Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Jakuzzi nem fagyott be ? :D
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Há' majd szombaton hazamegyünk, akkor kiderül :lol:
Jó hír, hogy a jövő hetet már az új ablakok és a külső szigetelőanyag társaságában töltjük. Dobják is már be/föl, falazzák a fölös pinceajtót is, szóval végre lesz értelme fűteni :vigyor:
Tetőszigetelés már a helyén van, ha az ablak is meglesz fönt, végre elfoglaljuk a szobánkat, ott már "csak" az egyelőre a ház szélén kiálló vasbeton födém lesz a gyenge pont. De nem sokáig, oda megy először a szigetelés - már csak azért is, mert a verebek nagyon szeretik a tetőbe rakott kőzetgyapot tömböket, szóval el kéne zárni az útjukat :o_O:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igaz is, már akartam kérdezni: alvaro, a vizet hogy oldjátok meg? Fúrt kút van, amire még "ráeresztetek" valami víztisztító gépet? (Csak mert a hozzászólásaidból úgy jött le, hogy ez a ház direkt ilyen "a civilizációtól távol lévő menedék", ami egyébként tök jó, főleg, hogy Mordályossal mostanában minket is elkezdett érdekelni ez a téma. XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A víz nem nagy kaland, megsúgom: nekünk is kutunk van. Najó, csak félig, mert sokszor van úgy, hogy kifogy belőle a víz, olyankor átállunk központira. Úgyhogy szerintem inkább azt akarod megkérdezni, hogy ugye van áram. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azért általában nem olyan egyszerű a helyzet, hogy lefúrunk, és tökjó, van víz. A talajvíz a legtöbb helyen borzalmasan el van szennyezve, gondoljunk csak a rengeteg illegális szemétlerakóra vagy a dögkutakra, sőt, gyakran a vécétartalmat is bevezetik egy kútba, szóval ki tudja, a saját kútból mi jön fel. :( Rétegvízig meg nem hiszem hogy lefúrnak házi használatra.
Persze lehet hogy ott fenn a hegyekben nektek pont tiszta vizetek van, akkor szerencsések vagytok.


Szerk:
Te jó... :knife:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2012.10.31. 11:24-kor.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Naja, igaz. Mondjuk akkor van gáz, ha belefolyik a hólé (ez gyakrabban meg tud esni), de nagyonnagyon ritkán történik más is vele.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Húbakker, ezt tegnap észre se vettem.
Hát, ezen a körnéken is valami öröm lehet élni. Meg bírom a top kommentet: a Skodát még a lézerkard sem viszi. XD
Uh. Azért milyen gyorsan darabjaira hullott az a híresen jó Eye-phone.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

EZ ZSENIÁLIS! XD Főleg ezzel a zenei aláfestéssel. XDD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:A víz nem nagy kaland, megsúgom: nekünk is kutunk van. Najó, csak félig, mert sokszor van úgy, hogy kifogy belőle a víz, olyankor átállunk központira. Úgyhogy szerintem inkább azt akarod megkérdezni, hogy ugye van áram. XD
Helyes és teljesen összefüggő gondolatmenet: a víz kútból jön (nagyon jó víz ;) ízre messze veri a környékbeli csapokat, a párom nagyon érzékeny erre, szerinte Velencén jó még a víz a közelben, Fehérváron borzasztó, Bodajkon szódával elmegy), és tényleg az áramtól függ. Ami pedig - egyelőre - a hálózattól. Ha egyszer odáig jutunk, beállítunk egy szélgenerátort inverterrel, akár vissza tudjuk tölteni a hálóra, akár nem, így hosszabb kimaradás esetén se maradunk víz nélkül. Rövidebbet meg simán kihúzunk a nyomástartály tartalmával.

Tanulmányozzuk a megújulók kérdését, gyakorlati alkalmazást is meg tudunk figyelni, van egy szomszédunk, aki már telinapelemezte a tetőt. Ő akar a gyártótól rendelni szélgenerátorokat is a helyi jelentkezőknek. Ha lesz akkor rá keret, remekül megosztható a szállítási költség.

Sőt, a napkollektorok karbantartási igényét is meg tudjuk figyelni rajta, mert olyanokat is szerelt föl.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2012.10.31. 21:16-kor.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A nagyimék szembeszomszédjának volt egy kis szélgenerátora a tetőn, de vagy egy év múlva le is szerelték, mert nem bírták azt a zajt, rezgést, amit erős szélben okozott.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:A nagyimék szembeszomszédjának volt egy kis szélgenerátora a tetőn, de vagy egy év múlva le is szerelték, mert nem bírták azt a zajt, rezgést, amit erős szélben okozott.
Hm. A tetőre biztos nem rakjuk! Örülök, hogy végre egyben van :vigyor:

A nappal az a pici porbléma, hogy kelet-délkeleti a tetőfelület, nem épp ideális.
De legalább dél-délnyugati ablakokat csináltat(t)unk, múlt télen nagyon nem sütött be a Nap, pedig az sokat tud segíteni... hiába, no, nyaralónak készült a ház eredetileg.

Meg van most egy tetőablak is, majd meglátjuk, hogy válik be. Nem vagyok igazából barátja a megoldásnak (a leggyengébb pont a szigetelésen, eltekintve a csatlakozó terasztól alul), de kellett ablak arra az oldalra is, és az eredeti tervünket, amihez ez nem kellett volna, elkaszálta az építési szabályzat... meg szerintem simán elbuktunk miattuk egy-két millát, ez a "túlöntött" födémes megoldás elég drága lett. Majdnemhogy a szigetelést se tudjuk kifizetni miatta. Végülis az az egyetlen dolog, ami miatt eredetileg nekiálltunk... szóval szeretjük a bürokráciát, miattuk csak drágábban rosszabbat szabad építeni. Hurrá. És még ők papolnak környezetvédelmi normákról.

De legalább lett 37 tonna extra hőtároló tömegünk a 2 szint között :hammer:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem fogjátok elhinni, mim volt! :D Időm megnézni a korábban linkelt videókat, yey! Jók voltak, a legtöbbre nem nagyon szeretnék reagálni, mert nem szükséges.
Erre az egyre igen:
Kashim írta: Ihh láttam már rosszabbat is mint például ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=zY1MVQee ... re=related
Hamár Eastern European Style, akkor inkább ez! ;) http://www.youtube.com/watch?v=DdOSNAhp3xA

És én is hoztam egy rövidfilmet, csak hogy fenntartsam a szép hagyományt: http://fav.me/d4wd176
Szerk: és akkor már a másikat is tőle: http://fav.me/d3fj3e4
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Semmi különös, csak manapság megint V-t akarok nézni... meg erősen elgondolkodtam azon, hogy a Mátrixot eredeti hanggal. Ha ez a Hugo Weaving legalább olyan durván tolja abban filmben, mint a V for Vendetta-ban, akkor UH.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nagy rajongja vagyok a redvsblue -nak. (ki ismeri ? kezeket fel!)
Bár mondjuk most a roosterteeth -es srácok alaposan megleptek. :vigyor:

Kép

Kaszás piroska a vérfarkas vadász (Mother of mercy ::^_^:: )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... YW2GmHB5xs
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Wow, ez oltári jó volt! Még a farkasok kissé darabos mozgását is simán meg lehet neki bocsátani! :) Ha tudsz linkelni a karakterdizájnertől valami honlapot, azt megköszönöm. ^^;
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:Wow, ez oltári jó volt! Még a farkasok kissé darabos mozgását is simán meg lehet neki bocsátani! :) Ha tudsz linkelni a karakterdizájnertől valami honlapot, azt megköszönöm. ^^;
Sajnos ilyen jellegű háttér információ nincs a birtokomban. ::^_^::
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ez egy kifejezetten érdekes cikk. :D

http://www.pcguru.hu/pcguru/hirek/beyon ... er_beyonce

kishal -nagyhal mégse akkora hal nagyhal?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ott akarok lenni! T____T Mintha nem lenne épp elégé irigylésre méltó, hogy Doctor Who-sok és brónik is rendszeresen ott vannak az ilyen rendezvényeken... (Jó, azért az itthoni conon is nagy élmény volt a Sonic 2-t eredeti megadrive-ról nyomni, főleg, hogy a többi játékkal ellentétben annál nem volt sorbaállás. XD)

Aki hozzám hasonlóan a röhögés miatt nézi a Twilight sorozatot (illetve, hogy szükség esetén vitába tudjon szállni az elvakult fanokkal, á la Naruto XD), az az utolsó filmben sem fog csalódni. XD

Valaki felhozta, hogy az utolsó Harry Potter filmben is volt Voldemortnak egy röhögős jelenete egy hasonló helyzetben, erre valaki visszaírt: "De Voldemort nem hangzott úgy, mint egy agonizáló csirke." XDDDDDDDD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

No, mese. Reddit /r/Gaming subredditjén megint felütötte a fejét a "szexizmus az iparban" nevű csúnya jelenség. Sok nagyon okos hozzászólás szokott születni, de sajna a dologgal rohadtul nem lehet mit kezdeni (nem a játékiparban kéne elkezdeni irtani a dolgot), így gyakran újra előkerül, lefutjuk ugyanazokat a köröket, aztán mindenki megy vissza a helyére. Nekem az egésszel egyébként egy bajom van: a nagyon hangos kisebbség. Tudjátok, a csajok, akik rinyálnak, mert milyen szar nekik, és a pasik, akik kontráznak, hogy "nekünk is, úgyhogy kuss".
Igaz, én nem vagyok az a nagy hardcore játékos (függetlenül attól, hogy az elmúlt két éjszaka is azzal álmodtam, hogy Torchlight-ban/Lineage II-ben bossokra vadásztam), úgyhogy én nagyon nem is szólok bele az "élményekbe". Nekem max az jut, hogy MMORPG-n keresztül szivatom a jónépet: "a barátnőmmel játszok, aki a játékban a feleségem", és nevezett barátnő megerősíti, "a barátommal játszok", (én rendszeresen férfi, ő női karaktert visz, ritka az eltérés) majd mindketten röhögünk, igazat mondtunk, de senki nem tudja, pontosan mi van. A következő az lesz, hogy elhitetem magamról, hogy meleg vagyok. Bár ez szokott a legritkábban előkerülni L2-ben.
De nem is ezért postolok.
Hanem mert egy barom (pozitív értelemben) kitett egy képet Redditre a vita kapcsán.
Yes, I'm a boy. Yes, I play video games. Don't hit on me, girls! Mi a legelső felszavazott komment? "Penis or GTFO." ÁÁÁÁÁÁÁ!!! XDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tegnap este óta, ha megpróbálok Mangazinra fellépni, előbb gyanúsan sokáig tölt, majd kiadja a tárhelyszolgáltató honlapját ezzel az üzenettel:

Web Server's Default Page

This page is generated by Parallels Plesk Panel, the leading hosting automation software. You see this page because there is no Web site at this address.

You can do the following:

Create domains and set up Web hosting using Parallels Plesk Panel.

Ugye nem törölték ki az egész honlapot, ugye nem? :(

Más: Kezdődik a vizsgaidőszak, vagy mi? Extrém hullaszag terjeng Aoin, pedig úgy 1-2 éve mintha megint felkapták volna némileg az oldalt, jöttek új tagok, stb.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nálam betölt az oldal, még egyszer sem láttam ilyen üzenetet. :weh:

A kihaltság nekem is feltűnt, de mindig úgy reagáltam le, hogy "Basszus, mindenkinek van jobb dolga, csak én lebzselek itt folyton? De gáz már, nekem is ki kéne találni valami hasznosat..."
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos: hasonlót én is láttam, biztos széthúztak valamit a szerverszobában.

Nyul: valszeg mindenkinek jobb dolga van, én alig nézek manapság föl. :vigyor: (Próbálok rájönni, hogy hogyan programozzam le a csillapított Gauss-Newton módszert. Jó. Lopom a napot.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mordályos: Egy nap 1X én spec. felszoktam nézni de az animékhez, mangákhoz nem tudok és nem is nagyon akarok hozzá szólni így marad az néhány maradék. ::^_^::

Veletek ellentétben a neveiket képtelen vagyok megjegyezni, csak megnézem és ennyi...
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Egy absztrakt kis történet egy pici lánytól.

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/ph ... 8_700b.jpg
Válasz küldése