Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Szerintem is erdemes tovabb nezni az 1. resznel, ha tovabb nezed, akkor a 3.- 4. resznel mindenkepp rajossz, h ha ez nem neked valo.. :D
Avatar
Dyna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.09.24. 17:36
Nem:
Tartózkodási hely: Ott ahol Soha!

Hozzászólás Szerző: Dyna »

A napokban végignéztem és nagyon tetszik.
Szerintem is nagyon jó anime.::taka::
Az utolsó rész engem is alaposan megsirattatott. ::bawl:: :sobsob:
Ki a völgyben hontalan, annak szirti trónja van. Mint gyönyörű rózsaág, övezi a gonoszság!
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Nagyon jó kis anime,az biztos.De a mangában több dolog kiderül.
Kép
Kép
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Igen, ez egy tipikusan olyan anime, ami megosztja a nézők véleményét (néhol olyan viták robbannak ki, hogy az már igen).

Én abba a táborba tartozok, akiknek tetszik, egyike a kedvenceimnek ez az anime (sok másik mellett ^^)
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Nos, én már láttam. ^^ Először nagyon féltem a sok vér láttán, (hátm, igen, 10-11 évesen) de aztán egy kis idő múlva rájöttem, hogy mégis jó anime. Eddig csak 1 részt láttam, de többet is fogok nézni. Hihetetlen módon már az sem ijeszt meg, hogy Nana lába meg karja leszakad O.o...és ez azért fura, mert, hát igen, 11 évesen...de ha este nézem, akkor télleg nem tudom elaludni XDDD
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

végülis csak kémia anyagok szálnak szerte széjjel, semmi undorító, és félelmetes nincs ebben :) (Éljen a materializmus!! :D )
Amúgy gratulálok, tényleg.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat nem tudom h 11 evesen ezzel kell-e elkezdeni a dolgokat..? :weh:
Vmi nyugisabbat es kevesbe eroszakosat nem talaltal?? :wink:
Sztem en 11 evesen az elso 5-10 perc utan (amikor a titkarnot, aki mindig elbotlik, kinyirja..) futottam volna el a kepernyo elol..
de hat vegulis nezopont kerdese, h ugyesseg-e ezt vegignezni..
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Hát, igen, de már néztem sok animét, szóval nem ez a legelső. =)

De nekem is sok idő kellett, míg összeszedtem a bátorságomat, hogy menézzem...
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Gratulálok. ::beer::
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Zita: Hajrá, ne add fel, vegyél erőt magadon és nézd végig egyben a hátralevő részeket. :) Ez egy kiváló anime, hidd el, megéri. ^^

^^ got nyuu?
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ha közben hánynod kell vagy elájulsz, oda se neki! Hisz csak az a lényeg, hogy felnőttnek tűnj! Sok sikert!!! ^______^
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Omg... azért ehhez tényleg kell egy nagy adag Gratuláció h valaki 10-11 évesen ElfenLiedet nézzen... Jó, mondjuk én 6évesen Nyolcadikus utas a halál és folytatásait néztem, de azért mégiscsak van különbség az agyatlan mészárlás és a scifi-horror között :D

LOL@Rage! ^^ got nyuu? :lol: ilyen póló kéne h a Nyú és nem tej van a szája szélén hanem... hmz... vér :-P Szerintem a sok fanboy meg fangirl kapkodna érte :)
Kép
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Köszi, mindenki!!! Most már bizti, hogy végig nézem!! ^^ Csak az a baj, hogy sajna sehol nem találom a 2. részt. ='(
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En akkoris azon a velemenyen vagyok h kell-e 11 eveseknek ilyet nezni..bocs Zita de sztem az nem feltetlen egeszseges..mint ah 6.os korban az Alien sem (bar abban eskuszom kevesebb ver van, v legalabbis kevesebbet latsz..)..ilyen korban sztem Ichigo Mashimaro-t meg hasonlo animeket kene nezni..de mindegy..amikor en meg fiatal voltam.. :wink:
es lol a got nyuu..
es bocsi ha egy kicsit :woff:
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én az első résznél feladtam, de benned még látok esélyt. ::jeye::
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Szerintem azzal nincs baj ha valaki 11 évesen nézi, feltéve ha tetszik neki.
(én anno mindenféle horrorfilmeket néztem abban a korban, de nem tudtak belőlem semmi félelemhatást kiváltani...egyszerűen olyan voltam)

És az Ichigo Mashimaro célközönsége sem mondanám, hogy gyerekek lennének, de ebbe nem megyek most bele, mert off ^^
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En megmakacsolom magam..de ebbe sem megyek bele mert off..
amugy az csak pelda volt h olyasmi szintut kene nezni, es nem olyat amiben vegtagok repkednek, es fejek esnek le, es kiskutyakat oldokolnek..
en nem emlekszem mit csinaltam 11 eves koromban, megh mit neztem, de biztos nem horrorokat, mondjuk nem is voltam erosgyomru akkor meg..
Bar aki az elso reszt megnezi, az mar tulvan a "nehezen", ugyh nezd mostmar nyugodtan tovabb..vegulis en ilyen szinten maradi nezeteket vallok..
"What doesn't kill you, just makes you stronger" v vhogy igy van... :-P
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Tényleg nem nagyon kéne 11 évesen ELfenLied-et nézni... egyszerűen 11 éves fejjel NEM "egészséges". Szerintem.

Egyébként én egyedül az Alien-t néztem végig, de csak azért mert Sfi-fi buzeráns voltam(hopp vagyok:)

De más horrort alapból kinyomtam, és szerintem ha 11 évesen elémrakják ElfenLied-et garantáltan kinyomtam volna... persze jóval késöbb úgyis megnéztem volna :-P

Szerintem azért nem az első rész a neheze, mert még Nana is mikor "színre lép" azért az sem egy egyszerű helyzet... Főleg mikor a múltbéli kínzásokat mutogatják. Nah azért azokat 11 évesen végignézni, NEM egészséges. De csak szerintem, én maradi konzervatív nézetek, habár Politicalcompass.org-on lazán megkaptam h BalLiberális vok :p
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sztem egy 10-11 éves gyereknek igazán nincs ilyenre szüksége. Mikor én ilyen kicsi voltam Walt Disney-t néztem ^^' Az ilyen "picurkáknak" =PP inkább romantikus vígjátékok, aranyos dolgok valók, olyan mint egy rózsaszín lufi vagy buborék, persze ha lányról van szó =P Ha fiúról akkor me G.I. Joe XDDD

Az én ajánlatom Binchou-tan XD

De ez már nagyon offfffff...javaslom a topichoz való visszatérést addig míg kegyetlen moderálások nem lesznek ^^'''
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Esetleg valami észbeli képesség-fejlesztő játékok...
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Félre ne értsen senki, nem azt akartam hangsulyozni, hogy 11 évesen ajánlott nézni, hanem azt, hogyha valaki már nézi, és tetszik neki ennyi idősen, akkor nyugodtan megnézheti, mert vannak olyanok (ha magamból indulok ki) akikre nem hat sokkolóan. ^^
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Mostmár tényleg hagyjuk abba mert Rage-bá bezárja a topicot, és akkor szegény jövőbeli Fanboy-ok és Fangirl-ök nemtudják hol kiélni ELfenLied-iránti rajongásukat :lol:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

novalisk írta:Félre ne értsen senki, nem azt akartam hangsulyozni, hogy 11 évesen ajánlott nézni, hanem azt, hogyha valaki már nézi, és tetszik neki ennyi idősen, akkor nyugodtan megnézheti, mert vannak olyanok (ha magamból indulok ki) akikre nem hat sokkolóan. ^^
Ebben az a vicc, hogy az ember annyi idősen azt gondolja, hogy "bah, ez nekem nem sokkoló, rám ugyan nincs hatással!" Csak arra nem gondol, hogy az, hogy nem kap azonnal frászt, nem azt jelenti, hogy nincs hatás. Akármit is hisz kamaszkorban az ember, minél fiatalabb, annál nagyobb hatással vannak az ilyesmi cuccoknak a pszichéjére - általában elég káros hatással. Aztán majd jópár évvel később a piciáter érdekes dolgokat fog előásni a lelkivilága mélyéből. :3 (Bizony, a korhatárok nem csak a szexvérerőszak miatt vannak ám...)

(Pi-Tec barátunk hozzászólására pedig azt hiszem, inkább nem reagálok... nehéz megállni, de most nincs kedvem flamelni. :3)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

mufurc írta:(Pi-Tec barátunk hozzászólására pedig azt hiszem, inkább nem reagálok... nehéz megállni, de most nincs kedvem flamelni. :3)
Nekem volna, de oly felesleges :P (meg egyszer már leírtam a véleményem, az meg nem változott.) OMG Jézusom, honnan szabadulnak egyesek o.O

Mufurc: kezdem érteni, mit érzel, ha megszállott EVA-fanokkal akadsz össze. ^_^

Na mindegy, azért továbbra is számolom az olyanokat, akik ezzel az "animével" váltják meg a világot ^^ Már csak ezért is érdemes néha benézni ide, jókat lehet nevetni ^^

Edit:
Mayer írta:Mostmár tényleg hagyjuk abba mert Rage-bá bezárja a topicot, és akkor szegény jövőbeli Fanboy-ok és Fangirl-ök nemtudják hol kiélni ELfenLied-iránti rajongásukat
Szerintem ezt a topicot pont nem zárnák be. Ahogy látom, Rage meg Hikari legalább olyan jól elszórakozik ezen a topicon, mint jómagam ^_^

Elnézést az OFF-ért ^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2006.03.28. 16:02-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Na mindegy, azért továbbra is számolom az olyanokat, akik ezzel az "animével" váltják meg a világot ^^
Surci: Erről a listáról nyugodtan levehetsz mert anno én is fanboy voltam :) (igen... sötét a múltam :D) (azt azért továbbra is fenntartom h tetszett)

Jah, és Pi-Tec barátunk az élő példa arra hogy 11 évesen NEM egészséges ElfenLied-et nézni :roll:

Bocs az OFF-ért, mostmár tényleg abbahagyom ^^
Kép
Válasz küldése