My Little Pony: Friendship is Magic

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Igen ütős seiyuu gárdát hoznak össze. Lehet japánul is be kéne próbálnom?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én már nagyon várom, főleg, hogy azóta kijött ez a kamerás felvétel. Nem a legjobb sajnos, de azért lehet hallani, hogy Twilight és Pinkie hangját eddig nagyon eltalálták (főleg az utóbbit, az egyszerűen tökéletes lett :D), illetve az opening is egész jónak tűnik. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, meg is vagyunk:

Japán opening

Nem rossz, de amúgy figyelitek, hogy egy az egyben azt csinálták, amit a 4kids szokott az ő animéikkel? XD Van az eredeti opening, ahol a dal ritmusban van a képekkel, meg ilyesmi, erre ők rádobnak egy "random számot" és belevágnak random jeleneteket a sorozatból. :dirr:

Az első rész japánul

MINDENKINEK epic win hangja van eddig. :D Pinkie kifejezetten állat lett, de igazából az tetszik, hogy kb. mindenki jellemét eltalálták. Rainbow kellően fiús (egy picit talán fura, de alapszabály, hogy "Rainbow angol hangja utánozhatatlan" XD), AJ eléggé "tájszólásos", amennyire én meg tudtam ítélni, Rarity-nek végre olyan hangja van, amilyet a dizájnja alapján mindig is képzeltem neki (nem tudom, itt írtam-e már, de az angol hangját mindig egy csöppet öregnek éreztem a karakterhez), Fluttershy az Fluttershy (meg is lepődtem volna, ha őt pont a japán verzióban szúrják el XD), Twilight meg adorkable. :3 Spike sem rossz, de itt az angol hang egyértelműen megveri. Ott ilyen: O_______O fejet vágtam, amikor meghallottam, hogy nő szinkronizálja, míg a japán verzióban a szokásos "próbál a seiyuu fiúsan beszélni, de így is ordít róla, hogy amúgy nő" hangot kapta. XD Viszont összességében nagyon jó munkát végeztek. :D (Btw, sokan már várják a subos verziót, mégis csak érdekelne minket, hogy a sok tipikusan amcsi poént hogy sikerült átültetni a japán változatba. XD)
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Na megnéztem én is a japán első részt.
Nekem mindenkinek a hangja bejön, még Spike-é is.
Arról nem vagyok meggyőződve, hogy olyan jól átmennek a lefordított poénok.

De amúgy tényleg olyan, mint a 4kids xD

Amúgy kijött közben feliratosan is a rész:
http://www.youtube.com/watch?v=ffjXzs9Vqg0

Még nem láttam, de majd, ha hazaértem, megnézem így feliratosan is (már úgy megnéztem, hogy felirat nélkül japánul :D)

Elsődlegesek like-olt komment: Ya dawg, i heard you like my little pony, so we translated it to japanese from english and then subbed it to english.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Nyolc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.24. 01:49
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Nyolc »

http://goo.gl/Co4Kz
My Little Pony: A kezdetek.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Akkor fel kéne, hogy rakják MyAnimeListre, és ezáltal felvehetők lesz a Mane6, mint favorit karakterek (Y) :D
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

amcsi írta:Akkor fel kéne, hogy rakják MyAnimeListre, és ezáltal felvehetők lesz a Mane6, mint favorit karakterek (Y) :D
Simán! XD

Más: Twilight Sparkle's Hot Minute (Remélem a 0:20-nál lévő jelenet a Season 4 elejéről van. :D)

Aki lemaradt a korábbiakról: Fluttershy, Rainbow Dash
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Még mindig nem vagyok megbarátkozva Princess Twilight-al -.-
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ha a 2. évad színvonalát hozzák akkor érdekelni fog ha viszont az borzalom fojtatódik a 3. végén abba maradt messzire kerülni fogom. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

amcsi írta:Még mindig nem vagyok megbarátkozva Princess Twilight-al -.-
Nálam majd a Season 4 nyitó duplaepizódja dönti el ezt a dolgot, meg persze az utána következő részek. Egyelőre még túl keveset láttam belőle ahhoz, hogy el tudjam dönteni, hogy jobb/rosszabb lesz-e, mint a "régi Twilight", meg hogy egyáltalán mivel jár nála az, hogy hercegnő lett. Eddig ebből a videóból annyi tűnt fel, hogy kissé más a hangja (láttam olyan fanartot, ahol alicorn Twilight bőgött, hogy "meg fog változni a hangom!", de szerintem a szinkronszínész még mindig Tara Strong, csak direkt beszél valamivel "felnőttesebben", hogy érezzük a karakterben történt változást), illetve 0:20-nál az a bénázás a szárnyával talán arra utal, hogy mégsem fog olyan simán menni a repülés. :D (Persze akkor meg a francnak kellett bevágni azt a "Supermankedést" a Season 3 legvégére, de ez van, ha tervezés nélkül rendez az ember...)
JimRaynor írta:Ha a 2. évad színvonalát hozzák akkor érdekelni fog ha viszont az borzalom fojtatódik a 3. végén abba maradt messzire kerülni fogom. :)
Pedig tuti, hogy alicorn Twilighttal fog folytatódni a sztori. ^^" Ettől szerintem még lehet jó, viszont az epizódok történeteinek színvonalát tényleg vissza kellene vinni a Season 2 szintjére, mert bár tetszett az S3 is, de egyrészt rövid volt, másrészt a legtöbb rész kb. egy meganimált fansztorinak érződött. ^^" (Ez utóbbit máshol is írták a fanok.)

Ja és nem tudom, itt írtam-e már, de az Equestria Girls kezdését eltolták őszig, az MLP Season 4-ét pedig télig, szóval bele fogunk őrülni a várakozásba. :dirr:
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: de szerintem a szinkronszínész még mindig Tara Strong, csak direkt beszél valamivel "felnőttesebben"
Tuti, mert arról a Tara Strongról beszélünk, aki így ad interjút: http://www.youtube.com/watch?v=xy4tValP2Tg XDDD Nem tiszta fialás a csaj. XD
Titkos írta: (Persze akkor meg a francnak kellett bevágni azt a "Supermankedést" a Season 3 legvégére, de ez van, ha tervezés nélkül rendez az ember...)
Azért, mert az már bonyodalomnak számít, és egy ilyen kaliberű műsorban az már cliffy. Cliffy meg nem kell senkinek.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Tuti, mert arról a Tara Strongról beszélünk, aki így ad interjút: http://www.youtube.com/watch?v=xy4tValP2Tg XDDD Nem tiszta fialás a csaj. XD
Ja, engem néha már le is fáraszt, kimerítő tud lenni, ha valaki 24 órában trollkodik meg pattog. ^^" XD
Sárkánybaby írta:Azért, mert az már bonyodalomnak számít, és egy ilyen kaliberű műsorban az már cliffy. Cliffy meg nem kell senkinek.
Mármint ha kiderülne, hogy nem megy neki elsőre a repülés? Az nem gond, csak nem kell odarakni a szezon végére. Elvágták volna a részt ott, ahol még az udvaron énekelget a többiekkel és ennyi. Akkor nincs cliffy és plothole-os sem lesz a cucc. ^^" Amennyi komplett jelenet ment már három szezon alatt a levesbe, nem hiszem el, hogy belehaltak volna, ha 5 mp-el hamarabb rakják be a stáblistát. (Pl. a múltkor olvastam, hogy a Luna Eclipsed részben még lett volna egy jelenet arról is, ahogy Twilight beviszi őt Rarity butikjába, hogy ő varázsolja elfogadhatóbbá a pónik számára, de túllő a célon és szétmakeupozza. XD És millió ilyen van a három szezon alatt, ami időhiány vagy egyéb miatt lett kivágva és ha a DVD-sek jófejek lennének, telenyomnák velük a lemezeket. De nem azok. :? )
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: Mármint ha kiderülne, hogy nem megy neki elsőre a repülés? Az nem gond, csak nem kell odarakni a szezon végére. Elvágták volna a részt ott, ahol még az udvaron énekelget a többiekkel és ennyi. Akkor nincs cliffy és plothole-os sem lesz a cucc. ^^"
Csak akartak bele valami ószomot a végére. Az egy dolog, hogy én látom ezt, de szerintem sem jött össze. A hármas szezon, és még mindig ezt mondom, az epizodikus sorozatok gyerekbetegségében szenved, amikor a készítők rohadtul nem tudják eldönteni, mit akarnak (és itt a készítők alatt egyszerre értem a Hasbrot, a rendezőket, az írókat, és mindenkit, aki aktívan részt vesz a sorozat formálásában).
De ezt már kifejtettem.
Titkos írta: És millió ilyen van a három szezon alatt, ami időhiány vagy egyéb miatt lett kivágva és ha a DVD-sek jófejek lennének, telenyomnák velük a lemezeket. De nem azok. :? )
Ugyancsak azt mondom, amit ezer más forrásból hallasz: a Hasbro egyszerűen nem tudja kezelni a dolgot. Én azt is kétlem, hogy egyáltalán megfordult a fejükben, hogy a FiM mellé odaállítsanak egy PR-ost meg egy piackutatót, és valakit, aki meg tudja, mi a fenét zabálnának a népek a DVD-n.
Én ezt az elmaradást EGYETLEN oldalról tudom megérteni. Ha évek múlva lecseng a MLP őrület, nem lesz a negyedik generációnak csak az emléke, akkor köddé válik a fantábor, akit meg lehet fejni. Mondhatnád, hogy visszamenőleg, de a Hasbro éppen ezaz: új ötlet, új hullám. Nincs visszafelé kompatibilitás. Ebből a szempontból érthető, hogy nem akanak nagyon alátámogatni egy egynyári murit.
Az más kérdés, hogy a FiM nem az.

Egyébként ez egy érdekes dolog. Egy név alatt szembenáll két csoport. Egy figuragyártó, ami azt csinálja, amit ezidáig mindig: pici pónikat kislányoknak. A másik a filmes csapat, akik haladó szemlélettel tekintenek a tálalásra, ami éppen véletlenül bejött a közönségnek. Az előbbi az utóbbi főnöke, azonban az utóbbi húzta be a nagy pénzeket az előbbinek.
Nem t'om ti hogy látjátok, én így.
És megint elragadtattam magam.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Én azt is kétlem, hogy egyáltalán megfordult a fejükben, hogy a FiM mellé odaállítsanak egy PR-ost meg egy piackutatót, és valakit, aki meg tudja, mi a fenét zabálnának a népek a DVD-n.
Na igen, lassan én is így vagyok ezzel. Valamiért meg vannak róla győződve, hogy ez egy múló szeszély csupán, ami pár év alatt lecseng majd, ezért az első DVD-t alig merték kiadni ("mi van, ha elmúlik a láz, mire kijövünk vele?"), a másodikat meg ahhoz képest tök gyorsan kihozták ("gyorsan, addig gyártsátok, amíg rájuk tudjuk sózni, extra sem kell, csak nyomjátok már!"). Egyik sem túl nyerő húzás. :? (Aztán majd ha felcseszik a fanok agyát és érezhetően zuhanni fog a nézettség, azt önigazolásnak veszik majd, hogy "lám, mi megmondtuk". Miközben a tökéletesen amatőr üzletpolitikájukkal érték el ezt.) Komolyan, a japánokban legalább ezt bírom, hogy ha ott egyszer fanservice van, akkor nagyon fanservice van, ezt most úgy értem, hogy ha valami sikeres, akkor a csapból is az folyik és millió plusz egy cuccot vehetsz belőle. A Pónikból is egyszerre vettek meg két szezont, rohadt nagy seiyuu-eventeket csináltak és kapásból több merchandise cuccot lehetett már náluk a sorozat indulása előtt kapni, mint amcsiban, ahol már lement belőle három szezon 2011 óta és bizonyítottan rohadt nagy a fantábor. (Plusz útban van a manga is.) Tették mindezt úgy, hogy a várható sikerben még biztosak sem lehettek, akár meg is bukhat a sorozat és akkor az egész eddigi gyártásba és marketingbe ölt pénzt kidobhatják az ablakon, de ezek tökösek voltak és bevállalták mindezt.
Sárkánybaby írta:Én ezt az elmaradást EGYETLEN oldalról tudom megérteni. Ha évek múlva lecseng a MLP őrület, nem lesz a negyedik generációnak csak az emléke, akkor köddé válik a fantábor, akit meg lehet fejni. Mondhatnád, hogy visszamenőleg, de a Hasbro éppen ezaz: új ötlet, új hullám. Nincs visszafelé kompatibilitás. Ebből a szempontból érthető, hogy nem akanak nagyon alátámogatni egy egynyári murit.
Az más kérdés, hogy a FiM nem az.
Persze, meg értem én, hogy ők elsősorban a játékokra voltak mindig is ráállva, a rajzfilmsorozatra meg úgy tekintettek, mint "szükséges nyűgre", amit szintén le kell gyártani azért, hogy a kislányok biztosan megvegyék a figurákat, viszont attól még nevetséges látni, hogy mennyire nem mernek legalább egy kicsit többet foglalkozni az egész jelenség rajzfilm-részével, még úgy sem, hogy tudják, hogy kaszálnának rajta.
Sárkánybaby írta:Egyébként ez egy érdekes dolog. Egy név alatt szembenáll két csoport. Egy figuragyártó, ami azt csinálja, amit ezidáig mindig: pici pónikat kislányoknak. A másik a filmes csapat, akik haladó szemlélettel tekintenek a tálalásra, ami éppen véletlenül bejött a közönségnek. Az előbbi az utóbbi főnöke, azonban az utóbbi húzta be a nagy pénzeket az előbbinek.
Nem t'om ti hogy látjátok, én így.
És megint elragadtattam magam.
Ez tudod milyen? Mintha van egy jó, tehetséges, ötlettel teli mangaka, aki kap egy pénzéhes, fantáziátlan és relatíve "szemét" szerkesztőt és az ő dirigálása alatt kell hétről-hétre megrajzolnia az újabb mangachaptert. A fazon direkt a profit irányába fogja nyomni a mangakát, aki viszont rájön, hogy ha a bevált receptet némi eredetiséggel és új ötletekkel keveri, még annál több pénzt is hozhat a konyhára, mint amit a főnöke szeretne, viszont ugyanakkor nem meri ezt meglépni, pont a vaskalapos és idióta szerkesztője miatt, aki vasmarokkal "tartja kordában". Na ez kb. pont ilyen.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Álljon itt kontrasztul a nyugati mentalitással szemben a japánok hozzállása a stúdiók kreatív szabadságához.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Huh.
Mondjuk a rendezőnek egy dologban tényleg igaza volt: annyi "Sengoku whatever" van, mint égen a csillag, hogy ezek közül kitűnjön egy sorozat, eredetit kell mutatia.
Én lehet fantasy világba küldtem volna őket. Oh wait. Olyan már van.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Titkos írta:
amcsi írta:Még mindig nem vagyok megbarátkozva Princess Twilight-al -.-
Nálam majd a Season 4 nyitó duplaepizódja dönti el ezt a dolgot, meg persze az utána következő részek. Egyelőre még túl keveset láttam belőle ahhoz, hogy el tudjam dönteni, hogy jobb/rosszabb lesz-e, mint a "régi Twilight", meg hogy egyáltalán mivel jár nála az, hogy hercegnő lett. ...
Én sem döntöttem még el, engem már az idegesít, hogy a fanok tolják az arcomba, úgy, hogy egyelőre még tök baromság a princess twilight eddig, és ellentmond annak, amiért egyáltalán szeretem ezt a sorozatot. Ők is várjanak már legalább a 4. szezonig, ahol lehet, hogy kapunk is okot, hogy szeressük ezt az új Princess Twilightot. Meg amúgy tudhatnák, hogy sokan nem bírják (még) Princess Twilightot.

Persze tudom, a készítő videója, ő azt csinál, amit akar, úgyhogy oktalanul rage-elek. De lényeg, hogy most kicsit a fanokban vagyok csalódott.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, ideje felrázni a topicot, mert jönnek ám a hírek! :D

Kezdjük a fő sorozattal:

A negyedik szezont most eltolták télre, sőt, olyasmit is láttam már, hogy lehet csak 2014 elején lesz belőle valami. Remélem, hogy a legjobb történetíróikat állították rá a dologra, azért szenvednek vele ennyi ideig, nem pedig valami hatalmas "reformra" készülnek, amivel majd szétcseszik az egészet, vagy ilyesmi.

Az Equestria Girls viszont a jelenlegi állás szerint 180 fokos fordulatot vett, bár már megszoktam, hogy ezzel kapcsolatban szinte havonta változnak a hírek:

1. Eddig úgy tudtuk, hogy egy spin-off TV sorozat lesz, most viszont kiderült, hogy csak egy 72 perces mozifilm. (Viszont így végre a titokzatos "72 perces film" pletyka is a helyére került: ez lesz az. XD Alapszabály, hogy ha MLP-vel kapcsolatban a fanok suttognak valamit, az igaz lesz. XD Más fandomban ez nem szokott működni, ennél viszont hatványozottan. XD)

2. Őszre volt ígérve, most előrehozták júniusra (ekkor lesz a mozibemutató), augusztus hatodikától pedig már jön is belőle a DVD/BD kombó, így őszre már kb. csak az lesz "újdonság", hogy akkor fogja a HUB leadni a TV-ben.

3. És itt az első trailer is :D Őszinte véleményem? VÁROM, MINT ÁLLAT! ::japhaha:: Eddig is próbáltam pozitívan hozzáállni (az egyre gázabbul ható képek/hírek ellenére is), ez a trailer viszont most minden aggodalmamat elmosta. :D Egyedül az lesz kissé zavaró, hogy Twilight (és talán Spike) kivételével a többiek nem emberré változnak, hanem az ő emberi világos alteregójukkal fog bandázni Twilight, vagyis ez az AJ nem az az AJ lesz, ez a Flutter nem az a Flutter, stb. Ez kissé zavaró lesz, bár azt remélem, ezt is megoldják majd. (Btw, Twilightnak lesz egy "pasija" is, ahogy elnézem... XD)

Az EG-ről egyelőre ennyit, viszont ebben az évben kijött két fanmade epizód is, viszont itt a "fanmade" szót ne a "gagyi" szinonimájaként értsétek, mindkét epizód profi munka, akár hivatalos résznek is elmehetnének:

Double Rainboom - Tekintve, hogy kb. fél évig/egy évig promózták, kevés olyan fan lehet, aki még sosem hallott róla. De megérte a várakozást, nagyon epic és főleg poénos lett. XD 1-2 internetes meme azért befigyel a rész során, de nem olyan mértékben, hogy ez zavaró legyen.

Snowdrop - 15 perces miniepizód, megható történet arról, hogy egy kiscsikó hogyan szerezte meg a Cutie Markját és változtatta meg ezzel örökre a világot.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hát nem to'om... Lehet én vagyok csak ilyen begyöpösödött agyú, de ezt az Equestria Girlst a létező legnagyobb ívben kerülni fogom, 72 perc ide vagy oda.

(Egyike vagyok azon keveseknek, akik sosem csípték ezt a "pónikból ember" dolgot...)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem vagy egyedül Junchi de én azért adok neki egy esélyt ,bár komoly aggodalmaim vannak a megvalósítást illetően.
(nekem úgy tűnik megint kislányokra szabták a sztorit ami hadd ne mondjam mennyire érdektelenné teszi az egészet)

Fan made cuccokat majd megnézem ha lesz egy kis időm de így bele lesve szépen megcsinálták őket. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Equestria Girls trailer 2

Ez hátha jobban fog nektek tetszeni, sokakat ez győzött meg, hogy mégsem lesz olyan gáz, mint elsőre sejtették, és most már kifejezetten várják a filmet. :) (Nekem meg már az első trailer is tetszett, szal képzelhetitek... XD) "Mellesleg" jövő vasárnap már premier, asszem ez azon kevés filmek egyike lesz, amiből nem várom meg a DVD-t, hanem kamerás verzióban is megnézem, mert mire ez kijön augusztus elején, a neten szét fogják spoilerezni.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta:Equestria Girls trailer 2

Ez hátha jobban fog nektek tetszeni, sokakat ez győzött meg, hogy mégsem lesz olyan gáz, mint elsőre sejtették, és most már kifejezetten várják a filmet. :) (Nekem meg már az első trailer is tetszett, szal képzelhetitek... XD) "Mellesleg" jövő vasárnap már premier, asszem ez azon kevés filmek egyike lesz, amiből nem várom meg a DVD-t, hanem kamerás verzióban is megnézem, mert mire ez kijön augusztus elején, a neten szét fogják spoilerezni.
Egen ez már valamivel biztatóbb trailer volt a nézhetőségét illetően... ::^_^::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Equestria Girls

Mivel hétfőn végre felkerült egy meglepően jó minőségű kamerás rip torrentre, ezért szerencsére még azelőtt meg tudtam nézni a filmet, mielőtt mindenki szétspoilerezi nekem a neten. XD Nagyon tetszett! :D Jobb lett, mint amire számítottam, pedig én amúgy is abba a táborba tartoztam, akiknek már a trailer is tetszett. (Tehát nem azért találtam jónak a filmet, mert a világ legelcseszettebb mozijára számítottam és ahhoz képest csalódtam kellemeset, hanem amúgy is. :)) Ugye a legtöbb ember attól félt, hogy nagyon tinifilmes, High School Musicales és hasonló hangulata lesz a filmnek. Oké, ez egy minimális szinten a gimis környezet miatt persze jelen van, de sokkal kevésbé, mint amilyenre mindenki számított és helyette inkább a szokásos MLP feeling dominál, amit már a sorozat alatt is megszoktunk. :) Sőt, olyan kifejezett táncos-előadásos dal csak egy van a filmben, de az is történetileg meg van alapozva, a többi meg a FiM-ből ismert "hozzátesz a történethez" stílusú dalbetét. (Annyi különbséggel, hogy bár ugyanaz a zeneszerző, mint a sorozatnál, most kissé változott a számok stílusa és ilyen tinipopos lett a megszokott zenék helyett, de szvsz még bőven a hallgatható kategórián belül maradtak így is, sőt, én igazából reménykedem, hogy lesz valami Soundtrack.) Ja igen, amúgy a stáb teljes mértékben ugyanaz, a filmet az írta, aki a teljes harmadik szezont (illetve már a második alatt is írt epizódokat) és persze a szinkronszínészek is maradtak. Az külön tetszett (bár ez már a második trailer óta nem volt titok, de a filmben még jobban kijött), hogy bár a filmet eredetileg ilyen "filler spin-off-ként" reklámozták, de egyben egy tök jó átkötő mozi is lett a harmadik és negyedik szezon között és egy kicsit hozzátett ahhoz az egész "Princess Twilight Sparkle" szálhoz, ahol a harmadik szezon abbamaradt. (Ennek ellenére nem nyúl bele nagyon a fősztoriba, így ha valaki mégsem akarja megnézni, nagy valószínűséggel a film nélkül is érthető lesz majd a negyedik szezon.)

Az emberi Mane Six hatalmas (vagyis most csak Mane Five, mert Twilight ugye ugyanaz... XD), mindegyik teljesen hozza a megszokott karakterét (pedig azért Pinkie-t nehezen tudtam elképzelni emberként is olyan hiperaktív hülyének, de talán ő lett az egyik legjobb, sőt, még a negyedik falat áttörő ereje is megmaradt XD), ugyanakkor mégis egy kicsit másmilyenek, ezzel elérték, hogy a film végére én is el tudtam őket fogadni önálló karakterként, nem csak a megszokott pónik humanizált formáját láttam bennük. (Ami nem rossz teljesítmény, tekintve, hogy az egész film csak 72 perc és úgy az első 10-15 perc még Equestriában játszódik, ergo az új karaktereknek nem volt túl sok screentime-ja.) A főgonosz szintén nagyon rendben van, kifejezetten tetszett, hogy még háttérsztorit is írtak hozzá, a nagy Trixie-fanboyoknak meg innen üzenem, hogy ilyen egy igazi "anti-Twilight Sparkle" karakter, nem az a félnótás bűvész. :-P Egyébként meg az egész film tele van "awwww", illetve sírva röhögős jelenetek váltakozásával. XD A legjobb, hogy bár úgy adták elő, mintha ezzel új célközönséget akarnának megnyerni maguknak, de ehhez képest egy csomó olyan poén volt a filmben, ami semmit nem mond egy olyan embernek, aki ezzel a filmmel kezd ismerkedni a franchise-al, ellenben aki az eleje óta követi a sorozatot, az a hasát fogja majd sok jelenetnél. (Egészen az első szezon harmadik részéig visszautalnak poénokra/jelenetekre, sőt, igazából a pilot epizódra is, most, hogy így belegondolok, de ezt a poén nem lövöm le. XD) Ja igen! Mindenki parázott a trailerek alapján Twilight love interest pasija miatt, aki tény, hogy benne van, de igazából alig van velük pár jelenet, szóval nem csöpög a film a nyáltól és amikor szerepelnek is 1-1 közös jelenetben, igazából az is tök aranyos, nem éreztem gáznak, vagy erőltetettnek. (Mondhatnám úgy is, hogy talán ez volt az egyetlen olyan szál, amit érezhetően csak a célközönség megfogása érdekében raktak bele a filmbe, de még ezt is egész jól kezelték.) És szerencsére a befejezés is olyasmi lett, amilyet kb. én is csináltam volna neki, valamint hű maradt a FiM-feelinghez.

Persze, hogy ne csak pozitív dolgokat mondjak, hibákat azért lehet benne találni, ha valaki keresi őket, meg azért rá lehet fogni egy kicsit a sztorira, hogy valamennyire követi a szokásos bálkirálynős-tinifilmes kliséket, de igazából a karakterek és a MLP-hangulat magasan mentik az egészet, meg az is, hogy Equestriából indították a sztorit és nem valami totál alternatív tinifilmet csináltak belőle. Fanboyként azt mondanám, hogy 10/10, ha reálisan akarom értékelni, akkor a pár apróbb hiba miatt mondjuk 9/10. Mindenesetre egy esélyt szerintem mindenkinél megérdemel, még annál is, aki szkeptikusan állt hozzá a filmhez, mert én nagyon jól szórakoztam ebben a kicsivel több, mint egy órában. :) (Meg azért a filmről sokat elmond, hogy ahhoz képest, hogy sok bróni temette már a trailer alapján és előre lefikázták, a megnézés után a legtöbb ember véleménye a mediocre és az awesome között váltakozott, szóval olyan kifejezetten lehúzó véleményt max az 1% kemény magtól láttam.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Doktorral egy időben startolt a Pony S4 is és szerencsére továbbra is tartja a színvonalat. :D Azt tudtam, hogy Discord ismét szerepelni fog, azt viszont nem, hogy már rögtön a nyitóepizódba berakják. XD Plusz tetszik, hogy most már ráálltak arra, hogy a sorozatnyitó duplarészt egyben adják le. (Asszem ezt tavaly csinálták először a Crystal Empire-ös részeknél.) Szakítva a tendenciával, ezúttal nem kaptunk új főgonoszt a szezon elején (ami mondjuk tökmindegy, mert még ugyanebben a szezonban meg fogjuk kapni XD), ellenben történetileg nagyon jó volt az epizód, öröm látni, hogy végre hozzá mernek nyúlni olyan dolgokhoz is, amikről eddig csak beszéltek a szereplők, de el volt könyvelve a dolog ilyen "régen volt, már nem fontos" mellékszálként. (Egyszersmind örültem is, hogy Nightmare Moon tényleg flashbacként tűnt fel, nem pedig előráncigáltak volna valami "újramelegített" sztorit arról, hogy Lunát ismét megkísérti a "Sötétség", szvsz az már elég gáz lett volna. Discordról meg annyit, hogy mindig érdekelt, hogyan kövült meg elsőként olyan hülye pózban, most már értem, hogyan... XD Plusz aki attól tartott, hogy "jófiúként" már kevésbé lesz tökös, az most megnyugodhat, hozta a formáját... XD) Új infókat tudtunk meg a Harmónia Elemeiről is és mivel sokan panaszkodtak, hogy kezd már uncsi lenni, hogy tíz gonoszból kilencet "taste the rainbow, motherfucker!" stílusban hatástalanítanak, nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy ezért küldték nyugdíjba az Elemeket. (Bár valszeg a hat kulcslyukos urnában valami hasonló csodafegyver lapul, reméljük, a szezon végére az is kiderül majd... XD) Alicorn Twilightot még picit szokni kell, de nem vészes, igazából az EQG movie sokat segített az egész helyzet elfogadásában, az meg külön tetszik, hogy a készítők is canonként kezelik azt a filmet, most pl. egy abban felhangzó háttérzenét használtak fel a duplarész alatt, ráadásul igen hasonló helyzetben, mint amilyenben a film során először elhangzott. Meg persze a lényeg, vagyis a fluff, "awww" és "the feels man, the feels!" jelenet is megvolt. XD (Btw, nem tudom, hogy én kezdek egyre "shipperebb" lenni, vagy a készítők szállnak elfelé, de Celestia csillogó szemű "szerelmi vallomása" a rész elején finoman szólva is érdekes volt... :lol: Mondom ezt úgy, hogy egyébként messze nem vagyok valami hardcore Twilestiás, de ezt már nekem is nehéz lett volna nem észrevennem... XD) Ja és az opening animációt is hozzáigazították a történet fejleményeihez. :D
Kép
Válasz küldése