Animéből film

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.

Hogy fogadnád kedvenceid, élő szereplők képében?

Végre, hogy észreveszik az animékben rejlő lehetőségeket! Nagyon várom már őket!
13
16%
Mindenképp érdekesen hangzik; majd meglátjuk...
39
48%
Inkább kihagyom
3
4%
Rossz ötlet, nem tartom valószínűnek, hogy képesek lennének a hangulatot visszaadni.
24
30%
Már maga az ötlet is vérlázító!!!
2
2%
 
Szavazatok száma: 81

Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Már láttam a GTO, Hana yori dango, Cutey Honey, Gokusen live action adaptációit, de mindegyik esetben átírták (többé-kevésbé) a karakterek jellemét meg a sztorit, és így már nem tetszett =/ Főleg az előbbi zavart. Ettől függetlenül ha másik sorozatnak tekintem őket, elmennek.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

matsuo-chan írta:hát pl vannak animékl amiböl csináltak dorámát. pl GTO. nem néztem bele.. de láttam youtube-on h fent van. van lovely complexből is, meg death note film posztert is láttam már. ha rákeresek google-en v imdb-n akkor sztem találsz
ömm , köszi
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Kicsit fura ez a téma. Ha az amerikai plaza-filmeket nézzük, gyakorlatilag mindben van animáció, csak éppen tisztán CG. Kerülik a "steril" hagyományos rajzolást, ennyi. Ez azért árnyalja a képet.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@sergyu: itt most nem arról van szó, hogy mely filmben van animáció, hanem, élőszereplős filmekről beszélünk aminek egy anime vagy manga képezi az alapját.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirbl ... r_plakatja

Csak egy kérdésem lenne! Érdemes meg néznii az eredeti sorozatot is /ha egyátalán beszerezhető vagy sem/?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem mind tetszett amit láttam.

Ezeket láttam ami live-action: Ace wo Nerae, Attack No.1 (Superstar Mila néven futott nálunk az anime). Gokusen, Great Teacher Onizuka, Hana Yori Dango, Kurosagi (igen ez is egy manga). Detectiv Conan live-action, Death Note, Detroit Metal City, Azumi (manga), Shirayuki Hime (mangából van), Dororo, Lovely Complex, Devil beside you (Akuma no sourou c. manga alapján készített taiwani dorama), It started with a kiss (szintén taiwani, az Itazura na kiss alapján). Marmalade Boy, Peach Girl (ez utóbbi kettő szintén taiwani adaptáció).

Asszem ennyi. Engem nem izgat, ha változtatnak rajta, mert ismerem az eredetieket és nekem nagyon bejött mindkét változat.

Az egyetlen, ami nem jött be, az a Zettai Kareshi live-action, mert az borzalmas.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Mariko »

LOL! :dirr: Ha van egy kis szerencsénk, akkor nem lesz belőle semmi, ha nincs, akkor kapunk valami Dragon Ball Evolution szerű szörnyűséget.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:LOL! :dirr: Ha van egy kis szerencsénk, akkor nem lesz belőle semmi, ha nincs, akkor kapunk valami Dragon Ball Evolution szerű szörnyűséget.
Hát, tudnám díjazni, ha a kedvenc franchise-om végül mégsem jutna a lebutított, amerikai "animéből film" okádékok szintjére, amit majd Bleach gúnynéven próbálnak rásózni a tömegre. Maradjon csak manga, meg anime, amerikának meg kuss! Ha végképp kifogytak az ötletekből, tudom sajnálni őket lol...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem csak, hogy gyalázat, ha elkészítik, de élôszereplôsen szerintem semmi nem is mûködne, ami miatt jó (volt) a Bleach.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Neon Genesis Evangelionból is terveznek amcsi filmet. Cowboy Bebopból meg készítenek is. És jön a Death Note amcsi remake is. ::jcrazy::
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Andro írta:Neon Genesis Evangelionból is terveznek amcsi filmet. Cowboy Bebopból meg készítenek is. És jön a Death Note amcsi remake is. ::jcrazy::
A NGE sajna parkolópályán van, az ADV-t megviselte a gazdasági válság, plusz a Rebuild filmek után szeretnének csak hozzányúlni majd az adaptációhoz. Szóval 2015-ig ne várjatok semmit ez ügyben. De állítólag egy kisebb forgatókönyv már létezik és rendezők is vannak a látómezőben akikkel beszéltek és az informátorom szerint a WETA pedig renegeteg rajzal rukkolt elő az idők során amik persze "For Your Eye Only". :)

A Cowboy Bebop meg soha nem fog elkészülni. Keanu nyilatkozta, hogy a forgatókönyv nagyon drágának néz ki, kb. 300 millió a tervezett költségvetés. Átírni pedig egy darabig nem tudják, hisz az író azóta más projekteken dolgozik. Szóval a következő 4-5 évben ebből sem lesz biztosan semmi. Erről 2 hete írtam hírt de nem jelent meg.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Neon Genesis Evangelionból is terveznek amcsi filmet. Cowboy Bebopból meg készítenek is. És jön a Death Note amcsi remake is. ::jcrazy::
Aminek örülök, hogy mindezeket már évek óta ígérgetik, mégsem lett eddig semmi belôlük. Nagyon bízom benne, hogy ez így is marad. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Bebopból már megvan a színészgárda. Amúgy terveznek amcsi Battle Royale filmet is . Remélem nem lesz az vele belőle, mint a Dragon Ballból. ::jcrazy::
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Andro írta:Bebopból már megvan a színészgárda. Amúgy terveznek amcsi Battle Royale filmet is . Remélem nem lesz az vele belőle, mint a Dragon Ballból. ::jcrazy::
A Cowboy Bebopról:

Collider: You were attached to Cowboy Bebop for a little while. Any update on that?

Reeves: I haven’t heard anything back. They turned in the script and it was very expensive. I don’t know if they’re going to…it would cost, like, half a billion dollars to make that script. So, I don’t know where it’s at right now.

http://www.collider.com/2010/09/14/kean ... ration-um/
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

VAN ISTEN! ::hehe::
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Andro írta:Bebopból már megvan a színészgárda. Amúgy terveznek amcsi Battle Royale filmet is . Remélem nem lesz az vele belőle, mint a Dragon Ballból. ::jcrazy::

Én sírva röhögtem végig a második BB-t. :-P
Könyv a jó de filmnél sztm nem nehéz magasabb színvonalút alkotni.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én először láttam a filmeket, a könyvről akkoriban azt se tudtam hogy van. Az első film és a könyv nekem egyformán tetszik. A manga sem rossz. De a második film egy rossz vicc.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Andro írta:Én először láttam a filmeket, a könyvről akkoriban azt se tudtam hogy van. Az első film és a könyv nekem egyformán tetszik. A manga sem rossz. De a második film egy rossz vicc.
Nem is tudtam hogy van manga. :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Van. 15 kötet. A grafika nem éppen szép, de minden fő karira minimum egy kötet jut. Mitsukora majdnem kettő is. XD

Pretty Guardian Sailor Moon live-action ki látta? Én háromszor néztem végig és nagyon bejön. ^^ ::hehe::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ridley44Lev írta:
Andro írta:Neon Genesis Evangelionból is terveznek amcsi filmet. Cowboy Bebopból meg készítenek is. És jön a Death Note amcsi remake is. ::jcrazy::
A NGE sajna parkolópályán van, az ADV-t megviselte a gazdasági válság, plusz a Rebuild filmek után szeretnének csak hozzányúlni majd az adaptációhoz. Szóval 2015-ig ne várjatok semmit ez ügyben. De állítólag egy kisebb forgatókönyv már létezik és rendezők is vannak a látómezőben akikkel beszéltek és az informátorom szerint a WETA pedig renegeteg rajzal rukkolt elő az idők során amik persze "For Your Eye Only". :)

A Cowboy Bebop meg soha nem fog elkészülni. Keanu nyilatkozta, hogy a forgatókönyv nagyon drágának néz ki, kb. 300 millió a tervezett költségvetés. Átírni pedig egy darabig nem tudják, hisz az író azóta más projekteken dolgozik. Szóval a következő 4-5 évben ebből sem lesz biztosan semmi. Erről 2 hete írtam hírt de nem jelent meg.
HÁla a jó égnek! *letörli a homlokát*
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Andro írta:Pretty Guardian Sailor Moon live-action ki látta? Én háromszor néztem végig és nagyon bejön. ^^ ::hehe::
Én két résznél többet biztos nem láttam belőle, borzasztó volt. :drop:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuriko-chan írta:
Andro írta:Pretty Guardian Sailor Moon live-action ki látta? Én háromszor néztem végig és nagyon bejön. ^^ ::hehe::
Én két résznél többet biztos nem láttam belőle, borzasztó volt. :drop:
Az első 8-10 rész nem olyan jó. Utána kezdenek beindulni a dolgok.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én a feléig bírtam a PGSM-et, aztán félretettem egy időre, de végül sose fejeztem be, valahogy nem tudott lekötni. Érdekes módon az SM musicalaket simán végignéztem, sőt volt néhány, ami kimondottan tetszett is. ::^_^::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2010.10.13. 17:07-kor.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

Azokat én is szeretem, habár az első musical megrázott kissé. De nekem a PGSM is bejött. Jó, nem az igazi, mivel elsősorban a gyerekeknek készült, de ahhoz képest jobb, mint amit a képek alapján vártam anno. És a Kirari Super Live sem rossz.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: anubys »

Újabb hír az Akira-filmről.
Minden tiszteletem Keanu Reeves-é, de nem hiszem, hogy egy iskolás srác megformálására egy lassan 50 éves színész lenne a legideálisabb választás...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése