The Melancholy of Suzumiya Haruhi

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

The Melancholy of Suzumiya Haruhi

Hozzászólás Szerző: Vree »

Nem hiszem el, hogy egyedül én követem ezt a kiváló sorozatot, de több okból is megér egy próbát.
Egyrészt a népszerűségi indexe éppen a Fate/Stay Nightét döntögeti
másrészt elképesztő mennyiségű bónusz kezd a weben felgyűlni hozzá.
Lelkes rajongók kis csoportjai hozzáláttak az eredeti könyvek fordításához is, úgyhogy semmi akadálya, hogy Haruhi éppúgy istennő legyen a valóságban is, mint az animében...

sztori:
Suzuyima Haruhit semmi más nem érdekli (iskolai klubok, fiúk stb.) csak az, hogy valahol földönkívülieket, időutazókat vagy természetfeletti képességű embereket találjon. Senki nem tudja, miért megszállotja annyira a természetfelettieknek, de valami köze van ahhoz, ami három évvel ezelőtt történt vele.

Kyon (aki kábé az egyetlen fiú, aki szóba áll vele) egy véletlen ötletére viszont megalapítja a saját klubját, hogy felkutassa a rejtőzködő idegeneket (azzal az egyszerű módszerrel, hogy minden diákot berángat, aki csak érdekesnek látszik pl. Koizumit a cserediákot azért mert ő egy "titokzatos cserediák"). Kyon persze nem sokat néz ki ebből, de itt jön a csavar (SPOILER):
ugyanis mint kiderül rajta kívül mindenki földönkívüli, időutazó vagy természetfeletti hatalmú illető, akik megpróbálják szemmel tartani Haruhit, nehogy elpusztítsa a világot, merthogy ő Isten. Kemény, mi?

FONTOS: az epizódokat nem az eredeti sorrendjükben kell nézni. A 2. az első, aztán a 3. és az 5. (a részek végén az előzetesből szokott kiderülni...) Nem árt észben tartani, mert pl. a 4. rész egy komolyabb spoilerfesttel ér fel (bár azt az 1. részt azért kár lett volna kihagyni..."Mi-mi-miracle Mi-mikuru-run...")
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: The Melancholy of Suzumiya Haruhi

Hozzászólás Szerző: Rage »

Vree írta:Nem hiszem el, hogy egyedül én követem ezt a kiváló sorozatot
Nemcsak te, elég csak 4chan /a/ szekcióban szétnézni. "Kíváló sorozat"? Ennyi erővel az Otome is az...
Vree írta:Egyrészt a népszerűségi indexe éppen a Fate/Stay Nightét döntögeti
ROTFLOL. Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy a Bleach népszerűségi indexe a Narutóét döngeti (avagy két, igen gyenge anime közül melyiket nézi több fanboy). Attól még, hogy a neten sok "bónusz" (?) jelenik meg hozzá, nem lesz rögtön egy kiváló alkotás.
Vree írta:ugyanis mint kiderül rajta kívül mindenki földönkívüli, időutazó vagy természetfeletti hatalmú illető, akik megpróbálják szemmel tartani Haruhit, nehogy elpusztítsa a világot, merthogy ő Isten. Kemény, mi?
Na, ehhez pedig már hozzá sem tudok szólni... Az, hogy "kliséhegy" / "hollywoodi történetvezetés" nem takarja pontosan azt, amit most gondolok. :dirr:

Nem ellened szántam ezt a postot, csak szerettem volna rávilágítani arra, hogy 4-5 rész után (amik ráadásul nem is sorrendben vannak leadva, remélem észrevette mindenki!) nem túl reális "kiváló"-nak kikiáltani az animét, arra hivatkozni pedig értelmetlen, hogy mennyien nézik. (Ha tudnád, a legtöbben miért teszik, azt hiszem, meg lennél lepődve.)

Még egy megjegyzés: nem értem, hogy az ilyen fantáziátlan, egyértelműen az otakuk pénzének megcsapolására irányuló CUCCokból miért nem csinálnak inkább H-t...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Vitassuk meg! Vitassuk meg! :D (harci háttérzene)
...Mondjuk minek, ha nekem tetszik, neked meg nem...nem vagyok én hittérítő...

De azért
Ha tudnád, a legtöbben miért teszik, azt hiszem, meg lennél lepődve
Ez speciel érdekelne (ahogy az is, hogy milyen titkos kapcsolat értesített a nézőtöbbség gondolatairól :-P )
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Hát, csak annyit mondok, hogy nyitottak az utóbbi két napban 5 thread-et a baseball-os részben lévő loliról, komment: "I'm in love". (A nyuszijelmezbe öltözött nagymellű lolival hasonló volt a helyzet. :p)
Remélem, így már érthető.

És hogy honnan tudom mindezt? Ismerem a fajtájukat. :dirr:

Edit: Elfelejtettem értékelni ezt az animét, íme: :rozsaszintancoloelefant:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rage 2006.05.05. 19:03-kor.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: The Melancholy of Suzumiya Haruhi

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Vree írta:Lelkes rajongók kis csoportjai hozzáláttak az eredeti könyvek fordításához is
Ha elkészülnek vele akkor ezt valószínűleg elolvasom majd. Mint regény érdekes olvasmány lehet.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Szigorúan ifjúsági regény szinten (kb. a Harry Potter és a "Változtassuk békává a tesónkat"-féle tinilány-kisregények közé raknám), de szórakoztató.

Maradjunk abban, hogy azért van más is ebben a sorozatban, mint a szerencsétlen Mikuru ruhácskái.

Edit (válasz a rózsaszín elefántra):
Ha már a 4chan-ra hivatkozol (megjegyzem, nagy ötlet az ő véleményükre adni...) itt van pár szájt, akiket 'én' általában megbízhatónak tartok: a b c d Nem mintha számítana, persze.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2006.05.06. 18:25-kor.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Vree írta:(megjegyzem, nagy ötlet az ő véleményükre adni...)
A saját véleményemre adtam. :p
A 4chan arra volt válasz, hogy honnan tudom, hogy miért nézi az amerikaiak túlnyomó többsége ezt a sorozatot.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Miután észrevettem, hogy jóformán a csapból is ez folyik, gondoltam belenézek az első részbe. És ami jó, hogy 5 percnél azért tovább jutottam, ha már a rész végéig nem is^^;;
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

*sigh* A másodikkal kellett volna kezdeni.

Mindegy, leszavaztak... :wink:
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Re: The Melancholy of Suzumiya Haruhi

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Vree írta: FONTOS: az epizódokat nem az eredeti sorrendjükben kell nézni. A 2. az első, aztán a 3. és az 5. (a részek végén az előzetesből szokott kiderülni...) Nem árt észben tartani, mert pl. a 4. rész egy komolyabb spoilerfesttel ér fel (bár azt az 1. részt azért kár lett volna kihagyni..."Mi-mi-miracle Mi-mikuru-run...")
Hát az EREDETI sorrendben vagyunk kénytelenek nézni, mivel így adják le. nagy jelentősége nincs, hogy hogyan nézem, ha leadás szerinti sorrendben, akkor is össze tudom rakni a sztorit, mert szellemi képességeim ezt nem gátolják. A spoilerfest meg valószínűleg indokolt, és nem "tragédia", ha a sorozat elejét telenyomják spoilerrel, ugyanis a spoiler létük ezáltal megszűnik. :lol:


SPOILER
A spoilerbe nem lehet belehalni, sőt, nem is rontja az animenézés élményét, bizonyos tévképzetekkel ellentétben.[/SPOILER]
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

^_^

Ha valakit érdekel, hogy mi is történik a 4. részben, ez a lány jobban megmagyarázza, mint én valaha is tudnám.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nah elolvastam a regény lefordított első kötetét. Valóban érdekes volt, ahogy számítottam. Bár nem vagyok vele maradéktalanul elégedett, de a Nagato vs. Ryouko fight nagyon jól sikerült. Fogalmam sincs, hogy hogyan fogják átültetni animébe, a regény első kötetében mindenképpen ez a legkiemelkedőbb esemény és a szöveg alapján nagyon látványos dolgot lehet belőle csinálni.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Most esett le, a 4. rész végén az a flashback Nagatoval nem pont ez a jelenet volt?
(Kép :arrow: )
Kép

+
Kép
XD
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ez az anime nagyon jóóóó
Ajánlom mindenkinek (Mikuru beam :D)
9. résznél tartok, és most kezdenek el történni természetfeletti dolgok^^'
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nah a 10. részben megvolt a Nagato vs. Ryouko harc amit vártam. Lehetett volna jobb is, főleg az eleje amikor Ryouko Kyonra támad nem ütött annyira, mint a regényt olvasva de úgy nagyjából elégedett vagyok vele.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Végül is az lett belőle amit mindenki
várt...A tejes 1. könyv + néhány jobb rész a többiből. (De Shami-t (a beszélő cicát) kihagyták, sajnos.)

Nem jött rá valaki, miféle díjat köszön meg a szerző a fordítás végén az Author's Notesban?
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Nem tudom, nekem nagyon tetszik az anime, aranyos és szerethető kis darab :) És lehet rajta nevetni is :D Az első rész után azt mondtam WTF?, de nem bántam meg, hogy továbbnéztem :) Ráadásul újranézve már az első részen is sokat nevettem :D
KépKép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Véleményeket kérek, hogy melyik néz ki jobban?
A fekete vagy a piros?
KépKép
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A piros túl playboynyuszis (bár persze mibe, hogy mindkettőn fekete neccharisnya van), de a fekete olyan meh... nem néz ki olyan jól a ruha. (Ráadásul fekete felső fekete neccharisnyával olyan booring.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Számomra egyértelműen a piros néz ki jobban sokkal élénkebb az egész figura is a szín által,élőbb és karakteresebb, valahogyan a mozdulatot is kiemeli meg az egészet. A fekete agyoncsapja a beállítást.Túl snassz.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ynah írta:Számomra egyértelműen a piros néz ki jobban sokkal élénkebb az egész figura is a szín által,élőbb és karakteresebb, valahogyan a mozdulatot is kiemeli meg az egészet.
Szerintem is a piros. :D
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Én is a pirosra szavazok :banan:
Kép
Avatar
Hideki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.11.10. 15:26
Tartózkodási hely: Budapest, Kispest

Hozzászólás Szerző: Hideki »

Én tökéletesen egyetértek Amethysttel - ez egy nagyon aranyos kis anime, ráadásul ha odafigyelsz a sztorira, meg ami mögötte van, akkor még komoly darabnak is nevezhetjük. Aki viszont csak a nyusziruhás nagymellű lolikat látja benne, annak őszinte részvétem...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ez egy teljesen átlagos kis anime, ráadásul ha odafigyelsz a (nemlétező) sztorira, meg arra, hogy nincs mögötte semmi, akkor még egy igen gyengén sikerült darabnak is nevezhetjük. Aki viszont a nyusziruhás lolikban hatalmas, "mély" mondanivalót lát, annak őszinte részvétem.

(Jó lenne elfogadni más véleményét is, és nem kapásból véleményt formálni arról, aki szerint a Haruhi nem az évtized animéje... Igenis VAN, aki - megjegyzem, teljes joggal - csak a "nyusziruhás lolikat" látja ebben az animében.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Kit érdekel, ha valaki csak a lolikat látja benne és egyébként is sok tompa ember nézi? Az a fontos, Te mit szűrsz le az egészből és téged mennyire szórakoztat, nem? :D
Nekem nagyon tetszett a sorozat, mert jól szórakoztam rajta, a kusza sorrend pedig külön bejött és hogy így néha lehetett előre sejteni a történéseket a korábbi elszórt utalásokból. Tiszta sikerélmény volt előre tudni az utolsó rész tartalmát Itsuki a fentebb emlegetett baseballos részben elköpött félmondatából. ^^ Egy anime nem feltétlenül attól jó, hogy valami emelkedett témát jár körül, amit minden tizedik ember tud csak helyesen értelmezni és utána magasröptű vitákat lehet folytatni róla. Az elsődleges szempont az, mennyire szórakoztató és ez az anime ilyen téren nálam teljesen megállja a helyét, istenieket vihogtam Kyon higgadt hangú, lemondó kommentjein, Haruhi hiperaktívságán, vagy már eleve a helyzetek/párbeszédek/szereplők abszurditásán. És az az ED... "IS THIS A DANCING ANIME?" :lol: Yuki és Itsuki kegyetlen monológjai is inkább a vigyorgást szolgálták, senkit nem láttam még komolyan elemezgetni őket. De hát nyilván nem kell véresen komolyan venni ezt az egészet, mert nem akarja megváltani a világot (illetve de, de ez most mindegy XD) viszont azt mondani, hogy egy átlagos, sőt egyenesen sz@r anime, szerintem pöttyet meredek. Ha egy jellegtelen szutyok lenne, a kutya sem beszélne róla még ennyi idő után is, van benne valami egyedi... báj. :D Legalább van róla (megoszlott) vélemény, sok anime idáig sem jut.
Egyébként nem vagyok elvakult Suzumiya haruhi no Yuuutsu fan és az SOS-dan emblémáját sem tetováltattam semelyik testrészemre, de szerintem akkor is nagyon rendben van az anime és ha nem tetszik, az ebben az esetben ízlés dolga; van akinek nem jön be ez a fajta, nem egészen szokványos humor. Persze akadnak sz@r és klisé animék, de mivel ez alapvetően egy komédia/paródia, ráadásul a jobbik fajtából (mennyi borzalmasan elszúrt és fatáziátlan, ásítozásra ingerlő komédia van...), így itt a klisék kifejezetten előnynek is számíthatnak.
A 4chan-t pedig én is rendszeresen látogatom (bevallom, függő vagyok XD), tisztában vagyok a nagy hájppal és a sok poén threaddel, de csak azért nem fogok teljesen leírni valamit, mert az túl felkapott lett az amcsik körében.

Persze ha Neked nem tetszett, azt teljesen meg tudom érteni, hiszen én is tudok mondani pár sorozatot (pl. Dragonball), amiért rengetegen meg vannak őrülve és biztos van is benne valami, csak én nem vagyok képes belelátni. Vagy ott a Brian élete c. remekmű, hogy még mélyebbre süllyedjek az off bűnében! Rengetegen utálják az idióta humora és az ócska megoldásai miatt, szerintem ZSENIÁLIS. Magyarán ízlések és pofonok. ^^
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Válasz küldése