Több AnimeCon egyszerre?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Több AnimeCon egyszerre?

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nemrég látomásom volt :) Arra gondoltam, milyen poén lenne, ha egy adott évszakban nem csak egy hanem mondjuk két nagyobb AnimeCon lenne- de egyszerre? Végül is miért ne? Oké, nyílván nem egy egyszerű feladat akár csak egyet lebonyolítani, de szerintem a szervezőknek is nyílván van már egy olyan megbízható köre, akikre rá lehetne bízni egy másik AnimeCon-t. Mostanában úgy is nagyon favorizálják ezt a 3G-t, addigra lehet, hogy Bp-en és Szegeden is kiépülne annyira a hálózat, hogy lehetne Live nézni óriás kivetitőn azt is, hogy a másik helyen épp mi történik. Biztos vagyok hogy vmelyik szolgáltató is benne lenne. Gondoljatok csak bele a lehetőségekbe! Ott ülsz mondjuk a Bp-in, nézed a Cosplay-t, közben egy másik kivetítőn meg látod hogy Szegeden milyen Cosplayesek vannak, lehetne néhány Live kapcsolás, helyzetjelentés, üzizgetés, stb. Az ország területéről nem egy helyre kellene bezsúfolódni minden embernek, illetve az árusoknak, hanem már lenne lehetőség, hogy másik helyre is el tudjon menni. Sokan írták hogy de kár, hogy Pest, az messze van tőlle, és ugyanez volt már Szegeddel. (Persze még sokan így is messze vannak mindkettőtől) Én most csak két nagyvárost említettem, aztán ha mondjuk meg tudnak a szervezők többel is bírkózni.. :) Várom a véleményeket..
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

LOL
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Re: Több AnimeCon egyszerre?

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Doom írta:Várom a véleményeket..
OK. Finoman szólva is baromság.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Mondjuk ha kifejtenétek az ellenérveket lehet hogy okosabb lennék :) Én leírtam pro hogy mi szólna mellette, kontra még nem jött semmi.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Kontra:
  • Szervezés: A MAT / egyéb szervezetek sem azzal foglalkoznak, hogy AnimeCon legyen éjjel-nappal, másrészt nem olyan egyszerű megszervezni egy ilyen rendezvényt.
  • Részvétel: Szerintem főként itt bukik el az egész. Szerinted hányan öltöznének be pl., ha amint szerepelnének a ruhájukkal, mondjuk egy hét múlva valahol újabb verseny lenne? Hányan mennének el kétszer egymás után rövid időn belül egy lényegileg ugyanolyan Con-ra?
És egyébként is, mi értelme ennek? Itthon ez a mangás / animés "szubkultúra" még messze nem tart ott, mint tőlünk nyugatra (vagy keletre - itt Japánra gondolok) bárhol, megjegyzem, pl. Amerikában sem tartanak havonta 5-6 AnimeCont (vannak persze kisebbek, de ezek olyanok, mintha a "kismeet"-et hasonlítanánk méretben a Sakura Partyhoz).

Egy szó, mint száz: felesleges. Majd esetleg 20 év múlva, ha a villamoson 10 gyerekből 6 mangát fog olvasni, akkor. Talán.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Öööö biztos hogy jól olvastad amit indítványoztam? Ugyanúgy csak évszakonként lenne, de nem egy helyszínen- mellesleg azt is írtam hogy biztos nem lenne könnyű megszervezni ) Egyszerre, magyarul egy napon lenne, ugyanakkor kezdődnének,szó sincs arról, hogy egy héttel késöbb lenne még egy! Vegyük példának mondjuk BudaPest-et és Szeged-et, elég messze vannak egymástól, meg kint volt az ismim, lefilmezte, rengetegen voltak, de fényképeken is lehet látni, hogy szinte tömegnyomor volt, olyan is elhangzott, hogy az árusok sok helyet foglaltak, és a légkondi csak nekük kedvezett. Nem azért, de sokan még így se mentek el, mert messze van. De ha mégis mentek volna lehet be se jutottak volna, így is necces volt sokak szerint. És gondolj bele, mindenki jókat mond rólla, magyarul a soron következőre még többen ki akarnak menni, mert azt halloták hogy jó, plusz még többen lesznek cosplay-esek, fotósok,árusok,látogatók. //hogy csak magamat említsem, bevittem a melóhelyre a képeket mobilon, azóta 5 kolléga jelezte hogy mindenféleképp jönni akarnak a következő Con-ra CSALÁDOSTUL//De így egy- ez a hatalmas ember tömeg KÉT helyszínre is mehetne (mellesleg itt nem értek Veled egyet hogy az anime nagyon kevés embert érdekel-a jövőháza majdnem dugig volt) és lehet hogy a létszám is növekedne emiatt. De csak egy kósza gondolat volt az egész, csak jót akartam. (így viszont a következő Con-t minimum 2x nagyobb helyen kéne megrendezni mint amiben most volt )
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ha két con lenne egyszerre, és az egyik Budapesten, akkor a másikat el is lehetne rögtön felejteni ^^""""
Másik probléma, hogy szerintem az árusok / szervezők / előadók nem tudnak osztódással szaporodni, pláne nem a meghívott vendégek.
Még egy dolog: az emberek azért is mennek conra, hogy találkozzanak olyan más emberekkel, akiket esetleg csak neten át ismernek, és évente 1-2-szer látják egymást, Animecon rendezvényeken. A két helyszín ebből a szempontból sem lenne jó.
Ja, még egy: Mi van, ha valaki minden conon szeretne részt venni, ami megrendezésre kerül?

Végül: semmi értelme egy rendezvényt két helyszínen tartani, ez fura ötlet.... o__O.

Ráadásul nem a tömeggel van a baj, hanem a szervezésben kell még jobban ügyesedni, és ebben egyáltalán nem segítene a szervezőknek, ha két cont kellene egyszerre lebonyolítani.

Ja, még egy indok: kétszer annyi kiadás merülne fel kb. ugyanakkora bevétel mellett, mintha egy con lenne. De ez csak az én kis eszmefuttatásom, igazából nem ismerem a rendezvény költségeit.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

...és még hozzá kéne tenni azt is, hogy az elmúlt pár évben a hazai trend kb. az volt, hogy évente két con (tavasz és ősz) Budapesten, egy nyári meg vidéken (pl. Szeged). Egyelőre pedig úgy néz ki hogy ez megfelel, sűrűbben nem lehet és nem is kell (ld. a fenti példákat, külföldön sincsenek ennél sűrűbben). Viszont a többnapos rendezvények lebonyolítása (egy helyszínen természetesen) lehet hogy hamarosan esedékes lesz, hiszen egyre nagyobb a létszám, és sokan nem tudnak minden műsorba belekóstolni - ez pedig az egy napos rendezvényeken sajnos elkerülhetetlen, főleg ha ilyen nagy az érdeklődés. Pár évvel ezelőtt ugyan voltak többnapos conok, de azok nem önálló MAT szervezésűek voltak, és meglehetősen bukta is volt a dolog (persze akkor még nem volt ennyi rajongó).
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Na jó.. hol lehet bezárni a Témát..? :) amúgy nem hinném, ha két helyen lenne, az eggyik üresen állnamindenki arra menne amelyik közelebb van neki. a vendégeket biztos nem lehet osztani, de hogy az animekkal foglalkozó árusok száma hamarosan növekedni fog, az tuti.
Nem mellékesen szó sem volt több napos Con-ról..
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

MaKo írta:Viszont a többnapos rendezvények lebonyolítása (egy helyszínen természetesen) lehet hogy hamarosan esedékes lesz, hiszen egyre nagyobb a létszám, és sokan nem tudnak minden műsorba belekóstolni
Wááá,Mako ez isteni lenne :D Szerintem most már tuti siker lenne...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Geri... te vagy az...? =o
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pata: :LOL:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én arra gondoltam, h mi lenne ha lenne egy AnimeSátor szigeten? lolz :D Móka volna :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Amugy ez nem lenne olyan rossz otlet, de nem eppen a Szigeten kezdenem nepszerusiteni az animeket, vhogy sztem nem olyan "befogado" az ottani kozosseg.. :-P de egy tobb napos con tokjo lenne..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ha tavaly volt Bridge sátor (kártyagém) animesátor is móka volna :) AMV vetítés, mangavásár, beszélgetések... najó csak poénnak szántam az ötletem :D

A több napos CON-nak az a baja h mondjuk ha BPen van oké, lehet számítani a BP-i közönségre, no de a vidéiek? hazamenni visszajönni a határból azért nem kényelmes dolog :( És a sok sok program? No igen mondjuk karaoke jó lett volna hosszú hosszú ideig, csak hát, valami programterv akoris kell... Persze én is örülnék mondjuk egy több napos ANimeSzigetnek vagy vmi :)
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Jah.. Anime kamion ne legyen a Budapest parádén..? Ehh :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

És milyen zene menne? Anime introk ás outrok? Megnézném az biztos. ::jwin::
A sok Inuyasha, Kagome, Naruto, Chidori stb stb mind, mind táncikál utána, a kamionról pedig manga lapokból kitépett oldalakat dobálnak, és aki összeszed egy könyvnyit az felmehet a kamionra és chibinek öltözve probálhatja a lámpákra felkapaszkodó embereket eltalálni animes kulcstartókkal. :D
Haláli lesz. ::japhaha::

De mos komolyan, szerintem nincs rá igény. De mondjuk egy nyári con a Balaton-parton az jó lehetne. (de csak, ha használható marad a tó addigra: nem lesz kiszáradva, nem lesz benne radioaktív hulladék, és ha a Somogybabodi off-road nem tölti föl sárral)
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ala EFOTT...

de akkor akár Velencei tó is lehetne (ala EFOTT? :))

De ez tényleg jó ötlet lenne. SIófok ráadásul nincs is olyan eszeveszett messze Budapesttől, szóval a nagy létszámot adó fővárosból is lehetne szipolyozni az embereket :)
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

számítsatok arra hogy siófokon azért szvsz nincs akkora közönségbefogadó hely, mint Bp-n.
Az, meg hogy legyen több napos con, nos, én támogatom az ötletet...!!!!
a vidéki animeőrülteket meg be lehet fogadni 1-2 éjszakára nem? hálózsákban elaludnátok a földön olyan japán módra nem?:D akkor innentől kezdve már csak Bp.-i ismerősöket kell szerezni;P
szal, ez sem egy megoldhatatlan rejtély....
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nem hittem volna hogy ilyen "népszerű" lesz ez a oldal.. sőt, azt hittem hogy már nincs is.. Lehet hogy az Expo-n lesz megtartva az őszi?
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

liache írta:számítsatok arra hogy siófokon azért szvsz nincs akkora közönségbefogadó hely, mint Bp-n.
Miért mennyien szoktak conolni?
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Sokan... naaagyon sokan... :dirr:
http://i5.tinypic.com/143q3bd.jpg

Amúgy az expó lenne tényleg a legalkalmasabb..csak ott talán drága lenne a beugró..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Ja és akkor ez még csak egy részlet volt a tömegből, zackary-nak van egy "kőrkép" videója elég masszív olyan a sor mintha soha se akarna véget érni. Azért mondom h a következőt valami extra nagy fedett helyen kéne nyomni
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Tényleg nem tud valaki olyan címet, ahol conos képek vannak?
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

A "tavaszi animecon" topicban van egy pár... de ez a legnagyobb:
http://www.con.extra.hu/
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Lezárt