Kedvenc anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nekem per pill Gundam Seed a no1... igen... hosszas gondolkodás után áthelyeztem első helyre.. és .hack//SIGN visszacsúszott a 2.-ra... osztán... nem is tudom... Serial Experiments Lain, .hack//Liminality, FlCl, digimon tamers :P meg még sok sok minden... asztán van egy pár olyan is amit jó volt megnézni de nem lett nagy kedvenc, mint a Chrono Crusade, Fafner, Tsubasa Chronicle és szintén sokan mások

meg aztán vannak dolgok amiket meg nagyon nem bírok... legtöbbjüket azért mert a végét elcseszték és ako az egészből le von nálam nagyokat... pl. Evangelion... EoE viszont önmagában nagyon ütős....

és a kedvenc az éppen aktuálisan futó animékből... az meg .hack//ROOTS *_*

ui: tom, hogy vegyes izlésem van :P
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Titkos írta:A MÄR nagyon úgy néz ki, hogy be fog kerülni a kedvenceim közé az újabb animék közül. :)
És be is került. :D Így 35 rész után bátran ki merem jelenteni, hogy nagyon szuper fantasy/kaland/harcos/vígjáték animét sikerült összehozni, ami kifejezetten jól jött, mivel az IY óta ilyen kategóriában nem nagyon találkoztam kiemelkedő darabbal. Egyszerre bizonyította be nekem, hogy az alkotók még a 21. sz.-ban sem fogytak ki az ötletekből, és hogy egy harcos animének kifejezetten jót tesz, ha egy meccs egy rész alatt befejeződik. :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nálam a Slayers az örökös favorit :D .
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Xellos: ezt meg tudom érteni :wink:
Cruel Angel írta:digimon tamers :P
Őszintén :thumb: !!! Nekem tulajdonképpen a digimon tamers volt az első animém (már amiről tudtam is, hogy az) és azóta is szeretem. Jó érzés tudni, hogy nem vagyok 1edül ::^_^:: tényleg!
Amúgy az anime-toplistám:
0. Digimon tamers (a fent említett ténynél fogva lett "nulladik" :wink: )
1. Neon Genesis Evangelion
2. Slayers (de ezek annyira eltérőek, és mindkettőt annyira imádom /persze más-más okból/ hogy mindketten kaphatnának akár megosztott első helyet is)
3. RahXephon és Wolf's Rain (na, köztük aztán tényleg nem tudok dönteni)
4. Cowboy Bebop
5. Full Metal Panic!
Továbbá még csak elkezdtem, de ha végére érek, valószínűleg az első háromba fog kerülni az Escaflowne és a Legend of the Galactic Heroes :)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rossi írta:Továbbá még csak elkezdtem, de ha végére érek, valószínűleg az első háromba fog kerülni az Escaflowne és a Legend of the Galactic Heroes :)
:thumb: Reinhard-sama értékeli a hűséges követőket. :wink:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

a legújabb mániám a Ragnarok Animation és nagyon birom. Már végignéztem de elkeztem ROzni is ezért még ez a mániám.
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Ah My Goddess!
jó kis, könnyed, vicces sorozat
de az Air se rossz ::sugoi::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Most beírnám, hogy Gantz be csak mert friss az élmény.
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

-InuYasha 4eva :D
-Cowboy Bebop
-(és ha még nem mondtam volna elégszer :) :oops: )a Scryedra vagyok nagyon kíváncsi... :)
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nálam Gits az örök alap + régi emlékként, mint az első animém, a Voltron.
Nameg Vampire Hunter és a Vadon hercegnője.
Avatar
Beyond silence
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.09.08. 16:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Beyond silence »

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani magyar felirattal rendelkező animet? A következőek néhány példa a kedvenceim közül, valami ezekhez hasonlókat szeretnék: Neon Genesis Evanglion, Grave of fireflies, Memories, Princess Mononoke, Vampire hunter D, Metropolis...

Vagyis valami nagyon megfogót szeretnék, esetleg nekem még ismeretlen klasszikusokat, előre is köszi a segítségért!!!
"Temet nose - Ismerd meg önmagad"

(http://beyondsilence.uw.hu)
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

Hello

Én egyik kedvencem és mindenkinek ajánlom hiszen vicces a Vandread
hiszen itt a nők és a pasik külön bolygón élnek és ez szupi ugyi

a másik nagy kedvenc a Hana Yori Dango imádjuk amikor Makino és Domyoji minden képesek összeveszni

Wedding Peach hanasaki Momokoaki egy angyal és Fuma Yosuke aki ördög vaj mi sülhet ki egy ilyen kapcsolatból mert hát kapcsolat van köztük :wink:

több nincs ami ultimate kedvenc lenne
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Ez az én toplistám:

-1.Db,Z,GT (míly meglepö :-P )-ez örök kedvenc amit bármennyiszer megtudok nézni,és mindíg a hatása alá von.
-2.Shura no Toki -na ez az anime nagyon betalált nállam. Rövid idöre még át is vette az elsö helyet :) (edzötársaimnak/barátaimnak
is mutattam és nekik is nagyon tetszett
)
-3.Saiyuki -mivel szeretem a régi kínai sztorikat ezért a Majomkirály(Sun Wu Gong) történetét is.Amúgy rendkívül szórakoztató anime,megfelelő komolysággal vegyítve,nagyon jó karakterekkel.
-4.Elfen Lied 1 éve mikor láttam akkor utánna 2x néztem még meg egymás után,annyira ledöntött a drámai hangulata és a látványvilága.
-5.Slayers trilógia ááá...imádom, Lina rulz :lol:. Marha jó szereplök ,szórakoztató sztori. Szuper :wink:
-6.Yu-Gi-Oh Fantasztikus ez a sorozat: érdekes,izgalmas szórakoztató-egyszerüen hangulatos az egész :), főleg a Darts-os és az Egyiptomos saga.
-7.YuYu Hakuso Nagyon jó sztori,hagulatos küzdelmek,poénok- csak hát az a karakter design :?
-8.Full Metal Panic,Fumoffu-ez is nagyon tetszett,Sosuke jó fej :D
-9.Soul Taker Elöször a zenéje fogott meg nagyon(Hironobu Kageyama), aztán kifejezeten érdekes lett a sztori,és hát Komugi -chan volt a "hab a tortán" a poénjaival azon a vékony hangon :D

-A 10. helyet nyitva hagyom mer van még jó pár anime amit láttam vagy épp nézek és inkább nem döntenék most :-P , bár mondhatám erre a helyre a Trigunt, vagy a Hellsinget.

ennyi lett volna... :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ssj2Viko 2006.05.30. 12:18-kor.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat nemtom, epp meg top 10-et nem keszitettem, de kedvenceim, hat eloszor is a mindent elsopro Samurai Champloo, aztan Bleach (ezt meg jo sokaig "elvezhetem"), Fullmetal Alchemist, Honey & Clover, es Mai-Hime es Air. Nagyjabol ezek, de meg eleg sok van ami nagyon kozel all hozzam, de ezeket barmikor orakig elnezem :D
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Na,akkor elkészítem most hasracsapva a TOP10-et:
1. Sailor Moon (Hozzá ragaszkodom,már elég rég nem néztem,de neki köszönhetem hogy most itt vagyok)
2. Full Moon wo Sagashite - Vannak benne valóban értelmetlen részek,de maga az Anime,pláne a vége nagyon szívbemarkoló. Engem nagyon megsiratott,pláne a Manga
3. Air - Nem is tudtam sose pontosan megfogalmazni,miért szeretem annyira,talán azért,mert már az első résztől egy perce se tudtam róla levenni a szemem,az első pillanattól rengeteg érzelmet közvetít,hülyén kifejezva "fáj" az első résztől.
4. Oh! My Goddess
5. Alice 19th
6. Angel Sanctuary
7. Host Club - ÁÁÁÁ!! XD Velem még nem végeztem az uccsó részig,de már a kedvencek közt van! ^^
8. Elfen Lied - Lehet jobban megérdemelné a 9-10. helyet,de az első Horror Animém! :)
9. Pretéar - Első Anime,amin sírtam.
10. KKJ - Kétségtelenül lehetne jobb is,pl. az OP-n összesz*rtam magam,olyan ocsmány!!!!!!!!!
Avatar
Kurz Weber
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2006.05.26. 15:40

Hozzászólás Szerző: Kurz Weber »

Nekem a Maison Ikkoku a kedvencem. Talán mert teljesen hétköznapi, nincsenek benne démonok/robotok/földönkívüli bombázó tanárnők. Illetve nagyon bírom a karaktereit, főleg a vérszívókat (Godai viszont iszonyat töketlen, de ezt már a hasonló témájú animékből megszokhattuk). Illetve van normális befejezése is...ilyet pedig nem nagyon láttam eddig abban a néhány (~10-15) animében, amit eddig megnéztem.

Ezenkívül meg újabban nagy kedvenc a Full Metal Panic, a Chidori-Sousuke-Tessa-Kurz(naná! milyen fejet vág az alap hatodik részében, amikor Chidori meg Souske az erdőszélen előszőr egymásra találnak...meg az is nagy, mikor a Fumoffuban seggbelőve fetreng :-) kvartett miatt :-)))
Avatar
Little_One
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.08.05. 19:08

Hozzászólás Szerző: Little_One »

Pillanatnyilag egyértelműen 3 anime van a topon:
- Blood+ ....nagyon tetszik eddig, már alig várom, h a többi része is kész legyen....arról nem is beszélve h az egyik legjobb soundtrackje van!
- Gantz.....sokaknak vannak előítéletei ezzel az animével szemben, de engem leláncolt a képernyő elé, az az igazság :)
- Elfen Lied....már régebben láttam, de nem tudnám nem megemlíteni a sorban :)

Persze még sok olyan van, ami tetszik, meg sajnos nagyon sok olyan is, amit még nem láttam.

Ha van vmi jó ötletetek, azt szívesen fogadom. Egy olyan anime, amit egyszerűen muszáj megnézni :)
"They may have taken your body from me, they may have taken your life force, but they cannot take my memories or the love we shared."
Avatar
usako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.04.24. 08:53
Tartózkodási hely: Álomvilág
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: usako »

Hát nekem is nagyon sok kedvencem van. Igazából minden csak a Sailor Moon után következik, mert nálam az viszi a pálmát!
Utána jön talán a Full Metal Panic/Fumoffu, Hellsing, Trigun, Cowboy Bebop, Tokyo Mew Mew, azt hiszem ennyi!
De végülis minden animét szeretek! :lol:
Usako
magic
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.06.16. 08:47

Hozzászólás Szerző: magic »

szerintem az Elfen Lied a legjobb de a többi is nagyon jó ::jthrill::
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Öö..szerintem akad azért pár vacak is... :o_O:

Oda vagyok a Host Clubbért :-)))
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

A Cowboy Bebopnál nincs jobb bár a Trigun már kicsit megközelíti a színvonalát de el nem éri. Akárhányszor nézem meg újra a részeket újdolgokat veszek észre és egyre jobb.
Aján lom mindenki másnak is.
Kép
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Bár most nagyon rá vagyok kattanva az Escaflowne-ra, még mindig a GTO vezet!

A 3-mas toplistám pedig:

1. Great Teacher Onizuka
2. Dragon Ball Z
3. The Vision of Escaflowne
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Kedvenc animéim? Hmmm...

Gundam Wing: nálam örök favorit, tudom sokan fikázzák mindenféle ürüggyel de nem érdekel. Érdekes story + érdekes karakterek + NAGYON jó zene :)

Queen Millenia: Matsumoto remekmű a Föld pusztulásáról és az univerzum egyik legtragikusabb sorsú királynőjéről. Csodás zene és a legérdekesebb/fordulatosabb story amit csak láttam

NGE/Elfen Lied: ezeket nem magyarázom el, nekem tetszenek. Nagyon ^_^

Azumanga Daioh: elsőre remek humor, másodszorra kellemes szürreális hangulat, harmadszorra már életérzés :)

GTO: ez lenne a leges legnagyobb kedvencem ha nem cseszik el a végét. De amúgy maximálisan meg voltam vele elégedve

Ezek talán a legnagyobb favoritok, de megemliteném még a Read or Die, FMA, Berserk, Harlock, Galaxy Express, Dragon Ball, School Rumble, Kodomo no Omocha sorozatokat is. Ezeket is szeretem :)
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Aki teheti nézze meg a Trigunt. Mindössze 26 rész és nagyon ütős.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

"Mindössze"? Miért, az nem elég? :D
Válasz küldése