy kemény csatát várt, hogy húúde most nagyon szétverik hongokgot ehhez képest pedig néz az emebr egy nagyot h: Wáoh... kár h a Hollywoodi nagyarcok nem vállalnak be ilyen "frappáns" megoldásokat :)
Kép
Avatar
Asami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.02.05. 09:04
Tartózkodási hely: Itthon
Kapcsolat:

Sznkron

Hozzászólás Szerző: Asami »

Nem akarok kiváltani egy újabb veszekedést a szinkron körül...(most olvastam végig az öt oldalt és láttam hogy abból 3 a szinkron körül forog)
Szerintem jól sikerült a szinkron nekem tetszik Kaname hangja, igaz hogy Kagome szerepében Ilona többet nyávog (Kagome ill. IY fanok ne vessetek meg) Amugy nekem meg a Japán szinkron nem tetszik vagy a hang mert szerintem ami náluk a normál nálunk kiteszi a 3. oktávot is főleg a lányoknál vettem észre...(IY-be)
Ennyi...Bárki bármit is mond szerintem nagyon jó mese...nekem nem a romantika a műfajon és Sousukénél ez a túlzott katonacentrikusság nagyon tetszik ami ugye Kaname agyára megy és ez váltja ki a külömböző szituációkat amik általában humorosak...
És igen a lezárás szerintem is eléggé olyan furi olyan mintha lecsaptak volna egy közönséges házilegyet...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

én Sousuke hangját (a magyart) alapvetően szeretnem, de a szinkronjáték pocsék... legalábbis az első néhány rézsben nekem úgy tűnik mintha szószke inkább egy Öntelt barom lenne, míg a Japán verzióból egyértelműen érezhető a militarista figurája... a Magyaron nem vettem észre. Kaname eredeti hangja meg hihtetetlen, egyszerűen utánozhatatlan és a szinkronjáték ami a legcsodásabb az egészben...

A Magyar hangokkal nincs baj, a játékkal viszont igen. Egyébként pedig minden Eredetiben a legjobb :p (túlnyomórészt:))
Kép
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

most néztem A+ -on az FMP -t :) asszem ezt is leszedjük majd :P :)
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Valamikor, mikor még először vetítették, láttam a Helmajistani részekből kettőt. Lehet, hogy nem azzal kellett volna kezdenem, mert ki is lőttem a listámról, de nemrég rávettem magam, hogy letöltsem és most hétvégén tarottam egy FMP maratont és megnéztem mindet végig, és csak anyit tudok mondani, hogy űberállat!

A FMP!-t magyar szinkronnal néztem végig, mert azal láttam először és akkor az úgy szokásom, hogy azzal nézem meg az egészet. (Tervben van a japán hang-angol felirat is, de az majd egy kicsit később :))

A FMP? Fumoffu az valami kegyetlen, azon szétröhögtem az agyam, az valami nagyon durva, foleg a rögbis rész, az gyilkos (meg a Bota-kun-os rész :mrgreen:).

Az FMP! The Secound Raid jó, mert folytatja a történetet (bár a Fumoffu-ból asszem csak egy utalást láttam benne dehát nem is azért volt, hogy előre vigye a történetet :)) és ad egy 13 részes kalandot, kevésebb poénnal (na jó a 13. részben Kaname reakciója, ahogy meglátja Sousuke-t az nagyon lol), de talán több mondanivalóval, és a karakterek személyiségének és érzelmeinek változásával, és ami a legfontosabb nem zár le mindent és ez árulkodik a folytatásról is (remélhetőleg)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Igen az FMP-t nagyon félre lehet érteni, ha az ember nem az elejétől nézi a sorozatot.

A Helmajistani részek jók, és hangulatosak, de azért a sorozat egyik fő mozgatórugója a Sousuke és Kaname "páros" közti "kapcsolat" (Amolyan stan és pan csak fiú-lány edition :))

Folytatás van, hiszen a Novella (nem a manga) az már nagyon messze jár az ANime storyjától. A Boku-tachi-ról le tudod szedni ezeket, pdf-ben és végigolvashatod őket. Tudom nem ugyanaz mint egy anime, de rendkívűl izgalmas és jó! Remélem hamarosan Mozgókép formájában is élvezhetjük ezt a csodálatos alkotást! :)

Fumoffuból nekem a "Goddess visits..." részek tetszettek a legjobban! De az egész sorozat hihetetlenül jó! :) Most is jöhetne valami hasonló sorozat, de nem bánnám ha mennének tovább a történettel. (Habár ezek a Side Storyk is tulképp a történet részét képezik, ezek külön novellák formájában emg is jelennek... de fumoffuba nem mindet rajzfilmesítették meg. Pedig megnézném Kurt-ot a Gibson gitárjával :))
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

A Boku-Tachi lapja most épp a fórum mellett van nyitva :) és nézegetem őket, valszínű még ma neki is állok az egyiknek.

Miután megnéztem rájöttem, hogy rosszul ítéltem meg, és be is került a top-ba (jelenleg az Elfen Lied-el vetekszik, csakhát nem egy stílus ezért egyik sem jobb mint a másik :))

A Goddes-es részek is nagyon durvák az egész Fumoffu-val együtt.
Jah és Fumo fumo fumo, fumo fumo! :mrgreen:
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Re: Sznkron

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Asami írta: És igen a lezárás szerintem is eléggé olyan furi olyan mintha lecsaptak volna egy közönséges házilegyet...
Eggen... de reméljük, hogy folytatni fogják a sorozatot... a most készülő OVA sajnos nem viszi előre a történetet, inkább Tessára koncentrál majd és action/comedy szerű lesz (ha jól sejtem), de elképzelhető, hogy ezek után akár egy vadonatúj évadot is kaphatunk :D
Fumoffu? Ami erről rögtön eszembe jut, az az a néhány képsor, amit a CNN-ben mutattak az eladott Bonta-kunokról xD Az nagyon állat volt...
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Most fejeztem be az alapsorozatot(4nap).Eddig egész jónak tűnik.Viszont a végétől többet vártam.Sousoke karaktere nagyon jól ki lett találva,hogy halál béna néha.Másik kedvencem Melissa :-P .Most kezdtem a Fumoffu-t,ehhez már nincs magyar szinkronom,és azt kell monjdam,hogy így sokkal élvezetesebb.Szinkronnal mondjuk egyik anime se az igazi szerintem...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A Sorozatot biztos folytatják. Van benne pénz, van story bőven, nemkell filler... mi kell még? :D

Raizen mit tudsz az OVAról? Én most hallok róla először O,o Tessa karakterét méltatlanul háttérbe szorítják az Animében, holott igen fontos és szerethető karakter :) Mondjuk az benne van a pakliban hogy most megint egy comedybb jellegű sorozat következik (ala fumoffu)

Pedig ott van a Dancing Very Merry X-mas! Ami hihetetlenül jó! :D

Fumofumofumofumo!!!! :D
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Egy másik fórumról:

"Az elmúlt hetekben derült ki, hogy a TSR egy OVA-val fog bővülni. Az OVA a "A Day in the Life of a Squadron Captain with Some Free Time"(Wari to Himana Sentaichou no Ichinichi) rövid novellából készül, ami a "Dou ni mo Naranai Gorimuchuu" kötetben van. Elsősorban Tessára fog koncentrálni. Vannak olyan pletykák, hogy amennyiben ez az OVA sikeres lesz a piacon, akkor több rövid történetet is fel fognak még dolgozni a novellakötetből.
Ja, és várhatóan action/comedy stílusú lesz, és nem igazán illeszkedik majd a történetbe.
De ha sikeres lesz, akkor lehet hogy jönnek még újabb OVÁk, és ne adj isten még egy sorozat. Hiszen van még egy regény, ami az egész sztori végkifejletét írja le."


Remélem a kedvencemről, Leonard Testarossáról is lesz benne némi info, hiányoltam a történetének bemutatását a TSR végéről...
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Csak nehogy rosszul süljön el a dolog.Inkább egy méltó befejezést csinálnának hozzá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A Befejezés még messze van. Jelenleg a Storyra két kötet koncentrál: Dancing Very Mery Xmas és a Continuing on my Own (persze a TSR utáni story)... amennyit a COMO-ból olvastam rendkívűl darkos az egész, tán még a TSRnél is darkosabb, és ez, hihetetlen, de jó! :) Befejezés nincs még sajna. Azok a kötetek még nem készültek el, de elvileg az író elmondása szerint jelenleg túl vagyunk a történet félútján (tehát a még megjelent kötetekkel együtt már >50%a a storynak le van téve.)
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Én még csak az alapsorozatot láttam.Most kezdtem bele a fumoffu-ba.Aztán jön a TSR.De kiváncsi vagyok erre a sorozatra mert elég jónak néz ki eddig.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése