Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Mayer írta:...

Viszont sajnálom azokat kicsit akik nem látták a sorozatot, és az OVAval kezdik Hellsinges páylafutásukat :) Kicsit összecsapottnak tűnhet az eleje ennek az első résznek. De hát, nem fért volna bele ha végig leadják a dolgokat. (Habár ha jobban belegondolok, annyira nem is durvák a kihagyások, mert nem nevezném a sorozat eseményeit igazi történetnek.)
...
Én tényleg nem értem, miért tűnne összecsapottabbnak az OVA első része, mivel az eleje jóformán megegyezik a TV-vel, bár mivel jóval hosszabb, több
TV-részt is felölel. Semmilyen fontos dolgot nem hagytak ki. Sokkal jobban tetszik az OVA-ban amikor a vámpír-párost kapják el, Alucard sokkal kevesebbet dumál fölöslegesen, mint az első sorozat azon részében.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Mintha olyan beszédes lenne :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Csupán azért, mert nagyon gyorsan történnek az események. Akik nem ismerik a sorozatot, azok csak kapkodják a fejüket, hogy most mi is történt Serassal hol vagyunk mi történik valójában.

De amint írtam, nem hagytak ki semmi "kihagyhatatlan" eseményt sem. Habár szerintem kicsit többet adhattak volna Seras beilleszkedési (vámpírrá válási) gondjaiból. Így egy kicsit kapkodósnak tűnhet azoknak akik nem látták a sorozatot.
Kép
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

Azt hiszem van 1-2 tisztázatlan dolog az OVA-val kapcsolatban.
Az OVA-t teljesen mások készítík(Geneon), mint a TV sorozatot(Pioneer), a rajzolók, designerek is mások. Egyáltalán nem veszik alapul a TV sorozatot, hanem szinte szóról szóra a mangát dolgozzák fel, ezért lett más a zene, a karakterek rajzolása, a CG, és még sok más. A sorozat sok ponton eltért az eredetitől, az ott látot "plussz" jelenetek hiányát nem róhatjuk fel az OVA hibájának, az új készítők nagyon következetesen dolgozzák fel a képregényt, és ez is volt az "OVA projekt" célja.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Persze, ha az ember nem is járt volna utána, elég ha ránéz és tudja hogy ezt bizony mások készítették :)

A Rendezői székben a Haibane Renmei alkotója Tomokazu Tokoro, ez csak jót jelent számomra :-P és gondolom az OVAban a stukkerek hangjának számomra hihetetlenül jó minősége Yota Tsuruoka-nak köszönhető (FullMetalPanic) (Sry ha tévednék a személyek kilétében, de anno róluk olvastam mint az alkotói gárda része)

De ettől függetlenül, Hellsing az Hellsing. Akarjuk, nem akarjuk az emberek úgyis hasonlítgatni fogják a kettőt. Ha az OVA jelent volna meg előbb, és most kapnánk meg a sorozatot, akkor mindenki azt mondaná h az OVAban mennyivel jobb volt a zene, karakterrajzolás stb. Mert ehhez vagyunk hozzászokva. De ettől függetlenül, Nekem tetszik az OVA.

Lehet hogy a Mangában képkockáról képkockára és szórul szóra ígyvan ahogy az OVAban, de én akkor is hiányolom kicsit Seras Bevezetésést a Vámpírvilágba. Mint esetleges "hiba" egyedül ezt tudnám felhozni, de ez csak a szerény véleményem szülötte :)
Kép
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

"Lehet hogy a Mangában képkockáról képkockára és szórul szóra ígyvan ahogy az OVAban, de én akkor is hiányolom kicsit Seras Bevezetésést a Vámpírvilágba."

Ez még csak az OVA első része volt, ennyivel még korán sincs letudva Seras vámpírrá válása. Láthatjuk majd, mikor iszik először vért, és csak a 7. kötetben fog istenigazából "begőzölni"(ez még csak az első kötet volt!!!).
Attól, hogy a sorozat máshogy terelte a történetet, és többet foglalkozott Victoria "lelkivilágával" tévedés azt hinni, hogy most elfelejtik bemutatni az átalakulását.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hohoo, király, köcce az infót, ennek örülök :)

Kicsit aggódtam h Ennyivel letudják az egészet. De mostmár megnyugodtam. Egyébként hányrészesre tervezik az OVAt?
Kép
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

A 9. kötet már a végének tűnik (bár ki tudja...) , és mivel valószínűleg
1 kötet = 1 rész , 9 részt nézek ki belőle, vagy 10-et. A hivatalos honlapon nem találtam támpontot.
Avatar
graag
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.02.16. 23:33
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: graag »

9. kötet? jujjuj én csak a 7.-ig olvastam, merrefélé találhatom meg azt a két elkallódott kötetet??
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Jó lenne, ha az animéről folyna a társalgás. A mangával kapcsolatban lehet topikot nyitni a megfelelő fórumrészlegben (ha még nincs meglévő témája).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

Boccs.
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Amúgy április 5-én fog kijönni az OVA ep.2 ?
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Befejeztem a sorozatot, hatalmas kerdojel az egesz valojaban..de sztem a 7.resztol majd ujra megnezem, de attol fuggetlenul nagyon (NAGYON) tetszett..talan az OVA meg jobban..nagyon orulnek ha 10 v meg tobb OVA lenne..
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

augusztusban jön az ep-2...fantasztikus...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Fog az még tolódni :? (ala OVA1)
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Na az még odébb van 1 kicsit.Nem tudom minek így halasztgatni...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Gondolom nem úgy haladnak ahogy tervezték.
De ha olyan minőségű (uramboccsá még jobb :D ) lesz mint az OVA I akkor én örömmel várok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Egyetértek, nem kell semmit se elhamarkodni. Bár szerintem nem szép dolog kitenni h: Ekkor jelenik meg, aztán persze tolódik az egész.... a legjobb a Mark Rein féle megjelenési Dátum: When it's done! :)

Szóval dolgozzanak rajta nyugodtan. Ne menjen a minőség kárára a siettség.
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

azjóazrendbenvan...DE 4 hónap az elég durva :?
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En is nagyon varom, nekem nagyon tetszett az OVA 1, ugyh csak igy tovabb, ha idoigenyes, akkor az azt jelenti h ugyanolyan jo minosege lesz mint az 1nek.. :D
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

Nekem nagyon tetszett az anime az első olyan vámpiros anime ami Drakuláról és az ő mindennapi életéről szól a modern világban de ettől persze ez lehetne vigjáték is de hál istennek nem lett az. Én szeretem a homályt benne sok homályos info van az animében de ez persze sztem azért van mert csak az animét láttam és a mangát nem olvastam. De attól függetlenül nagyon tetszett, rám az jellemző hogy mindig keresem a vékonyka romantikát még az ilyen véres horrorokban, na szal integra és ALucard között milyen a kapcsolat azon kívül hogy mester és szolga? na és Viktória meg Alucard MEster és tanítvány de vajon Viktória érez-e valamit alucard iránt? és Alexander Anderson hogy hogy ennyire elfajzott őrült!!!
ezért is szeretem a hellsinget mintha balladai homályok fednék be az animét!!!

annyira tetszett az anime hogy a tablónkon Ceras Viktóriát választottam rajzfilmfigurámnak aki a képem mellet van :cool:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ööööh, hát nemtudom, sztem a Hellsing nem éppen Drakuláról és az ő mindennapi életéről szól a modern világban. Bármennyire is Alucard lenne Dracula, de én abszolút nem így képzelném el Draculát, és az ő "mindennapi" életét :)

Alucard vámpír... nincsenek neki igazi érzelmei, mint hogy szeretet. Sztem tényleg nincs több közte és Integra között mint mester és szolgája. Ahhogy Ceras sem érez sztem semmitsem iránta. No de sztem inkább azok nyilatkozzanak akik a mangát olvasták, ugyanis az sokkal jobb mint az Anime. (éljen az OVA :D)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

neuhikari írta:..mindig keresem a vékonyka romantikát még az ilyen véres horrorokban..
Ha ezt Misu latna..pontosan ugyanilyenek vagyunk :-P
Es mi is kerestuk, majd ra kellett jonnunk, h ebbol semmi nem lesz, mellesleg tokre felhaborodtam volna, ha lenne, mert az kicsit..gennyes lett volna..de akkor is :D
Szoval megallapodtunk, h valoszinuleg Victoria erez vmit Alucard irant, de vszleg nem szerelmet, hanem felnez ra, tiszteli, megiscsak o a Mestere, de ez nem azonos a szerelemmel..Alucard meg totalisan semmit :?
Alucard is hasonlot erezhet Integra irant sztem, becsuli, es koti az alkuja..nem hinnem h Alucard egy romantikus lelek lenne :D
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

az OVA szerintem szörnyű:)
elveszett belőle az a hangulat, ami a sorozatban meg volt.Egy pengeből, 15 lesz, vércseppből vértócsa...szóval i don't like it. Egyedül a plusz információk élvezhetők, de szerintem a folytatásokat nem érdemes ezért megnézni, a képzeletem a sorozatról szebb szerintem :D
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Én nem ismerem ezt a Hellsing-et de az Alucard-ot /mármint a nevet/ véletlenül nem a Castlevania: Symphoy Of The Night-ból "kölcsönözték"...?
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Válasz küldése