Animék Palm-ra.

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt

Néznél animéket hosszabb utak során (busz, vonat, stb) ha lenne rá lehetőséged?

Elképzelni sem tudok jobbat!
13
41%
Jó lenne kipróbálni.
11
34%
Nem, az animék helye otthon van.
8
25%
 
Szavazatok száma: 32

Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Animék Palm-ra.

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni.
Nos sikerütl beszereznem egy nagyon jó kis palmot, nézhetek már rajta filmet , amit akarok. Mert ugye vannak filmek direkt tömörítve 1-200 megásra ilyen célra. Viszont anime-t nem találtam ilyet, azaz WMV-t igen, de azt csak Windows-os rendszerrel műxik, palm OS alá nincsen olyan progi ami lejátszani a WMV-t. Szóval ha valaki tud olyan helyet ahonnan bármilyen más formátumban elérhetőek "mini" animék (értsd teljes anime rosszabb minőségben) az szóljon kéreeeeem! ::sumima::

Kben sztetek mennyiben normális, ha az ember már buszon, vonaton is animéket néz? Ez már függőség?? ::jhuh::
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Haverom így nézte végig a DB-t, és egy konvertáló programmal alakította őket kis file-okká; ha nagyon fontos ( elképzelhető, hogy az :wink: ), akkor utánakérdezek nála, mivel csinálta... :wink:
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Nyah PÜben kaptam egy ötletet, hogy tömörítsem home made. Próbálkoztam is vele, de sajnos az animék 90%ánál a Videósávot nem olvassa be a VirtuaDub. Más filmeknél működik, és ugyanezen animék lejátszásánál semmi gond nem jelentkezik. Nem értem...
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Chidori írta:sajnos az animék 90%ánál a Videósávot nem olvassa be a VirtuaDub.
Konkrétabban? Hátha tudok segíteni. Valószínüleg hiányoznak kodek-ek vagy amik fenn vannak, nincsenek rendesen beállítva (CCCP, ffdshow). Talán itt is találsz megoldást: viewtopic.php?t=311
meg a doom9.org fórumain is, de az kezdőknek nem minden esetben ajánlott :)
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

CCCP-t használok. Egész pontosan ezt: Combined-Community-Codec-Pack-2006-01-18.exe
Lejátszani tudom az animéket, meg 10ből 1et szerkeszteni is, sőt rendes filmeknél sosincs gond. De aniémék nagy részével nem tudok boldogulni. Hogyan, mit kell ellenőrizni a beállításoknál?
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

hát pl. a start menüben, cccp/ffdshow vfw codec config-ban a decoder/codecs részen az xvid és a divx mellé érdemes beállítani a libavcodec-et, és akkor a virtualdub nem nyöszörög majd olyanért, hogy nincs vfw codec ezért csak direct stream copyt hajlandó, de a hanggal így is lehetnek gondok. Az én ajánlatom (amit mellesleg a harmadik topikba írok, kiváncsi leszek mikor törlik), hogy tegyél fel egy avisynth 2.56ot (vagy jobbat) és virtualdubmod-ot. Amikor megnyitsz egy fájlt a vdm-ben akkor az avisynth template választ a directshow source-t. Ezzel a megoldással elveileg meg kéne nyitnia mindent amit egyébként le tudsz játsszani (avi, ogm, mkv, mp4 ...). Ha elcsúszna a hang akkor, a vdm által készített avs fájlba be kell írni még a DirectShowSource zárójelébe egy fps=szám és egy convertfps=true parancsot, és úgy megnyitni az avs fájlt vdm-mel. Ekkor már szabadon vágható és átkódolható, de figyelni kell hogy a hangot is be kell tömöríteni, mert különben wav-ban marad :)
Ötlet még: ha tényleg palmtopra lesz, akkor lehet, hogy kép méretét is érdemes lekicsinyíteni, akkor sokkal kisebb fájlok gyárthatók. Ezt a vdm-ben video/filters/resize-nál tehető meg (filter mode: bilinear mondjuk)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

lolmár... a szavazás... :lol:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
kaldvi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.30. 22:30

Hozzászólás Szerző: kaldvi »

ez nem palm de talán idepasszol
nekem mp4 lejátszóm van, amv formátumú videó játszik le pedig a tájékoztatóban ott a wmv is :neutral: na mind1.
nem tom kinek van ilyen tapasztalata, de a 100 mega körüli fájlokat szaggatva játssza le, a hozzáadott amv konverter meg egy 18megás aviból 10 megás amv-t, viszont egy 50 megás aviból 100 megásat csinált.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Én is nagy hévvel estem neki az ötletnek, h majd mennyire jó lesz nekem buszozás közben animezgetni a symbianos mobilon, de 2 felettébb kellemetlen problémával találtam magam szembe. Az egyik az, h nem tudok japánul...a felirat meg olvashatatlan lesz a tömörítés folytán (tömörtés nélkül nem próbáltam még, de pl a youtubos videok nagyon szépen mennek), de ha esetleg nem tömöríteném az animeket és minden esetleg olvasható maradna , akkor meg ott van az aksi kérdése...
Let's begin, de gozaimasu!
Lezárt