Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

OFF mayer:iaido jobb! :P :D legalábbis szerintem "életszerűbb"...
ON milyen fajta riszből érdemes onigirit készíteni?én akármiből próbáltam,mindig szétesett. :D (a batyus fajtát.^^)na jó,egyszer megmaradt,csak erősen kellett fogni. :D aztán görcsbe állt a kezem,bedobtam egy tányérba,és elvilláztam...^^
umeboshit hogy csinálják? :shock:
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

OFF ignesis: nah, jó, akkor ezt most leverem rajtad;P mind a kendo mind az iaido életszerű. a kendo talán annyival életszerűbb hogy ott van rendes küzdelem, rendes vívás, harc, etc. iaidon meg csak adott katák egyedüli eljátszása vagy hogy mondjam. kivéve ha bujutsu mittoménmis vagy. mer az nem iaido.

ON bármelyik rizsből lehet, egy kicsit túl kell főznöd hogy olyan egész ragacsos állagú legyen:) pl ha veszel egy gyorsrizst (tom parasztmóccer) és rá van irva h 10-12 percig főzd, akkor engedj rá kb 16-18 percig. aztán miután leengedted róla a vizet, takard le a lábosban vmi födővel (jézus de parasztul írok), aztán hagyd egy kicsit h összeálljon a zamata;P
ha mondjuk a rendes főzős rizst választod, akkor kb 1:2 arányban rakd a lábosba a rizst:vizet, hagyd hogy elfőljön rajta a lé, majd ezt is kicsit hagyhatod hogy összeálljon.
ha tudod, akkor még melegen formázd, bár leégeti a kezed, de jobban összetapad:)
umeboshi ha jól tudom akkor az a savanyúságnak kipreparált szilva. nemtom hogycsinálják....:D ha pesti vagy, a rákóci térnél(aaaassszem) van ilyen keleti-kaja-bolt, nah ott lehet ilyen konzervet kapni....:)
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

off:a Bu Jutsu Kai Kenshin Ryu csak egy felvett név.eredetileg az iaido.és van benne harc.ütőfával. :D jó sok...az életszerűbbnél arra gondoltam,hogy itt nincs védőfelszerelés.annyira nem vagyok járatos a kendoban,szóval lehet mondok jó nagy hülyeségeket is,de nem gond,már megszoktam,hogy mindig felsülök...
on:a Szaku új számában láttam néhány fajta onigirit...hát én abból kb egyiket sem enném meg. :shock: nektek van vmi kedvenc tölteléketek? :) csak hogy kipróbáljak vmi biztos(abb)at... :)
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

FIGYELEM! Akiknél fogható a TV Paprika adása ajánlom figyelmükbe ehétvégi tematikus csomagjukat! Jó étvágyat hozzá! :-P

A TV Paprika első tematikus hétvégéje
A TV Paprika „Cseresznyevirágzás” címmel egy teljes hétvégét szentel a japán étkezési kultúra bemutatásának. Április 1-jén és 2-án a csatorna minden nézőjét beavatjuk e titokzatos ország konyhaművészetének titkaiba.
Saját gyártású műsoraink keretében a nézők megtekinthetnek egy tradicionális japán teaszertartást, eljuthatnak japán éttermekbe, megtudhatják, mit főz otthon egy japán háziasszony, és elindul Döme új sorozata is, a Világevő.
Élvezzék az első tavaszi napsugarakat, és köszöntsék a japánok kedves ünnepét, a cseresznyevirágzást együtt a TV Paprikával!
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

hát, a tonhalas töltelék isteni =^.^= az umeboshit is imádom, bár egyszer hánytam tőle, de ennek ellenére imádom, őőő...van hogy igy magába a rizsbe belekeverünk ilyen moszatfélét nemtom, az is fincsi, ettem már olyat hogy a külseje be volt szezámmagozva, nah, az is fincsi...hm...megyek és asszem csinálok onigirit:D

-----
Ignesis írta:off:a Bu Jutsu Kai Kenshin Ryu csak egy felvett név.eredetileg az iaido."és van benne harc.ütőfával"
épp ezért nem iaido... :D bár gondolom te is hallottál bujutsus lévén arról h volt egyszer egy óriási vita erről....
mondjuk azzal kezdődik hogy iaido nem arról szól hogy káposztát szeletelünk egymás hasán miközben a közönség nekünk tapsol....mind1, nem akarom lehúzni a dolgot, de ezt már felettem állók is megmondták h ez nem iaido....^^"
amúgy tanultok ti valamilyen katákat vagy vmi hasonlókat?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

viewtopic.php?t=35&start=120

mé kell ezt a topicot agyonoffolni? :roll:
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Már direkt szégyellem magam,itt mindenki japán konyhatündér(konyhakitsune),én meg még csak sushit ettem :) Igaz kaptam hozzá egy kis zöld cipőpasztát is,nem tudtam hogy dísz-e vagy ennivaló,gondolam megkóstolom,felcsíptem az evőpálcikával,aztán meg ő csípett engem...Karasu to wasabi ga atta iru... :-P
Hanatarou desu.
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

nyeheheh:D
próbáld ki az onigirit, iszonyat egyszerű csinálni!!!:)
fözöl rizst, jól túlfőzöd hogy ilyen ragacsos állagú legyen h szinte már alig legyen rizs szerű:D aztán mikor még meleg kiszedsz egy adagot a kezedbe, szétlapítod, aztán a közepére teszel valamilyen ízesítést teszem azt umeboshit(savanyúsított szilva) vagy akármit, én tonhalat szoktam belerakni mert fincsi^^'' aztán összehajtogatod a szétlapított rizst, úgy hogy elfedd a tölteléket, aztán csinálsz belöle egy kis 3szöget.....yo8vágyat:)
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

a tv paprikán én is láttam pár japán konyhás műsort(...).egyikben egy étteremben ültek,vmi budapesti,járt ott már valaki?nem tudjátok a pontos címét? :)
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

liache írta:nyeheheh:D
próbáld ki az onigirit, iszonyat egyszerű csinálni!!!:)
fözöl rizst, jól túlfőzöd hogy ilyen ragacsos állagú legyen h szinte már alig legyen rizs szerű:D aztán mikor még meleg kiszedsz egy adagot a kezedbe, szétlapítod, aztán a közepére teszel valamilyen ízesítést teszem azt umeboshit(savanyúsított szilva) vagy akármit, én tonhalat szoktam belerakni mert fincsi^^'' aztán összehajtogatod a szétlapított rizst, úgy hogy elfedd a tölteléket, aztán csinálsz belöle egy kis 3szöget.....yo8vágyat:)
*nyel nagyokat*
Jól hangzik,szerzek tőkehalat,köszi szépen :) :) :)
Hanatarou desu.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ignesis:

A Wasabi étterem ( http://www.wasabi.hu ) valszeg amit láthattál, de ha nem mind1 ezt is érdemes csekkolni :) Ha meg nem akarsz beülni vhova akkor http://www.ilovesushi.hu bár én továbbr is wasabiéktól rendelnék :)
Kép
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

jah,a Wasabi lehet....és mennyire drágák ott a dolgok? :) relatíve... ;)
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

Mayer írta:Ignesis:

A Wasabi étterem ( http://www.wasabi.hu ) valszeg amit láthattál, de ha nem mind1 ezt is érdemes csekkolni :) Ha meg nem akarsz beülni vhova akkor http://www.ilovesushi.hu bár én továbbr is wasabiéktól rendelnék :)
mind2 hely jó, a szeretemaszusitponthú az olcsóbb. szerintem ;P
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hmz...
egy gyors összehasonlítás:

SUISEN

1490.-

(18 db|18 pcs)
2 Avokádó maki|avocado|avocado
2 Uborka maki|kappa|cucumber
2 Omlett maki|tamago|omelette
4 Lazac maki|sake|salmon
4 Vöröstonhal maki|maguro|tuna
4 Rákhús maki|kani|crabstick

Ez Wasabi...

------------------

Nara

* 6 Vöröstonhal maki (Tekka maki)
* 6 Avokádó maki (Avokado maki)
* 6 Shiitake gomba maki (Shiitake maki)

1650 Ft / 1 box

ezmeg Ilove sushi.
----------------------

Habár tényleg nem nagy a különbség, Wasabiéktól nagyobb választékban lehet rendelni. SZal míg ilovenál van 3 féle, ebben a tálban, addig hasonló árban egy jóval nagyobb választékú tálat kapsz, ráadásul itt van rákhús is, ami általában dob az áron. De végülis tényleg nem észvesztő a különbség.

Szal végülis, tulképp tökmind1... :)
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

nem feltétlenül az előreösszeállított boxok a yok:D
pl próbáld ki a majonézesjégsalátásrákosmakit a szeretemaszusiponthúról! isteni, bár nemépp tradicionális benyomást keltő, de kb olcsó is és finom is:D
kéne sushipartit művelni.
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Mayer írta:egy gyors összehasonlítás:
izé.... az ugyanolyan típusúak az ájlávszusiban olcsóbbak sztem... na persze hogy ha battleship sushikat akarod összehasonlítani az omlettesekkel akkor persze hogy a másik az olcsóbb ^^""""

A többi kajához...
Én az Usagiyában szoktam vásárolni tápot, ha veszek vmit. Legutóbb ezeket vettem:
http://img485.imageshack.us/img485/9097/kaja8ym.jpg
A rizs ott mondjuk kicsit drágább de jó =^_^=
Ugyanitt szoktam venni a pokit is pl....
Oh, btw... Rákóczi térnél v hol.... ott hol van ilyen bolt? O_o"""
Még sosem láttam...
.:SZERINTEM:.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Yuki írta:Én az Usagiyában szoktam vásárolni tápot, ha veszek vmit.
És ez merre található?
Amúgy még nem kóstoltam sushit, se másféle japán eledelt, de készülök rá. :)
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Majd beiktatunk egy közös sushizást ^^
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

a héten csináltam sushit, és halálra lettem dicsérve:D
úgyhogy csak hely kell, rizs, nori, tojás, avokádó, surimi, uborka, szójaszósz, meg wasabi. ;P
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Nekem a multkor volt alkalmam egy ismerősöm által készitett szusit megkóstolni.
Szörnyen rosszul lettem, nagyon nem izlett. :(
Viszont a wasabit kiskanállal ettem ki a tálból. Nyamm, az fincsi volt.
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Pal-chan írta:És ez merre található?
Amúgy még nem kóstoltam sushit, se másféle japán eledelt, de készülök rá. :)
Nemetvolgyi ut 91
Moszkvától 59-essel a Vas Gereben utcáig...
Út túloldalán kell haladni (menetirány szerinti jobb) még a menetirány irányában egy keveset gyalog kelle megtenni. (lámpás zebrán át..... stb)

12:00-22:00-ig nyitva...
Hmh. Asszem ebben a legtöbb fontos dolog benne volt ^^
.:SZERINTEM:.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Mikor legutóbb arra jártam már 11/fél 12kor is nyitva volt. Megint délre tették a nyitást?
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Huh.. át dél előtt még sosem voltam O_O
De hivatalosan ekkor van nyitva ha jól tom....
.:SZERINTEM:.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Köszi az információkat Yuki! :) Ez tulajdonképpen egy "japán közért"? Vagy nem csak élelmiszer vásárolható?
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nos, végre volt szerencsém kipróbálni a japán konyha világát. A nigiri sushi így elsőre furcsa volt, kicsit íztelen, de rossznak nem mondható.
liache írta:a majonézesjégsalátásrákosmaki---isteni, bár nemépp tradicionális benyomást keltő, de kb olcsó is és finom is:D
Ezzel egyetértek. Nagyon finom volt! Közben arra is rájöttem, hogy nekem jobban ízlik a rákhús, mint a lazac. :)
Ezenkívűl ettem még klasszikus mochit is, meg miso levest. Na, az túlzás hogy "ettem" miso levest, mert szinte az egész a wc-ben végezte annyira szörnyű volt (mind az íze, mind a szaga és kinézetileg is). :osbleh: Viszont a mochi nagyon-nagyon ízlett. Különleges desszert és az a jó benne, hogy nem túl édes, mint egy csoki. :) Már csak a pockyra vagyok kíváncsi...
Kép
Válasz küldése