Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

az amerikai típusú nemes erkölcsöket kikérem magamnak, európai vagyok erurópai gondolkodással :cool:

Szerintem egyébként szó nincs szexuális vágyakról... Sergay tényleg teszi a "dolgát"... Make Love not War! Szeretkezz Ne Háborúzz :p Sergay Hippi... najó leállok :D

Szóval tulképp tényleg a legkézenfekvőbb megoldást választotta. De ettől függetlenül, nem értek egyet vele. De nem Sergay-el és a tettével, hanem avval, hogy az alkotók ezt betették. Ez ilyen magánjellegű vélemény, most hogyha a sok Loliotaku-nak ez bejön, ám legyen (tisztelet a kivételnek persze :))
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Akar a Foldon jatszodik akar nem, akkor sem helyes..es nem azert mert nem ertem a dolgokat, es csak szines izgi kepeket latok magam elott, hanem a fogadott 15 eves lanyommal szexualis kapcsolatot letesiteni nem ok..es azert a 15 evesek meg nem "kesz" otomek, meg kell ido h befejezzek a sulit, nem?Azert 17-18 eves korban mar telleg semmi gond..(bar nem valtoztat a tenyen, h apa lany viszonyban vannak, meg ha ez nem ver szerinti akkor sem)
Csak akkor tudnam "elfogadni" h megtortent a dolog ha telleg semmi mas modja nem lett volna Sergaynek megakadalyozni a dolgokat..
de akkor telleg megtortent ugye? :(
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Itt van ez a scan:
Kép
Egyelőre fordításom nincs hozzá, és most nincs időm kibetűzni, de annyi bizonyos, hogy ősszel ki fog jönni egy Mai-Otome OVA. Hogy mi lesz benne, vagy egyáltalán lesz-e benne újdonság arról most nem tudok nyilatkozni.
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Miért ne lenne újdonság?
Hatalmas bunkóság lenne, ha csak összevagdosnák a régi epizódokat és kegyetlen nagy bukás. Nem hinném, hogy megéri a cégnek.

Én vmi akcióra számítok, mert az eléggé kevés volt a sorozatban és no pedo!!! Egy hangyányit eltúlozták...
War... War never changes.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

De sajna pl a Blue Gender movie-ban sem volt semmi uj..es csak ossze volt vagdosva, a vege lett egy kicsiket mas mint a sorozatban volt.
de azert remelem ebben lesz..v legalabb nagyon vicces reszek lesznek benne :)
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Hát igen, a hime is meg az otome is ezért volt jó, mert az akció és a dráma mellett mindig hülyéskedtek egy sort. :)
Én azért bízom a Sunrise-ban. Az Otome végét is nagyjából jóra csinálták meg. Persze lehetett volna sokkal jobb az egész sorozat, de ez van. Majd az ova pótolja a hiányokat.
War... War never changes.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Atyaúristen ez az utsó előtti rész! Nagyon hasít! Még 40 perc mire lejön az utsó. Ajajj remeg a kezem. Egyszerűen zseniális. Izgalmas, harcolós, drámázós és közben olyan poénokat lenyomnak, hogy lefordultam a székről.
spoiler írta:Akane-chan mint macskanő :D, meg Natsuki elementje micsoda kéziágyú.
Aki hasonlóan türelmetlen mint én és nem bír várni az SSre meg a Doremi-re, de nem tud japánul, annak ITT az alternatív megoldás.
edit: már van doremi is
Bár gondolom javában alszotok már :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Akkor mar kijott az utolso resz?
Mert en meg nem talaltam :(
Es hany mega?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Csak egy komment az utolsó részhez:
spoiler írta: ::daisuki:: Miss Maria ::daisuki:: すげえええええええ キタ━━━━(゚∀゚)━━━━ッ!! hawt bijin. A materializáció nem csak szupererővel ruház fel, hanem az öregedést is visszafordítja. Most már érthető, hogy miért Miss Maria fiatalkori szobra a legdrágább kiállított tárgy a BackStage-ben (a dráma CD szerint).
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Miért Istenem, Miért???? Miért nincs még kinn a 26. rész Doremiéktől? :)

Hát emberek, ez a 25 rész végre meghozta azt amit eddig vártunk. Ez eddig nagyon jó. Reménykedem, hogy a 26 hasonló színvonalat hoz. Eddig...

btw paTKany, jólett az ismertetőd. Jó részletes, és valóban, Otakuknak készült a cucc ^^ És jócucc! :)
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

IloveRenji írta:Mert en meg nem talaltam :(
ha átsiklottatok felette: link, ha nem akkor bocs az ismétlésért. Egyébként érdemes várni szokásosra, mert ez a Your-Mom fansub eléggé igénytelennek bizonyult, tele illúzióromboló poénokkal. Najó azért az egyik tetszett:
spoiler írta:"Note: Please do not try this at home. We at Your-Mom do not encourage running your mother trough with a weapon to unlock Otome powers"
De milyen ultra happyend lett már ez is. Legalább Arika és Nina meghalhatott volna abban meteorként zuhanós jelenetben. Bár Tomoe is jól bírta a becsapódást :shock:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

A 25.resz mar megvan, csak en azt hittem h egy oras special lesz..
es nem siklottam el a link felett, de en nem ertek a torrenthez, ugyh nekem meg kell varni mig kijon a 26.is.. :cry: (egyenlore nem akar)
nekem tetszettek az alairasok, marmint amit a forditok irtak oda.. :D
es nagyon jo volt a 26.resz, bar azt hittem meghal Tomoe..
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Mayer írta:Miért Istenem, Miért???? Miért nincs még kinn a 26. rész Doremiéktől? :)
[...]
Most már van, éppen húzom lefele. :wink:
Elérhetőségek gondolom minenkinek a szokásosak. :)
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos ez is véget ért ... És speciell tartom magam a véleményemhez, ez jobb lett volna 52 epizódban, így gy kicsit elhamarkodottnak tűnik az egész. És végül is csak két személy halt meg össz vissz: Arika mamája és Ers chan, a többi halott mind visszatért. ÉS Nina és Akane is szűz maradt ( Akanenál ott van utalásként a macskafül is :D ) ... Kellett volna ide több szenvedés, több harc, dráma stb., ha már ennyire kihúzták a végére a lényeget ... Ritkaság, hogy egy háború úgy zajlik, hogy elkezdődik és az elején rögtön jön a végső mindent eldöntő nagy csata ...

De ennek elenére az utsó két epizód tényleg pőenge volt, végre valahára az első epizódos hátsó ülésről való indításos jelenet után ... :mrgreen:

Ja és Miss "vén némber" Maria ownol mindenkit, robe-bal, vagy anélkül. A sok wannabe hero Otome meg szimplán csak n00b. :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Akkor én vagyok az egyetlen, akinek nem tetszett az utolsó két ep.

A sorozat eléggé humorosra vette a figurát, mégis próbáltak benne drámázni, ami még jól is haladt, és amihez egy könnyedebb drámai befejezés illett volna. Ehelyett a paródiának is beillő jelenetek után váltás, Nina szív nagyot, persze Arika meg Mashiro nem, rengeteg szereplő elhanyagolva. Nekem teljesen szétesett a végére.

Hatalmas spórolások történet/animáció/minden téren, Nina harmonium megjelenése teljesen erőltetett és tápolt, a befejezés meg felemás.

Ami nagyon szép lett, az Arika és Nina végső harca, de szerintem kijelenthetem, hogy ez nekem nem igazán jött be.

Miss Maria meg übercool.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Arika mamája már nem volt eredetileg is halott, vagy ez nem így megy? Ja és én is úgy számoltam, hogy csak a Erstin párolgott el, de volt egy Mimi nevű srác is aki Mashiro nagy bánatára feldobta a talpát.
" elkezdődik és az elején rögtön jön a végső mindent eldöntő nagy csata ..."Otomééknél anno is így zajlottak a háborúk, hogy az otomék meccseltek egymással.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Midoo írta:Nina szív nagyot, persze Arika meg Mashiro nem, rengeteg szereplő elhanyagolva
Ebben van vmi..sztem nem volt rossz annyira, de hezagok voltak benne..
Nina-nak nem volt rossz, v igen?Sergey-el lehetett, neki az volt a legfontosabb..
(bocsanat h ezt igy mondom, nem volt semmi bajom a karakterrel, de Aoi-nak meg kellett volna halnia, a legszebb jelenet utan megiscsak tuleli..az ugy "jobb" lett volna ha meghal..)
es lehetett volna tobb csata..az igaz..vhogy most h ravilagitottal a dolgokra utanagondolva nekem sem volt meg az az erzesem h hat igen, ez milyen remekul sikerult :weh:
azert nekem mondjuk hepiend volt legalabb, bar tudni lehetett h ez lesz..
"parolgott"..áá..szegeny :D
es "Granny" Maria :thumb:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

o// o// o// o//

Taps után pedig: Nekem ez nagyon tetszett, számomra minden klappolt, a zenei aláfestés meg az egész sorozat alatt valami hatalmas hangulatot adott. Legalábbis nekem. Néhány vonós aláfestőnél, szinte könnyeztem, pedig tényleg semmi megható nem történt. EGyszerűen a zene az Isteni (ahogy HiMEben is :))

Habár, tényleg happy end a befejezés, én spec annak jobban "örültem" volna, ha ott van vége hogy Mashiro befejezi beszédét... onnantól h Arika újra feltűnik, és így tovább, hát, szép meg jó emg happy, de én jobban "örültem" volna ha Arika és Nina szépen elszenesednek az űrből hazajövet :) Jó ez goni dolog, de nekem az jobban bejött volna, de ettől függetlenül. Sajnálom hogy vége, de jóvolt ez így 26 részben. AZ utolsó részek igen jóra sikeredtek. Felpörgött minden, nagyon jó volt. A maga kategóriájában nekem nagyon tetszett.

Várom az OVA-t szeretettel :)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

madfist írta:Mimi nevű srác
Mimi kislány volt! (jaj hányszor kellett ezt a fansubberek hibájából keletkezett tévedést kijavítani az animesuki fórumban is)

Amúgy meg nem élte túl a sorozatot Fia Gros, Argos XIV, John Smith, meg Lumen se a fontosabb szereplők közül.
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Akane mégi szűz maradt.

bár szerintem a veszély elhárulása után igencsak onnan fogják Kazo-val fojtatni ahol abbanhagyták. :)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

És Nina is mindenbizonnyal :) Szóval a Sergay-t felmenthetjük Pedofília Bűne alól :)
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Mindent összevetve, a HiME sokkal jobban sikerült. És most ne gyertek azzal hogy nem lehet összehasonlítani, miért ne lehetne? :roll:

Jobb volt a sztori, a történetvezetés, a karakterek, és úgy egyébként az egész. Ehhez képest az Otome olyan elnagyolt, elkapkodott, kidolgozatlan. Fényévekre van a HiME-től.

Ez a véleményem, lehet megkövezni. :cool:
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

/me kis habkövet dob Tiara-ra hogy ne fájjon

:) Avval egyébként egyetértek, hogy a HiME jobbra sikeredett, de véleményem szerint a kettő teljesen más kategória. Nehéz a kettőt összehasonlítani, mert véleményem szerint az Otomének egy sokkal jobban megszerkesztett és kitalált világa van (még akkoris ha bizonyos mértékben mintha lopkodna aStarWarsból :) )

Egyébként egy haverom alig-alig tudja nézni a HiME-t, tegnap meg betettem neki Otome-t, és 4 részig meg sem álltunk, este meg panaszkodott hogy addiktív a sorozat és mikor nézzük már tovább? :roll: Szóval, vannak ilyenek is, meg olyanok is :)
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Mivel eddig 4 részt néztem meg, így nem a végleges véleményem persze, de már most hasonlóan érzek, mint Tiara... A HiME szereplői mi a fenének kellettek ebbe a sorozatba? Hozták a nevüket és az arcukat, de teljesen más karaktereket alakítanak, néha olyan érzésem van, hogy egy rakás amnéziás vagy skizofrén szaladgál benne. Szerintem jobb lett volna a történet, ha más szereplőkkel játszatják el... Ettől függetlenül tetszik eddig, csak tényleg idegbajt lehet kapni, amikor megjelenik Arika mint egy idegbeteg futóbolond (ugyebár második rész), miközben a HiME-ben egy komoly, felelősségteljes csajszi volt (na jó, mivel a neve nem ugyanaz, így talán ő tényleg jogosan más). Tudom, hogy a két történetnek nem nagyon van köze egymáshoz, de olyan érzésem van, mintha az Azumanga Daioh szereplőit egy sci-fi/mecha történetben látnám viszont. ::jcrazy::
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az elejen midnenkinek furcsa, nekem is beletelt 1-2..10 (?) reszbe mire megszoktam, de azt hiszem korabban is mondtam, h semmi ertelme a Himevel osszehasonlitani..majd ha tobb reszt latsz sztem majd "hozza fogsz szokni"..ez egyszeruen egy tok mas sorozat..de az igaz h kicsit ossze van kapkodva..
amugy nekem is jutottak eszembe vicces dolgok..nekem vmiert a Tescoban domborito Belach tagok :-P nem tudom miert ez...
de telleg lehet bizarr dolgokat ilyenkor elgondolni :D
Válasz küldése