Napjaink Rádiói, avagy van élet az internet mellett?

Zenék, együttesek

Hallgatsz még rádiót?

Igen, otthon is munkahelyen is, és van kedvenc adóm.
11
20%
Igen, otthon is munkahelyen is, nincs kedvenc adóm.
3
6%
Igen, csak munkahelyen.
4
7%
Néha bekapcsolom, hogy zúgjon valami.
18
33%
Nem hallgatok rádiót.
18
33%
 
Szavazatok száma: 54

Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Napjaink Rádiói, avagy van élet az internet mellett?

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Őszintén megvallom manapság alíg hallgatok mást mint anime zenéket. Egyszerűen ellepték a gépem az elmúlt néhány évben. Mellette pedig még mindíg ott vannak a régi zenéim, de sokkal ritkábban veszem elő őket. Valahogy olyan üresnek tűnik a zenék hallgatása szmáítógépen... viszont, ha bekapcsolom a rádiót egész más hatást kelt. Remélem nem számít bűncselekménynek a fórumon, de én a RadioCafe-t tudom egyesül hallgatni, de azt bármikor. Talán ez a minőségi rádiózás?
Persze, hogy mindenki inkább gépen hallgat zenét, mikor minden nagyobb rádióadó teletömve unalmas műsorokkal, töménytelen játékkal... Ezen az adón kultúráról nem ritkán esik szó, érdekes témák napról napra, és a zenéék. Nos ez ami a lényeg! Nem napjaink slágerei, nem mindenidők slágerei, hanem ZENE! Nem azok az agyonjátszott számok amiket már 3szor is meguntunk aznap. Mindíg tudnak újat mutatni soxor ismeretlen jazz, reggae, blues, rock, latin és még sorolhatnám milyen előadók fordulnak meg itt.
Na mind1... a kérdés, hogy hallgatsz-e még rádiót a sok letöltés mellett? Ha igen van kedvenc adód? Ha van miért az?
Remélem beindítja a fantáziátok és nem kapok ki, mert felesleges fórumot nyitottam... :hee:
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én azért nem szoktam rádiót hallgatni, mert eleve nem vagyok olyan típus. Legfeljebb komolyzenét hallgatnék néha, egyébként a különféle játékprogramok, és amit említettél is, az animék zenéi azok, amik érdekelnek.
Röviden összefoglalva: korábban is alig hallgattam rádiót, úgyhogy emiatt nincs okom aggódni :neutral: ...
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

én szoktam rádiót hallgatni, de csak a kocsiba mikor megyek suliba :-P
bár nincsenek vmi jó zenék, animét ugyse adnak le, amugy se hallgatok animezenét.. csak nagy ritkán, ha olyan kedvem van... :neutral:
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Én sok évvel ezelőtt, amíg nem volt walkman, aztán discman, meg internet rengeteget hallgattam roxy-t vagy juventus-t (Apukám világa) vagy EST-FM-et (Simon mondja, a legkirályabb műsor volt). Aztán a szélessáv megjlenésével egyik napról a másikra átáltam az általam kiválasztott zenék hallgatására. Szerintem a legtöbb rádió a gyenge zene kínálat és a gagyi magazin és beszélgetős műsorok miatt hallgathatatlan. Ha mégis hallgatok valamit, akkor az a radio cafe > szombat este: szolfézs (DNB), vasárnap este: Sztarszki és hát jazz klub :D . De ha néha eszembe jut akkor esetleg neten hallgatok japanimániát, vagy leet rádiót (de ez sztem már megszűnt, pedig nagyon jó non-stop DNB adó volt).
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En kepviselem a multat, es szoktam radiot hallgatni..ugyanis van egy remek hifi tornyom, aminek mindossze a cd lejatszo resze nem mukodik, ergo radiot szoktam hallgatni meg kazettakat..es neha olyan nagyon feelinges modon (mint kiskoromban) meg fel is veszek a kazikra, es aztan azt hallgatom kesobb (vhol hervaszto, h ugyanazt csinalom mint 10 eves koromban :-P)..amugy az igaz h hallgathatatlanok az allomasok, egy halom reklam, meg felesleges idiota beszed megy, orankent 1 jo szam ha van, es egyfolytaban ugyanazokat adjak, kb meg a Juventus a legnormalisabb..(amgy annyira nem kell sajnalni, mert 99%ban a gepen halgatok zeneket, ez az eset akkor fordul elo ha gepet kikapcsoltam vagy fozok vmit), es errol a szolfezsrol meg nem hallottam, majd lecsekkolom..
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

szereted a dnb-t és nem hallottál a szolfézsről??? :o najó bocsi lehet, hogy én dramatizálom túl a helyzetet :) Egyébként még a tilos rádió is eszembe jutott. Ott is szoktak néha egész érdekes zenéket nyomni...

kazifelvétel.... a régi szép idők... én anno a juventuson a péntek esti mix utána deep mixeket vettem fel mindig (ha kibírtam ébren hajnali egyig). Még mindig van vagy 20db fél órás mixem :) meg a jó kis válogatás kazik, a kivánságműsoros beszólásokkal, meg reklámmal... hmm lehet meg is hallgatok egyet :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Naaaa :oops: meg nem hallottam..de meghallgatom..nekem egy ismerosom "szalitja" a koncertfelveteleket, meg zeneket (mar tobb mint 20 giganyit eddig kb :? , szal azt is eleg hallgatni..)
Nagyon durvak a kazis dolgok, nekem is ugy van h kis blabla, amikor hallottam, h mit fognak leadni, akkor mar egybol pff utottem a Recet, ugyh meg csomo ideig szoveggel egyutt van, aztan jon egy masik fel szam, aztan ugyanz elolrol, aztan meg vege a kazinak, ugyh megint csak egy fel szam..ennek megvolt a hangulata, amikor az ember kipattant szemekkel vart egy szamra h ledjak mar vegre a radioban.. :-P
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

IloveRenji írta:...es errol a szolfezsrol meg nem hallottam, majd lecsekkolom..
A RadioCafe-n megy a műsor, viszont azt hiszem az adó csak Budapest és annak vonzáskörzetében fogható.
Viszont van elő netes stream is: http://www.radiocafe.hu/stream.php
Asszem Szombat 20:00kor kezdődik.. bár nem a kedvenc műsorom. Én a legjobban a Csütörtöki Jazzpirkadatot szeretem! Éjféltől reggel hatig igényes Jazz-zene reklám és duma nélkül. ::hehe::
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

na én meg erről nem tudtam :( ha tényleg jó, akkor jövő hét szerdán nem alszom... :)
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Sláger rádiót hallgatok ha hallgatok, de azt is max kocsiban...

Más rádiót nem kenyerem hallgatni.
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Mayer írta:Sláger rádiót hallgatok ha hallgatok, de azt is max kocsiban...

Más rádiót nem kenyerem hallgatni.
Slágert én csak hétköznep reggel a triumvirátus miatt Boros-Bochkor-Voga :hee:
Mindíg fel tudják dobni az embert munka közben. Kár, hogy jövőhéten most mások lesznek. Bár a Palik féle Bumerángra kiváncsi leszek:
"...és hovatűnt a Daemon Hi... azaz a CD????"
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Igeeeen.. Pajzán szerda minden szerda este a sláger rádióban :-P aki le akar fáradni hallgassa egészséggel :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Pajzán és sláger rádió... loool. Képzelem mi lehet. De ha tényleg olyan amilyen a neve, akkor lehet belehallgatok. Ki tudja! ::hehe::
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hát, a neve alapján el tudom képzelni, mit lehet hallgatni rajta :cool: És, milyen? :D
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Rossz a szavazás mert rádiót csak az autóban szoktam hallgatni és leginkább útinfót, vagy zenét, esetleg időjárást.
Más opció nincs. Olimpián rádión hallgattuk a vívást. Az sweet volt.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

SLÁGERRÁDIÓ ::sugoi:: ::sugoi::
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Én is csak néha hallgatok rádiót, olyankor a Slágert, azt szeretem... meg még régen amíg volt a Pannon rádió, addig azt is...
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Én reggel, ha fel kell kelni...
Akkor persze Rádió 1 mert már mittomén mióta azt hallgatom(bár kicsit lelombozott hogy elment a HepiEndre) és reggel annyi hülyeséget ömlesztenek hogy az ember aztmondja, én már nemtok visszaaludni najó ideje felkelni...
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Én munka közben szoktam rádiózni,meg néha főzőcskézés alatt.(Elkunyeráltam hugom kisrádióját,amikor költöztem :-P )

<Ez itt a reklám helye>Rádió88,az életünk része. <reklám vége> :mrgreen:

Kedvenc műsorom a Lécci és a Szonda,kedvenc műsorvezetőm Patkós doki ::jthrill:: ::japhaha:: ::jthrill::
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

De mondjuk lehet interneten is rádiót hallgatni ::jwin:: ::taka::

de én is a kocsiba szoktam a helyi, Zalaegerszeg Rádiót :roll:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Adeline-Girl írta:De mondjuk lehet interneten is rádiót hallgatni ::jwin:: ::taka::
Én neten hallgatom,a munka közben :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Többnyire a Kossuth Rádiót (mint a nyugdíjasok ^^) a hírek miatt, és természetesen jópár közéleti témáról is szó esik. A kereskedelmi adók közül a Sláger Rádiót nagyritkán, a 80as-90es évek számai miatt ^^ (a Bumerángot viszont utálom, imho nagyon gáz...)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Általában klub és infórádiót hallgatok a hírek és egyéb műsorok miatt. Ha unatkozom, vagy szeretném, hogy szóljon valami, de épp nincs hangulatom egyik CD-hez se, akkor végigtekerem az állomásokat és mindig ott hagyom, ahol nekem tetsző szám megy.
Kép
Avatar
freeknight
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.08.25. 13:45
Tartózkodási hely: Terminus City

Hozzászólás Szerző: freeknight »

Imádok rádiót hallgatni!!! :) . Habár mostanában eléggé rákaptam az anime zenékre, és egyre kevesebbszer teszem ezt (ajjaj :crazy: !!!)...
De nekem könnyű, mert minden zenei stílusra vevő vagyok (talán csak a keményebb rockra nem), és abszolút mindegy,mi megy a rádióban, tetszeni fog :D . Az viszont jó lenne, ha bejönne néhány adó, amely csak egy bizonyos stílusra specializálódott (pl: raegge, esetleg amcsi country :cool: ). Mondjuk lehet, hogy ez csak nálam, Miskolc környékén nincs így...
"Megyek már hercegem! Megyek a fejedért!"
Randall Flagg
"Hiába: egy tiszt a pokolban is tiszt!"
Diehard kapitány
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ha rádiót hallgatok, akkor szinte csak és kizárólag Sláger rádiót. ^^ Azon mindgi jó zenéket adnak. Az a bajom a "modern" rádiókkal, hogy telinyomják mindenféle hülye tüc-tüc számokkal, meg gépzenével. A Ságer meg legalább csupa dallam. Amúgy általában főzés közben szoktuk anyummal hallgatni, meg hétvégén ebéd mellett.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Válasz küldése