Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Slayers

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Meglivornhoz az első kérdésem pedig az lenne, hogy a motion picutre moviba szerepel egy Gabriev családnevű gyerek, (a szigeten már öregember, Lina álmaiban fiatal ). Mivel nála van a Gorun Nova, ezért valahogy úgy gondolom, mindenképp kapcsolatba áll valamilyen módon Gourryval. De egészen pontosan milyenbe?
Az egyik őse. Pontosan nem tudni milyen fokú, gondolom a valami ük-ük-ük...
Rowdy Gabriev.
Miatta szoktak azt mondani, Gourryban elf vér is van, hiszen Rowdy és Merryloon valószinüleg összeházasodtak a film után. De Kanzaka egy interjúban azt mondta nem, mert mikor Rowdy már felnőtt, Merryloon meg mindig gyerek, így valószinüleg egy emberrel alapított családot.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

abc

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hmm, értem. VAn itt még egy-két furcsaság, amiről kérdeznélek. Lehet, hogy felűnik még azokban a movikban, amiket nem néztem meg, de idáig sohasem láttam Lina testvérét. Beszéltek róla, de csak annyit tudok, hogy Lina "fél" tőle, és a nővére. Te esetleg tudnál bővebb információt szolgáltatni?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nem voltál Con-on mi? ^_^

Luna Inverse Ceipheed Lovagja, se animében, se mangában, se novellában nem szerepelt, csak beszélnek róla (talán ha 2 képen volt az animékben).
Amúgy harcos, mégpedig talán a legerősebb aki létezik. De nem kalandozik hanem pincérnő Zefieliában. Lina pedig retteg tőle.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

abc

Hozzászólás Szerző: Xell »

Thx the help! Majd még gondolkodok, mit szeretnék bővebben tudni a Slayersről, csak most itt az ideje, hogy tanulmányaimat végezzem az elektronika világában. Thx all! Majd még írok!
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Lunarol csak utalasok vannak, peldaul hogy egy karddal kettevagott egy Dragonslave-et, valamint hogy konyhakessel legyozott egy plazma(?)sarkanyt.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
KT
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.09.16. 15:30

Re: abc

Hozzászólás Szerző: KT »

Xellos írta:Hmm, értem. VAn itt még egy-két furcsaság, amiről kérdeznélek. Lehet, hogy felűnik még azokban a movikban, amiket nem néztem meg, de idáig sohasem láttam Lina testvérét. Beszéltek róla, de csak annyit tudok, hogy Lina "fél" tőle, és a nővére. Te esetleg tudnál bővebb információt szolgáltatni?
Next és Try Openingben láthatod :)
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Kösz a helpet! Mostmár tudom, ki az openingekben az a fura figura :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Esetleg valaki nem tud olyan oldalt, ahol minőségi Slayers képeket találhatok, vagy akár Slayers mangát, ahol lehetőleg fentvan az összes, vagy a nagyja.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Xelloss, szegyeld magad az avatarodert! Hogy lehet ilyet hasznalni, ahol Greater Beast Zellas-Metallium-samarol elonytelen kep lathato! :D
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Acheron írta:Xelloss, szegyeld magad az avatarodert! Hogy lehet ilyet hasznalni, ahol Greater Beast Zellas-Metallium-samarol elonytelen kep lathato! :D
Az nem előnytelen, hanem "másképp" előnyös ::jblush2::
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nos, mivel túl sok képpel nem rendelkezek, megelégedtem ezzel az avatarral :D . VAn egy másik is, csakazt már más használéja, és nem akartam ugyanolyan lenni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Xellosról sajna kevés a képem :( . Meg amúgy ha már Xellos a téma, talán bizonyos szinten törődik Lináékkal is. ÉN így látom. Ő amolyan semleges inkább, aki a saját érdekeit nézi először, csakhogy ha didézzem az egyik fórumtagot. Zelgadis is hasonlít rá, csakhogy ismételjem önmagam, csak talán ő többet törődik a barátaival, mert nem szörny,hanem ember. Tényleg, kinek mi a véleménye Lina Inverséről, ha már igy belementünk a szereplőelemzésbe
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Te... ugye tutod, kicsoda Xellos????
Mazoku. És a Shaburanigodo-t nem számítjuk mindössze hárman erősebbek nála!
Lehet, hogy úgy tűnik, mint aki törődik Linával, de csak mert szüksége van rá. A NEXTben azért, mert Fibrizo megparancsolta neki, a TRYban meg mert Lina az, aki a Mazokuk és Shinzokuk között áll. De nem szabad tévedésbe esni, Xellos sosem volt jótét lélek. Mazoku.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Mazoku, igen! De akkor nagyon jó megtévesztő, vagy pedig azért valamennyire odafigyelt azokra, akikkel együtt kalandozott.Bár lehet, hogy ez az egész egy optikai csalódás a jól kidolgozott jelleme miatt. Nemtudom, de azok az arcok, amiket vág, eléggé megtévesztőek tudnak lenni. Bár a Try-ban elég gyakran előjön az igazi formája. És nem bátnja LInáékat a try végén sem. Akkor valamennyi jóindulatott csak megengedhetünk neki, nem? Ha ez csak 1% is
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Mit ugrált volna a TRY végén (totál kimerülten)? A gonosz nem azt jelenti hogy "muhaha most mindenkit megölök jól". Nem volt éppen érdeke hogy megtámja -ket. de ne legyenek illúzióid, ha azt parancsolják neki, simán megölne bárkit és élvezné.
Xellosnak sokszor kell emberként, embernek álcázva működnie, így elég jól tudja álcázni magát és hozzászokott a dologhoz. De attól még mazoku és nincsenek jó mazokuk. Ez nem politikai korrektség kérdése, ez egyszerű tény.
Én is kedvelem Xellost, de attól még nem kell eltévedni.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hiszed neked Meglivorn, végülis tapasztaltabb vagy. Akkor talán azért olyan szimpa, mert jó jellem. De tényleg. A try-ba a végére már a maga ura nem? VAgy akkor is parancsot hajt végre? Azt tudom, hogy a Next-be volt feljebbvalója.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Xellos Zelas Beast Metallinum papja (pap-tábornoka). Fibrizo parancsát azért teljesítette, mert Fibrizo volt az összes Mazoku-Úr parancsnoka. De a "főnöke" Zelas Metallinum. Ő teremtette.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

És ez a Zelas Metallinum nem tűnik fel sehol a Slayersben? Mert én nem emlékszem ilyen hadúrra. De ugye abba igazam van, hogy minden Mazoku szülőatyja A Rémálmok Ura?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Anyja.
De nem csak a mazokuknak, hanem a shinzokunak az embereknek, elfeknek és mindennek. LoN maga a Káosz Tengere, amiből a négy világ született, és a mazokuk és shinzokuk a világok részei. Erről szól a TRY.
Amúgy, ha még nem láttad, nézd meg a Lost Universe-t. Vorfeed és Dark Star örök harcának egy fejezetét.

Zelas Metallinum a farkas az avatarodban ^_^. Illetve a Try végén neki magyarázkodik Xellos (csak a lába és a hosszú cigarettája látszik), meg a Next főcímégen is van valahol a háttérben, Xellos mögött.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Jó, hogy ilyen okos emberek közé kerültem. VAn honnan tanulni. Thx the help.

Ja igen. Xellos a Try-ba amolyan szabaduszónak tűnik nekem. Ez így való, vagy pedig van valamilyen parancsa megint, azon kívül, hogy kövesse Linát? (Bár a Try vége felé már azt is megcáfolnám, hogy parancsba kapta Lina követését. Inkább kényszerből ment vele, mert csak igy tudta elvégezni a dolgát)
????
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Xellos Zelas Metallinum szolgája, o teremtette. Nem lehet szabadúszó. Akkor is feladata van, megállítani Velgaavot. Ugyan a mazokuk a világ pusztulását akarják, de "ők szeretnék csinálni, nem mást megvárni hogy megtegye".
Xellos elég szabadon dolgozhat, ezért tűnhet függetlennek, de nem az, nem is lehet amíg Zelas Metallinum él.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xellos írta:Xellosról sajna kevés a képem :( . Meg amúgy ha már Xellos a téma, talán bizonyos szinten törődik Lináékkal is. ÉN így látom. Ő amolyan semleges inkább, aki a saját érdekeit nézi először, csakhogy ha didézzem az egyik fórumtagot. Zelgadis is hasonlít rá, csakhogy ismételjem önmagam, csak talán ő többet törődik a barátaival, mert nem szörny,hanem ember. Tényleg, kinek mi a véleménye Lina Inverséről, ha már igy belementünk a szereplőelemzésbe
Megint csak egyetértek, Zelgadis nekem Xellos után a 2. kedvencem. :) Zel valóban többet törődik velük, hiszen a barátjuk, csak ugye Rezo átka miatt olyan mogorva. :wink: Xellos szerintem azért tart velük folyton, mert parancsba kapja, vagy egyszerűen sejti, hogy ahol Lináék vannak, ott valami fontos biztosan történik. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én is kérdezgetni kezdek: Xellosnak csak az általunk ismert emberi alakja van, vagy van egy kifejezetten Mazoku is? (Mint Greater Beast Zellas Metalliumnak a farkas.)
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Hajj, de kár, hogy nem voltatok Con-on. Én nem vagyok Slayers rajongó (szégyellem is a pofám), de az átfogó előadásnak köszönhetően úgy kikupálódtam a témából, hogy röpdolgozaton a kettes már meglenne belőle.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xellos írta:Xellosról sajna kevés a képem :( .
Szerintem nézz be ezekre az oldalakra, van rajtuk sok kép és info a Slayers-ről:

http://www.manga.hu/subpages/slayers/sl.html

http://www.inverse.org/

http://slayers.rt.hu
Kép
Válasz küldése