Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Magyar fordítás sz.tem valami olyasmi lenne,mint a magyar szinkron.Csak akkor jó,ha nem értessz angolul,de amúgy teljesen felesleges időpocsékolás,és sokszor nagy hibák vannak benne.Inkább angol nyelvű mangákat kéne behozni és forgalmazni,mint az aoiboltban.Szvsz Én magyar mangát(fordított) nem vennék.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Mert a külföldi mangafordítás jobb lenne? Hivatalos angol, német stb. fordítások között is sok kiakasztóan igénytelen munka van, főleg azok, amik régebben készültek, de még a mostaniak közt is van sok silány minőség (Kamikaze Kaitou Jeanne pl. angolul és németül is félelmetesen gáz néhol, pedig az angol még csak most készül, de a rajongói fordítás sokkal jobb). Semmivel se lennének jobbak, mintha egy magyar fordítaná őket japánról.
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Ha közvetlen japánról,akkor még talán.De engem alapból elriaszt minden magyar szinkron vagy felirat.Ne értsen senki félre,nem vagyok egy nagy angol zseni,de magyart nem-igen nézek sose.
Kép
Kép
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Mi lenne ha egyből japán mangákat árulnánk, hogy azt a minimális olvasóközönséget is elriasszuk! :)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kuresz írta:Ha közvetlen japánról,akkor még talán.
Az Inuyasha mangát pedig japánról fordították/fordítják volna/majd. (Nem tudom, hogy áll a dolog, ezért írom ezt így...)
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Én úgy gondolom,hogy aki gyakorlott anime-s,az elég jól tud angolul(annyira,hogy elolvasson angolul egy mangát),aki pedig kezdő,az nem egyből egy x ezer Ft-os manga első kötetével fog kezdeni.Aki pedig mégis megveszi,azért a csekély vásárlószámért teljesen felesleges egy bolt vagy bolthálózat vagy stb kialaktása sz.tem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kuresz írta:Én úgy gondolom,hogy aki gyakorlott anime-s,az elég jól tud angolul(annyira,hogy elolvasson angolul egy mangát),
Nem biztos, olvashatja németül, franciául, olaszul stb., sőt ha nagyon "profi", akkor eredetiben japánul is. Szóval attól még lehet bárki fan, hogy nem tud angolul, vagy pusztán nem szeret azon a nyelven mangát olvasni.
Kuresz írta:aki pedig kezdő,az nem egyből egy x ezer Ft-os manga első kötetével fog kezdeni.
Még akkor sem, ha ez történetesen az Inu Yasha lenne, aminek lassan akkora rajongói bázisa van, mint anno a Dragonball-nak?
Kuresz írta:Aki pedig mégis megveszi,azért a csekély vásárlószámért teljesen felesleges egy bolt vagy bolthálózat vagy stb kialaktása sz.tem.
Ennyi erővel az A+ is veszteséges lehetne, mert túl csekély a nézőközönség ahhoz, hogy eltartsa a csatornát. Ehhez képest ha jól számolom lassan másfél éves lesz, és nem csak belőlünk él, hanem számos új fant is szerzett.
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Titkos írta:Nem biztos, olvashatja németül, franciául, olaszul stb., sőt ha nagyon "profi", akkor eredetiben japánul is. Szóval attól még lehet bárki fan, hogy nem tud angolul, vagy pusztán nem szeret azon a nyelven mangát olvasni.
Igen,sőt ukránul,oroszul,latinul,spanyolul stb.De mi a legvalószínűbb?
Titkos írta:Még akkor sem, ha ez történetesen az Inu Yasha lenne, aminek lassan akkora rajongói bázisa van, mint anno a Dragonball-nak?
Én pl nem vagyok Inuyasha fan.És a topic neve,hogy pl ÉN megvennék-e rendszeresen xezerért egy mangát...
Titkos írta:Ennyi erővel az A+ is veszteséges lehetne, mert túl csekély a nézőközönség ahhoz, hogy eltartsa a csatornát. Ehhez képest ha jól számolom lassan másfél éves lesz, és nem csak belőlünk él, hanem számos új fant is szerzett.
Hát nem tudom.Én nem igazán nézek A+-ot mert vagy egy évig ismétlik ugyan azt,vagy nem érdekel a sorozat.Ami kell leszedem mind netről,beszerzem haveroktól stb.Pl hogy az A+-on lemegy egy Berserk,Elfen Lied vagy FmA annak az esély 0.0000001%.És én nem érem be tinininja teknőcökkel....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

A manga magyarra fordítás a fordítótól és a kiadótól függ. Én nagy képregény fanatikus vagyok, és sok képregéynt olvastam angolul, ami később itthon, magyarul is megjelent. Itt nem a nyelvről van szó. Hanem hogy segítenéd-e a hazai manga elterjeszkedését azzal, hogy megveszed őket.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Hát mivel nagy hiánycikk,és néha tényleg jól jönne,biztos vennék párat.De rendszeresen nem.
Kép
Kép
Kép
Matyi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.04.15. 19:15
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Matyi »

Inuyashát nem biztos hogy megvenném, de slayers mangát igen, a knight of the aqualord-ot. Dragon ballt vettem volna ha tudok róla :( . 2500-nál többet nem nagyon fizetnék.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Mikorra is van betervezve az Inuyasha?

Mert angolul nem venném meg, nem is a kedvencem csak szimplán szeretem, de ha megjelenik magyarul biztos fogok belőle venni!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lullaby írta:Mikorra is van betervezve az Inuyasha?
Betervezve tavaly október-november körülre volt, csak "kicsit" elhúzodott a dolog, de türelmesen várunk. :wink:
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Azt hittem már van valami frissebb hír róla :lol:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem se lenne rossz magyar változatban, bár szerintem (majdnem)mindenki tud angolul. Mindkét nyelvnek vannak olyan jellegzetességei, amelyek remek viccek alapjául szolgálhatnának. Egy próbát megérne... Egyébként meg a vastagságától függ.
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Xelloss írta:... bár szerintem (majdnem)mindenki tud angolul. ....
Hát erre nem fogadnék, hidd el! :D El nem hinnéd, milyen átokcsapás a legtöbb középiskolás számára az angol, és milyen nyelvtani mutatványokra képesek, olyanok is akik 10 éve tanulják jóformán a nyelvet! Én ebből azért maradtam ki, mert világ életemben németes voltam. Most kezdtem fél éve az angolt, de így is az "élvonalban" vagyok, ez jelzi a színvonalat... :D
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Akkor, hogy akarják megérteni a saját számítógépüket :weh: (ha van, persze)?
Azt elhiszem, hogy még azoknak is, akik régóta beszélnek angolul, vannak sajátos megnyilvánulásai( pl. nekem, 1x képtelen vagyok megbirkózni a nyelvtannal :cry: ). De, ha valaki komolyan akar neten utánanézni dolgoknak, akkor kénytelen valamilyen szinten angolul megtanulni :neutral: ...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Xelloss írta:De, ha valaki komolyan akar neten utánanézni dolgoknak, akkor kénytelen valamilyen szinten angolul megtanulni
Vagy németül, vagy olaszul. Vagy akár kínaiul. Mindhárom nyelven rengeteg mangával és animével foglalkozó oldal van a neten.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Jogos...csak az utóbbi nekem kicsit nehézkes lenne :weh: ...
Avatar
Thia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.05.21. 14:38
Tartózkodási hely: 2 centire a monitortól

Hozzászólás Szerző: Thia »

A kérdés arra vonatkozott hogy mennyit adnánk ki egy mangáért, ugye? Mert ebben az esetben én is a 2000-es határra szavarztam. Ha egy manga többe kerül a max. 3000 forintnál, akkor mindenképpen más helyet keresek, ugyanis ez egyáltalán nem reális.
Szóval egy kötetért kifizetek 2000-t, de az titok, hogy hány kötetet vennék havonta. :-P
Kép
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

de nincs is magyar manga vagy igen ? :weh:

Mindenesetre ha lenne akkor én ennyiért venném meg 3000 max nem több
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

2-2,5K-nál többet semmiképp sem adnék érte, bár ha azt veszem hogy német nyelven megveszem mondjuk 1,5-2K-ért akkor ez is sok de azért ennyit beáldoznék ennyit csak hogy az anyanyelvemen olvashassak mangát :)
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nálam ez olyan dolog, hogy 3 ezret adok ki manga/kötet-ért, mert a magyaron kívül csak angolul tudok, és az angol manga ennyibe kerül. Ha lenne magyarul, és olcsóbb lenne, lehet megvenném magyarul, de ez nem biztos. Már jópár sorozatot megvettem angolul, és megvannak a kedvenc kiadóim, akiknek a fordításaiban megbízok. Szóval ez megszokás, meg nyelvtudás kérdése is szerintem. Ha kiadnának magyarul valami neves mangát pl. 2000 Ft.-ért, szerintem maradnék az angol 3000-nél, mert arról már tudom, hogy jó, minőségi darabok.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

És olyan nehéz lenne kézbevenni, beleolvasni? :wink:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Én 2000-2500ft-ot költenék maximum magyar mangákra havonta.
A lakbér+rezsi mellett nem ngyon futná rá,de nagyon örülnék ha magyarul adnának ki mangákat. Persze ezért az árért nem valami negyvenoldalas kis füzetkét várnék. Anno tetszett az SM újság,habár rövid volt,de az ára elfogadható volt,vettem is sokat,csak elvagdostam,meg elvesztek... :drop:

Szóval örülnék magyarul kiadott mangáknak,és jó lenne ha nemcsak Budapesten lehetne kapni,hanem a vidéki nagyvárosokban is(pl.:Szeged).
:lufi:
Lezárt