Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

paTKany írta:Így frissiben megnézve a 22. részről csak egy szót tudok mondani:
ez vérfürdő volt...
Mármint szó szerint?
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Jó volt a 22. rész! A Valkűr Egység páncéljai nagyon durván néznek ki. Messze jobb, mint egy sima Otome felszerelés.
Szegény Fia. Jól elbántak vele, pedig szimpi karakter volt. De ahogyan elbántak vele, hát... Eddig arról volt szó, hogy az Aswadnak a harc egy szent valami, erre csak úgy előhívja a Childját, amikor bukásra áll a párbajban. Nevetséges. :?
Miyu meg újból oltja az embereket. LOL megint jól belecsapott a szószba. :)

Vérfürdő... nem szó szerint, te! De volt benne durvulás rendesen.
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Yuri írta:Eddig arról volt szó, hogy az Aswadnak a harc egy szent valami, erre csak úgy előhívja a Childját, amikor bukásra áll a párbajban.
De csak akkor szent valami, ha az ellenfelük megérdemli. Ez viszont nem harc volt, hanem csúnya vérbosszú amit deklaráltak is az előző részben, hogy az lesz.

Igen abban egyetértünk, hogy Fiáért kár (pompás otome volt), de ez az otomék sorsa, ő csak hűségesen követte az ura utasításait.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Fiúk/lányok, nagy kérés lenne ha nem spoilereznétek tele a témát? Legalább írjátok fehérrel. :?
Avatar
cico
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.03.04. 15:59
Tartózkodási hely: na vajh hol?

Hozzászólás Szerző: cico »

van egy olyan megérzésem,hogy amennyire mozgalmas volt ez a rész,annyira nem fog történni a következőben semmi :( (legalábbis sztem,az előzetes alapján)
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Van egy mondás, hogy "nem a győzelem a fontos, hanem hogy te vesztesz! " :)
Azért gondolta hogy nem lessz EL szintű vérfürdő... De aszért mekkorát éztünk volna ha mégis...

Jók a lovagi szabályok, de ha veszésre állnak sztem mindkét fél felrugta volna őket...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Mondjuk ha kitennétek legalább annyit h **Spoiler** akkor az jóvolna, mondjuk szerencsére amint láttam h a mondat a 22. részről szól gyorsan tovább léptem ^^
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah, megvolt a 22. epizód ... Ez aztán BFO(Brutal Force Overkill) volt ... :mrgreen:

egy kis SPOILER
Az Aswad leiskolázta Carlteya Otomeit. ÉS igen, sehol sem emlegettek párbajt, de még ha az is lett volna, miért lenne gond a child előhívása, hisz az is a fegyverzet része, és nem mondanám, hogy az Otome nem vetett volna be mindent, alábecsülte ellenfelét és vesztet, megérdemelte ... És persze Miyu is leiskolázta a Dark Otomeket ... :mrgreen: Hiába kakkoibb a páncéljuk Arikáénál, az nem elég ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
cico
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.03.04. 15:59
Tartózkodási hely: na vajh hol?

Hozzászólás Szerző: cico »

spoiler v nem:)
nem tudom,hogy csak nekem tűn-e fel(gondolom nem),hogy a 22. részben 3 féle Mikoto van(egy,aki Mashiroval van,1 ,aki Miyuval találkozott,és 1 ,aki ráesett Natsukiék autójára)
amikor a Harmoniumnál legyőzte Nina Mikoto szellemét(v nem tudom kit),akkor az a Mikoto reagált,aki Mashiroval van
ennek lesz szerintetek vmi jelentősége?kíváncsi vagyok,hogy fognak-e valamilyen magyarázatot adni erre,vagy el fog sikkadni:)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Spoilerhegy:

Nos, ez a 22. rész egész jó irányba tereli a dolgokat, csak sajna látom h a kövi rész az megint ilyen "nyugis" lesz :weh:

Nah meg, a StarWars hasonlat ezennel véget ért... a készítők rájöttek h nem lehet mindent átvenni a StarWarsból... így mostantól a TransFormersből nyúlják az ötletet :D ala DarkOtome Robe.

A Mikoto aki Natsukiék kocsijára esett másik macska, mert a homlokán egy félhold van, legalábbis én így láttam, de igazából én sem vagyok tistában h most háény macska van egyáltalán O,o

De végre eljött Mai!! Végre itt van és lesz :) De a köv rész meg túl nyugisnak ígérkezik.

Az Aswad ownolta Carlteya-t, és Midori kis Mortal Kombat Style Fatality-je bejött :) Ügyes húzás volt, bár mikor előhívta a Childot azt hittem az égből érkezik, mert eddig mindig feldobott ugye egy érmét (vagymit) és előjött egy feketelyukból.

Várom a folytatást, de úgytűnik eltart ez még egy darabig.

Viszont az a megoldás hogy történik egy Ultramegarobbanás és mindenki máshova kerül és nem emléxik persze sokmindenre, nem tetszik :) Nem ez az első ilyen ugye.
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Én mai történetére leszek kíváncsi. Reméllem elmondja, hogy került oda, miket csinált mióta nem látták...

A köv rész tartalmából... Láttunk már olyan részbemutatót, ahol direkt a nyugis képeket vágták be, hogy majd nagyot nézzünk...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En egy het kihagyas utan neztem meg most a 2 reszt, es persze megint elvesztettem a fonalat ::jhuh::
Mi volt az a porcelan macska kettevagas?
Meg most mi ez az "utolso dal"?Eddig semmifele dalolaszasrol nem volt szo.. :?
Es azt sem ertem igazan h mi a nagy orom abban h a Nagi megtalta a fenykepen az arany babatartot..ha csak az nem h a Nina a hercegno.. de azt meg nem hiszem..v hat meglepodnek..
Nekem ugysem volt szimpi az az Otome akit megolt a Midori, ugyh en azt nem sajnalom annyira..
Es Miyu ujra alazott, a Himeben nem szerettem, de most nagyon szimpi..
Es meg lehet kovezni, de nekem nem tetszik h az Aoi nem halt meg..ha itt is most elkezd mindenki feltamadni, en azt nagyon rossz neven fogom venni..
es vegre Mai, bar megint egy hetet kell ra varni.. :(
es telleg kicsit sok a cica mindenhol.. :weh:
En csak most lattam a filmelozetest, kicsit telleg meg egy bor lehuzas, de ha jol lattam akkor egymas ellen fog harcolni a Mai, meg az Arika, azert arra majd kivancsi leszek..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A Film előzetes egy Fake ;) Mmint, ilyen viccnek szánták a készítők.

Nézd meg azt h mikortól játszák... kicsit odébb van még :D

SZERK:

Tessék:
http://randomc.animeblogger.net/2006/01 ... e-trailer/

******SPOIKEREK******

A Porcelán macsekról nem nagyon tudunk semmit... de tény h Nem-macska-Mikoto ott volt és felébredt. Minden bizonnyal eszméletlen állapotában ő a Harmonium (vagymi) örzője. Nina legyakta, és most felébredt, gondolom ott ahol Mai is tartózkodik.

Az utolsó hangos dal... szerződtetik Kovács Ákost egy rövid cameo szerepre és ez lesz az :D Najó, nem, de egyelőre én sem tudom hogy mit takar ez az egész Harmonium dolog :weh: Előbb utóbb úgyis kiderül.

Aoi "feltámasztását" én sem nézem jó szemmel... habár tulképp nem ámasztották fel hisz ezekszerint meg sem halt :D De mé nem halt meeeg??? Annyira szép volt, most elrontották az egészet :)

Miyu-t bírtam a HiMEben, de itt méginkább. Ebben a ruciban van egy kis Alucard-os beütése :)

*****SPOILER VÉGE******
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ez milyen mar h ezzel a movie dologgal csak oltjak az embereket?..bar olvastam paTkany-tol h az nem a movie elozetes hanem csak a DVDn van, de megis olyan "igazinak" tunt..node sebaj..legalabb egy 30 percig azt hittem h lesz movie :osgrin:
Ööö, micsinlt a Nina a Mikotoval?Mert sztem nem gyozte le..v azzal h kettevagta a cicat legyozte?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hát, mivel mikor most megint szembenézett Nina a Harmoniummal, és nemvolt védőszentmikoto, erre lehet következtetni. Legalábbis én így gondolom.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

IloveRenji írta:En egy het kihagyas utan neztem meg most a 2 reszt, es persze megint elvesztettem a fonalat ::jhuh::
Meg most mi ez az "utolso dal"?Eddig semmifele dalolaszasrol nem volt szo.. :?
Biztos a fonál elvesztése lehet az oka, merthogy egész eddig erről volt szó. Nina is, Arika is és Mashiro is énekelte többször is a saját részét beőle. :)

A Harmonium beindításához szükség volt ugyanannak a dalnak három versszakára. Egyet tudott Nina alapból, egyik volt Arikánál amit Erstin szerzett meg, egyet meg Mashiro tudott azt meg most szedte ki Aoiból John Smith némi kényszergyógykezeléssel. A negyedik ismeretlen versszak meg a Harmoniumban volt magában. Mellesleg ez a dal szövege legalább annyira beszédes a főszereplők sorsával kapcsolatban, mint amilyen beszédes volt az It's only the fairy tale a HiME-ben.

A sok macskával kapcsolatban csak annyit, hogy az ember-Mikoto igazábol egy 猫神様 (nekokamisama) vagyis macskaisten, ehhez van egy NewType scanem is:
Kép
úgyhogy azon se lepődjetek meg ha esetleg egy egész hordányi lesz a dagadt macskákból. :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaaaa, h az az..most mar akkor emlekszem..koszi :oops:
Vhogy en nem tudok gyorsan kapcsolni..(mondjuk lassan se, ha megmondjak akkor leesik :-P )
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

"úgyhogy azon se lepődjetek meg ha esetleg egy egész hordányi lesz a dagadt macskákból."

És esetleg majd csak ők, elegen lesznek Windbloom visszafoglalásához. :)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Mai naon jóóól nézki ezen a képen *blushes*

Azért ha lehet ne mennyen át a sorozat Whiskas reklámba :roll:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En sehogy sem tudok megbaratkozni ezekkel a ruhakkal ebben a sorozatban..a kepen Mai-e erre remek pelda..brr..remesen nez ki :?
meg Mashiro "osszeallitasa" talan elmegy szamomra, de a tobbi egyszeruen remes..
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

A spoilerkedésről annyit, hogy amíg nem jön ki az első fansub addig tényleg lehet óvatosan postolgatni, de nekem igazából mind1, mert amint meglátom, hogy új részről vanszó már nyomom is a backspace-t. Most is inkább 3 napig nem olvastam ezt a topicot.
A movie-s dologgal pedig már én is beégtem egyszer úgy kb. 4-5 oldallal ezelőtt. Különböző macskák? Orgonában a 4. része a dalnak? Húha asszem meg kell néznem józanul is ezt a részt. Annyi viszont lejött, hogy Miyu nagyot osztott. És Mai Mai Mai, végre Mai :) :) :)
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hány részes lesz a Sorozat? Most ugye tartunk 23nál.

Mai továbbra is kedvenc :) És tetszik h beletették a HiME-tetkót referenceként, meg mikor Mai-t leHiMEzik, az is mókás volt :)

Köv rész tuti egy szokásos Training Epizód lesz, ahol Arikából jókis Harcost faragnak. Utána meg kezdődhet a fight... vagyis kezdődhetne már :)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mayer írta:Hány részes lesz a Sorozat? Most ugye tartunk 23nál.
Csütörtökön jön a 24.
Jövő csütörtökön meg egy dupla rész speciálként a 25-26. vagyis az utolsó kettő.

Túl sok minden nem szivárgott ki róluk. Annyi biztos, hogy beszáll másik két oszlop (Sala Gallagher az I-es és Maya Blythe az V-ös) is a küzdelembe.
Nina tovább fog pusztítani a Harmoniummal várhatóan egészen a végső Arika vs. Nina összecsapásig. Amit viszont nem lehet tudni, hogy Sergay sorsa mi lesz. Eddig sebezhetetlennek bizonyult, de a következő rész az ultimate döntés elé fogja állítani...
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Végre Mai! Ezt a 23. részt kétszer is megnéztem (asszem lassan fel kéne keresnem egy anime elvonókúrát). Különösen az elementel sütögetős részen haltam be :D És most valahogy Mikoto sem tűnik annyira idegesítőnek, ez a macskaisten cucc illik rá :)
(Mindenki fél meg aggódik, pedig sztem egyre inkább tuti hogy csak 26 rész lesz és kész. Nincs már sok hátra. Egy rész tréning egy rész fight és egy rész ömlengés, meg egymás nyakába borulás, meg hepiend.) - hoppá későn postoltam
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az a Duplarész megnyugtatóan hangzik.

Hát, szerintem csak nem kell Sergaynek valami ultimate döntést hoznia. Csak nem halálozik el valamelyik kulcsszereplő (Arika vagy Nina) de szerintem a kettejük ütközetének végkimenetelét Sergay erősen befolyásolja majd.

Valószínűleg úgy h (persze Nagiék kivételével) Mindenki jól jár.
Kép
Válasz küldése