Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Mivel amúgy is érdekelt a Misaki no Mayoiga, így a kihívás keretében sort kerítettem rá én is. Nagyrészt egyetértek az előttem szólók véleményével.

A vidéki japán kisvárosi setting-gel és a japán flórklórral könnyen meg lehet venni és ez az animének is sikerült. Bár szerintem utóbbi rovására a film kissé háttérbe szorítja a két lány árvulásának drámáját, ami nem feltétlen egy jó dolog. Persze a sztori így is le tudott kötni az elejétől a végéig, hiszen érdekes, illetve a karakterek kedvelhetőek benne. Mondjuk az öreglányról kicsit több infót is megoszthatott volna a film. Továbbá fura volt, hogy pont neki nem jutott eszébe miként lehet legyőzni azt a lényt.

A körítésre nem lehet panasz, szép az anime, illetve az ending dal is egészen jó.

A japán flórklór iránt érdeklődőknek egyszer érdemes megnéznie.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Nos, mivel olyan "sokan" megnéztük, a január legyen ZeroProcessé!
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2024.01.06. 18:39 Nos, mivel olyan "sokan" megnéztük, a január legyen ZeroProcessé!
Legyen januárra a Ni No Kuni film, elméletileg nem kell hozzá a játék ismerete.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2024.01.06. 23:49
GentleRain írta: 2024.01.06. 18:39 Nos, mivel olyan "sokan" megnéztük, a január legyen ZeroProcessé!
Legyen januárra a Ni No Kuni film, elméletileg nem kell hozzá a játék ismerete.
Nálam pont várólistás is. Remélem, időm is lesz rá.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Ni no Kuni

Nos, megnéztem és bár a játékot nem ismerem, de így is nagyon bejött. Mondjuk, egy 12 részes animeként jobban ki lehetett volna bontani, mert néhány dolgot nem igazán értettem, de nem panaszkodom. A történet rendben van, az isekai vonalat sem tolták úgy túl, ahogy mostanában szokták és a karakterek is tetszettek. Persze elég sablon az egész, vannak hősök, gonoszok, megmentésre váró hercegnő, mágia és kalandok dögivel. A CGI extra gagyi, hála égnek, nem sok helyen látni közelről. De ahol igen, ott olyan esetlen, mint a Fullmetal Alchemist: Shamballa hóditói filmben.
A grafika szerintem szép, a fantasy világban kifejezetten gyönyörű, főleg a tájak, a város, a mágia maga. A harcok izgalmasak, szépen kivitelezettek, a seiyuuk is ügyesek. Meglepődtem, hogy a három főszereplőt Nagano Mei - őt mondjuk nem kedvelem színésznőként -, Mackenyu és Yamazaki Kento szólaltják meg. Utóbbi kettőnek a színészi munkásságát is imádom, de seiyuuként is megállják a helyüket.
Szóval, nálam betalált a film, pedig az utóbbi évek isekai műveitől nem dobom el magam.

8/10
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Ni no Kuni

A játékok közül a 2. rész van meg és azt egyszer el is kezdtem játszani, de aztán annyira nem fogott meg, így határozatlan időre parkoló pályára került. Ha jól tudom az első rész vizuálisan nemcsak hogy nagyban inspirálódott a Ghibli művekből, de annak átvezetőit maga a Ghibli stúdió csinálta. A második rész és e írás alanya is megörökölte ezt a fajta látvány/hangulat világot. A filmről elöljáróban annyit tudtam, hogy lazán kapcsolódik a játékokhoz, így azok ismerete nem szükséges hozzá.

Maga a történet alapjában véve jó és érdekes, de vannak benne bugyuta/átgondolatlan részek, mint például az elején amikor a középiskolás csajt valaki elkezdi üldözni a városban erre föl telefonon kitől kér segítséget? Naná, hogy a tolószékes barátjától. Elég abszurd, nem? De talán nagyobb probléma, hogy nem egyszer igencsak elsietett dolgokat, ezáltal van, ami nem kap elég időt vagy az információkat igencsak direktbe tolja át az anime. Erre utóbbira jó példa a végén mikor a hercegnő levág egy kisebb monológot fapofával, hogy miért nem maradhatnak a világban. Na az ilyen pillanatok engem igencsak kizökkentettek a filmből. Még komolyabb hiba, amit fel lehet róni a sztorinak, hogy eléggé kiszámítható. A film második fele teljesen prediktálható.

Viszont mindezen hibák tükrében is az elejétől a végéig le tudott kötni a film, hiszen ahogy korábban írtam a sztori alapjában véve jó és érdekes, csak még legalább 1 órányi játékidő kellett volna neki.

A karakterek nem rosszak, de egyáltalán nem tudtam hozzájuk kötődni, így a drámájuk sem jött át.

A látvány egy-két cgi szörnyet leszámítva remek. Illetve az aláfestésekkel karöltve képes hangulatot teremteni.

Összességében lehetett volna jobb, de egyszer érdemes megnézni, pláne akkor ha valaki látványban/hangulatban a Ghibli filmekre hajazó művet keres.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Január: Ni no Kuni

Kicsit megkésve ugyan, de én is megnéztem a filmet; a játékot nem ismerem. A mű legtöbb erősségét/gyengeségét már leírtátok előttem, így csak néhány gondolatot tennék ezekhez hozzá még pluszban. Először is elég pocsék a palota védelme, ha ennyire egyszerűen bejutottak a főszereplők még az elején... :drop: Zavart továbbá az is, hogy szinte végig idiótán viselkedett a kosárlabdázó főszereplő (bár be kell ismernem, hogy ha Tsuda Kenjiro hangján próbálna valaki rávenni a rosszra, akkor bizony meginognék én is :oops:), emiatt is lepett meg kicsit a csavar a film végén:
SPOILER
a két főszereplő sem külsőre, sem észre nem hasonlított, de annak örülök, hogy a csavar által a mozgássérültségre (és annak hiányára a másik világban) magyarázatot kaptunk a hercegnőtől - ha jól értettem, annak a következménye, hogy nem a saját világában volt mini Howl a fekete hajú srác. Picit jobban belegondolva az sem meglepő így, hogy a "másik világbeli énjükkel" sem futottak össze. :thinking:
5/10
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

annarancs írta: 2024.02.03. 18:43 Kicsit megkésve ugyan, de én is megnéztem a filmet;
Februárra, akkor válassz egy címet.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Köszönöm, februárban akkor szerintem derítsük ki, hogy muzsikál a Blue Giant. :thinking:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A botok támadása közben jelentem, megnéztem ezt a Blue Giant-et.^^ Annak ellenére, hogy viszonylag hosszabb mangát adaptál, kerek egész filmnek tartom, jó ponton lett lezárva, működik.

Ami nem tetszett:
- Dai, a szaxofonos főhős idegesítően shounen motivációja: énnnakaroklenniavilágnambörvanja - ez inkább volt fárasztó meg cringe ebben a felnőttesebb közegben/hangulatban, mint móka... (egyéb nyálas momentek szintén)
- itt-ott a látványelemek: ahogy a zene hatása miatt a vizualitás átment mindenféle csillogó meg kéééék meg egyéb túlzó ragyogásba, az nem volt a kedvencem (az állandó verejtékcseppek még oké xd) + a 3D nem volt vészes, néhol egész belesimult, de sokszor inkább kilógott, feleslegesnek és bénának tűnt...
- a szokásos rémes DRÁMA, nehogy minden tehetséges zenésznek jó legyen - Yukinorival nagyon nem fair a mangaka... xd

Ami tetszett:
- Dai gyerekes hülyeségei ellenére kedveltem őt és persze a többieket is, lehetett drukkolni nekik, jó volt követni a JASS (ezen a néven mindig felröhögtem) útját
- a jazz nem a kedvenc műfajom, de eléggé mindenevő vagyok, szóval jó volt hallgatni, több szám tetszett is^^
- a dráma lereagálása és a film zárása/előrevetítései tetszettek, szép volt ez így
- Yukinori teljes frufruja sosem látszott annyira hosszúnak, mint amennyire fel tudta kötni X'DD, de mindig bírom, ha a hosszabb hajú karaktereket nem lusták többféle frizurával ábrázolni^^
- plusz mókaként a Dai x Yukinori shiplehetőség, ami az elején lévő vécés-méregetős jelenetben XDDD, és az ending utáni "romantikus" vallomásban csúcsosodott ki. XDDD

Szóval zenés filmként jó volt, 7/10.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Én ezt most kihagyom. Nem lesz időm filmet nézni sajnos. Talán márciusban becsatlakozom ismét.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Február: Blue Giant

Megint elég gyorsan letudom a kritikát/beszámolót, ugyanis megy egy hatalmas +1 Catrin véleményére. :'D Engem is zavart kissé a főszereplő shounenesen túlzott elhivatottsága, de igazából erre van szüksége annak (a tehetség mellett), aki komolyan akar akár zenével, akár más hasonló tevékenységgel foglalkozni, szóval valószínűleg csak az irigység beszél belőlem, ráadásul pont emiatt ütött akkorát a dráma a végén... :')

Részemről erős 7/10 a film, a március pedig Catriné. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

<3 Köszi, legyen márciusra akkor a Maboroshi!
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Catrin írta: 2024.03.01. 23:12 <3 Köszi, legyen márciusra akkor a Maboroshi!
Ez kb. azóta várólistás, hogy egyáltalán megláttam, hogy lesz valamikor. :)
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2024.03.01. 23:12 <3 Köszi, legyen márciusra akkor a Maboroshi!
Pont terveztem megnézni a napokban, kapóra jön.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Maboroshi

Ez egy meglehetősen érdekes film. Nem bántam meg, hogy évekig vártam rá, mert tényleg megérte megnézni. Minden egy robbanással kezdődik, ami megváltoztatja egy egész kisváros életét. Aztán szépen lassan kiderül, mi is az, ami nem stimmel a kisvárossal valójában. Ez pedig elég érdekes kérdéseket vet fel a lakókban. Vannak, akik változást akarnak és vannak, akik szerint minden úgy jó, ahogy van.
A film nem magyaráz meg mindent, nem tolja a szánkba a megoldást, de szerintem így is zseniális lett. Én izgatottan vártam, mi sül ki a három fiatal kapcsolatából, bár Itsumi kiléte nem volt annyira meglepetés számomra. Mégis nagyon érzelmes film volt tele a kamaszkori kétségekkel, félelmekkel, vágyakkal és persze csalódásokkal. Közben Masamune és társai megoldást keresnek, de hogy találnak-e… Ehhez mindenki nézze meg a filmet!
A rajzolás szerintem nagyon szép, a karakterek élnek, a zene is ott van. Történetileg ugyan van benne egy-két hézag, de nem nagyon tudok belekötni. Nekem nagyon tetszett, mert amúgy is szeretem a hasonló filmeket. Eredeti nyelven néztem meg, magyarul bottal sem piszkálnám. Elvett volna az élvezetből.

Okada Mari-tól egyébként eddig csak a Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou c. filmet láttam, ami szintén zseniális lett. Remélem, lesz még szerencsém a rendezőnő filmjeihez. Lehetne picit termékenyebb is. :)
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akkor GentleRain, válassz valamit áprilisra.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Március: Alice to Therese no Maboroshi Koujou

Nálam nem talált be a film. Bár látványra egészen szép is tudott lenni és az ending dal is tetszett, de többek között
SPOILER
a tény, hogy a valóságból átkerült lány a saját apjába szeretett bele (Élektra-komplexus...), a sült bolond vallási vezető fanatizmusa, illetve az, ahogyan a kislány saját rokonai, az anyja és a nagyapái tudatosan hagyták, hogy lényegében farkasgyerekként nőjön fel,
számomra csökkentették a mozi élvezeti értékét. 5/10
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Megnéztem végül én is, de nem igazán volt ingerenciám írni róla.

Vizuálisan pazar (főleg az animáció helyenként), de minden más nagyon underwhelming, főleg ez a You can’t fuck your Dad because he’s already fucking me, your mom, deal with it UWU sztori ezzel a mindent egy lapra feltett illúzió-körítéssel, az Okada Mari-féle túlkapásokkal (azt a komikusan megszállott fószert nem kell nagyon túlragozni, gondolom), a kínlódásba csapó melodrámával és azzal, hogy az egész film olyan volt, mintha legalább 8 órás lett volna...

Én 4/10-et böktem rá, de annak is az alja, már majdnem 3.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Catrin írta: 2024.04.07. 18:13 Akkor GentleRain, válassz valamit áprilisra.
Ja, már április van? Akkor legyen mondjuk ez:

https://myanimelist.net/anime/49835/Kim ... _no_Boku_e

Nem tudom, ki látta, bár lehet ezzel megint belenyúlok olyanba, ami a többségnek nem fog tetszeni. ::japtoun::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése