Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

hm...nem is láttam h van ilyen topic:] de jó,tetszik....elfen lied az egyik kedvenc animém...bár nem láttam sokat, és nem is vagyok "otakunak nevezett animeőrült...." de ezt tényleg mondhatom kedvencnek:)
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

AyaDid írta:Az Elfen Lied című topic felépítése:

(x) kijelenti, hogy érdekesnek tűnik a sorozat
(y) kifejti véleményét, mennyire sz@r
(z) rátámad (y)-ra *
(y-nal egyetértők, plusz akik tudják, hogy mindenkinek szíve joga kinyilvánítani, kinek mit tetszik) rátámadnak (z)-re
- vitázás -
topic elülése
(h) megnézi a sorozatot, nem tetszik neki, és kifejti mennyire sz@r
* -tól a dolgok ismétlődnek
Kezd megint aktuális lenni ez a képlet.... (vagy már az is)
Én még mindíg szeretem ezt az animét, nincsenek világotmegváltó terveim vele.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

(*magamban mormolva* ne ítélj elsőre, ne ítélj elsőre....)

A 11évhez meg csak annyit, hogy egyetértek mufurccal. Én 20 évesen is szorítottam a szék karfáját mikor Lucy végighentelte a pályát, az ujjas jelenetnél meg.... hát jó lehet hogy én vagy a másik véglet. De sztem az embernek igenis szörnyülködni kell ezen és meg kell látnia a baromi nagy kontrasztot Nana kawaii arca és lehulló végtagjai között, meg a "szeretlek kouta" de "lehentelem a fél családod" között. Tehát egy gyerek vagy érezze át és döbbenjen meg, vagy várjon még 4-5 évet ezzel anime-vel. Egyébként Zita mért kezdted el? Mert ajánlották, vagy mert már 29 oldalnyi hozzászólás jött ebbe a topicba, vagy egyéb ok?
Kép
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Én? Hátm, úgy emlékszem, egyszer valaki megkérdezte tőlem, hogy ismerem-e, én nemet mondtam, és mikor belenéztem, akkor természetesen első reakcióm az volt: "Na jó, elég ennyi, ilyet többet nem nézek". De én nem vagyok olyan típus, aki csak úgy abba tud hagyni valamit, ha már elkezdte. Bár még mindig nem néztem meg a többi részt. De ha mindenki úgy vélekedik, hogy nem kéne néznem, hát tessék, mondjátok el, és akkor nem nézem tovább. És ezt most nem mérgesen mondtam, hanem komolyan.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Imho varj meg egy 7-8, de minimum 5-6 evet..es teljes mertekben mufurc-al ertek egyet..kesobb lesz problema a dologbol..
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

mufurc: csapj fel pszihológusnak, végezz statisztikát, meg egyebek :)
Surci: no problem

Amúgy "őseiteknek" gyerekkorukban kellett vérrontást látniuk(world war II, akár 56)....mégsem úgyhiszem békés emberek :)
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Én csak annyit mondanék, hogy én 10-11 évesen láttam elég durva horrorokat (amiben szerintem az erőszak felette volt az Elfen-nek) és mégsem lettem félőrült állat vagy egyéb rejtett psziho-állat énem sem alakult ki (vagy csak nem tudok rola? :D) sem egyéb kimondott traumáim nincsenek (vagy remélem ^^)

Szóval: én is egyetértek, hogy nem véletlen kap 18+ ot az anime. De abban is, hogy lehetnek kivételek, de ettől még nem ajánlanám én sem. :P
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

novalisk írta:Én csak annyit mondanék, hogy én 10-11 évesen láttam elég durva horrorokat (...)
Ez inkább a "vagy remélem" kategória. :P Az ilyen lelki hatások általában baromira nem félőrültségben vagy nyilvánvaló traumákban nyilvánulnak meg. Mondom - annyi idősen (és kamaszkorban is) az ember azt hiszi, hogy hú, én tökös vagyok, megnézem és nem lesz semmi gáz, de az esetek túlnyomó részében igenis lesz. (Olvass utána, ha nem hiszed.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

jéé... a mesék végén is pont ez szokott állni :)
egyébként érdekes a dragon ball délutáni betiltását anno nem helyeselte senki, most meg hirtelen megsajnáltátok szegény következő generációt :roll:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Neerson írta:egyébként érdekes a dragon ball délutáni betiltását anno nem helyeselte senki, most meg hirtelen megsajnáltátok szegény következő generációt :roll:
Köszönjük, nem kell a szándékos hangulatkeltés.
A Dragonballt pedig nem tiltották be, de szerintem ezt te is nagyon jól tudod. Nem "megsajnáltuk a szegény következő generációt", csak tudjuk azt, hogy esetleg 10 éves gyereknek nem Elfenliedet kellene néznie. Tudom, régimódi vagyok, hogy anno nem belezős / csonkítós / kislányt erőszakolós CUCCokat néztem, ez van. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Havoc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.03.28. 20:19
Tartózkodási hely: Mi? 28

Hozzászólás Szerző: Havoc »

Szerintem egy rajzfilm csak vérrel nem lehet sokkoló, ahoz több kell. (hozzáteszem így nagyobb korba) Személyes vélemény: tetszet. (<mármint az anim)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Havoc 2006.03.29. 11:59-kor.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Havoc..akkor tanulj meg írni is pls... A második világháborúba és 56-ba ne menjünk bele, mert nem hiszem hogy anno őseink eldönthették hogy akarnak-e diktátorokat a fejük fölé. Mufurc csak azt akarta szerintem mondani, hogy pont azért nem kellene ilyen animéket bizonyos kor alatt nézegetni,mert némi torzulást szül a lelketekben. Azt hsizem az alapvető probléma ott van, hogy a torzuláshoz kell is legyen valami belül. Mondjuk kezdhetjük ott hogy egy valós történelmi tényt nem hasonlítunk egy animéhez. És igenis gáz ha az ember már azonosulni képes egy anime szereplővel.
Hogy ne legyek Off. Az Elfen Lied egy kifejezetten kegyetlen és esztelen sorozat, nagyon komoly mészáros jelleggel.Ajánlott minden korosztály számára aki továbbképezné magát sorozatgyilkosként avagy egyéb lelki konfliktusokkal bővelkedő zaklatott lelkületét kamatoztatná későbbiekben diktátorként. Csak ne felejtsétek el az arcmásotokkal nyomtatott pólókat a véres karokhoz mellékelni a családtagok részére!
És az említett animével nem az a gond,hogy sok benne a vér legalábbis számomra, hanem hogy ok nélkül és feleslegesen sok. Szerintem....
Kép
Havoc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.03.28. 20:19
Tartózkodási hely: Mi? 28

Hozzászólás Szerző: Havoc »

Sajnos nem olvastam még Mufurc hozzászólását. Nahát menyi következtetést ki veszel a kiskorúakra való mellékhatásairól. Azonosulni egy anim szereplővel többféleképen lehet. Káros melékhatások, he ez tetszik valahol dramatikusabb helyzetett ábrázolnak csak nem ilyen nyilvánvalóan.
hiszem pls...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Havoc 2006.03.29. 12:19-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

*pats Havoc on the head*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Havoc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.03.28. 20:19
Tartózkodási hely: Mi? 28

Hozzászólás Szerző: Havoc »

> Mufurc le fordíthatnád magyarra nincs kéznél a szótáram.
Az meg tényleg baj ha csak az ember ennyit lát belőle (igaz anyit amenyi látszik de van néhány elgondolkodtató rész ami igaz)
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Végülis a Tomi mosópor reklámba is belebeszélhetnénk némi valós tartalmat. Attól még az marad ami..egy elcseszett róka és egy idiótán vigyorgó ember.
A levont következtetéseknek nálam valószínűleg éppen úgy mint másoknál könnyen magyarázható oka van. A postjaitok. Nem normális dolog - és bármennyi ebet kötsz is a karóhoz így van- hogy normálsinak tarts egy ilyen sorozatot. És nem normális az sem hogy ezt megpróbálod annak beállítani. Vannak olyan dolgok amikhez kell,hogy legyen egy bizonyos lelki érettséged.Ragozhatnám...minek?
okokat kerestek miért nincsen DragonBall, meg hasonló némileg fightosabb anime a televízióban. én is csodálkozom rajta. Tudod miért? Merta felnőttek mindent észrevesznek ezekben a filmekben. A vért, az erőszakot, a halált. Csak egy dologra vak a szemük, arra hogy a gyerekük erre vágyik! És bizony mint ez a topic is mutatja...erre vágyik,holott igaza van a szülőnek,mert még nem érett rá. Ennyi.
Elnézést kérek hogy Offoltam,ez volt az utolsó.

Mintha én lennék a gólya aki el akarja magyarázni a békának a táplálékláncot...

szomjazik pls...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2006.03.28. 22:37-kor.
Kép
Havoc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.03.28. 20:19
Tartózkodási hely: Mi? 28

Hozzászólás Szerző: Havoc »

Én ezt láttam. Nem vagyok gyerek. Nem akkarom beállítani normális sorozatként, a legtöbb anim nem normális sorozat. Ez inkább felnőteknek való a halál épúgy hozzá tartozik az élet részéhez. Ez nem gyerekeknek való. A 2.világháborúról készült filmek szörnyűbek, és sajnos igazak is. Itt fel lehet fedezni az egész mozgató rugóját a veszélyeit és ennek köszönhetően talán még a kiutat is. Nem várom, hogy ezt megértsd, elmagyarázni meg nincs türelmem. Jónéhány anim nem gyerekeknek való, sajnos ők is csak ezt látják amit most te írtál le. (ez az anim tényleg annak is jó aki vérre szomjazik) meg aki a nyers tabu nélküli "igazságra".(néha a valóság is "nem normális") Az ember szomjazik a vérre? Hisz az emberben is vannak ösztönök, csak gondolkodik. Ha az ösztöne "erősebb" mint a "tudata/józan esze" akkor ott baj van.
Más: Mangába úgy tudom folytatják. Végül is az kiderül miért csak egy helyen bukantak fel ezek a "lények"? Tényleg az volt az eredeti céljuk amit elmondtak?
Thank's
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Kon-san: azért ez a sok flame amit küldtél szerintem már kicsit túlzás...nem mondom, hogy mindenkinek ajánlott, vagy azt, hogy nem erőszakos vagy hibátlan...de amiket írtál az már puszta gyűlölet, én azt vettem ki belőle.
Azért elég sok díjat bezsebelt, sokan szeretik, nálam is benne van a top 10-ben, és szerintem nem véletlenül, mellesleg szerintem valahogy nem annyira brutális/hentelős a sorozat összességében. Legalábbis nekem nem volt az a hű de különösen ledöbbentem rajta-anime, akkor már a Narutaru nálam nagyobbat ütött (figyelem, nem a Naruto).

Mellesleg nekem nem ez a típusú anime a kedvencem, de ez tetszett.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Először is pls ne vegyük egy kalap alá a Db-t és az El-ot. A db egy klasszikus és sokaknak egy kiindulópont volt az animék világába vezető úton. Sőt a db első sorozata simán nézhető a sokat említett 10-11 éves korosztály számára. Másodszor pedig bár sok mindenkivel egyet értek így pld Novaliskel, Mufurcal egyaránt. Mindkét oldal írt olyat mely elfogadható. Bár én szeretem az Elfen Liedot ennek ellenére nem tartom magam retardált idiótának s a kort tekintve pedig erősen 18+ vagy inkább 20+. De a 18+ jelzés csupán formalitás ma. Az rendben hogy 10-11 túl fiatal de ha megnézzük a 14-15 éves korosztályat mely hihetetlen züllött a mai világban(cigi,ital,sex,kicsapongás[már ilyen fiatal korban =( ]), állítom őket meg sem hatná az erőszak, vér etc.. Sőt tetszene nekik. Ez természetesen gond és baj és bár eltértem a tárgytól, de csupán annyit akartam szemléltetni, hogy az El csupán túl van lihegve minden szempontból. Semmi különös nincs benne mely megtudná hatni a mai fiatal korosztályt. Hiszen mindenhonnan az erőszakot látják. Tv, pc, internet. Az El csupán egy anime szigorúan felnőtt korosztálynak. Ennyi. Aki meg akarja úgy is megnézi. Aki nem az meg nem. Bár ahogy írtam Mufurcal egyet is értek sok dologban de abban nem hogy EZ az anime képes lenne elferdíteni a fiatalokat....ennél jobban már nem tudná amilyenek most =/ Kon-san postja pedig nevetséges. Sry ha ezt mondom =S
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A.Hidekai 2006.03.28. 23:18-kor.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

novalisk írta:Azért elég sok díjat bezsebelt, sokan szeretik
De nem Japánban, ahol elég kellemes bukás volt ez a sorozat. ;]
(Szerencsére... ellenkező esetben félévente jönne 3 ehhez hasonló borzalom.)
A.Hidekai írta:de abban nem hogy EZ az anime képes lenne elferdíteni a fiatalokat....ennél jobban már nem tudná amilyenek most =/
Hogyne, EZ? Ez csupa szép és jó dologgal van tele, ugyan miért pont ettől lenne rosszabb a fiatalok jellemfejlődése? Pff. Majd idővel talán te is rájössz, hogy bizony valóban képes "elferdíteni" a fiatalokat, szerencsére IRL nem tapasztaltam ezt (legalábbis ezidáig nem), de neten annál inkább.
Ennek az animének ugyanis van "mondanivalója" valóban, mégpedig az, hogy az emberiség egy rakat szemét, egy alsóbbrendű söpredék faj, amit a felsőbbrendű "dicloniusoknak" JOGUKBAN ÁLL kiírtani. (Legalábbis ameddig én láttam, ezt sugallta minden cselekmény.) Amennyiben ez szerinted nem káros a 10 éves kisgyerekekre, akkor nem tudom, mi az.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Bizonyára elolvastad a teljes postot amit írtam és sztem le is jött mit akartam írni. A 10-11 éves korosztályra biztos nem lenne jó hatással...sure. De ha a 14-15 éveseket nézzük egy válrándítással elintéznék miután megnézték. Rájuk BIZTOSAN nem lenne hatással. Ahogy írtam egy válrándítás. Őszintén megvallva én ezt tényleg sajnálom, hogy ilyenek a mai fiatalok x( De sajna ez az igazság. Nem éppen egy anime fogja megváltoztatni a fiatalok lelkét egy olyan világban melyben nem veszi őket körül más csak a tiszta erőszak. Talán egy kicsit túl pesszimistán nézem a dolgokat =/
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A.Hidekai írta:De ha a 14-15 éveseket nézzük egy válrándítással elintéznék miután megnézték.
Sajnos ezt én is elképzelhetőnek tartom. :\

Na, azt hiszem, épp eléggé kitárgyaltuk ezt a témát, innentől kizárólag az animével kapcsolatos postokat szeretnék látni, lehetőleg flame nélkül.
Köszönöm.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Nekem tetszett az Elfen Lied. Most akkor beteg vagyok? Bár azóta sem érzek kényszert, hogy valakinek leszakítsam a végtagjait.

Sokkal szívesebben ülnék be a Gundam-embe és poénból házakat taposnék szanaszét :hammer:

Nyuu meg aranyos...
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Akkor itt lehet,hogy én vagyok a legbetegebb,de nekem Lucy jön be a legjobban,ő a kedvencem a sorozatból.Felnőtt korában érthetően a bosszú hajtja,de gyerekkorában nem volt ő olyan gonosz.Jó,ölt de melyik gyerek ne tenné ezt ilyen adottságokkal?És nem poénból ölt,hanem mert bántották,megalázták,tehát a "dühkitörései" érthetőek.Szerintem Lucy teljesen normális.Engem nagyon megfogott a karaktere.
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Akkor nem igazan ertettetek a "kis" pszichologiai vitat..
Nem leszel attol vegtagletepo sorozatgyilkos h megnezed..de 11 (es hasonlo koruaknak) nem kene "kotelezonek" erezni ezzel kezdeni..ennyi..node hagyjuk a temat telleg.. :wink:
Amugy en szegeny Nanat sajnaltam a legjobban, meg a kislanyt (akinek most nem jut eszembe a neve majd megnezem) aki amikor minden rosszul jott ki neki meg jott a kutyujanak az igazi gazdaja, es kitepte a kezebol az allatot.., az olyan igazi "meg lehet rosszabb ennel is, szegeny szerencsetlen lany" pillanat volt.. :shock:
Es Lucy minden sztem csak nem normalis..semmilyen szempontbol nem az..de belegondolva nem sok "normalis" karakter van a sorozatban... :weh:
Válasz küldése