School Rumble

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

School Rumble

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Meglepődtem, hogy a Kereső nem adott találatot a sorozat topikjához, hiszen elég sokaknak tetszik (a más topikokban elkövetett hozzászólások szerint), így nyitottam egyet, hiszen megint aktuális lesz.

Elsősorban itt olvasható az Aoi Animés ismertető a sorozatról: katt.
Most néztem végig a sorozatot és a két OVA-t, természetesen nagyon tetszett, bár tény, hogy a befejezés elég furcsa lett (az "álmodtam csak" dolgoktól engem Bobby meg Pamela óta kiráz a hideg (Dallas ismerők tudják miről beszélek :wink: ), az UFO-s formula viszont még hihető is lett volna, ahogy Karasuma egyébként is szokott viselkedni, de mivel már itt van a kertek alatt a folytatás, a második évad, így meg van bocsátva ez is.

Tényleg; az első két részt már le is adták Japánban, hamarosan várhatóak a fansubberek munkái. Amit tudok, hogy ezek a csapatok dolgoznak a fordításokon: SaiyaMan (az első sorozaton is dolgoztak), Yoroshiku, WannabeFansubs (szintén megcsinálták az első sorozatot ill. az OVA-t is). Nem tudom melyiket lesz érdemes keresni. ha valaki nagyobb tapasztalatokkal rendelkezik ilyen téren, ossza meg tudását. :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: School Rumble

Hozzászólás Szerző: Rage »

SuMMeR írta:Amit tudok, hogy ezek a csapatok dolgoznak a fordításokon: SaiyaMan (az első sorozaton is dolgoztak)
Ez biztosan nem igaz, két okból kifolyólag is: egyrészt SaiyaMan nem egy csapat, hanem egy indonéz fiatalember, másrészt csak és kizárólag raw (felirat nélküli) fileokkal foglalkozik. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Ezt nem tudtam, az AniDB-n mint "group" szerepel, ebből kifolyólag... :wink:

Mindenesetre én a WannabeFansub verziót láttam, jó lesz az most is (tetszettek a kis megjegyzések amiket a sorozathoz fűztek).

Amiben viszont még tévedtem az, hogy még csak egy rész ment le, a második rész e hónap 10.-re van írva, csak a címe van már meg.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah, végre sikerült subbolva csekkolni...

Hát, mit ne mondjak, eddig hozza az első széria szintjét. Nem egy jelenetnél estem le a szérkől (szó szerint). Aminek meg kifejezetten örülök, hogy megmaradtak a régi aláfestőzenék. Az új Opening meg persze nem übereli a Guru guru-t, de ez is jó azért.

Eddig jó... nagyon jó :)
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Végre én is meg tudtam nézni, annak nagyon örülök, hogy ott folytatták a történetet napra pontosan, ahol az első évad befejeződött.
::jthrill::
Avatar
Temari
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.10.17. 16:34

Hozzászólás Szerző: Temari »

Jaja...én is nemrég tudtam meg h lesz School Rumble 2.
Nagyon-nagyon tetszett a sorozat, majd leestem a székről :lol:
Ilyen sincs gyakran de szinte az összes karakter nagyon tetszett...Tenmától a birkózós csajon át Imadori-ig... mindenki...nagyon jól ki lettek találva :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Temari 2006.04.10. 07:34-kor.
Kép
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Nagyon jónak ígérkezik a 2.szezon is.
Pár nap óta először röhögtem könnyesre magam. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
atlas99
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.03.31. 22:12

Re: School Rumble

Hozzászólás Szerző: atlas99 »

Ahogy elnézem egyre jobban gyarapodik School Rumble tábor is ^^
SuMMeR írta:SaiyaMan (az első sorozaton is dolgoztak), Yoroshiku, WannabeFansubs (szintén megcsinálták az első sorozatot ill. az OVA-t is). Nem tudom melyiket lesz érdemes keresni. Ha valaki nagyobb tapasztalatokkal rendelkezik ilyen téren, ossza meg tudását. :)
Én mindenképp a WF-ra tenném le a voksomat hisz soraik közt nincs olyan aki nem lenne nagy sukuran rajongó. A minőség is kifogástalan, igaz nem beszélek japánul, de elég jó öszhangban vannak a látottak a szöveggel. Csak hát a jó munkához idő kell... ami a WF esetén eddíg 5 nap...
A Tokyo Toshokan honlapján már van [no-subs], [your-mom] verzió is. (még eggyikről sem hallottam, és nem szeretem a zsákbancicust.)

Az opening nekem sem tetszik annyira mint az elöző, de szerintem idővel ehhez is hozzá fogok szokni (mint a scramble-hoz ^^)
Viszont legalább a humor és a SR eddigi erényei semmit sem változtak, sőt még javítani is tudtak rajta. ^^

(Amúgy van valaki aki nyomon követi a legújabb (raw) fejezetek alakulását? Vagy csak én vagyok olyan türelmetlen és nem várom meg az angol/magyar fordításokat?)
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Az újhoz nemtok sokat hozzászólni, mert még csak az előző 17. részénél tartok, amit rekeszizom kímélés miatt csak ritkán nézek, de űberjó ez a sorozat.
Your-Mom-ról annyit, hogy a Mai-Otome fordításuktól nem dobtam túl nagy hátast (gagyi minőség, fölösleges plusszpoénok a fordítók részéről), szal érdemesebb WF-re várni, mégha az mp4-et válaszották is hordozónak.
Kép
Avatar
atlas99
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.03.31. 22:12

Hozzászólás Szerző: atlas99 »

Az ulrtacarl-ra felkerült a SR-t feliratozó csapatok munkáinak összehasonlítása.

Amúgy a WF kidobott egy *.mkv verziót is amiből már kivágták a felesleges és számomra nagyon zavaró cd reklámokat. Csak már sehol sem találom a torrent-et a neten. >_>
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Most láttam a második rész Your-Mom verziós változat torrentjét, de akkor a fenntiek alapján megéri a Wannabe-re várni, szerintem az a legjobb.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A Your-Mom-os SR-t nem láttam... de tartózkodom tőle Egy-két subbolt cuccokat már láttam, és tényleg olyanopk mint a csoport neve... "YOUR-MOM!" csak a vazze hiányzik a végéről :p

Wannabe-ékét kell megvárni. Az jó.

--------------------------------------

ez az epizód... (2.)

AZTAROHADT!!!! Hát én ezt nem hiszem el!!!!! Ez valami hatalmas!! mééééég méééég! bah, egy hetet kell várni... Hát ezen szószerint meghaltam a röhögéstől! HIHETETLEN! AZ utóbbi idők egyik legjobb vígjáték epizódja! :D

Hozza a szintet! BÜNTET! De nagyon csúnyán büntet!

/szerintem :-P
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Megnéztem... nem mondjátok, hogy még a következő részben is csatáznak...? :lol:

Mondjuk kicsit fura ez a "háborús eposz", de a mamutosnál nem furcsább. :)
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Eddig 22 részt láttam ebből az animéből, és NAGYON LOOOOOL
Tiszta szerelem paródia, mindenkinek ajánlom!
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

nekem a Black Hawk Down-t jutatta eszembe ez a rész (ami egyébként az egyik kedvenc filmem ^^) szóval tényleg nagyon hazavágott, bár gyanítom h a kövi részt nem háborúzzák végig, hanem max a felét, vagy a harmadát az epizódnak. De már várom :-P
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Az első rész nagyon tetszett =) A második nem volt rossz de inkább elmegy kategória.... Tetszett az egész, hogy mennyire komolyan vették magukat csatározás közben és hát a végén a poén nagyon ütött looool.....na az tényleg ott volt rendesen, de összeségében volt jobb rész is már :)
Az új op nem tetszik....

Elsőre ennyi a véleményem a Sr 2-ik szezonjáról és az első 2 részről :)
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

A komornyik mekkora már az új részben! :D
Fel nem ismertem volna abban a ruhában.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát... ez a 3. epizód is jóvolt, bár, valahogy nem azt a szintet hozta mint a 2. (számomra legalábbis az nagyon magasra feltette a lécet :D) De ígyis voltak olyan jelenetek h fetrengtem a röhögéstől :D És az Equilibrium paródia... hihetetlenül jó! Kiváncsi vagyok mit hoznak ki ebből a festivalból :)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nos, imho a 4. rész volt az eddigi legjobb. Különösen az Imadorival előadatott poén tetszett nagyon. Nemtom, hányan olvasták itt rajtam kívül Ariyoshi Kyoko Swan című mangáját, de nem hiszem, hogy túl sok embert érdekelnének a balett mangák. De a School Rumble azért ezekről is lekapta a keresztvizet. Imadori mint aki egy Sergeiev-sensei szintű balettoktatót imitál... :D
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

paTKany... igazad volt! :D Hát ez késsz. Ez bizony OTT van, erről a sorozatról csak rébuszokban tudok beszélni. Mostmár NEM is kívánom hogy bárki is összejöjjön valakivel... nemérdekel! Mennyen, Kavarják jobban össze az egészet! Örülök h Karasuma kun egyelőre háttérbe szorult egy kicsit, és Tenma-chan enyhe háttérbekerülését is szívesen fogadom, bár kedvelem a karakterét. Hanai és Harima Shounen Ai... ÁÁÁÁHHH!!! XDDDDD
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Nos, hogy is fejezzem ki magam... nem rossz, nem rossz. :D
Nekem az onigiris epizód nyerte meg a tetszésem, érdekes hatásokat válltott ki Harimából a kóstolgatás. :wink:

Viszont a fanservice beindult a bathhouse résszel, az ilyet nem annyira csípem a sorozatokban, bőven van lehetőség másfajta poénkodásra is.
(Btw: az valóságos, hogy egy középiskolai osztály - fiúk, lányok vegyesen - fogják magukat, és együtt elmennek a fürdőbe? Ez már nekem kicsit furcsa, de hát persze nem Japánban nevelkedtem, mondjuk én karaokezni se lennék hajlandó...)
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

SuMMeR írta: (Btw: az valóságos, hogy egy középiskolai osztály - fiúk, lányok vegyesen - fogják magukat, és együtt elmennek a fürdőbe? Ez már nekem kicsit furcsa, de hát persze nem Japánban nevelkedtem, mondjuk én karaokezni se lennék hajlandó...)

Miért, az valóságos, hogy egy középiskolás osztály fogja magát és túlélő versenyt rendez a suliban az éjszaka közepén? :-P
Avatar
atlas99
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.03.31. 22:12

Hozzászólás Szerző: atlas99 »

SuMMeR írta:(Btw: az valóságos, hogy egy középiskolai osztály - fiúk, lányok vegyesen - fogják magukat, és együtt elmennek a fürdőbe? Ez már nekem kicsit furcsa, de hát persze nem Japánban nevelkedtem, mondjuk én karaokezni se lennék hajlandó...)
Miért ne?
Hiszen Ayanoéké volt a fürdő... Ráadásul önként maradtak bent az iskolában, 'tanári felügyelet nélkül'. Szóval miért ne tehetnék azt amihez kedvük van?
Nem látok benne semmi kivetnivalót, hogy épp fürdőbe mentek munka közben, ráadásul ingyen?!
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Zsan írta: Miért, az valóságos, hogy egy középiskolás osztály fogja magát és túlélő versenyt rendez a suliban az éjszaka közepén? :-P
Az annyira nem lehet igaz a valóságban, hogy pont emiatt a komikum alapja, de a fürdős jelenet olyan magától értetődő, természetesnek tűnő a részben, tulajdonképpen nem épít rá túlzottan semmi poént, olyan, mint egy iskolai ebéd.

Én nem is a sorozatban lévő eseményekre gondolok, hogy azok lehetnek-e valóságosak (na persze, a kőkorszaki mammutvadászos OVA után nem is lenne értelme... :wink: ), hanem, hogy a mai Japánban egy középiskolai osztály fogja magát, és egy közfürdőbe megy együtt. Egy strandot végülis el is tudnék képzelni, ezt már nehezebben, de mivel nem mozgok otthonosan a japán fiatalok életében, így csak furcsálom, de nem mondom, hogy lehetetlen.
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

volt szerencsém az első részéhez, és iszonyatosan tetszik:D
(ha lesz rá alkalmam letöltöm a többit is:D)
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Válasz küldése