Ki játszik valamilyen hangszeren?

Zenék, együttesek
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Az már döfi, egyik haverom aki szintén autodidakta módon tanul gitározni és szájharmónikázni, rávilágított, hogy baromi nehéz eljátszani (félhangok stb.) Meg, hogy Charles Bronson fullkamuból húzogatja a szája előtt.
Kép
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Régebben nem igazán foglalkoztam ilyesmivel de most már haladok:végre van 1 gitárom (akusztikus),de csak nyárra kaptam vmi gitártanárt aki állítólag naagyon yol tanít(pontosabban a tök kezdő emberkéket is mint én - :( egy nyáriszünet alatt meg tud úgy tanítani játszani h ha zeneiskolás lennék egyből 3-4. osztályba mehetnék!Oooolyan yo! :lol:
Ezért megéri várni! :cool:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Dawe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.01.18. 16:47
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dawe »

Gitároztam pár évig, de a gitártanárom kiborító volt, így abbahagytam. Azóta néha-néha eljátszok, megtanulok valamit, de nem sűrűn, sajnos...
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

:cry: :!:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Plague
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2006.04.04. 10:50
Tartózkodási hely: Namek

Hozzászólás Szerző: Plague »

Schuldig írta:Én szilveszterkor is elszakítottam a házigazda osztálytársam karácsonyra kapott gitárjának a húrját.... :drop: pedig csak be akartam hangolni neki. Lazítani kellett volna a húrt én meg tévedésből feszíteni kezdtem és hát... :drop: :hammer:
Nekem haveromék hangoltak valakinek a basszus gitárját aztán addig húzták amíg el nem hajlott a nyaka utánna meg el is szakadt a húr. Hangolási módszerük eléggé érdekes volt, két ember fogta a gitárt egy meg fogóval(!!!!) hangolt. Ja és ritmus gitár alapján hangoltak ::jcrazy:: . Én egyébként ritmus gitáron és basszus gitáron is játszok, bár az utóbbit jobban szeretem. Nincs Jákóhalmához közellekó dobos? :D
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Általánosban levizsgáztam furulyából! :roll: Nem röhög!Nehéz volt!
Szívesen megtanulnék hegedűlni,de jelenleg saját magam vagyok a hangszer mivel Plauge-el közös bandánkban vagyok énekes. ::karaoke::
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Aha, ti "Joban rosszban egyutt"? :D
Node, h ne legyek teljesen off, nekunk is kotelezo volt furulyazni mert Enek-zene tagozatos suliba jartam (h ez h jott, es miert azt anyam soha nem fogja megmagyarazni nekem, ugyanis semmi erzekem a hangszerekhez, meg az egesz temahoz.. :shock: ) es nekunk is kellett furulyavizsgazni..es vhogy letettem, de te jo eg, mekkorat stresszeltem.. :lol:
es nekunk is nehez volt...h mit kellett mar csinalni, nem tudom, asszem vmi valasztott dalt eloadni..en vmi katicasat adtam elo, nyilvanvaloan mesterfokon..a legjobb a furulyazasban az a tisztito kefe volt, meg h szet lehetett szerelni a furulyat..csak ennyire emlekszem az egeszbol :D
ha most kene eloadnom vmit, szegyenletes lenne..
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

raz86 írta:Általánosban levizsgáztam furulyából! :roll: Nem röhög!Nehéz volt!
Az is!Én is furulyáztam
És most dobos leszek. Ha találok tanárt.
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
kaoru-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.03.27. 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: kaoru-chan »

Én zongorázom, 11 éve, de idén most már abba fogom hagyni. Mármint órákat venni (most vagyok 3.-os továbbképzőn. Vagyis 9. osztályos a zeneiskolában). Vagyok már olyan szinten, hogy egyedül boldoguljak egy darab megtanulásakor. :3
Imádok pl. animés dalokat játszani (.hack//SIGN-ból az "Echoes"-t, vagy az FMA-ból a "Bratja"-t......mondjuk ezek nagyon könnyűek), meg aztán ott van a tömérdeknyi FF zene... n.n

Szeretnék még megtanulni gitározni.....ez ugyan még összejöhet előbb-utóbb, de pl. világéletemben meg akartam tanúli hárfázni. o_o; hát az valószínüleg már nem fog összejönni. xD Meg érdekel a cselló és a brácsa is....n_n Nem bírok zene nélkül élni, annyi biztos.
"Aki szeret, az alulmarad, és szenvedni kénytelen." ~Thomas Mann: Tonio Kröger
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem ez a 10. évem zongorából, és ez egyben az utolsó. Kijártam az iskolát... Mindennek vége van egyszer. T_T
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Narumi írta:Nekem ez a 10. évem zongorából, és ez egyben az utolsó. Kijártam az iskolát... Mindennek vége van egyszer. T_T
kijártad? és sehova tovább? mert már én is elméletileg kijártam a zenesulit, de attol még szorgosan járok fuvolázni. (igaz nem is tudom, a bizonyitványom meg van-e még xD)
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Lehet h nem nagyon tartozik ide, de tud vki egy jó dobtanárt?
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Nem akartam ennek új topikot nyitni, mert végülis köthető valamennyire ide, és csak egy kérdés:
Van piciny országunkban olyan zenekar, akik japán zenéket játszanak? Itt most konkrétan az aktuális könnyűzenére gondolok, nem a tradicionális dolgokra.
Ha van akkor kérekszépen valami linket! :)
Ha meg nincs, akkor meg csak úgy annyit kérdeznék még, hogy szerintetek lenne igény egy ilyenre? Kivitelezhető lenne? (japánul éneklő énekest lenne talán a legnehezebb találni)
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

most ne haragudj, lehet én vagyok korlátolt, de ezt nem egésszen értem... a kérdés, hogy van-e olyan magyar banda, akik a számikat japánul énekelik? mert ennek én nem látom értelmét. lévén a szinte megszámlálhatatlan igen jo japán bandának. még csak azt se lehet mondani, hogy olyan nehéz beszerezni. az, hogy nincs koncert, lévén, hogy nem jönnek ide ez nekem nem elég indok. nem akarok senkit megbántani, de egy magyar banda nem lesz jobb attól, hogy japánul lennének a szövegeik. (személyszerint meg van a véleményem a magyar zeneiparról -_-"" persze vannak kivételek, vannak jo magyar elöadok, de ugy az átlag imho elég alacsony szinvonalon megy.)
Kép
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Jó, akkor megpróbálok egyértelműbben fogalmazni. Arról érdeklődtem, hogy olyan banda van e, akik azt csinálják, hogy fogják szépen és már létező japán számokat játszanak, ilyen tribute band jelleggel, mint ahogy van csapat akik U2-t vagy Limp Bizkit-et játszanak, ugyanígy lehetne olyan, akik mondjuk L'arc en Ciel-t vagy Dragonash-t játszanak és pont azért mert ezek a japán bandák ide nem nagyon fognak jönni, viszont van jópár ember, akik szívesen hallgatnák nem csak empéháromban, vagy cédéről, hanem akár élőben is. Szóval csak erre voltam kíváncsi, dolgoz e fel valaki japó zenéket.
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Nerine
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.05.03. 15:45

Hozzászólás Szerző: Nerine »

Én zongorázni tanulok ^____^
Nagyon ügyetlenül T.T
Kép
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Galb írta:Jó, akkor megpróbálok egyértelműbben fogalmazni. Arról érdeklődtem, hogy olyan banda van e, akik azt csinálják, hogy fogják szépen és már létező japán számokat játszanak, ilyen tribute band jelleggel, mint ahogy van csapat akik U2-t vagy Limp Bizkit-et játszanak, ugyanígy lehetne olyan, akik mondjuk L'arc en Ciel-t vagy Dragonash-t játszanak és pont azért mert ezek a japán bandák ide nem nagyon fognak jönni, viszont van jópár ember, akik szívesen hallgatnák nem csak empéháromban, vagy cédéről, hanem akár élőben is. Szóval csak erre voltam kíváncsi, dolgoz e fel valaki japó zenéket.
sokka. remélem ilyen sincs ^^"" én spec nem támogatom az ilyesmit, mert nekem ugy az igazi a zene ha az eredeti énekest hallom. a feldolgozásokat se tudtam soha értékelni. de lehet ez csak az én rigolyám, mások lehet vevök lennének rá.
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Ha mas nem is, majd ti jatszotok nekunk Larukut, Galb. ^_- Bar inkabb ne, Haido korai hangjat nem lehet visszaadni ::daisuki::
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

Én gitározok. Van egy stratocasterem meg egy neylon akusztikusom... Számokat is írtam, de inkább Pink Floydot játszok ( :oops: ) Ja, és zenekart is sztnék :D :-P
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Zelmor írta:Ha mas nem is, majd ti jatszotok nekunk Larukut, Galb. ^_- Bar inkabb ne, Haido korai hangjat nem lehet visszaadni ::daisuki::
:D :D :D

Igazából már nem emlékszek miért is kérdeztem rá erre a dologra, de az biztos, hogy nem ilyesmi járt a fejemben... Ja, már tudom, épp Animetalt hallgattam. :)

Mindenesetre sztem ha lenne ilyen banda és jól nyomnák én biztos eljárogatnék koncertekre, mert annyira esélytelen, hogy legalább csak valami hasonló koncertre mehessen az ember, hogy az élmény miatt érdekes lenne. Na mind1. :neutral:
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Várjunk csak.
Tanultam furulyázni csomó ideig. Zongorázni, de azt nem szerettem. Citeráztam 1 évig, de annyi abból elég.
Szaxofonozom teljesen autodidakta módon... Ehh...
És zeneiskolában oboázom. (6éve?) Hülye hangszer, de legalább jól megy.
Valamit biztos kihagytam.
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Nyehh,két hét múlva dobból vizsga! >.<
Tessenek szurkolnii!!! ^__________^
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Dobolsz?Azta... Szegény szomszédok :-P

Én + nagyon szeretnék megtanulni gitározni...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Sajnos a Szerkómat majd csak Szeptemberben kapom meg,amikor indul a következő év! ^^
Néhány elfuserált próbálkozásom volt gitározásra,de sajna sehogy nem akart összejönni! Mindenki hülyének nézett,mert azt mondják könnyebb mint dobolni! >.<
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Hááát..majd meglátom..öcsém vesz gitárt én meg néha el fogom kunyerálni aztán ha őstehetségnek bizonyulok akkor lehet veszek egyet...
A dobon legalább ki tudod tölteni a mérgedet :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Válasz küldése