High School of the Dead

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Khm... Én csak az animét nézem, így nem tudom, hogy a mangában a későbbiekben mennyire van kidolgozva ez a "ki-kivel-kavar"-szál, de annyit lehet eddig tudni, hogy Komuro, meg Rei egy ideig jártak, de a csaj dobta Hisashi miatt. De mióta az meghalt, "ha nincs ló, jó a szamár is"-alapon ismét kavar valamit Komuroval, legalábbis elvárja, hogy körülrajongja. :D
Komuro az első részben azt mondta, hogy még szerelmes Reibe, de mivel az folyton Hisashival szadizta, meg hasonlítgatta őket, már nem csodálnám azt, ha a srácnak elege lenne a hisztip*csa Rei-ből.
"Katana" ( :D ) nem beszélt egyértelműen, róla sem tudni túl sokat, de szerintem neki simán bejöhet Komuro, lehet, hogy róla beszélt rébuszokban.

Amúgy a fanhorda már most komplikál, egyesek egyenesen Rei terhességét emlegetik (még ha később az is lesz, de akkor esküszöm, rögtön befejezem ezt a sorozatot, egy éjszaka után ki tudná megmondani, hogy teherbe esett-e?). :lol: Valószínű, hogy történt kettejük között a templomban valami komolyabb, mert ugye Rei megkérdezte, hogy vállalja-e a srác a felelősséget. Na most, szvsz néhány zombi legyakása miatt nem nagyon vonhatják felelősségre, (amúgy is kinyírtak már egy csomót) így túl sok út nem maradt, mire is gondolhatta. :D
Kashim írta: De azért felmerül bennem a kérdés miért is nézzük ha ennyire nem tetszik és fikázzuk?
Személy szerint az anime bődületes hülyeségein röhögök, az ecchis célzásokon, az irreális, csápszerűen viselkedő melleken, meg a "bele a pofádba" fanservicen (nem véletlenül írtam korábban, hogy horrornak kaki, de elsőrangú vígjáték, ha nem hiszi el az ember, hogy most igazi horrort lát. Szvsz sokan túl komolyan veszik, és próbálják is valami halál minőségi cuccként bizonyítani.) Nálam olyan rossz, hogy már jó kategória. Amúgy a kínzásnak is beillő zs-horrorokat én is megnézem, úgyhogy lehet benne egy kis mazochizmus is. :wink:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ehh, ebben a részben a kedves rendező sosem azt mutatta, hog pontosan mi is történik, így elég nehéz megérteni az ok-okozati összefüggést.

Szadekó vallomása után ugyanis ez történt.

Kép

Így ők a tökéletes pár (leszámítva, hogy Szadekó nem szadista, hanem az erotophonophilia élvezője) és az éjjel kipróbálták hogy mennyire kompatibilisek. (Kár, hogy semmi tisztességes SM-cucc nem állt a rendelkezésükre)
Persze olyan hangosak voltak, hogy reggelre odagyűltek a zombik.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Gyönyörű végkövetkeztetés és teljesen logikus is :) !

Akkor viszont hogy már magától a zombik legyakásától is nedvesedik akkor ez csaj valódi gőzhenger...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dark-san: Köszi, így már világosabb a "ki kivel mikor és hol" téma. :)

Mordályos nyul: Ez a kép nyert. :lol: Az SM cuccokat tényleg nélkülözniük kellett, de van egy olyan érzésem, hogy a templom éles kardját nem a reggeli zombiirtás során avatták fel, hanem már az éjjel... XDD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A mordályos nyul írta:Persze olyan hangosak voltak, hogy reggelre odagyűltek a zombik.
Ez megdönthetetlen bizonyíték.

Egyébként meg sokkal több a férfi zombi mint a nő, a felborult erkölcsi rend mellett egy tökéletes alapot biztosít egy poligám civilizáció kialakításához. Jól látja ezt Komuro.

MI! Nem pszichológiai-dráma? Szóval sok mell és fegyver mögött nem az lenne a lényeg, hogy a karakterek hogyan birkóznak meg az istentelen helyzet miatt keletkező morális válsággal?
Egy világ dőlt össze bennem.

Pedig minden fontosabb jelenetnek ez volt a lényege:
Mikor Komuro-kun férfivá érett az iskolatetőn, mikor Komuro-kun férfivá érett a benzinkútnál, mikor Komuro-kun férfivá érett a csigalépcsőn, mikor Komuro-kun férfivá érett a kerítés tetején, mikor Komuro-kun férfivá érett a templomban.
Kihagytam valamit?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Öcsém eltűnök 1 napra és már brazil szappanoperát kreáltok a sorozatból!
Ennyi erővel a 9.ik részt átnevezhetitek: Jose Emanuel Takashi félrelépésének! :vigyor:
Nekem fel sem tűnt ez ugye vállalod a felelősséget duma de a éjszaka eseményei engem is foglalkoztattak de mondjuk én is Mordályos elképzelését részesítettem előnyben amikor a zombik reggeli megjelenésére kerestem a választ!Ja amúgy reggel nagyon lazán taperolta le a csajt szinte úgy hatot mintha már csinálta volna valamikor máskor is! :twisted:
Mind1 majd vasárnap v. Hétfőn jön az új rész!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kashim 2010.09.05. 08:15-kor.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: scineram »

Bevallom őszintén, nekem nem jutott eszembe, hogy Saeko már éjjel meg lett volna neki. Én úgy értettem, hogy azért vállalja a felelősséget majd később, hogy Saekót most jól benedvesítette. Egyébként miért ne lehetett volna már meg neki Rei. Mielőtt az lelépett Hisashival, talán mert Komuro nem úgy teljesített.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát megvolt a 10. rész is a palettán hát mit is mondhatnék egy felvillanó rei féle popó egy pár alap survivor tudnivaló, fellógatom a fő hiszi pi..át, hogy ezzel csináljak rendet a "falkában" + egy terminátorra emlékeztető apuka (akinek szerintem az a manus adja a hangját mint aki a jól ismert hellsing sorozatban szolgáltat Alucard-nak kellemesen mély hangzást)kb ennyivel jellemezhetném a legutóbbi részt!
Várom az egyéb véleményeket :)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Csak én érzem úgy hogy fogynak az ecchis felvillanások?

Ja a házura nagyon durva olyan mintha fémből lenne...
Másodsorban viszont ez a sztori folyamán az első nyugisabb rész.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

látom lesz mit pótolnom! :)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

10. rész:
Nekem ez a Rei hátkenegetős rész annyira hasonlított a Gakuen Heavenben oly' sokszor elsütött, direkt félreérthető, perverz poénkodós jelenetekhez. :lol: Amúgy tetszett a rész, a végére még kikerekedik ebből valami normálisabb sorozat is (csak el ne kiabáljam :-P ). Láthatóan csökkent az ecchi-faktor, ami nálam pozitívum, mert elég jó kezd lenni anélkül is. Takagiéknak nem semmi a házuk, bár a családfő engem baromira irritál, olyan izomagyú vadparaszt. Mondjuk nekem a nyilvánosan, gyerekek előtti kivégzés egy kicsit sok volt.
Kíváncsi leszek, hogy a mocsokláda tanár mire készül, bár örülök, hogy ismét felbukkant, talán most már szemtanúja lehetek a halálának is. :twisted: Csoda, hogy eddig kibírták egy ekkora majommal.
Leszbishow a buszban. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: scineram »

Megvoltak itt is a fanservice elemek, de az utóbbi két rész már komolyan a plotra koncentrált. Több történt bennük, mint az előző 4-5 részben összesen. Persze ettől ez még ugyanaz a szégyentelenül fanservice, military otaku, zombicalypse anime, csak eggyel több indok van, hogy tovább nézzem. Hiányzott már nekem egy ilyen sorozat. Ó igen, megvolt az orgia jelenet is. Ugyan a mangát nem követem, még, de szerintem a geci tanerőnek még bőven lesz szerepe a történetben, úgyhogy meghalni biztos nem fog. Ez most úgyis csak az első pár kötet feldolgozása. Állítólag a következő rész több, mint 100 oldalt fog adaptálni. Remélem lesz következő sorozat is, DO WANT.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

SHIDO EGY KUJON!
fogy az ecchi, de kezdenek bedilizni.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Szexuális kihágásokból átmegyünk a mentális próblémákhoz. Eredeti :D
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

JimRaynor írta:Szexuális kihágásokból átmegyünk a mentális próblémákhoz. Eredeti :D
Mondasz valamit Jimbo!
scineram írta:de szerintem a geci tanerőnek még bőven lesz szerepe a történetben, úgyhogy meghalni biztos nem fog.
Ó ne legyél abban olyan biztos aki a mangát olvassa lépéselőnyben van! :roll:
scineram írta:szégyentelenül fanservice, military otaku, zombicalypse anime,
Ha már azt Otakuról van szó akkor:
A dagadtat mindenki military otakunak titulálja a sorozatban ahhoz képest messze többet tett a csoportért mint az összes többi survivor szereplő.És szerintem annak ellenére hogy már pedofilnak is volt nevezve neki van az egyik legnagyobb szíve mert ki tudja ha ő nem lő akkor a loliból már rég zombieledel lett volna és a menő manó takashi sem tett semmit addig amíg ő nem lépett!
Plusz ha 100% otaku lenne akkor a mesterlövészek első szabályát betartotta volna ez pedig nem más mint:Nem lövök feleslegesen hogy felfedjem a pozíciómat ezzel szemben ő megtette ahelyett hogy erre vagy magára gondolt volna!
Végül az eddigi anime részek alapján a sok csaj közül ő törődik legtöbbet a kölökkel holott szerintem ez a csajok dolga lenne de ez mondjuk csak az én véleményem! Én nem nevezném military otakunak mert szerintem egy annál jóval komplexebb karakterről van szó!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kashim írta:
JimRaynor írta:Szexuális kihágásokból átmegyünk a mentális próblémákhoz. Eredeti :D
Mondasz valamit Jimbo!
Beérem Jim -mel is (kicsit gáz hogy egy elefánthoz hasonlítok :D )

Dagival kapcsolatban meg igazad van egy abszolút pozitív főszereplő annak ellenére hogy, első benyomásra valami egészen másnak látszík.

Baseball sapis fickót sajnáltam de hősi halála volt mondjuk ők hajaztak legjobban a Resident Eviles szereplőkre.(nem mellesleg a film is színtén egy repülő téren kezdödik)

Úgy látszik ez az ősz szintén zombi reneszánsz lesz (Resi 4 + egy új sorozat (Walking Dead) a Fox-tvn)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a dagi nekem is fav. a lila hajú mesterlövész (akinek még mindég nem tudom megjegyezni a nevét) és Saeko mellett. öcsém miért bukom az őrült csajokra!?
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta:(akinek még mindég nem tudom megjegyezni a nevét)
Csak hogy ne maradjon a gizda mesterlövész csaj név nélkül:Minami Rika :)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

köcc, a suli ártalmas az agysejtekre :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mellélőttetek, mert én nem a dagit military otakuztam le, hanem az animének ők is erősen a célközönsége. Ettől persze ő még így is az, ez csak az egyik oka, hogy a kedvenc karakterem, mégha a mangájából szar animét csináltak is. Másodszori megnézésre amúgy már kíváncsi vagyok, megvolt-é Saeko Takashinek vala.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Junchi »

scineram írta:MELLélőttetek, mert én nem a dagit military otakuztam le, hanem az animének ők is erősen a célközönsége.
Fix'd. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Ettől persze ő még így is az, ez csak az egyik oka, hogy a kedvenc karakterem, mégha a mangájából szar animét csináltak is.
Ez nyert. :D
scineram írta:Másodszori megnézésre amúgy már kíváncsi vagyok, megvolt-é Saeko Takashinek vala.
Tekintve, hogy két epizód van hátra az ANN szerint, illetve, hogy a 10-es részben elmentek a lelkizés irányába, csak egyetlen lehetséges lezárást látok: Takashi lebukik, meglátják, amint Kirás stílusban vigyorogva épp egy pipát rak egy füzetbe Rei neve mellé, felette pedig már szerepel egy kipipált Saeko. Kohta teljesen bevadul, amikor meglátja a következő sort: "Next target: Saya", és "csaját" védve elborult aggyal legépfegyverezi Takashi-t. A naplót/jegyzetfüzetet megvizsgálja kiderül az egész anime háttérsztorija: a fő mastermindok Takashi és a szenyatanár voltak, akik egy országos méretű prostituálthálózat kiépítésén dolgoztak. (Erre látunk utalást a tizedik rész végén a kocsiban.) Szövetségre léptek a kormánnyal, akik kifejlesztették nekik a zombivírust. Mindketten jól jártak: Takashiék szorult helyzetben könnyebben csábítják magukhoz a lányokat, akiket aztán kisbuszos hentai-beavatások sorozatának vetnek alá, míg a japán kormány a zombisodás és későbbi irtás módszerében látja a túlnépesedés megoldását. Hőseink sajnos már későn jöttek rá minderre, mivel Takashi és szenyatanár a saját bőrük alá mikrochipet ültettek, ami jelez a másiknak, ha az egyikük meghal (mivel ugye akkor bukott az akció), ez esetben pedig aktiválódik a B terv, ami az "Extermination of the dead" címen fut, egyben az utolsó epizód címe is lesz. Ez abból áll, hogy mindenkit meg kell ölni, aki rájött a titkukra. Mivel most az összes szereplő egy házban van, ez nem lesz nehéz, és már küldik is a gépet az atommal a ház felé. Az utolsó percekben látjuk, ahogy ledobják a bombát, és vége a sorozatnak. Persze ezt még lehet kombinálni a második szezonra, kiderül, hogy a ház alatt volt egy óvóhely, vagy egy rejtett folyosó, és a föld alatt elmenekültek hőseink, stb.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

:goodpost:
Gyanítom, ez sokkal jobb, mint amit eredetileg kapni fogunk. :thumb:
Nem akarsz belőle horrorparódiát írni és házalni Hollywoodban? :D Elég lenne csak a neveket, helyszíneket kicserélni, gyanítom sok film esetében sem csinálnak másképp. A japánok sem szólhatnak semmit, tekintve, hogy az egész HotD egy rossz zs-horror koppintás. :lol:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Végülis van benne szerelmi szál, Hollywood-nak nem lehet kifogása ellene...
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Jaj ne gyerekek már megint ez a mi történt este a templomban cucc!Úgyis megtudjátok a sorozat idejében mérve pár tucat chapter után!!!
De ha mégsem akkor reklamáljatok az alkotónak hogy legyen gyorstesztes rész!Úristen vagyon elszíneződik a csík!!! :vigyor:
Amúgy a sorozat cosplay-e is kezd egyre jobban beindulni mi lesz ebből :?:
http://s2.noelshack.com/uploads/images/ ... play_2.jpg
Válasz küldése